Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Najlepší športovci mesta Žiar nad Hronom za rok 2006

V obradnej sieni žiarskeho Mestského kultúrneho centra prijal vo štvrtok najlepších športovcov mesta za rok 2006 primátor Ivan Černaj. Všetci pozvaní športovci príkladne reprezentovali mesto Žiar i celý región na významných športových podujatiach po celom

Slovensku, niekedy i v zahraničí.

Ocenení športovci si prevzali z rúk primátora Černaja upomienkové predmety. Slávnostné popoludnie spríjemnili milým vystúpením deti zo žiarskej III. materskej školy. V závere vystúpili aj gymnastky z krúžku Centra voľného času. Zoznam prijatých športovcov:

Kategória majstri Slovenska:
Filip Filipčík (CK MŠK) - v sezóne 2006 pretekal za kategóriu st. žiakov v disciplíne cestná cyklistika a horská cross - country. V Kriterijnej lige Slovenska a v Slovenskom pohári cestných cyklistov obsadil 1. miesto. Na Majstrovstvách SR v horskej cyklistike a v Slovenskom pohári v horskej cyklistike získal 3. miesto. Je trojnásobným majstrom Slovenska v cestných pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom, v časovke jednotlivcov a v časovke do vrchu. Na základe dosiahnutých výsledkov v sezóne 2006 bol nominovaný do reprezentácie Slovenska v kategórii kadeti.
Jana Krajčíková (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska ŠŠS získala v kategórii mládež do 18 rokov v disciplíne VzPu 40 výstrelov ISSF 1. miesto a titul majster Slovenska. Titul majster Slovenska získala aj v disciplíne VzPu 30 výstrelov. Je víťazkou Krajskej streleckej ligy, majsterkou BB kraja a viacnásobnou držiteľkou I. VT.
Bronislava Froncová (ŠSK MŠK) - v disciplíne VzPu 40 ISSF sa umiestnila na 2. mieste. Na majstrovstvách Slovenska ŠŠS v disciplíne VzPu 30 výstrelov získala 1. miesto a titul majster Slovenska.
Pavel Okuliar (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska v disciplíne štandardná malokalibrová puška 60 výstrelov v kategórii kadetov získal 1. miesto a titul majster Slovenska. Je niekoľkonásobným držiteľom I. a majstrovskej VT.
Lukáš Nárožný (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska v disciplíne ľubovoľná malokalibrovka 60 výstrelov získal 1. miesto a titul majster Slovenska. V rovnakej kategórii a disciplíne je aj majstrom BB kraja.
Dominika Tatárová (Karate klub MŠK) - V Slovenskom pohári mládeže v kumite získala 1. miesto, na Európskom turnaji mládeže v kumite v Bratislave a na medzinárodnej súťaži v kumite v Galante získala 1. miesto. Na majstrovstvách Slovenska v kumite v Košiciach sa umiestnila na 1. mieste a získala titul majster Slovenska. Je členkou družstva, ktoré na majstrovstvách Slovenska v kumite v Bánovciach nad Bebravou získalo titul majstri Slovenska.
Zuzana Formáčková, Katarína Schwarzová, Andrea Garajová (Karate klub MŠK) - na majstrovstvách Slovenska družstiev v Bánovciach nad Bebravou v disciplíne kata získali 1. miesto a titul majstri Slovenska.
Dominika Tatárová, Patrícia Schwarzová, Romana Žlkovanová (Karate klub MŠK) - na majstrovstvách Slovenska družstiev v Bánovciach nad Bebravou v disciplíne kumite získali 1. miesto a titul majstri Slovenska.

Skryť Vypnúť reklamu

Kategória žiaci:
Daniel Magdolen (ŠK TP TS Victória) - 10 - ročný telesne postihnutý športovec, hráč boccie v kategórii BC1 - s asistentom. V roku 2006 získal na kontrolnom preteku v Žiari 2. miesto, na preteku Zvolen Cup 3. miesto, na majstrovstvách SR v Dubnici 2. miesto v jednotlivcoch a 2. miesto v tímoch. Na preteku Boccia Masters v Bratislave získal 2. miesto a v celoslovenskom rankingu sa umiestnil na 2. mieste v kategórie BC1 v rámci Slovenska.
Vladimír Baláž (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska ŠŠS v disciplíne VzPu 30 výstrelov získal 2. miesto. Je majstrom okresu a v rebríčku Krajskej streleckej ligy mládeže BB kraja mu patrí 2. miesto.
Veronika Volfová (VK MŠK) - je hráčkou družstva žiačok a svojim prístupom k tréningovému procesu sa vypracovala vo svojich 14 rokoch až do užšieho kádra družstva žien. Okrem toho úspešne hráva v družstvách kadetiek a junioriek.
Ľuboš Kupec (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska ŠŠS v disciplíne VzPu 30 výstrelov získal 3. miesto. V rebríčku Krajskej streleckej ligy mládeže BB kraja mu patrí 1. miesto.
Lenka Hudecová (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska žiakov v disciplíne VzPu 30 výstrelov získala 3. miesto. Rovnaké umiestnenie jej patrí aj v disciplíne VzPu 40 ISSF.
Radoslav Košta (PK Delfín MŠK) - na plaveckých súťažiach v Ban. Štiavnici získal na 50 m prsia a 100 m polohové preteky 1. miesto. V Handlovej získal na 200 m pol. preteky a 100 m motýlik 1. miesto. Na Banskobystrickom pohári, ktoré malo 6 kôl získal na 50 m prsia 3. miesto, na 200 m voľný spôsob a 50 m voľný spôsob 1. miesto a 3. miesto na 50 m prsia.
Renáta Záhorcová (ŠSK MŠK) - v disciplíne VzPu 30 výstrelov v kategórii dievčat je majsterkou BB kraja. V rovnakej disciplíne je víťazkou Krajskej streleckej ligy mládeže BB kraja.
Michaela Ďurišová (Karate klub MŠK) - na majstrovstvách Slovenska v Košiciach v kumite získala 3. miesto, na Európskom pohári mládeže kumite v Nitre získala 3. miesto a na Slovenskom pohári mládeže v kumite 1. miesto.
Barbara Beňová (Karate klub MŠK) - na majstrovstvách Slovenska v Košiciach v kumite získala 3. miesto, na Slovenskom pohári v kumite získala 3. miesto, na Európskom pohári mládeže kumite v Bratislave získala 1. miesto.
Lukáš Vaš (CK MŠK) - preteká za kategóriu ml. žiakov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross country. V Kriterijnej lige Slovenska získal 2. miesto, v Slovenskom pohári cestných cyklistov skončil na 2. mieste, na M - SR v horskej cyklistike a v Slovenskom pohári horskej cyklistike získal 4. miesto.
Boris Vencel (CK MŠK) - preteká za kategóriu st. žiakov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross country. V Kriterijnej lige SR získal 2. miesto, na M – SR v cestnom preteku získal 3. miesto a v Slovenskom pohári cestných cyklistov získal 2. miesto.
Viktória Knappová (PK Delfín MŠK) - v 5. kole Banskobystrického pohára získala na 50 m motýlik 1. miesto, na 50 m voľným spôsobom 2. miesto. V 6. kole v Ban. Štiavnici získala na 100 m motýlik 1. miesto a na 50 m voľný spôsob 3. miesto. V Žiari nad Hronom získala na 100 m polohové preteky 1. miesto.
Milan Škriniar (FK) - hrá za družstvo ml. žiakov, účastníka I. ligy Stred. Je členom ŠT na I. ZŠ v Žiari nad Hronom v družstve ml. žiakov patrí medzi najlepších hráčov a strelcov.
Peter Bališ (CK MŠK) - preteká za kategóriu kadetov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross country. Na M - SR v časovke jednotlivcov získal 2. miesto, v časovke do vrchu 4. miesto, v Kriterijnej lige Slovenska 5. miesto, v Slovenskom pohári cestných cyklistov 3. miesto a v horskej cyklistike 5. miesto. Je reprezentantom Slovenska v cestnej cyklistike.
Maroš Vrtík (BK MŠK) - najlepší hráč družstva mladších žiakov. V súčasnosti je hráčom družstva starších žiakov, kde svojimi výkonmi a prístupom k tréningovému procesu má trvalé miesto v základnej zostave.
Tomáš Hudec (FK) - hrá za družstvo ml. žiakov, účastníka I. ligy Stred. Je členom ŠT na I. ZŠ v Žiari nad Hronom. V družstve ml. žiakov patrí medzi najlepších hráčov.
Matej Oslanec (TK MŠK) - preteká za kategóriu starší žiaci a na celoštátnych turnajoch obsadil 3.miesto vo štvorhre a 3. miesto v dvojhre v Rimavskej Sobote – D, 3. miesto vo štvorhre v Prešove - C, 1.miesto vo štvorhre a 2.miesto v dvojhre v Ban. Bystrici - D, 1. miesto vo štvorhre v Kremnici – C, 2. miesto vo štvorhre a 3. miesto v dvojhre vo Veľkom Krtíši - C. V súťaži družstiev hosťoval v družstve starších žiakov ŠKT Kremnica, ktoré obsadilo 1. miesto na majstrovstvách regiónu I. triedy a postúpili na majstrovstvá Slovenska družstiev.
Michal Koštenský (TK MŠK) - preteká za kategóriu starší žiaci a na celoštátnych turnajoch obsadil 2.miesto v dvojhre vo V. Krtíši – C, 3. miesto v dvojhre aj v štvorhre v Rimavskej Sobote - D, 3. miesto v štvorhre v Novákoch – C. V súťaži družstiev hosťoval v družstve starších žiakov ŠKT Kremnica, ktoré obsadilo 1. miesto na majstrovstvách regiónu I. triedy a postúpili na majstrovstvá Slovenska družstiev.
Lea Kabinová (PK Delfín MŠK) - na majstrovstvách Stredoslovenskej oblasti na 100 m prsia získala 1. miesto, 50 m voľ. spôsob a znak získala 2. miesto. Na Banskobystrickom pohári celkove za 6 kôl získala na 50 m prsia a 50 m znak 2. miesto.
Adam Širáň (FK) - hrá za družstvo st. žiakov, účastníka I. ligy Stred. Je členom ŠT na I. ZŠ v Žiari n ad Hronom a je najlepším strelcom družstva v I. lige.
Patrik Kukla (HK MŠK) - patrí medzi najvýraznejšie talenty hrajúce hokej v Žiari. V sezóne 2006/2007 patrí medzi opory starších žiakov a nastupuje aj za kategóriu dorast.
Eva Piatriková (PK Delfín MŠK) - celkovo za 6 kôl v Banskobystrickom pohári získala na 50 m znak 3. miesto, 50 m voľ. spôsobom 2. miesto, 100 m voľ. spôsobom 4. miesto a 200 m voľ. spôsob 4. miesto. Na majstrovstvách Slovenska získala na 50 m voľ. spôsob 22. miesto, na majstrovstvách Stredoslovenskej oblasti v Handlovej 4. miesto a v Žiari 4. miesto.
Filip Štefanec (BK MŠK) - vynikajúci hráč v družstve starších žiakov, svojimi výkonmi sa zaslúžil o za 3. miesto na majstrovstvách SR v Prešove. Momentálne je hráčom družstva kadetov, kde podáva stabilné výkony. Je členom Centra olympijských nádejí.
Marián Kysela (BK MŠK) - jeden z najlepších hráčov družstva starších žiakov, nemalou mierou sa pričinil o 3. miesto na majstrovstvách SR v Prešove. Je hráčom družstva kadetov, kde podáva stabilné výkony. Je členom Centra olympijských nádejí.
Lukáš Štrba (FK) - hrá za družstvo st. žiakov, účastníka I. ligy Stred. Je členom ŠT na I. ZŠ v Žiari nad Hronom a reprezentantom regionálneho výberu SsFZ vo svojej vekovej kategórii.
Samuel Višňanský (PK Delfín MŠK) - na Banskobystrickom pohári s medzinárodnou účasťou na 100 m prsia získal 1. miesto, 100 m voľný spôsob 2. miesto. Na majstrovstvách Slovenska „Kalokagatia“ na 100 m prsia získal 8. miesto. Celkovo sa umiestnil na 12. mieste.

Skryť Vypnúť reklamu

Kategória dorast:
Tomáš Král (ŠK TP TS Victória) - 17 - ročný telesne postihnutý športovec, hráč boccie v kategórii BC2. Je reprezentantom Slovenska. V roku 2006 sa umiestnil na 1. mieste v rankingovom hodnotení boccie najpočetnejšie obsadenej kategórie BC2 v rámci SR. V októbri 2006 sa zúčastnil na Majstrovstvách sveta v Brazílii, kde sa umiestnil na peknom 21. mieste.
Michal Procner (CK MŠK) - preteká za kategóriu kadetov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross - country. Na M - SR v cestných pretekoch získal 3. miesto, v časovke do vrchu 2. miesto, na M - SR v horskej cyklistike získal 3. miesto a v Slovenskom pohári v horskej cyklistike získal 2. miesto.
Je reprezentant Slovenska v cestnej a horskej cyklistike.
Monika Frindtová (VK MŠK) - hrá za družstvo junioriek, účastníka I. ligy. Je hráčkou širšieho kádra družstva žien a kádra družstva junioriek. Na svojom poste blokárky patrí medzi najlepšie hráčky v kategórii kadetiek a junioriek.
Juraj Túri (FK) - hrá za družstvo ml. dorastu, účastníka II. ligy Východ. Je odchovancom ŠT na I. ZŠ v Žiari nad Hronom a bol vyhodnotený za najužitočnejšieho hráča družstva.
Jakub Kochol (CK MŠK) - preteká za kategóriu juniorov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross country. Na M - SR v časovke jednotlivcov a v Kriterijnej lige Slovenska získal 6. miesto. Ako juniorský reprezentant SR v cestnej cyklistike absolvoval seriál pretekov Svetového pohára a štartoval na Majstrovstvách Európy v cestnej cyklistike.
Miroslav Šulek (HK MŠK) - najproduktívnejší hráč družstva dorastu v I. dorasteneckej lige. Jedna z najväčších opôr svojho tímu a najlepších hráčov I. dorasteneckej ligy.
Miroslav Kráľ (BK MŠK) - hrá za kategóriu juniorov. Je členom slovenskej reprezentácie. Zúčastnil sa ME v Bulharsku, kde patril medzi najlepších hráčov. Momentálne je pendlujúcim hráčom extraligovej Handlovej a hráč družstva juniorov BK MŠK Žiar nad Hronom.
Vladimíra Michňová (VK MŠK) - je kapitánkou a veľkou oporou družstva junioriek, účastníka I. ligy.
Michal Kukučka (BK MŠK) - hrá za družstvo kadetov, kde podáva stabilne dobré výkony. K jeho prednostiam patrí univerzálnosť a vynikajúca obrana. Je členom Centra olympijských nádejí.
Marek Boldiš (FK) - hrá za družstvo st. dorastu, účastníka II. ligy Východ. Je oporou družstva a má striedavý štart aj v mužskej kategórii.
Tomáš Nemčok (BK MŠK) - hrá v družstve kadetov na poste stredného rozohrávača a svojimi výkonmi sa prepracoval ako pendlujúci hráč do družstva juniorov BK. K jeho prednostiam patrí rýchlosť, húževnatosť, prehľad a cit pre prihrávku. Je členom Centra olympijských nádejí.
Pár - Ján Vančišin a Natália Vančišinová (TŠK Stella) - súťaží za kategóriu juniorov a v roku 2006 získal tanečnú triedu C. Vo svojej kategórii bodoval na všetkých majstrovstvách Slovenska. V Štandardných tancoch získal 3. miesto, v desiatich tancoch 4. miesto a v latinskoamerických tancoch 7. miesto.
Tomáš Mihálik (MO SRZ) - je členom družstva Slovenska, ktoré na majstrovstvách sveta v Portugalsku v love rýb udicou obsadilo 6. miesto. Ako jednotlivec sa umiestnil na 11. mieste. Je v užšej nominácii Slovenska aj pre rok 2007.
Kategória dospelí:
Monika Adamicová (VK MŠK) - je hráčkou extraligového družstva žien, ktoré v minulej sezóne obsadilo tretie miesto.
Martin Fábry (BK MŠK) - je najlepším hráčom družstva mladých mužov. Bol v širšom výbere reprezentácie SR na ME v Bulharsku.
Pár: Martin Repiský, Veronika Štrbíková (TŠK Stella) - pár sa zaradil medzi tanečné páry triedy A. Získal niekoľko významných finálových umiestnení. Na Majstrovstvách Slovenska s choreografiou Aprílová variácia získal 4. miesto.
Elena Osvaldtová (VK MŠK) - je hráčkou extraligového družstva žien, ktoré v minulej sezóne obsadilo tretie miesto.
Jaroslav Gramblička (FK) - je brankárom družstva dospelých, účastníka II. ligy Východ. Má veľkú zásluhu na postupe družstva mužov z III. ligy.
Jana Drozdová (VK MŠK) - je hráčkou družstva žien, ktoré v minulej sezóne obsadilo tretie miesto v extralige žien. Počas celej sezóny podávala stabilné výkony a patrila k najlepším hráčkam súťaže.
Ivan Pukač (HbK PUM) - je univerzálnym hráčom družstva, ktoré úspešne reprezentuje mesto v I. banskobystrickej hokejbalovej lige, kde je najproduktívnejším hráčom družstva. Už po tretíkrát za sebou získal prvenstvo v regionálnej Hliníckej hokejbalovej lige.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Hygge ako životný štýl
 2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 9. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 10. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 33 711
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 32 648
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 914
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 10 244
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 180
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 591
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 885
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 678
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 595
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 622
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto

V jednom z okresov nepribudol včera ani jeden pozitívny test na ochorenie COVID-19.

6 h
Ilustračné foto

Za dominantu obce, ktorá je už roky vo veľmi zlom stave, zaplatí obec 70.000 eur.

7 h
Dušan Andrašovský

Bol šikovný hokejista a stále to je skromný chalan. Dušan Andrašovský spomína na svoju bohatú kariéru.

11 h
Ilustračné foto

V Žiarskom okrese bude testy na základe súčinnosti samospráv vykonávať 45 odberových tímov.

10 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

13 h

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

12 h

Muža našli už bez známok života.

18 h

Prírodná pamiatka očarí v každom ročnom období.

20. jan

Už ste čítali?