Žiarčanky zdolali Nitru, záchrana už len teóriou

Po uplynulom víkende je záchrana našich dievčat v extralige veľmi málo pravdepodobná. Na predposlednú Nitru strácajú päť kôl pred koncom 5 bodov a zachrániť by sa teoreticky mohli už len na jej úkor. Nitra by však päťkrát po sebe musela prehrať a Žiar, naopak, vyhrať. Zostúpiť priamo už nemôže Žilina, no súboj o vyhnutie sa barážovej 7. priečke bude ešte veľmi zaujímavý. V elitnej skupine sa na druhé miesto dostal Pezinok.

Skupina o 5. – 8. miesto:
6. kolo:
MŠK Žiar nad Hronom - ŠG Nitra 3:1 (18, -23, 19, 21)
94 min, rozhodovali Hodoň, Daruľa, 100 divákov
MŠK: Bieliková, Frindtová, Škriniarová, Novodomcová, Osvaldtová, Šárniková, libero Zámorová (Volfová, Sučáková). Trénerka A. Bieliková.
ŠG: Hradecká, Rusiňáková, Orelová, Povrazníková, Fábryová, Hinzellerová, libero Brejčáková (Salanciová, Janovcová, Jacková). Tréneri Henček, Tlstovičová.
Žiarčanky nastúpili doma v silne omladenej zostave, ale ukázali ako sa má volejbal hrať – mali chuť zahrať si volejbal s nadšením a bojovnosťou, za čo im bolo odmenou víťazstvo nad hráčkami z Nitry. Diváci videli v podaní mladých hráčok oboch kolektívov dramatické, pre diváka zaujímavé, volejbalové momenty. Hráčky sa snažili, bojovali a aj napriek niektorým pochybeniam ukázali aj krajšiu stránku volejbalu, hlavne svojim prístupom a zanietenosťou zvíťaziť. V domácom družstve hrali len domáce odchovankyne, ktoré neľutovali súperky, boli ochotné zaskočiť za spoluhráčku, komunikovali medzi sebou, povzbudili sa a aj realizovali zámery trénerov na ihrisku. V 1. sete domáce hráčky postupne získavali náskok a viedli 16:12, 19:12, 23:18 a set vyhrali – 1:0. Potom však Žiarčanky (ako je to doma už obvykle) prenechali iniciatívu súperkám, ktoré od začiatku v 2. sete udržali malý náskok, viedli 18:15, 22:20 a zvíťazili najtesnejším rozdielom – 1:1. V 3. sete Žiarčanky neponechali nič na náhodu a aj napriek odporu súperiek postupne získali náskok (10:6, 19:15, 21:16), ktorý si už nenechali zobrať a set vyhrali – 2:1. Vo 4. sete naše dievčatá zase začali dobre a sústredeným výkonom postupne vyhrávali 13:8, 22:19 a jeho výhrou dokázali vyhrať aj celý zápas – 3:1. Víťazstvo je zásluha všetkých hráčok, ktoré dokázali „zabrať“ v pravej chvíli a nedali súperkám šancu zápas otočiť.
ŠK-ŽU Žilina - VO TJ Strojár Malacky 3:1 (-21, 22, 17, 18)
81 min, rozhodovali Škrteľová a Vaško, 100 divákov
Po prvom prehranom sete sa domáce volejbalistky zbavili nervozity a dobre dirigované skúsenou Jakušovou napokon doviedli duel do víťazného konca
7. kolo:
ŠK-ŽU Žilina - MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (-18, 21, 16, 9)
87 min, rozhodovali Vaško a Škrteľová, 50 divákov
Žiar prišiel v oslabenom zložení, chýbala im kľúčová nahrávačka a smečiarka. Na pohľad diváka bol zápas dobrý, ale technicky nie. Po prvom sete, ktorý Žilina prehrala, už celý zápas až do konca dominovala.
VO ŠG Nitra – VO TJ Strojár Malacky 3:1 (15, 21, -16, 17)
86 min, rozhodovali Szász a Sloboda, 50 divákov
Po prehre so Žiarom hrali Nitranky koncentrovanejšie a zvíťazili.
5. Žilina 21 10 11 35:42 31
6. Malacky 21 9 12 38:43 30
7. ŠG Nitra 21 9 12 35:45 30
8. Žiar n/Hr. 21 4 17 24:56 25

Skupina o 1. – 4. miesto:
6. kolo:
Slávia VM Bratislava – VK Doprastav Bratislava 3:2 (22, -16, -15, 23, 11)
115 min, rozhodovali Sarka a Dovičovič, 300 divákov
Doprastav podal na palubovke Slávie najlepší výkon v aktuálnej sezóne a volejbalovo predčil svoje súperky. Ani táto skutočnosť však nestačila, keďže v rozhodujúcom tajbrejku urobil tím Slávie VM menej chýb.
VK TU Košice - VTC Pezinok 0:3 (-23, -18, -17)
71 min, rozhodovali Drobňák, Höger, 120 divákov
7. kolo:
Slávia VM Bratislava – Slávia TU Košice 3:0 (14, 21, 17)
75 min, rozhodovali Dovičovič a Sarka, 100 divákov
Domáce v prvom a treťom sete dominovali vďaka výbornému servisu. Jedine v druhom dejstve hostky „postrašili“ hráčky Slávie VM, no i tento set vyhrali domáce.
VTC Pezinok - VK Doprastav Bratislava 3:0 (18, 19, 20)
67 min, rozhodovali Matúš, Sárka, 100 divákov
Pezinok bol jednoznačne lepším tímom a predčil Doprastav vo všetkých herných činnostiach.
1. Slávia VM 21 16 5 58:26 37
2. Pezinok 21 15 6 51:28 36
3. Doprastav 21 14 7 49:31 35
4. TU Košice 21 7 14 31:50 28

I. TRIEDA STARŠIE ŽIAČKY:
10. kolo: ŠŠK OA Považská Bystrica - Žiar nad Hronom nehrali (chrípková epidémia)