Pondelok, 6. február, 2023 | Meniny má Dorota

Žiarske volejbalistky v nezávideniahodnej situácii

Žiarske volejbalistky sa po uplynulom víkende ocitli v ťažkej situácii. Obidva svoje zápasy prehrali a na konkurentov strácajú už priepastných päť bodov. Do konca súťaže zostáva 7 kôl, ale ani 7 víťazstiev po sebe nemusí na záchranu stačiť. Po 12. kole nadstavby zostúpi posledný celok priamo do I. ligy, predposledného čaká baráž.

Skupina o 5. – 8. miesto:
4. kolo:
MŠK Žiar nad Hronom – ŠK ŽU Žilina 1:3 (22, -17, -23, -23)
95 min, rozhodovali Matúš a Matis, 50 divákov
Súboj posledného Žiaru s priemernou Žilinou priniesol neveľmi príťažlivý volejbal s množstvom individuálnych chýb. Z výhry sa napokon radovali hosťujúce Žilinčanky, ktoré domácim povolili iba zisk úvodného setu.
VO TJ Strojár Malacky – VO ŠG Nitra 3:2 (-23, 25, 18, -20, 12)
122 min, rozhodovali: Šárka a Sloboda, 50 divákov
Domáce hráčky prvý set po vyrovnanom priebehu prehrali, potom sa však rozohrali k bojovnému výkonu a získali ďalšie dve časti. V úvode štvrtého dejstva sa Malackám zranila kľúčová hráčka Ferancová, čo spôsobilo menší výpadok koncentrácie a vyrovnanie Nitry na 2:2, ale piaty set po dosadení dvoch nahrávačiek vyhrali hostiteľky.
5. kolo:
VO TJ Strojár Malacky - MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (20, 28, 20)
82 min, rozhodovali Sloboda a K. Sarka, 50 divákov
Domáce, s výnimkou prvého setu, museli v ďalších dvoch doťahovať náskok súperiek, no napokon predsa len vyhrali 3:0. V druhom sete mal Žiar dokonca tri setbaly, ale nevyužil ich. Naopak, Malačanky premenili hneď svoju prvú možnosť. Aj tretie dejstvo začali lepšie hostky, keď vyhrávali 7:1. Domáce však opäť lepšie zvládli koncovku.

4. kolo:
Slávia TU Košice – Slávia VM Bratislava 0:3 (-23, -20, -13)
67 min, rozhodovali Sauka a Drobňák, 100 divákov
Úvodné dva sety mali dramatickú koncovku a zhodne ju lepšie zvládli hostky. Bratislavčanky potom už dokázali zlomiť odpor košických klubových „menovkýň“ a dotiahli stretnutie do víťazného konca.
VK Doprastav Bratislava – VTC Pezinok 3:1 (22, 21, -17, 20)
97 min, rozhodovali Juráček a Fatrdla, 100 divákov
Domáce volejbalistky po zisku úvodných dvoch setov poľavili a dopriali hostkám z Pezinka zníženie, ale potom sa Doprastav pozviechal a dotiahol zápas do úspešného konca.
5. kolo:
VK Doprastav Bratislava – Slávia TU Košice 3:1 (-17, 18, 20, 19)
92 min, rozhodovali Fatrdla a Bajči, 200 divákov
Domáce hráčky podcenili v prvom sete košického súpera. V ďalšom priebehu zápasu sa síce tiež trápili, ale nakoniec zaznamenali povinné víťazstvo.
VTC Pezinok – Slávia VM Bratislava 3:2 (-21, 18, 17, -17, 14)
104 min, rozhodovali Matis a Szász, 200 divákov
Zápas sa vyvíjal ako na hojdačke. V prvom sete viedli domáce, napokon ho prehrali. Druhý a tretí však Pezinčanky doviedli do víťazného konca. Vo štvrtom dejstve sa presadili Bratislavčanky, ale v rozhodujúcom tajbrejku strhli víťazstvo na svoju stranu domáce.
Výsledok zápasu 3. kola: Doprastav - Slávia VM 3:2

1. Slávia VM 19 14 5 52:24 33
2. Doprastav 19 14 5 47:25 33
3. Pezinok 19 13 6 45:28 32
4. TUKošice 19 7 12 31:44 26