Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Perfektná Molnárova premiéra vo futsalovej reprezentácii

Ako sme pred týždňom avizovali, v reprezentačnom drese Slovenska sa v prípravom zápase slovenskej reprezentácie proti Maďarsku objavil v bráne brankár ŠK Šped-Trans Levice Peter Molnár. Tréner Kollár mu dal síce šancu len v 2. polčase, ale aj tá stála za to. „Tréner Kollár mi už deň pred zápasom povedal, že ma chce vidieť v bránu a prezradil mi, že so mnou počíta do 2. polčasu. Hneď v úvode druhého dejstva som sa preto dostal na, pre mňa, dobre známu palubovku, keď som striedal D. Repu,” povedal nám na úvod gólman levických Špeditérov k svojej reprezentačnej futsalovej premiére. Peter išiel do brány za stavu 0:1 pre Maďarov a opäť im (Levičania s majstrom Maďarska odohrali dva prípravné zápasy) ukázal, že je pre futsal vskutku výborným gólmanom. „Bol som pred zápasom, aj počas jeho prvej polovici dosť nervózny, chcel som podať pred levickým publikom dobrý výkon. Musím sa Levičanom poďakovať, že ma tak vrúcne privítali na hracej ploche a verím, že som ich svojimi zákrokmi nesklamal.” Levický brankár naozaj slovenskú reprezentáciu podržal a minimálne v troch prípadoch chytil súperom čisté gólové šance. Maďari boli z jeho zákrokov doslova zúfalí a opäť sa budú možno dožadovať toho, aby Peter prestúpil do Gödölö, mužstva aktuálneho majstra Maďarska, účastníka 2. kola Ligy majstrov. Slovenská reprezentácia v 2. polčase otočila skóre jasne vo svoj prospech až na 4:1. V samom závere zápasu maďarská reprezentácia odvolala brankára a v hre bez neho strelila druhý gól, čím sa P. Molnárovi nepodarilo v reprezentačnej polčasovej premiére udržať čistý štít. Ale aj tak bol jeho výkon ozajstnou ozdobou, čo uznal aj tréner slovenskej reprezentácie. „Chytalo sa mi naozaj dobre, škoda inkasovaného gólu na záver zápasu, ale ja som bol po zápase spokojný,” prezradil v závere Peter Molnár, ktorý zatienil v tomto zápase inak dobre chytajúceho kolegu D. Repu a je reálne, že do reprezentácie sa dostane opäť.