Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

IV. ročník halového turnaja o PUTOVNÝ POHÁR ObFZ

Oblastný futbalový zväz Levice zorganizoval 14. januára 2007 IV. ročník halového futbalového turnaja, ktorého sa zúčastnilo osem najlepším mužstiev Oblastných majstrovstiev. Hlavnými sponzormi turnaja boli tesa, Propag studio a Reštaurácia Quatro Ján Kuruc. Mediálne halové majstrovstvá zastrešila redakcia MY - Týždeň na Pohroní.
Na turnaji štartovali hráči registrovaní za príslušný klub v kategórií dospelých - 18 hráčov, na turnaji nemohli štartovať hráči, ktorí sú v treste zastavenia činnosti za vylúčenie. Hrací čas bol 1 x 20 min. hrubého času bez zmeny strán. Zápasy rozhodovali: R. Mizerák, M. Štrba, M. Chlebo a J. Majer.
Zo základných skupín do semifinále podľa očakávania postúpili Levice, Želiezovce, Čaka a prekvapujúco aj Plavé Vozokany. Semifinále určilo za finalistov prekvapujúco P. Vozokany a Levice, ktoré vzájomný finálový zápas rozhodli vo svoj prospech a stali sa celkovým víťazom halových majstrovstiev ObFZ Levice. Riaditeľom turnaja bol Stanislav Kysel a od rozhodcovského stolíka na všetko dohliadal František Vyskočil.
Za najlepšieho hráča na turnaji bol organizátormi vyhodnotený Pavol Martinček z Levíc .
Najlepším brankárom sa stal Peter Molnár z Čaky.
Najlepším strelcom turnaja bol so šiestimi gólmi až po rozstrele Peter Kokoška zo Želiezoviec.
Skupina A: Čaka, Želiezovce, Starý Tekov, Dolný Pial
Čaka - D. Pial 2:1, góly: Valo 2 – Kováč
Favorizovaná Čaka začala turnaj lepšie a po dvoch presných zásahoch Vala viedla dvojgólovým rozdielom. Pialčania sa však nevzdávali a podarilo sa im znížiť stav diskutabilným gólom po autovom hode. Čaka však víťazstvo zaslúžene udržala.
Želiezovce - S. Tekov 4:0, góly: Rotík 2, P. Páchnik, T. Szalai
Dlho to bol viac než vyrovnaný zápas, hoci Želiezovce rýchlo viedli. Tekovčania však mohli vyrovnať, no po brejkoch na druhej strane skóre rástlo v prospech súpera. Napokon sa zrodilo hladké víťazstvo Želiezoviec, ktoré však bolo pre súpera určite nespravodlivo vysoké.
D. Pial - Starý Tekov 1:5, góly: Bielik – Obický 2, Krnčan 2, R. Bátovský
Do stavu 1:1 to bolo úplne vyrovnané, potom sa nechal zbytočne vylúčiť na 2 min. Jedlička po ŽK, čo Tekovčania dokonale využili na strelenie troch gólov v jednom slede. Tekov potom zápas v pohode doviedol do víťazného konca, no k hladkej výhre mu dopomohol súper.
Čaka – Želiezovce 2:2, góly: Tušan, Valo – Kokoška, Lauko
V šlágri skupiny sa hral výborný zápas, kde to lepšie mali rozohrané Želiezovčania. Najprv využil zaváhanie obrany súpera Kokoška a Lauko strelou do šibenice upravil už na 0:2. Potom však Tušan po Molnárovej strele znížil a Valo po kombinácii celého mužstva vyrovnal na konečných 2:2. Remíza bola napokon spravodlivým vyjadrením pomeru síl na hracej ploche.
Želiezovce - D. Pial 4:1, góly: Kokoška 3, Lauko - Zummer
Zápas začal dosť nečakane a to gólom Zummera a Pialčania preto viedli. Lenže favorizovaní Želiezovčania Kokoškom otočili skóre vo svoj prospech. Tretí presný zásah pridal potom Lauko a na konečných 4:1 upravil svojim tretím gólom opäť Kokoška.
S. Tekov – Čaka 0:2, góly: Taňaši, Meiling
Tekovčania v prípade víťazstva mali ešte šancu na postup zo skupiny, lenže Čaka myslela na postup tiež. Chlieb sa začal lámať až po góle Taňašiho, keď mali obe mužstvá viacero šancí na strelenie gólu. Víťazstvo Čake napokon zabezpečil Meiling a jeho mužstvo postúpilo do semifinále.
1. Želiezovce 3 2 1 0 10:3 7
2. Čaka 3 2 1 0 6:3 7
3. S. Tekov 3 1 0 2 5:7 3
4. D. Pial 3 0 0 3 3:11 0
Skupina B: Levice, Plavé Vozokany, Kozárovce, Hronské Kľačany
Levice - H. Kľačany 10:0, góly: Drenka 2, Meňhard, Huszár, T. Krenčan, M. Tóth, P. Gabaš, Zorád, Fogad, Pankulič
Levičania boli jasným favoritom, no súper takmer sedem minút odolával a gól neinkasoval. Prvým gólom Meňharda sa však spustila lavína do siete H. Kľačian a skóre sa zastavilo až na čísle desať. Prevaha Levíc bola postupom času viac než zdrvujúca.
P. Vozokany – Kozárovce 3:3, góly: Plašek 2, M. Bandzi – Demian 2, Hoľka
Zápas mal veľmi dobrú úroveň, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. A keď tak isto vyzeral aj priebeh, bolo sa stále na čo pozerať. Najprv viedli Kozárovce, potom súper, neskôr zasa Kozárovce. Plašek druhým svojim gólom zrovnal na
3:3 a tak sa duel skončil spravodlivou remízou.
H. Kľačany – Kozárovce 2:1, góly: Hancko, Krivočenko - Hoľka
Dlho to vyzeralo, že body získajú vo svoj prospech Kozárovčania, ktorí išli do vedenia gólom Hoľku po rohovom kope a následnom teči. Potom však Hancko s prehľadom vyrovnal na 1:1 a Krivočenko strelou spoza hráča strhol vedenie na stranu svojho mužstva. Snaha Kozároviec v závere o vyrovnanie bola už márna.
Levice - P. Vozokany 2:1, góly: M. Gabaš, Martinček – M. Buchlovič
Vozokančania sa dlho držali veľmi dobre a po tyčke Zoráda sa ujali vedenia gólom M. Buchloviča hlavou po autovom hode. Levičania potom prepli na vyšší stupeň a M. Gabaš rýchlo vyrovnal. Na konečných 2:1 upravil Martinček, po strele T. Krenčana do tyče.
P. Vozokany - H. Kľačany 3:2, góly: M. Kúdela 2 – Plašek 2, M. Buchlovič
Kto chcel hrať semifinále, musel vyhrať, preto sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Dvakrát naklonil misky váh na svoju stranu Kúdela, no Plašek dva razy vyrovnal. Rozhodnutie napokon padlo z nohy L. Buchloviča a Vozokany duel vyhrali.
Kozárovce – Levice 1:3, góly: Koláček - Zorád, Varga, Drenka
Skóre zápasu otvoril Zorád, no Kozárovce sa nevzdávali a Koláček po priamom kope vyrovnal. Misky váh na stranu favorizovaných Levíc naklonil druhým gólom Varga a na
1:3 upravil Drenka. Levičania napokon podľa očakávania svoje víťazstvo udržali a stali sa víťazmi skupiny.
1. Levice 3 3 0 0 15:2 9
2. P. Vozokany 3 1 1 1 7:7 4
3. H. Kľačany 3 1 1 1 4:14 3
4. Kozárovce 3 0 1 2 5:8 1
4. v skupinách o 7 miesto: D. Pial – Kozárovce 2:7, góly: Jedlička, M. Ledényi – Demian 3, Kútik, Ďurkovič, Hoľka, S. Benčať
V zápase o konečné 7. miesto sa viac darilo hráčom Kozároviec, ktorí svojho súpera jasne predčili. Pialčania napokon obsadili až 8. miesto, Kozárovciam sa ušla 7. priečka.
3. v skupinách o 5 miesto: S. Tekov – H. Kľačany 4:3, góly: Halabuk, R. Hajo, R. Bátovský, Obický - M. Krkoš 2, J. Garai
V derby zápase dvoch susedných dedín sa o konečné 5. miesto viac darilo Tekovčanom, ktorí viedli od samého začiatku zápasu.
1. semifinále 1A - 2B: Želiezovce – Plavé Vozokany 4:4, na pok. kopy: 2:3, góly: Valach, Petrík, Lauko, Kokoška – L. Buchlovič 2, Plašek, T. Sádovský
V 1. semifinále začali lepšie Želiezovce a Valach otvoril skóre. Na druhej strane so šťastím vyrovnal Plašek. Vozokančania otočili skóre vo svoj prospech vďaka dvom gólom L. Buchloviča – 1:3. Želiezovce vrátil späť do zápasu Petrík druhým gólom. Na 2:4 hlavou po Plašekovej strele upravil T. Sádovský. Na rozdiel gólu upravil Lauko a Kokoška skóre zrovnal na 4:4. Keďže sa v riadnom hracom čase stav nezmenil, museli o finalistovi rozhodnúť až penalty, kde sa viac darilo P. Vozokanom.
2. semifinále 2A - 1B: Čaka – Levice 1:3, góly: Dobrota – T. Krenčan 2, Martinček
V 2. semifinále mohol ako prvý skórovať P. Gabaš, no trafil žrď. Gól sa streliť podarilo až neskôr Martinčekovi, keď bol Molnár na jeho strelu prikrátky. Levičania mali potom možnosť presilovky za zlé striedanie, ale ju nevyužili. Čaka vyrovnala po priamom kope, keď presne mieril Dobrota. Levice poslal opäť do vedenia T. Krenčan po presnej prihrávke M. Gabaša. T. Krenčan svojim druhým gólom niekoľko sekúnd pred koncom definitívne rozhodol, že do finále postúpili Levice.
o 3. miesto - porazení v semifinále: Želiezovce – Čaka 3:3, na pok. kopy: 0:2, góly: T. Szalai, Kokoška, Valach – Fiam, Kopernický, Meiling
V zápase o 3. miesto otvoril skóre po rohu Fiam. Veľmi kurióznym gólom z diaľky vyrovnal na 1:1 Szalai, keď Hlinkovi vypadla lopta za bránkovú čiaru. Čaku poslal opäť do vedenia hlavičkou Kopernický a neskôr tretí úspech zaznamenal Meiling – 1:3. Hneď na to znížil na 2:3 Kokoška a dráma pokračovala. Krásnym gólom potom Valach skóre zrovnal na 3:3. Aj v tomto zápase museli napokon rozhodnúť penalty, v ktorých sa viac darilo Čake.
o 1. miesto - víťazi v semifinále: Plavé Vozokany – Levice 3:4, góly: Plašek, L. Buchlovič 2 – P. Gabaš, Martinček, Varga, Zorád
Vo finálovom zápase otvoril skóre už v 2. min. P. Gabaš. Vozokančania sa však nevzdávali a Plašek vyrovnal po chvíli na 1:1. Potom bol vylúčený na 2 min. M. Gabaš, ale Martinček po úniku upravil na 1:2. Ešte v presilovke L. Buchlovič vyrovnal na 2:2. Vedenie na stranu Levíc opäť strhol tvrdou strelou Varga - 3:2. L. Buchlovič sa svojim druhým gólom v zápase zaslúžil o vyrovnanie na 3:3. Potom však ukážkovou prihrávkou našiel Graus Zoráda a bolo 3:4. Levičania vedenie udržali a stali sa konečnými víťazmi halových majstrovstiev ObFZ.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Text a foto: ROMANUHNÁK

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 4. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 5. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 8. Máme 30 rokov, vy môžete mať predplatné na rok len za 30 eur
 1. Svalovice sa netreba obávať
 2. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 3. Study program MANAGEMENT in English language
 4. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 5. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 6. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 8. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 8 844
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 5 868
 3. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 2 620
 4. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 113
 5. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 909
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 547
 7. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 255
 8. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 1 151

Blogy SME

 1. Peter Slamenik: Z kanclu do kasárne
 2. Katarína Cerchlanová: Ana Fuck(t) nato občas kašle.
 3. Helena Michlíková: Dúha
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (48) - Strekov (I)
 5. Ctirad Klimčík: Od Havla do Pavla
 6. Tupou Ceruzou: Prezident Pavel
 7. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 8. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 494
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 070
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 133
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 7 019
 5. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 781
 6. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 715
 7. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 3 669
 8. Ján Valchár: Jedenásť mesiacov štvordňovej operácie (Moskvu ale ubránime!) 3 506
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


27. jan
Ilustračná fotografia.

Prinášame veľký prehľad rodičovských príspevkov a dávok.


27. jan
Dominik Hronec

Scandi každý rok zdôrazňuje témy, ktoré sú súčasťou trendov v severskej kinematografii a hlavne spoločnosti.


25. jan
Študenti z umeleckej školy v Kremnici predsa len zmaturujú v riadnom termíne.

Terajší štvrtáci budú zrejme poslední maturanti.


25. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľudia boli k žene ľahostajní.


25. jan

Opustená budova pod vysielačom stojí na medzinárodnej diaľkovej trase, ktorá vedie od Atlantiku až k Čiernemu moru.


28. jan

Za túto nezvyčajnosť vďačí dedina svojej lokalite v blízkosti okresného mesta.


27. jan

Aby upozornili na zlú situáciu, vypnú na polhodinu verejné osvetlenie.


27. jan

Blogy SME

 1. Peter Slamenik: Z kanclu do kasárne
 2. Katarína Cerchlanová: Ana Fuck(t) nato občas kašle.
 3. Helena Michlíková: Dúha
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (48) - Strekov (I)
 5. Ctirad Klimčík: Od Havla do Pavla
 6. Tupou Ceruzou: Prezident Pavel
 7. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 8. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 494
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 070
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 133
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 7 019
 5. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 781
 6. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 715
 7. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 3 669
 8. Ján Valchár: Jedenásť mesiacov štvordňovej operácie (Moskvu ale ubránime!) 3 506
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu