MBK HANDLOVÁ – BK LEVICE 85:86 (23:24,
34:45, 62:62)
MBK: Marič 34, Vlaič 18, Smačko 17, Štefánik 9, Gašparac 0 (Pipíška 4, Dura 3, Mužík 0)
BK: Krkoš 23, Jurík 20, S. Jankovič 19, Lutovský 15, Jugo 6 (Danielič 3, Brliť 0, Kollár 0, Matúš Halmeš)
TH: 15/9 – 13/8, TROJKY: 8 – 12, 400 divákov, rozhodovali: Kuzmiak, Hlinka a Szibilla.
Po nešťastnom zápase proti D. Kubínu cestovali Levičania na horúcu pôdu do Handlovej. Hostia sa v zápase od 1. min. zamerali na dôraznú obranu domácich strelcov a snažili sa nepustiť Handlovčaov do tempa. Dôležitý úvod stretnutia Levičania zachytili a v 5. min. viedli 7:10. Domáci sa potom síce dostali do vedenia (7. min. 16:12), rýchlo však nazbierali päť faulov a vďaka premieňaniu trestných hodov viedli hostia z Levíc po prvej štvrtine 23:24. Levičanom vychádzala kombinovaná obrana a keď v úvode druhej štvrtiny trafil Marek Jurík zo štvrtého pokusu štvrtú trojku, hráči vycítili svoju šancu a zapli ešte na vyššie obrátky. V 14. min. bol stav 26:35, pod košmi sa odohrával ostrý strelecký súboj Krkoša s Maričom. Hoci v 18. min. domáci stiahli náskok Levíc na tri body, posledné dve minúty prvého polčasu patrili hosťom a do kabín išli s jedenásťbodovým náskokom 34:45. V týchto chvíľach hrali hostia bez zranenej dvojice Jurík – Jankovič, obaja sa však so sebazaprením do hry v druhom polčase vrátili. Levičanov nemohol získaný náskok vôbec uspokojiť, všetci totiž mali v pamäti zápas zo soboty. Tentoraz zachytili úvod druhého dejstva a po trojke Jankoviča viedli v 23. min. už 36:50! Tlak domácich však postupne začal narastať. K takmer neomylnému Maričovi sa pridal trojkový strelec Smačko a v handlovskej hale začalo byť horúco. Hoci sa domácim v 28. min. vyfauloval rozohrávač Gašparac, dokázali využiť chvíľkový útlm v levickej ofenzíve a do konca tretej štvrtiny sa im podarilo vyrovnať! V úvode tej poslednej išli domáci hneď do vedenia a zdalo sa, že preberajú taktovku zápasu pevne do svojich rúk. Hostia však boli zásadne proti. Skvelý Jano Krkoš zbieral odrazené lopty v útoku a neomylnou streľbou držal Levičanov v hre. Kľúčový moment zápasu mohol prísť v 35. min. Domáci Štefánik trafil trojku, o chvíľu bol pri pokuse o tri body faulovaný Smačko a domáci viedli
74:71. Smačko však trafil len jeden z troch pokusov z hranice trestného hodu, z následného útoku odpovedal trojkou Jankovič a hostia boli späť v hre. Na rozohrávke sa chytil Braňo Danielič, na oblúku Jurík s Jankovičom a v 37. min. bol stav
77:77. V nervy drásajúcom závere bodovali oba tímy striedavo až do posledných sekúnd. V poslednej minúte po koši Mariča viedli domáci o bod
85:84, potom však 30 sekúnd pred koncom Danielič odvážnym vniknutím pod kôš otočil stav v prospech hostí. Handlovčania mali šancu na posledný útok, tentoraz však hostia výbornou obranou nepustili domácich k streleckému pokusu a na lavičke Levíc mohla vypuknúť obrovská radosť spojená s úľavou.