Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Ludinčania zvládli úlohu favorita a obhájili titul spred roka

Oblastný futbalový zväz v Leviciach usporiadal 4. februára 2007 v športovej hale v Leviciach druhý halový futbalový turnaj, za účasti šiestich mužstiev. Účastníkmi boli mužstvá ObFZ, umiestnené na prvom turnaji na 1. a 2. mieste - Slovan Levice a Plavé Vozokany a mužstvá z regionálnych súťaží umiestnené po jeseni najvyššie: Družstevník Veľké Ludince, FK Slovan Šahy, Družstevník Tekovské Lužany, KFC Kalná.
Za mužstvá štartovali hráči registrovaní za príslušný klub v kategórii dospelých, hrací čas bol 1 x 20 min. hrubého času bez zmeny strán. Hralo sa systémom každý s každým. Zápasy rozhodovali: F. Farkaš, R. Mizerák, M. Štrba a M. Chlebo. Svoju úlohu favorita splnili podľa očakávania hráči treťoligových Veľkých Ludiniec, pred Šahami a Levicami. Najlepším strelcom turnaja bol Norbert Urblík zo Šiah, najlepším brankárom bol vyhlásený Michal Guťan z Kalnej a za najlepšieho hráča turnaja organizátori určili Martina Kosáka z Veľkých Ludiniec. Riaditeľom turnaja bol opäť Stanislav Kysel, od stolíka rozhodcov turnaj riadil František Vyskočil. Slávnostné zakončenie turnaja mal pod patronátom predseda ObFZ Levice Pavol Hlavatý.
Výsledky:
Veľké Ludince - Plavé Vozokany 5:1, góly: Šátek, Kosák, Andruska, Mužík - Plašek
Po úvodnom oťukávaní ako prví udreli Ludinčania kapitánom Šátekom. V polovici zápasu vyrovnal Plašek, no na druhej strane ihneď odpovedal Kosák na 2:1. Tretí zásah Ludinčanov zaznamenal Andruska, po rýchlom brejku troch na jedného. O malú chvíľu upravil na 4:1 Mužík. Na konečných 5:1 uzavrel skóre Balko a favorit zápasu napokon svoju úlohu zvládol bez problémov.
Šahy – Levice 2:1, góly: N. Urblík, J. Urblík - Varga
Skóre zápasu otvoril už v 4. min. Šahan N. Urblík. Na druhej strane mohol vyrovnať Meňhard, no podarilo sa to až Vargovi – 1:1. Šahy poslal neskôr opäť do vedenia kanonier J. Urblík. Keďže šance na oboch stranách zostali už nevyužité, v pomerne vyrovnanom zápase sa napokon presadil štvrtoligista.
Tekovské Lužany – Kalná 0:3, góly: Čontoš, Hajtó, Sakoš
Duel lepšie začala Kalná a Čontoš otvoril skóre. O chvíľku Hajtó upravil už na 0:2 a hoci boli šance na oboch stranách, gól takmer do konca zápasu nepadol. Na konečných 0:3 upravil v samom závere Sakoš. Vďaka dobrému úvodu získali svoje prvé body hráči Kalnej.
Veľké Ludince – Šahy
5:1, góly: Porubszky, Cziria, Mužík, Balko, Šátek – J. Urblík
Skóre najväčšieho šlágru turnaja otvoril po chybe v zadných radoch súpera Ludinčan Porubszky. O malú chvíľu poistil vedenie treťoligistu Cziria a Mužík o pár sekúnd upravil už na 3:0. A keď Balko pridal štvrtý gól, o víťazovi bolo vlastne už rozhodnuté. Zdramatizovať zápas sa pokúsil z priameho kopu J. Urbík – 4:1, no na druhej strane Šátek strelil piaty gól. V dobrom zápase sa zaslúžene radovali Ludinčania.
Levice - Tekovské Lužany 4:1, góly: Fogad, Wurczel, Graus, Meňhard - Bednár
Po rozháranom úvode mali najprv šance Levičania, no bez gólového efektu. Skóre otvoril až Fogad strelou z uhla, o druhý úspech sa postaral Wurczel. Lužančania zdramatizovali zápas gólom Bednára. Dôležitý tretí gól Levíc dal po kombinačnej akcii Graus a na konečných 4:1 upravil Meňhard.
Plavé Vozokany – Kalná 0:8, góly: Hrnčiar 2, Jančo 2, Tóth, Thaly, Sakoš, Varga
Hneď v úvode zápasu otvoril skóre krížnou strelou Hrnčiar. Vedenie Kalnej na 0:2 zvýšil po chvíľke Jančo. Po brejku strelil tretí gól Kalnej R. Tóth a keď Thaly pridal štvrtý gól, o víťazovi bolo rozhodnuté. Na 5:0 upravil po brejku Sakoš a ďalší gól na 6:0 strelil mladý Jančo. Na 0:7 zvýšil Varga, gólový účet zavŕšil Hrnčiar a favorit bez problémov vyhral.
Tekovské Lužany - Veľké Ludince 0:8, góly: Andruska 2, Polák 3, Šátek, Dulai, Černý
Skóre zápasu otvoril po brejku Andruska po ideálnej prihrávke Mužíka. Pri presilovke zvýšil vedenie na 0:2 Polák. Po kombinácii s Polákom Šátek strelil tretí gól Ludiniec. Ďalší gól pridal potom na 0:4 Dulai a z priameho kopu Andruska vsietil 5. gól. Svoj druhý gól v zápase pridal Polák a ten istý hráč upravil hetrikom na 0:7. Skóre na 0:8 uzavrel Černý a favorit ľahučko zvíťazil.
Šahy - Plavé Vozokany 12:2, góly: Hlaváčik 2, Bukri 2, Mihalovič 2, Topán, N. Urblík, J. Urblík, Studva 2, Petráš – Beňuš 2
Favorizované Šahy poslal rýchlo do vedenia Hlaváčik a Bukri upravil po chvíľke na 2:0. Z priameho kopu zvýšil na 3:0 Mihalovič a štvrtý úspech pridal Topán. Neskôr sa presadil N. Urblík a brat Jozef prekonal gólmana súpera šiestykrát. Po kombinačných akciách Studva upravil dvoma gólmi na 8:0. Mihalovič dal 9. gól Šiah a jubilejný 10. Hlaváčik. Petráš potom načal druhú desinu a čestný gól Vozokán zaznamenal Beňuš. Bukri potom opäť zvýšil vedenie Šiah, no posledné slovo mal Beňuš.
Kalná – Levice 2:2, góly: Hegedüs, Bielik - P. Gabaš, Huszár
V kvalitnom zápase sa ako prvý presadil Levičan P. Gabaš. Aktivita Kalnej priniesla vyrovnanie z kopačky Hegedüsa. Levičanov poslal opäť do vedenia Meňhard po ideálnej prihrávke Huszára. Bielik potom z priameho kopu opäť zrovnal skóre. Levice hrali potom presilovku, ale o chvíľu o ňu prišli. V závere Levičania svoje šance nepremenili a tak sa duel skončil nerozhodne.
Šahy - Tekovské Lužany 11:1, góly: N. Urblík 3, J. Urblík, Bukri 2, Studva, Bartal, Petráš, Hlaváčik, Mihalovič - Kollár
Hoci sa stretli dvaja štvrtoligisti, na hracej ploche to tak vôbec nevyzeralo. Šahania okrem chvíľky v úvode po celý čas na ihrisku jasne dominovali. Svojho súpera vôbec nešetrili a poslali ho z palubovky s dvojcifernou prehrou.
Veľké Ludince – Kalná 7:1, góly: Polák 2, Šátek, Černý, Cziria, Dulai, Balko - Sakoš
Po začiatočnom oťukávaní sa ako prvý presadil po krásnej individuálnej akcii Ludinčan Polák. Po chvíli treťoligista viedol už o tri góly, keď presne mieril Šátek a Černý. Kalná sa však nevzdávala a Sakoš znížil. To sa však na druhej strane nepáčilo Cziriovi a Dulaiovi a bolo hneď 5:1. Šiesty gól Ludiniec potom strelil Polák a siedmy Balko.
Plavé Vozokany – Levice 1:8, góly: M. Buchlovič - P. Gabaš, Meňhard, Drenka, Wurczel 2, Graus, Huszár, Pankulič
Okresné derby začali lepšie Levičania a P. Gabaš otvoril skóre. Levičania však na palubovke dominovali a po malej chvíli svietil stav už 0:4. V polovici zápasu Graus upravil už na
0:5 a Huszár zavŕšil poltucet. Na 0:7 vsietil tvrdou strelou Wurczel, ďalší gól pridal Pankulič. Až potom sa presadili aj Vozokany a M. Buchlovič strelil ich čestný gól.
Kalná – Šahy 2:8, góly: Hegedüs 2 - N. Urblík 3, Petráš, J. Urblík 3, Studva
Hneď v 1. min. sa Kalná ujala vedenia Hegedüsom, ale N. Urblík rýchlo vyrovnal. Petráš sa napriek faulu dokázal presadiť a Šahy viedli. Po krásnej kombinačnej akcii Petráša s J. Urblíkom bolo už 1:3. Aj druhý gól Kalnej dal Hegedüs, no Studva opäť natiahol rozdiel v skóre 2:4. Šahania potom definitívne zlomili odpor súpera gólmi J. Urblíka – 2:6. Siedmy a ôsmy gól Šiah strelil po prečíslení N. Urblík a Šahania duel zvládli hladko vo svoj prospech.
Tekovské Lužany - Plavé Vozokany 9:4, góly: Simondel, Štrúbel 2, Beňuš, Bajúsz, Bednár 3 – B. Sádovský, Fábry, L. Buchlovič, Plašek
V zápase o vlastne konečné 5. miesto začali lepšie Lužančania a Simondel so Štrúbelom získali Lužanom dvojgólové vedenie. Lenže B. Sádovský rýchlo znížil. Na 3:1 zvýšil Beňuš a opäť zvýšil skóre. Fábry znížil opäť na rozdiel gólu, ale Štrúbel ho vzápätí natiahol na dva góly. Lenže L. Buchlovič opäť stiahol náskok súpera na jeden gól, ale Bajúsz upravil na 5:3. Bednár zvýšil náskok Lužian dvoma gólmi na 7:3. Víťazstvo si preto pripísali Lužančania a zostalo im 5. miesto.
Levice - Veľké Ludince 1:4, góly: Zorád - Kosák, Porubszky, Černý, Dulai
V poslednom zápase turnaja išlo Levičanom ešte v prípade zisku aspoň bodu o druhé miesto. Lenže skóre otvoril Kosák a Ludince viedli. Porubszky po chvíli využil dieru v obrane Levíc a bolo 0:2. Pri presilovke Černý zvýšil už na
0:3. V polovici zápasu Zorád znížil na 1:3, no definitívne rozhodnutie padlo z kopačky Dulaia – 1:4. Ludinčania svoje víťazstvo s prehľadom udržali a obhájili svoje prvenstvo spred roka.
Tabuľka
1. V. Ludince 5 5 0 0 29:4 15
2. Šahy 5 4 0 1 34:11 12
3. Levice 5 2 1 2 16:10 7
4. Kalná 5 2 1 2 16:17 7
5. T. Lužany 5 1 0 4 11:30 3
6. P.Vozokany 5 0 0 5 8:42 0

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 2. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 3. Nová certifikovaná káva na vašich obľúbených čerpacích staniciac
 4. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 5. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?
 6. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 7. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 9. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 10. Znalec slovenského brandy
 1. Spravte si zásoby zdravia
 2. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 3. Nevedomosť poslancov opäť zhorší podmienky pre zamestnancov
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Na ropnej plošine sa len pracuje a spí
 6. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 7. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 8. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 9. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 10. SodaStream má viac ako 700 predajcov, očakáva ďalší rast
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 196
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 4 853
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 4 558
 4. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 630
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 577
 6. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 137
 7. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 798
 8. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád 2 566
 9. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 2 387
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 283

Blogy SME

 1. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #17 - NOVUM <—> MUVON = MOVE ON by ABBA
 2. Marian Baran: Pekná stopárka
 3. Jozef Javurek: Hrad Strečno
 4. Matúš Lazúr: Pán Delta vyhlásil, že jeho lotéria sa práve rozbieha
 5. Tupou Ceruzou: Don Fico
 6. Lubo Repka: Zakladajúce štáty USA – Massachusetts
 7. Miriam Studeničová: Marazmus je výsledkom spoliehania na nižší druh inteligencie
 8. Symptomedica: Divertikuly hrubého čreva má v pokročilom veku 50% populácie.
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 987
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 105
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 970
 4. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 099
 5. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 781
 6. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 3 796
 7. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 771
 8. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 3 722
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Výdavky zvýšili o 623-tisíc eur.


SITA 56m
Jaroslav Slašťan zo zásahového tímu pre medveďa hnedého.

Udalosť neevidujú ako útok, ale incident.


TASR 1 h

Fyzická odolnosť, zdatnosť a celkovo fyzické zdravie sa postupne vyvíjajú už od útleho veku, preto je dôležité včasné podchytenie nesprávnych návykov a nastavenie správnej terapie, ktorá ich odstráni.


11 h

Erik prezradil aj to, ako si neoficiálne musel zabezpečiť účasť na olympiáde.


17 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nad Horehroním sa už Nízke Tatry belejú.


22. sep

Vodiči musia počítať so zdržaním.


13 h

Situácia sa zhoršuje, v nemocnici sú zakázané návštevy, výnimkou sú ťažko chorí pacienti.


22. sep

Ľudia odchádzali zo stretnutia so Svätým Otcom šťastní.


16 h

Blogy SME

 1. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #17 - NOVUM <—> MUVON = MOVE ON by ABBA
 2. Marian Baran: Pekná stopárka
 3. Jozef Javurek: Hrad Strečno
 4. Matúš Lazúr: Pán Delta vyhlásil, že jeho lotéria sa práve rozbieha
 5. Tupou Ceruzou: Don Fico
 6. Lubo Repka: Zakladajúce štáty USA – Massachusetts
 7. Miriam Studeničová: Marazmus je výsledkom spoliehania na nižší druh inteligencie
 8. Symptomedica: Divertikuly hrubého čreva má v pokročilom veku 50% populácie.
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 987
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 105
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 970
 4. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 099
 5. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 781
 6. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 3 796
 7. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 771
 8. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 3 722
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu