Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

IV. ročník halového turnaja o PUTOVNÝ POHÁR ObFZ

Oblastný futbalový zväz Levice zorganizoval 14. januára 2007 IV. ročník halového futbalového turnaja, ktorého sa zúčastnilo osem najlepším mužstiev Oblastných majstrovstiev. Hlavnými sponzormi turnaja boli tesa, Propag studio a Reštaurácia Quatro Ján Kuruc. Mediálne halové majstrovstvá zastrešila redakcia MY - Týždeň na Pohroní.
Na turnaji štartovali hráči registrovaní za príslušný klub v kategórií dospelých - 18 hráčov, na turnaji nemohli štartovať hráči, ktorí sú v treste zastavenia činnosti za vylúčenie. Hrací čas bol 1 x 20 min. hrubého času bez zmeny strán. Zápasy rozhodovali: R. Mizerák, M. Štrba, M. Chlebo a J. Majer.
Zo základných skupín do semifinále podľa očakávania postúpili Levice, Želiezovce, Čaka a prekvapujúco aj Plavé Vozokany. Semifinále určilo za finalistov prekvapujúco P. Vozokany a Levice, ktoré vzájomný finálový zápas rozhodli vo svoj prospech a stali sa celkovým víťazom halových majstrovstiev ObFZ Levice. Riaditeľom turnaja bol Stanislav Kysel a od rozhodcovského stolíka na všetko dohliadal František Vyskočil.
Za najlepšieho hráča na turnaji bol organizátormi vyhodnotený Pavol Martinček z Levíc .
Najlepším brankárom sa stal Peter Molnár z Čaky.
Najlepším strelcom turnaja bol so šiestimi gólmi až po rozstrele Peter Kokoška zo Želiezoviec.
Skupina A: Čaka, Želiezovce, Starý Tekov, Dolný Pial
Čaka - D. Pial 2:1, góly: Valo 2 – Kováč
Favorizovaná Čaka začala turnaj lepšie a po dvoch presných zásahoch Vala viedla dvojgólovým rozdielom. Pialčania sa však nevzdávali a podarilo sa im znížiť stav diskutabilným gólom po autovom hode. Čaka však víťazstvo zaslúžene udržala.
Želiezovce - S. Tekov 4:0, góly: Rotík 2, P. Páchnik, T. Szalai
Dlho to bol viac než vyrovnaný zápas, hoci Želiezovce rýchlo viedli. Tekovčania však mohli vyrovnať, no po brejkoch na druhej strane skóre rástlo v prospech súpera. Napokon sa zrodilo hladké víťazstvo Želiezoviec, ktoré však bolo pre súpera určite nespravodlivo vysoké.
D. Pial - Starý Tekov 1:5, góly: Bielik – Obický 2, Krnčan 2, R. Bátovský
Do stavu 1:1 to bolo úplne vyrovnané, potom sa nechal zbytočne vylúčiť na 2 min. Jedlička po ŽK, čo Tekovčania dokonale využili na strelenie troch gólov v jednom slede. Tekov potom zápas v pohode doviedol do víťazného konca, no k hladkej výhre mu dopomohol súper.
Čaka – Želiezovce 2:2, góly: Tušan, Valo – Kokoška, Lauko
V šlágri skupiny sa hral výborný zápas, kde to lepšie mali rozohrané Želiezovčania. Najprv využil zaváhanie obrany súpera Kokoška a Lauko strelou do šibenice upravil už na 0:2. Potom však Tušan po Molnárovej strele znížil a Valo po kombinácii celého mužstva vyrovnal na konečných 2:2. Remíza bola napokon spravodlivým vyjadrením pomeru síl na hracej ploche.
Želiezovce - D. Pial 4:1, góly: Kokoška 3, Lauko - Zummer
Zápas začal dosť nečakane a to gólom Zummera a Pialčania preto viedli. Lenže favorizovaní Želiezovčania Kokoškom otočili skóre vo svoj prospech. Tretí presný zásah pridal potom Lauko a na konečných 4:1 upravil svojim tretím gólom opäť Kokoška.
S. Tekov – Čaka 0:2, góly: Taňaši, Meiling
Tekovčania v prípade víťazstva mali ešte šancu na postup zo skupiny, lenže Čaka myslela na postup tiež. Chlieb sa začal lámať až po góle Taňašiho, keď mali obe mužstvá viacero šancí na strelenie gólu. Víťazstvo Čake napokon zabezpečil Meiling a jeho mužstvo postúpilo do semifinále.
1. Želiezovce 3 2 1 0 10:3 7
2. Čaka 3 2 1 0 6:3 7
3. S. Tekov 3 1 0 2 5:7 3
4. D. Pial 3 0 0 3 3:11 0
Skupina B: Levice, Plavé Vozokany, Kozárovce, Hronské Kľačany
Levice - H. Kľačany 10:0, góly: Drenka 2, Meňhard, Huszár, T. Krenčan, M. Tóth, P. Gabaš, Zorád, Fogad, Pankulič
Levičania boli jasným favoritom, no súper takmer sedem minút odolával a gól neinkasoval. Prvým gólom Meňharda sa však spustila lavína do siete H. Kľačian a skóre sa zastavilo až na čísle desať. Prevaha Levíc bola postupom času viac než zdrvujúca.
P. Vozokany – Kozárovce 3:3, góly: Plašek 2, M. Bandzi – Demian 2, Hoľka
Zápas mal veľmi dobrú úroveň, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. A keď tak isto vyzeral aj priebeh, bolo sa stále na čo pozerať. Najprv viedli Kozárovce, potom súper, neskôr zasa Kozárovce. Plašek druhým svojim gólom zrovnal na
3:3 a tak sa duel skončil spravodlivou remízou.
H. Kľačany – Kozárovce 2:1, góly: Hancko, Krivočenko - Hoľka
Dlho to vyzeralo, že body získajú vo svoj prospech Kozárovčania, ktorí išli do vedenia gólom Hoľku po rohovom kope a následnom teči. Potom však Hancko s prehľadom vyrovnal na 1:1 a Krivočenko strelou spoza hráča strhol vedenie na stranu svojho mužstva. Snaha Kozároviec v závere o vyrovnanie bola už márna.
Levice - P. Vozokany 2:1, góly: M. Gabaš, Martinček – M. Buchlovič
Vozokančania sa dlho držali veľmi dobre a po tyčke Zoráda sa ujali vedenia gólom M. Buchloviča hlavou po autovom hode. Levičania potom prepli na vyšší stupeň a M. Gabaš rýchlo vyrovnal. Na konečných 2:1 upravil Martinček, po strele T. Krenčana do tyče.
P. Vozokany - H. Kľačany 3:2, góly: M. Kúdela 2 – Plašek 2, M. Buchlovič
Kto chcel hrať semifinále, musel vyhrať, preto sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Dvakrát naklonil misky váh na svoju stranu Kúdela, no Plašek dva razy vyrovnal. Rozhodnutie napokon padlo z nohy L. Buchloviča a Vozokany duel vyhrali.
Kozárovce – Levice 1:3, góly: Koláček - Zorád, Varga, Drenka
Skóre zápasu otvoril Zorád, no Kozárovce sa nevzdávali a Koláček po priamom kope vyrovnal. Misky váh na stranu favorizovaných Levíc naklonil druhým gólom Varga a na
1:3 upravil Drenka. Levičania napokon podľa očakávania svoje víťazstvo udržali a stali sa víťazmi skupiny.
1. Levice 3 3 0 0 15:2 9
2. P. Vozokany 3 1 1 1 7:7 4
3. H. Kľačany 3 1 1 1 4:14 3
4. Kozárovce 3 0 1 2 5:8 1
4. v skupinách o 7 miesto: D. Pial – Kozárovce 2:7, góly: Jedlička, M. Ledényi – Demian 3, Kútik, Ďurkovič, Hoľka, S. Benčať
V zápase o konečné 7. miesto sa viac darilo hráčom Kozároviec, ktorí svojho súpera jasne predčili. Pialčania napokon obsadili až 8. miesto, Kozárovciam sa ušla 7. priečka.
3. v skupinách o 5 miesto: S. Tekov – H. Kľačany 4:3, góly: Halabuk, R. Hajo, R. Bátovský, Obický - M. Krkoš 2, J. Garai
V derby zápase dvoch susedných dedín sa o konečné 5. miesto viac darilo Tekovčanom, ktorí viedli od samého začiatku zápasu.
1. semifinále 1A - 2B: Želiezovce – Plavé Vozokany 4:4, na pok. kopy: 2:3, góly: Valach, Petrík, Lauko, Kokoška – L. Buchlovič 2, Plašek, T. Sádovský
V 1. semifinále začali lepšie Želiezovce a Valach otvoril skóre. Na druhej strane so šťastím vyrovnal Plašek. Vozokančania otočili skóre vo svoj prospech vďaka dvom gólom L. Buchloviča – 1:3. Želiezovce vrátil späť do zápasu Petrík druhým gólom. Na 2:4 hlavou po Plašekovej strele upravil T. Sádovský. Na rozdiel gólu upravil Lauko a Kokoška skóre zrovnal na 4:4. Keďže sa v riadnom hracom čase stav nezmenil, museli o finalistovi rozhodnúť až penalty, kde sa viac darilo P. Vozokanom.
2. semifinále 2A - 1B: Čaka – Levice 1:3, góly: Dobrota – T. Krenčan 2, Martinček
V 2. semifinále mohol ako prvý skórovať P. Gabaš, no trafil žrď. Gól sa streliť podarilo až neskôr Martinčekovi, keď bol Molnár na jeho strelu prikrátky. Levičania mali potom možnosť presilovky za zlé striedanie, ale ju nevyužili. Čaka vyrovnala po priamom kope, keď presne mieril Dobrota. Levice poslal opäť do vedenia T. Krenčan po presnej prihrávke M. Gabaša. T. Krenčan svojim druhým gólom niekoľko sekúnd pred koncom definitívne rozhodol, že do finále postúpili Levice.
o 3. miesto - porazení v semifinále: Želiezovce – Čaka 3:3, na pok. kopy: 0:2, góly: T. Szalai, Kokoška, Valach – Fiam, Kopernický, Meiling
V zápase o 3. miesto otvoril skóre po rohu Fiam. Veľmi kurióznym gólom z diaľky vyrovnal na 1:1 Szalai, keď Hlinkovi vypadla lopta za bránkovú čiaru. Čaku poslal opäť do vedenia hlavičkou Kopernický a neskôr tretí úspech zaznamenal Meiling – 1:3. Hneď na to znížil na 2:3 Kokoška a dráma pokračovala. Krásnym gólom potom Valach skóre zrovnal na 3:3. Aj v tomto zápase museli napokon rozhodnúť penalty, v ktorých sa viac darilo Čake.
o 1. miesto - víťazi v semifinále: Plavé Vozokany – Levice 3:4, góly: Plašek, L. Buchlovič 2 – P. Gabaš, Martinček, Varga, Zorád
Vo finálovom zápase otvoril skóre už v 2. min. P. Gabaš. Vozokančania sa však nevzdávali a Plašek vyrovnal po chvíli na 1:1. Potom bol vylúčený na 2 min. M. Gabaš, ale Martinček po úniku upravil na 1:2. Ešte v presilovke L. Buchlovič vyrovnal na 2:2. Vedenie na stranu Levíc opäť strhol tvrdou strelou Varga - 3:2. L. Buchlovič sa svojim druhým gólom v zápase zaslúžil o vyrovnanie na 3:3. Potom však ukážkovou prihrávkou našiel Graus Zoráda a bolo 3:4. Levičania vedenie udržali a stali sa konečnými víťazmi halových majstrovstiev ObFZ.

Skryť Vypnúť reklamu

Text a foto: ROMANUHNÁK

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 3. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 6. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 7. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 8. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 1. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 2. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 3. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 4. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 5. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 6. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 7. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 9. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 10. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 15 079
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 419
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 062
 4. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 5 672
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 433
 6. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 3 635
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 617
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 391
 9. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 748
 10. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 573

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 2. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 3. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
 4. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: o čom to je
 5. Olívia Lacenová: Rok a pol od prvých lockdownov: Ako si vedie EU, UK a USA?
 6. Nicholas Wintzler: Séria Agnosia
 7. Eva Gallova: Kytice voňavé a živé, ale aj iné
 8. Danica Chames: Ľahnem si so Soňou a spím
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 275
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 13 459
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 9 454
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 650
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 009
 6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 349
 7. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 135
 8. Lucia Nicholsonová: Emme. 3 789
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Dom hudobníka Ján Albrechta

Hudobná a umelecká akadémia Jána Albrechta v Banskej Štiavnici spojí otvorenie akademického roka 2021/2022 so slávnosťou pri príležitosti 10. výročia založenia.


TASR 12 h
Ilustračné foto.

Do krajiny v okolí Banskej Štiavnice a do obcí Banská Belá a Podhorie, je situované podujatie Jama


TASR 12 h

V dnešnej poradni si s odborníkom Rastislavom Magnom, ktorý sa v spoločnosti Intersport špecializuje na beh, preberieme doplnky výživy vhodné hlavne pre bežcov a vytrvalostných športovcov.


22 h

Prinášame rozhovor s Michalom Mertinyákom, výkonným riaditeľom Únie ligových klubov, ktorá je strešným orgánom najvyššej futbalovej súťaže


21. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Páchatelia použili nový spôsob - išli zozadu, cez sklad potravín.


16 h

Mladý muž prekročil rýchlosť medzi obcami až o 67 kilometrov za hodinu.


21. okt

Organizačná štruktúra štátneho podniku Lesy SR sa má zmeniť v januári budúceho roka.


22 h

Jeho konštruktér ho pomenoval podľa lietadla z druhej svetovej vojny.


21 h

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 2. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 3. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
 4. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: o čom to je
 5. Olívia Lacenová: Rok a pol od prvých lockdownov: Ako si vedie EU, UK a USA?
 6. Nicholas Wintzler: Séria Agnosia
 7. Eva Gallova: Kytice voňavé a živé, ale aj iné
 8. Danica Chames: Ľahnem si so Soňou a spím
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 275
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 13 459
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 9 454
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 650
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 009
 6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 349
 7. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 135
 8. Lucia Nicholsonová: Emme. 3 789
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu