Basketbalová mlaď v Leviciach

Liga kadetov
ŠBK Junior Levice – AC LB Spišská Nová Ves 49:86 (48:49)
Body ŠBK: Ujlacký 25, Nemčok 20, Kertýcia 12, Červený 11, Kojš 10, Hudec 1
Po vyrovnanom začiatku išli do vedenia hostia a úvodnú štvrtinu vyhrali 28:24. Domáci v druhej štvrtine znížili a do šatní odchádzali za stavu 48:49. Aj v ďalšej časti stretnutia bol stav neustále na vážkach a niekoľko zbytočných strát dostalo hostí do mierneho náskoku. Záver zápasu však lepšie zvládli Spišiaci.
ŠBK Junior Levice – MBK Svit 91:78 (42:44)
Body ŠBK: Nemčok a Ujlacký po 24, Kertýcia 20, Hudec 17, Dobrovoľný 6
Proti favorizovanému súperovi zo Svitu podali levickí kadeti veľmi dobrý a zodpovedný výkon. Aj keď do prestávky prehrávali tesným rozdielom, po zmene strán sa im však podarilo výsledok otočiť a vyhrať o 13 bodov.
Liga kadetiek
Viktória Košice – ŠBK Junior Levice 69:68 (35:35)
Body ŠBK: Šímová 23, Začková a Salátiová po 14, Červenáková 5, Bartová a Michalková po 4, Peceková 3, Gálová 2
Levičanky v rámci ligy kadetiek cestovali do Košíc, kde ich čakali 2 ťažké zápasy. V sobotňajšom dueli hrali so svojimi súperkami počas zápasu vyrovnanú partiu. Z najtesnejšieho víťazstva sa napokon tešili domáce hráčky. Levičanky aj napriek nešťastnej prehre podali sympatický výkon.
Cassovia Košice – ŠBK Junior Levice 107:86 (52:45)
Body ŠBK: Šímová 35, Salátiová 15, Bartová 11, Začková 8, Peceková 6, Kovalská 5, Michalková 4, Gálová 2
Levičanky v nedeľňajšom zápase nastúpili proti jednému z favoritov celej súťaže. Takmer počas celého zápasu dokázali držať krok s Košičankami. O osude stretnutia rozhodol až samotný záver, keď skúsenejšie favorizované domáce družstvo zvýšilo svoj náskok. Hosťujúce hráčky opäť podali celkom dobrý výkon.
Dodatková súťaž kadetov
ŠBK Junior Levice – MBK AŠK Slávia Trnava 101:9 (48:3)
Body ŠBK: Barzó 24, Bielik 20, Kucsa 14, Hrošovský 8, Šuranský 7, Kazár a Tysowecki po 6, Zelienka 5, Zorád 5, Čiffáry 3, Hindický a Valentík po 2
Hladké víťazstvo jednoznačne lepšieho domáceho družstva. V zápase skóre neustále narastalo v ich prospech. Nakoniec zaťažili konto súpera aj stovkou.
Oblastná súťaž starších žiačok
ŠŠK Atómová Trnava - ŠBK Junior Levice 57:35 (26:14)
Body ŠBK: Pospíšová 12, Kupčová 9, Mészárosová a Rusnáková po 4, Britková, Majerová a Némethová po 2
Domáce boli od začiatku zápasu lepšie a už v prvej štvrtine si vytvorili 12-bodový náskok. Aj keď do prestávky sa už rozdiel v skóre nezmenil, rozhodnutie padlo v tretej štvrtine po ktorej prehrávali Levičanky o 21 bodov, čo už nebolo v ich silách zmazať tento náskok.
ŠŠK Atómová Trnava – ŠBK Junior Levice 42:48 (20:16)
Body ŠBK: Pospíšová 17, Štenková 9, Kupčová 8, Némethová 7, Kolčárová 3, Britková a Buzášová po 2
V odvetnom stretnutí sa podarilo Levičankám zvíťaziť o 6 bodov. O svojej výhre rozhodli hlavne v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali 22:13. Víťazstvo a zhoda ďalších zápasov posunula Levičanky do finálovej skupiny súťaže starších žiačok.
Oblastná súťaž starších minibasketbalistov
MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 43:24 (31:17)
Body ŠBK: Kisel 10, Macht 6, Poprac, Bagola, Adámik a Nikmon po 2
Levičania od začiatku zápasu ťahali za kratší koniec. Do prestávky už prehrávali o 14 bodov a lepšie sa im nedarilo ani po zmene strán, keď nakoniec podľahli o 19 bodov.
MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 48:37 (23:21)
Body ŠBK: Kisel 12, Adámik 10, Hlinka 6, Poprac 5, Macht a Krammer po 2
V druhom meraní síl podali Levičania lepší výkon. Do prestávky bol priebeh zápasu vyrovnaný. Po prestávke však už nedokázali zopakovať hru z prvého polčasu. Nakoniec sa z víťazstva opäť tešili domáci.
- LVB-

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Zechenterov dom.

Koronavírus: Odberné miesta v regióne Žiar nad Hronom (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v regióne Žiar nad Hronom.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.