Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Žiarski hokejisti prekvapili favorizovanú Nitru

HOKEJ - II. LIGA
Dohrávka 9. kola: Šaľa – Zlaté Moravce 4:2
10. kolo: Žiar nad Hronom - Partizánske 5:3, Levice - HK 96 Nitra 4:6, Šaľa - HOBA Bratislava 3:6
11. kolo:
HK 96 Nitra - Žiar nad Hronom 3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1) pp, góly za Žiar: M. Dilík, Strohner, Šauša, Uhlík.
Naši hokejisti predviedli v Nitre hrdinský výkon a v predĺžení rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve, čím dokonale prekvapili favorita. Úvodný gól Žiaru obstaral po samostatnom úniku Dilík. Druhému žiarskemu gólu Strohnera predchádzala pekná akcia Valka. Tretí gól Žiaru priniesla tvrdá strela Šaušu. V predĺžení rozhodli Žiarčania o svojom víťazstve, keď sa pred brankárom domácich ocitli sami Golian s Uhlíkom a druhý menovaný nezaváhal.

I. LIGA JUNIORI:
26. kolo: Žiar - Topoľčany 4:3 (0:0, 2:1, 2:2), góly: 25. Považanec (Chlebničan), 26. Kukučka (Kucharík, J. Krnáč), 45. Šulek (Považanec), 56. Považanec (Chlebničan) – 33. Školka (Karas), 42. Školka (Majerčík), 46. Školka (Tvrdík), vylúčení: 10:8 na 2 min, navyše Kulich 10 min za nešportovú hru, Považanec, Boris a Lešánek po 5 min + DKZ za hrubosť – Chochula, Školka a Rosa po 5 min + DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 40:45, zásahy brankárov: 42:36, rozhodovali: Konc – Bárdi, Moravec, 84 divákov. ŽIAR n/HR.: Nôta – Kuric, Boris, Chlebničan – Považanec, J. Krnáč, Strohner, M. Krnáč, Antálek, Mihálik, Šulek, Lešánek, Kucharík, Kulich, Kukučka
V poslednom predvianočnom zápase sa žiarski juniori vytiahli na druhé Topoľčany a zvíťazili 4:3. Škvrnou stretnutia bola bitka v samom závere stretnutia, z ktorej pramenilo 6 vyšších trestov.
Disciplinárka trestala za bitku
Nechutná bitka na žiarskom zimáku mala dohru aj pred Disciplinárnou komisiou Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH). Slavomír Boris (Žiar nad Hronom) a Igor Rosa (Topoľčany) inkasovali nepodmienečné zákazy štartu v ôsmich stretnutiach od 19. decembra 2006 do 12. februára 2007 ako iniciátori vzájomnej bitky. Za hrubosť a vzájomnú bitku dostali podmienečný zákaz štartu v ôsmich súbojoch s odkladom na pol roka do 19. júna aj Matej Lešánek, Martin Považanec (obaja Žiar nad Hronom), Dominik Chochula a Ondrej Školka (obaja Topoľčany). (sita)
Ostatné výsledky: Levice - Nové Zámky 4:9, Ružinov Bratislava - Považská Bystrica 4:1, Senica - Piešťany 5:5
27. kolo: Považská Bystrica - Senica 2:4, Topoľčany - Ružinov Bratislava 2:8, Prievidza - Levice 7:2, Nové Zámky - HOBA Bratislava 8:3

27. kolo:
Žiar - Dubnica 1:3 (0:2, 1:0, 0:1), góly: 30. Vallo (Šulek, Boroš) – 14. Blažej (Magut, Sahaj), 18. Rác (Hegyi, Kunák), 45. Kunák (Magula, Magut), vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 13:28, zásahy brankárov: 25:12, rozhodovali: Rudý – Masný, 100 divákov. ŽIAR n/HR.: Talár – Čajkovský, Jančok, P. Mak, Michník, Boroš, Greguš, Darmo – Drozd, Nociar, T. Bitala, Vallo, Sondík, Berkeš, M. Mak, Melich, Šulek, Lukáč, Kukla
Dubničania mali v Žiari počas celého zápasu prevahu, no domáci statočne odolávali. Nakoniec dosiahli prijateľnú prehru 1:3, keď ich podržal spoľahlivý brankár Talár.

Ostatné výsledky: Piešťany - Senica 4:5

28. kolo: Žiar - Považská Bystrica 4:5 (0:2, 3:1, 1:2), góly: 22. Berkeš (T. Bitala), 35. Vallo (T. Bitala, Berkeš), 36. Darmo (Mihálik, Šulek), 44. Mihálik (Boroš, Považanec) – 10. Mati (Prochádzka, Krúpa), 15. Mrník (Hluchý, Slávik), 31. Šťastný (Černický), 56. Slávik, 56. Šťastný (Teska), vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Boroš 10 min za nešportovú hru, Mihálik a Šulek po 5 min + DKZ za hrubosť – Mrník 10 min za nešportovú hru, Hluchý a Preženica po 5 min + DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 19:29, zásahy brankárov: 24:15, rozhodovali: Brna – Bunda, 84 divákov. ŽIAR n/HR.: Talár – Darmo, Boroš, Michník, Greguš, Jančok, Čajkovský, P. Mak – Šulek, Mihálik, Považanec – Vallo, Berkeš, T. Bitala – Sondík, Melich, Lukáč – M. Mak
V zápase začal lepšie favorit, keď po 1. tretine viedol 2:0. Domáci Žiarčania sa však nevzdávali a po dvoch tretinách sa za stavu 3:3 začínalo odznova. V 44. min išli prvýkrát v zápase do vedenie domáci - 4:3. Hostia však dvoma gólmi v rozpätí 41 sekúnd 56. minúty rozhodli o svojom tesnom víťazstve. V úplnom závere síce domáci vyrovnali, no rozhodca gól neuznal. Následne hostia napadli nášho hráča Šuleka a nasledovalo viacero vyšších trestov.

II. LIGA MLADŠÍ ŽIACI, STRED:
4. kolo: Detva - Žiar nad Hronom 7:5, Púchov - Brezno 6:10, Partizánske - Turčianske Teplice 22:1, Lučenec mal voľno
5. kolo: Lučenec - Detva 6:4, Žiar - Púchov 6:0, zápas Brezno - Partizánske nehrali, Turčianske Teplice mali voľno
Predohrávka 8. kola: Žiar - Lučenec 0:13
6. kolo: Partizánske – Žiar 7:1
1. Lučenec 5 5 0 0 33:8 10
2. Partizánske 4 3 0 1 47:8 6
3. Brezno 4 1 2 1 29:29 4
4. Tur. Teplice 4 2 0 2 25:48 4
5. Detva 4 1 1 2 19:35 3
6. Žiar n/Hr. 7 1 1 5 21:43 3