Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Najlepší športovci mesta Žiar nad Hronom za rok 2006

V obradnej sieni žiarskeho Mestského kultúrneho centra prijal vo štvrtok najlepších športovcov mesta za rok 2006 primátor Ivan Černaj. Všetci pozvaní športovci príkladne reprezentovali mesto Žiar i celý región na významných športových podujatiach po celom

Slovensku, niekedy i v zahraničí.

Ocenení športovci si prevzali z rúk primátora Černaja upomienkové predmety. Slávnostné popoludnie spríjemnili milým vystúpením deti zo žiarskej III. materskej školy. V závere vystúpili aj gymnastky z krúžku Centra voľného času. Zoznam prijatých športovcov:

Kategória majstri Slovenska:
Filip Filipčík (CK MŠK) - v sezóne 2006 pretekal za kategóriu st. žiakov v disciplíne cestná cyklistika a horská cross - country. V Kriterijnej lige Slovenska a v Slovenskom pohári cestných cyklistov obsadil 1. miesto. Na Majstrovstvách SR v horskej cyklistike a v Slovenskom pohári v horskej cyklistike získal 3. miesto. Je trojnásobným majstrom Slovenska v cestných pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom, v časovke jednotlivcov a v časovke do vrchu. Na základe dosiahnutých výsledkov v sezóne 2006 bol nominovaný do reprezentácie Slovenska v kategórii kadeti.
Jana Krajčíková (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska ŠŠS získala v kategórii mládež do 18 rokov v disciplíne VzPu 40 výstrelov ISSF 1. miesto a titul majster Slovenska. Titul majster Slovenska získala aj v disciplíne VzPu 30 výstrelov. Je víťazkou Krajskej streleckej ligy, majsterkou BB kraja a viacnásobnou držiteľkou I. VT.
Bronislava Froncová (ŠSK MŠK) - v disciplíne VzPu 40 ISSF sa umiestnila na 2. mieste. Na majstrovstvách Slovenska ŠŠS v disciplíne VzPu 30 výstrelov získala 1. miesto a titul majster Slovenska.
Pavel Okuliar (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska v disciplíne štandardná malokalibrová puška 60 výstrelov v kategórii kadetov získal 1. miesto a titul majster Slovenska. Je niekoľkonásobným držiteľom I. a majstrovskej VT.
Lukáš Nárožný (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska v disciplíne ľubovoľná malokalibrovka 60 výstrelov získal 1. miesto a titul majster Slovenska. V rovnakej kategórii a disciplíne je aj majstrom BB kraja.
Dominika Tatárová (Karate klub MŠK) - V Slovenskom pohári mládeže v kumite získala 1. miesto, na Európskom turnaji mládeže v kumite v Bratislave a na medzinárodnej súťaži v kumite v Galante získala 1. miesto. Na majstrovstvách Slovenska v kumite v Košiciach sa umiestnila na 1. mieste a získala titul majster Slovenska. Je členkou družstva, ktoré na majstrovstvách Slovenska v kumite v Bánovciach nad Bebravou získalo titul majstri Slovenska.
Zuzana Formáčková, Katarína Schwarzová, Andrea Garajová (Karate klub MŠK) - na majstrovstvách Slovenska družstiev v Bánovciach nad Bebravou v disciplíne kata získali 1. miesto a titul majstri Slovenska.
Dominika Tatárová, Patrícia Schwarzová, Romana Žlkovanová (Karate klub MŠK) - na majstrovstvách Slovenska družstiev v Bánovciach nad Bebravou v disciplíne kumite získali 1. miesto a titul majstri Slovenska.

Skryť Vypnúť reklamu

Kategória žiaci:
Daniel Magdolen (ŠK TP TS Victória) - 10 - ročný telesne postihnutý športovec, hráč boccie v kategórii BC1 - s asistentom. V roku 2006 získal na kontrolnom preteku v Žiari 2. miesto, na preteku Zvolen Cup 3. miesto, na majstrovstvách SR v Dubnici 2. miesto v jednotlivcoch a 2. miesto v tímoch. Na preteku Boccia Masters v Bratislave získal 2. miesto a v celoslovenskom rankingu sa umiestnil na 2. mieste v kategórie BC1 v rámci Slovenska.
Vladimír Baláž (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska ŠŠS v disciplíne VzPu 30 výstrelov získal 2. miesto. Je majstrom okresu a v rebríčku Krajskej streleckej ligy mládeže BB kraja mu patrí 2. miesto.
Veronika Volfová (VK MŠK) - je hráčkou družstva žiačok a svojim prístupom k tréningovému procesu sa vypracovala vo svojich 14 rokoch až do užšieho kádra družstva žien. Okrem toho úspešne hráva v družstvách kadetiek a junioriek.
Ľuboš Kupec (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska ŠŠS v disciplíne VzPu 30 výstrelov získal 3. miesto. V rebríčku Krajskej streleckej ligy mládeže BB kraja mu patrí 1. miesto.
Lenka Hudecová (ŠSK MŠK) - na majstrovstvách Slovenska žiakov v disciplíne VzPu 30 výstrelov získala 3. miesto. Rovnaké umiestnenie jej patrí aj v disciplíne VzPu 40 ISSF.
Radoslav Košta (PK Delfín MŠK) - na plaveckých súťažiach v Ban. Štiavnici získal na 50 m prsia a 100 m polohové preteky 1. miesto. V Handlovej získal na 200 m pol. preteky a 100 m motýlik 1. miesto. Na Banskobystrickom pohári, ktoré malo 6 kôl získal na 50 m prsia 3. miesto, na 200 m voľný spôsob a 50 m voľný spôsob 1. miesto a 3. miesto na 50 m prsia.
Renáta Záhorcová (ŠSK MŠK) - v disciplíne VzPu 30 výstrelov v kategórii dievčat je majsterkou BB kraja. V rovnakej disciplíne je víťazkou Krajskej streleckej ligy mládeže BB kraja.
Michaela Ďurišová (Karate klub MŠK) - na majstrovstvách Slovenska v Košiciach v kumite získala 3. miesto, na Európskom pohári mládeže kumite v Nitre získala 3. miesto a na Slovenskom pohári mládeže v kumite 1. miesto.
Barbara Beňová (Karate klub MŠK) - na majstrovstvách Slovenska v Košiciach v kumite získala 3. miesto, na Slovenskom pohári v kumite získala 3. miesto, na Európskom pohári mládeže kumite v Bratislave získala 1. miesto.
Lukáš Vaš (CK MŠK) - preteká za kategóriu ml. žiakov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross country. V Kriterijnej lige Slovenska získal 2. miesto, v Slovenskom pohári cestných cyklistov skončil na 2. mieste, na M - SR v horskej cyklistike a v Slovenskom pohári horskej cyklistike získal 4. miesto.
Boris Vencel (CK MŠK) - preteká za kategóriu st. žiakov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross country. V Kriterijnej lige SR získal 2. miesto, na M – SR v cestnom preteku získal 3. miesto a v Slovenskom pohári cestných cyklistov získal 2. miesto.
Viktória Knappová (PK Delfín MŠK) - v 5. kole Banskobystrického pohára získala na 50 m motýlik 1. miesto, na 50 m voľným spôsobom 2. miesto. V 6. kole v Ban. Štiavnici získala na 100 m motýlik 1. miesto a na 50 m voľný spôsob 3. miesto. V Žiari nad Hronom získala na 100 m polohové preteky 1. miesto.
Milan Škriniar (FK) - hrá za družstvo ml. žiakov, účastníka I. ligy Stred. Je členom ŠT na I. ZŠ v Žiari nad Hronom v družstve ml. žiakov patrí medzi najlepších hráčov a strelcov.
Peter Bališ (CK MŠK) - preteká za kategóriu kadetov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross country. Na M - SR v časovke jednotlivcov získal 2. miesto, v časovke do vrchu 4. miesto, v Kriterijnej lige Slovenska 5. miesto, v Slovenskom pohári cestných cyklistov 3. miesto a v horskej cyklistike 5. miesto. Je reprezentantom Slovenska v cestnej cyklistike.
Maroš Vrtík (BK MŠK) - najlepší hráč družstva mladších žiakov. V súčasnosti je hráčom družstva starších žiakov, kde svojimi výkonmi a prístupom k tréningovému procesu má trvalé miesto v základnej zostave.
Tomáš Hudec (FK) - hrá za družstvo ml. žiakov, účastníka I. ligy Stred. Je členom ŠT na I. ZŠ v Žiari nad Hronom. V družstve ml. žiakov patrí medzi najlepších hráčov.
Matej Oslanec (TK MŠK) - preteká za kategóriu starší žiaci a na celoštátnych turnajoch obsadil 3.miesto vo štvorhre a 3. miesto v dvojhre v Rimavskej Sobote – D, 3. miesto vo štvorhre v Prešove - C, 1.miesto vo štvorhre a 2.miesto v dvojhre v Ban. Bystrici - D, 1. miesto vo štvorhre v Kremnici – C, 2. miesto vo štvorhre a 3. miesto v dvojhre vo Veľkom Krtíši - C. V súťaži družstiev hosťoval v družstve starších žiakov ŠKT Kremnica, ktoré obsadilo 1. miesto na majstrovstvách regiónu I. triedy a postúpili na majstrovstvá Slovenska družstiev.
Michal Koštenský (TK MŠK) - preteká za kategóriu starší žiaci a na celoštátnych turnajoch obsadil 2.miesto v dvojhre vo V. Krtíši – C, 3. miesto v dvojhre aj v štvorhre v Rimavskej Sobote - D, 3. miesto v štvorhre v Novákoch – C. V súťaži družstiev hosťoval v družstve starších žiakov ŠKT Kremnica, ktoré obsadilo 1. miesto na majstrovstvách regiónu I. triedy a postúpili na majstrovstvá Slovenska družstiev.
Lea Kabinová (PK Delfín MŠK) - na majstrovstvách Stredoslovenskej oblasti na 100 m prsia získala 1. miesto, 50 m voľ. spôsob a znak získala 2. miesto. Na Banskobystrickom pohári celkove za 6 kôl získala na 50 m prsia a 50 m znak 2. miesto.
Adam Širáň (FK) - hrá za družstvo st. žiakov, účastníka I. ligy Stred. Je členom ŠT na I. ZŠ v Žiari n ad Hronom a je najlepším strelcom družstva v I. lige.
Patrik Kukla (HK MŠK) - patrí medzi najvýraznejšie talenty hrajúce hokej v Žiari. V sezóne 2006/2007 patrí medzi opory starších žiakov a nastupuje aj za kategóriu dorast.
Eva Piatriková (PK Delfín MŠK) - celkovo za 6 kôl v Banskobystrickom pohári získala na 50 m znak 3. miesto, 50 m voľ. spôsobom 2. miesto, 100 m voľ. spôsobom 4. miesto a 200 m voľ. spôsob 4. miesto. Na majstrovstvách Slovenska získala na 50 m voľ. spôsob 22. miesto, na majstrovstvách Stredoslovenskej oblasti v Handlovej 4. miesto a v Žiari 4. miesto.
Filip Štefanec (BK MŠK) - vynikajúci hráč v družstve starších žiakov, svojimi výkonmi sa zaslúžil o za 3. miesto na majstrovstvách SR v Prešove. Momentálne je hráčom družstva kadetov, kde podáva stabilné výkony. Je členom Centra olympijských nádejí.
Marián Kysela (BK MŠK) - jeden z najlepších hráčov družstva starších žiakov, nemalou mierou sa pričinil o 3. miesto na majstrovstvách SR v Prešove. Je hráčom družstva kadetov, kde podáva stabilné výkony. Je členom Centra olympijských nádejí.
Lukáš Štrba (FK) - hrá za družstvo st. žiakov, účastníka I. ligy Stred. Je členom ŠT na I. ZŠ v Žiari nad Hronom a reprezentantom regionálneho výberu SsFZ vo svojej vekovej kategórii.
Samuel Višňanský (PK Delfín MŠK) - na Banskobystrickom pohári s medzinárodnou účasťou na 100 m prsia získal 1. miesto, 100 m voľný spôsob 2. miesto. Na majstrovstvách Slovenska „Kalokagatia“ na 100 m prsia získal 8. miesto. Celkovo sa umiestnil na 12. mieste.

Skryť Vypnúť reklamu

Kategória dorast:
Tomáš Král (ŠK TP TS Victória) - 17 - ročný telesne postihnutý športovec, hráč boccie v kategórii BC2. Je reprezentantom Slovenska. V roku 2006 sa umiestnil na 1. mieste v rankingovom hodnotení boccie najpočetnejšie obsadenej kategórie BC2 v rámci SR. V októbri 2006 sa zúčastnil na Majstrovstvách sveta v Brazílii, kde sa umiestnil na peknom 21. mieste.
Michal Procner (CK MŠK) - preteká za kategóriu kadetov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross - country. Na M - SR v cestných pretekoch získal 3. miesto, v časovke do vrchu 2. miesto, na M - SR v horskej cyklistike získal 3. miesto a v Slovenskom pohári v horskej cyklistike získal 2. miesto.
Je reprezentant Slovenska v cestnej a horskej cyklistike.
Monika Frindtová (VK MŠK) - hrá za družstvo junioriek, účastníka I. ligy. Je hráčkou širšieho kádra družstva žien a kádra družstva junioriek. Na svojom poste blokárky patrí medzi najlepšie hráčky v kategórii kadetiek a junioriek.
Juraj Túri (FK) - hrá za družstvo ml. dorastu, účastníka II. ligy Východ. Je odchovancom ŠT na I. ZŠ v Žiari nad Hronom a bol vyhodnotený za najužitočnejšieho hráča družstva.
Jakub Kochol (CK MŠK) - preteká za kategóriu juniorov v disciplínach cestná cyklistika a horská cross country. Na M - SR v časovke jednotlivcov a v Kriterijnej lige Slovenska získal 6. miesto. Ako juniorský reprezentant SR v cestnej cyklistike absolvoval seriál pretekov Svetového pohára a štartoval na Majstrovstvách Európy v cestnej cyklistike.
Miroslav Šulek (HK MŠK) - najproduktívnejší hráč družstva dorastu v I. dorasteneckej lige. Jedna z najväčších opôr svojho tímu a najlepších hráčov I. dorasteneckej ligy.
Miroslav Kráľ (BK MŠK) - hrá za kategóriu juniorov. Je členom slovenskej reprezentácie. Zúčastnil sa ME v Bulharsku, kde patril medzi najlepších hráčov. Momentálne je pendlujúcim hráčom extraligovej Handlovej a hráč družstva juniorov BK MŠK Žiar nad Hronom.
Vladimíra Michňová (VK MŠK) - je kapitánkou a veľkou oporou družstva junioriek, účastníka I. ligy.
Michal Kukučka (BK MŠK) - hrá za družstvo kadetov, kde podáva stabilne dobré výkony. K jeho prednostiam patrí univerzálnosť a vynikajúca obrana. Je členom Centra olympijských nádejí.
Marek Boldiš (FK) - hrá za družstvo st. dorastu, účastníka II. ligy Východ. Je oporou družstva a má striedavý štart aj v mužskej kategórii.
Tomáš Nemčok (BK MŠK) - hrá v družstve kadetov na poste stredného rozohrávača a svojimi výkonmi sa prepracoval ako pendlujúci hráč do družstva juniorov BK. K jeho prednostiam patrí rýchlosť, húževnatosť, prehľad a cit pre prihrávku. Je členom Centra olympijských nádejí.
Pár - Ján Vančišin a Natália Vančišinová (TŠK Stella) - súťaží za kategóriu juniorov a v roku 2006 získal tanečnú triedu C. Vo svojej kategórii bodoval na všetkých majstrovstvách Slovenska. V Štandardných tancoch získal 3. miesto, v desiatich tancoch 4. miesto a v latinskoamerických tancoch 7. miesto.
Tomáš Mihálik (MO SRZ) - je členom družstva Slovenska, ktoré na majstrovstvách sveta v Portugalsku v love rýb udicou obsadilo 6. miesto. Ako jednotlivec sa umiestnil na 11. mieste. Je v užšej nominácii Slovenska aj pre rok 2007.
Kategória dospelí:
Monika Adamicová (VK MŠK) - je hráčkou extraligového družstva žien, ktoré v minulej sezóne obsadilo tretie miesto.
Martin Fábry (BK MŠK) - je najlepším hráčom družstva mladých mužov. Bol v širšom výbere reprezentácie SR na ME v Bulharsku.
Pár: Martin Repiský, Veronika Štrbíková (TŠK Stella) - pár sa zaradil medzi tanečné páry triedy A. Získal niekoľko významných finálových umiestnení. Na Majstrovstvách Slovenska s choreografiou Aprílová variácia získal 4. miesto.
Elena Osvaldtová (VK MŠK) - je hráčkou extraligového družstva žien, ktoré v minulej sezóne obsadilo tretie miesto.
Jaroslav Gramblička (FK) - je brankárom družstva dospelých, účastníka II. ligy Východ. Má veľkú zásluhu na postupe družstva mužov z III. ligy.
Jana Drozdová (VK MŠK) - je hráčkou družstva žien, ktoré v minulej sezóne obsadilo tretie miesto v extralige žien. Počas celej sezóny podávala stabilné výkony a patrila k najlepším hráčkam súťaže.
Ivan Pukač (HbK PUM) - je univerzálnym hráčom družstva, ktoré úspešne reprezentuje mesto v I. banskobystrickej hokejbalovej lige, kde je najproduktívnejším hráčom družstva. Už po tretíkrát za sebou získal prvenstvo v regionálnej Hliníckej hokejbalovej lige.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 7. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 8. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 10. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 1. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 2. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 9. Škola môže vyzerať aj inak!
 10. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 34 725
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 146
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 145
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 18 838
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 13 637
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 669
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 066
 8. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 11 449
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 436
 10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 601
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

V Novej Bani budú testovať v exteriéri, pripravených je päť miest

Samospráva už má k dispozícii takmer štyri desiatky dobrovoľníkov.

Odberné miesto na nový koronavírus.

V obci osadili merače, chcú tak zvýšiť bezpečnosť

Získali dotáciu vo výške sedem tisíc eur.

Nové merače.

Cena poputovala do Banskej Štiavnice

V kategórii „Akvizícia“ zvíťazil projekt Príbeh značky PLETA.

Cena poputovala do Banskej Štiavnice.

Pozitívne prípady hlásia už aj z mestského úradu. Ten je aktuálne zatvorený

Mestský úrad v Žiari nad Hronom je do konca októbra pre verejnosť zatvorený.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce.

Na štyroch miestach v Trenčíne budú testovať z auta. Odberné miesto je aj na futbalovom štadióne

Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii počas dvoch najbližších víkendov 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie v liptovských mestách.

Už ste čítali?