Basketba extraliga muži - Nečakaný zvrat domácich

BK DOLNÝ KUBÍN – BK LEVICE 84:82 (21:34,
37:56, 57:66)
D. Kubín: Velčič 22, Zotov 15, Klein 12, Novák 12, Barišič 8
Levice: Jugo 20, Jankovič 19, Jurík 16, Krkoš 12, Lukjanec 5 (Brliť 7, Lutovský 2, Kollár 1, Matúš Halmeš 0, Danielič 0)
TH: 19/14 – 22/19, trojky: 7 - 7, 350 divákov, rozhodovali: Brziak, Lukáč a Matejčík
Zápas o play-off s famóznym výkonom v prvom polčase a obrovským sklamaním po záverečnom klaksóne odohrali Levičania v Ružomberku proti Dolnému Kubínu. Skvele pripravení hostia vybehli od prvých minút na domácich vo vysokom tempe a tí mali od začiatku značné problémy. Precízna obrana Levíc, v útoku neudržateľný Jugo, ku ktorému sa postupne pridali aj ďalší a v 7. min. viedli hostia 13:24. Domáci Kubínčania boli z nástupu hostí v šoku a tak ich v hre držala viac rozhodcovská píšťalka, ako ich výkon na palubovke. Tri odpískané fauly v priebehu pár minút na kľúčového hráča Levíc Andreja Lukjanca v prvej štvrtine, keď boli domáci len v úlohe štatistov ukázali, akým smerom sa bude priebeh zápasu uberať. Po prvej štvrtine viedli Levičania o trinásť bodov 21:34. Ani v druhej štvrtine sa nič na hre oboch tímov nezmenilo. Levičania hrajúci v pohode predvádzali jednu peknú akciu za druhou, domáci nestíhajúci v obrane si často pomáhali faulovaním a náskok hostí stále narastal. Niekoľko smiešnych verdiktov rozhodcovskej trojice hostia pod vplyvom vysokého náskoku s prižmúrenými očami radšej prehliadli a snažili sa koncentrovať na svoj výkon. Práve však tých pár verdiktov nepoložilo domácich na lopatky, lebo keď v 18. min. prehrávali 28:53! boli zrelí na uterák. Miesto toho sa im však podarilo do prestávky stiahnuť náskok hostí na 37:54. Opäť nezachytený úvod tretej štvrtiny začal pre hostí malú katastrofu. Po jedenásť bodovej šnúre domácich bolo v 24. min. už len 48:54! V drese domácich sa chytili Velčič s Kleinom a zrazu sa vývoj zápasu úplne zmenil. Levičania však stihli zareagovať, spresnili rozohrávku a postupne začali opäť ovládať hru na palubovke. V 28. min. po dvoch bodoch Jankoviča viedli 53:66. V tej istej minúte však dohral Andrej Lukjanec, ktorému stihli za päť minút pobytu na palubovke odpískať rozhodcovia ďalšie dva fauly. O pár sekúnd nato chytil po čistom bloku svoj štvrtý faul Brliť a to neveštilo nič dobré. V poslednej štvrtine začali domáci trojkovú kanonádu, hostia však držali desaťbodový náskok až do 35. min. Po vyfaulovaní Braňa Brliťa sa v 38. min. podarilo domácim znížiť na rozdiel jedného bodu 77:78. Levičania stratili koncentráciu, ich niekoľko streleckých pokusov neskončilo v koši a naštartovaný tím Kubína bol razom vo výhode. Na začiatku poslednej minúty išli domáci prvýkrát do vedenia, hostia zásluhou Krkoša sedemnásť sekúnd pred koncom vyrovnali. Posledný útok mali však domáci hráči a Velčič dve sekundy pred koncom rozhodol o domácom víťazstve. Hosťom ostal len pocit krivdy a obrovské sklamanie z toho, že nedokázali takto rozbehnutý zápas doviesť do úspešného konca.
V stredu cestujú Levičania do Handlovej a v sobotu 27.1 o 19.30 hod. privítajú v športovej hale Spišskú Novú Ves.
LADISLAVGARAJ

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Niektorých zdravotníkov, ktorí sa prihlásili, kontaktujú až v piatok

Záchranárka sa prihlásila hneď na začiatku, konkrétnu informáciu, kde bude nasadená, dostala až deň pred testovaním.

Vodička neprispôsobila rýchlosť, zrazila sa s kamiónom (+FOTO)

Žena je ťažko zranená, okolnosti nehody vyšetrujú.

Zdravotníci chýbajú aj Žarnovici, otvoriť môže zatiaľ jediné miesto

Akútny nedostatok zdravotníckeho personálu na operáciu Spoločná zodpovednosť sa priamo dotýka aj mesta Žarnovica.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.