Pondelok, 6. február, 2023 | Meniny má Dorota

Ludinčania zvládli úlohu favorita a obhájili titul spred roka

Oblastný futbalový zväz v Leviciach usporiadal 4. februára 2007 v športovej hale v Leviciach druhý halový futbalový turnaj, za účasti šiestich mužstiev. Účastníkmi boli mužstvá ObFZ, umiestnené na prvom turnaji na 1. a 2. mieste - Slovan Levice a Plavé Vozokany a mužstvá z regionálnych súťaží umiestnené po jeseni najvyššie: Družstevník Veľké Ludince, FK Slovan Šahy, Družstevník Tekovské Lužany, KFC Kalná.
Za mužstvá štartovali hráči registrovaní za príslušný klub v kategórii dospelých, hrací čas bol 1 x 20 min. hrubého času bez zmeny strán. Hralo sa systémom každý s každým. Zápasy rozhodovali: F. Farkaš, R. Mizerák, M. Štrba a M. Chlebo. Svoju úlohu favorita splnili podľa očakávania hráči treťoligových Veľkých Ludiniec, pred Šahami a Levicami. Najlepším strelcom turnaja bol Norbert Urblík zo Šiah, najlepším brankárom bol vyhlásený Michal Guťan z Kalnej a za najlepšieho hráča turnaja organizátori určili Martina Kosáka z Veľkých Ludiniec. Riaditeľom turnaja bol opäť Stanislav Kysel, od stolíka rozhodcov turnaj riadil František Vyskočil. Slávnostné zakončenie turnaja mal pod patronátom predseda ObFZ Levice Pavol Hlavatý.
Výsledky:
Veľké Ludince - Plavé Vozokany 5:1, góly: Šátek, Kosák, Andruska, Mužík - Plašek
Po úvodnom oťukávaní ako prví udreli Ludinčania kapitánom Šátekom. V polovici zápasu vyrovnal Plašek, no na druhej strane ihneď odpovedal Kosák na 2:1. Tretí zásah Ludinčanov zaznamenal Andruska, po rýchlom brejku troch na jedného. O malú chvíľu upravil na 4:1 Mužík. Na konečných 5:1 uzavrel skóre Balko a favorit zápasu napokon svoju úlohu zvládol bez problémov.
Šahy – Levice 2:1, góly: N. Urblík, J. Urblík - Varga
Skóre zápasu otvoril už v 4. min. Šahan N. Urblík. Na druhej strane mohol vyrovnať Meňhard, no podarilo sa to až Vargovi – 1:1. Šahy poslal neskôr opäť do vedenia kanonier J. Urblík. Keďže šance na oboch stranách zostali už nevyužité, v pomerne vyrovnanom zápase sa napokon presadil štvrtoligista.
Tekovské Lužany – Kalná 0:3, góly: Čontoš, Hajtó, Sakoš
Duel lepšie začala Kalná a Čontoš otvoril skóre. O chvíľku Hajtó upravil už na 0:2 a hoci boli šance na oboch stranách, gól takmer do konca zápasu nepadol. Na konečných 0:3 upravil v samom závere Sakoš. Vďaka dobrému úvodu získali svoje prvé body hráči Kalnej.
Veľké Ludince – Šahy
5:1, góly: Porubszky, Cziria, Mužík, Balko, Šátek – J. Urblík
Skóre najväčšieho šlágru turnaja otvoril po chybe v zadných radoch súpera Ludinčan Porubszky. O malú chvíľu poistil vedenie treťoligistu Cziria a Mužík o pár sekúnd upravil už na 3:0. A keď Balko pridal štvrtý gól, o víťazovi bolo vlastne už rozhodnuté. Zdramatizovať zápas sa pokúsil z priameho kopu J. Urbík – 4:1, no na druhej strane Šátek strelil piaty gól. V dobrom zápase sa zaslúžene radovali Ludinčania.
Levice - Tekovské Lužany 4:1, góly: Fogad, Wurczel, Graus, Meňhard - Bednár
Po rozháranom úvode mali najprv šance Levičania, no bez gólového efektu. Skóre otvoril až Fogad strelou z uhla, o druhý úspech sa postaral Wurczel. Lužančania zdramatizovali zápas gólom Bednára. Dôležitý tretí gól Levíc dal po kombinačnej akcii Graus a na konečných 4:1 upravil Meňhard.
Plavé Vozokany – Kalná 0:8, góly: Hrnčiar 2, Jančo 2, Tóth, Thaly, Sakoš, Varga
Hneď v úvode zápasu otvoril skóre krížnou strelou Hrnčiar. Vedenie Kalnej na 0:2 zvýšil po chvíľke Jančo. Po brejku strelil tretí gól Kalnej R. Tóth a keď Thaly pridal štvrtý gól, o víťazovi bolo rozhodnuté. Na 5:0 upravil po brejku Sakoš a ďalší gól na 6:0 strelil mladý Jančo. Na 0:7 zvýšil Varga, gólový účet zavŕšil Hrnčiar a favorit bez problémov vyhral.
Tekovské Lužany - Veľké Ludince 0:8, góly: Andruska 2, Polák 3, Šátek, Dulai, Černý
Skóre zápasu otvoril po brejku Andruska po ideálnej prihrávke Mužíka. Pri presilovke zvýšil vedenie na 0:2 Polák. Po kombinácii s Polákom Šátek strelil tretí gól Ludiniec. Ďalší gól pridal potom na 0:4 Dulai a z priameho kopu Andruska vsietil 5. gól. Svoj druhý gól v zápase pridal Polák a ten istý hráč upravil hetrikom na 0:7. Skóre na 0:8 uzavrel Černý a favorit ľahučko zvíťazil.
Šahy - Plavé Vozokany 12:2, góly: Hlaváčik 2, Bukri 2, Mihalovič 2, Topán, N. Urblík, J. Urblík, Studva 2, Petráš – Beňuš 2
Favorizované Šahy poslal rýchlo do vedenia Hlaváčik a Bukri upravil po chvíľke na 2:0. Z priameho kopu zvýšil na 3:0 Mihalovič a štvrtý úspech pridal Topán. Neskôr sa presadil N. Urblík a brat Jozef prekonal gólmana súpera šiestykrát. Po kombinačných akciách Studva upravil dvoma gólmi na 8:0. Mihalovič dal 9. gól Šiah a jubilejný 10. Hlaváčik. Petráš potom načal druhú desinu a čestný gól Vozokán zaznamenal Beňuš. Bukri potom opäť zvýšil vedenie Šiah, no posledné slovo mal Beňuš.
Kalná – Levice 2:2, góly: Hegedüs, Bielik - P. Gabaš, Huszár
V kvalitnom zápase sa ako prvý presadil Levičan P. Gabaš. Aktivita Kalnej priniesla vyrovnanie z kopačky Hegedüsa. Levičanov poslal opäť do vedenia Meňhard po ideálnej prihrávke Huszára. Bielik potom z priameho kopu opäť zrovnal skóre. Levice hrali potom presilovku, ale o chvíľu o ňu prišli. V závere Levičania svoje šance nepremenili a tak sa duel skončil nerozhodne.
Šahy - Tekovské Lužany 11:1, góly: N. Urblík 3, J. Urblík, Bukri 2, Studva, Bartal, Petráš, Hlaváčik, Mihalovič - Kollár
Hoci sa stretli dvaja štvrtoligisti, na hracej ploche to tak vôbec nevyzeralo. Šahania okrem chvíľky v úvode po celý čas na ihrisku jasne dominovali. Svojho súpera vôbec nešetrili a poslali ho z palubovky s dvojcifernou prehrou.
Veľké Ludince – Kalná 7:1, góly: Polák 2, Šátek, Černý, Cziria, Dulai, Balko - Sakoš
Po začiatočnom oťukávaní sa ako prvý presadil po krásnej individuálnej akcii Ludinčan Polák. Po chvíli treťoligista viedol už o tri góly, keď presne mieril Šátek a Černý. Kalná sa však nevzdávala a Sakoš znížil. To sa však na druhej strane nepáčilo Cziriovi a Dulaiovi a bolo hneď 5:1. Šiesty gól Ludiniec potom strelil Polák a siedmy Balko.
Plavé Vozokany – Levice 1:8, góly: M. Buchlovič - P. Gabaš, Meňhard, Drenka, Wurczel 2, Graus, Huszár, Pankulič
Okresné derby začali lepšie Levičania a P. Gabaš otvoril skóre. Levičania však na palubovke dominovali a po malej chvíli svietil stav už 0:4. V polovici zápasu Graus upravil už na
0:5 a Huszár zavŕšil poltucet. Na 0:7 vsietil tvrdou strelou Wurczel, ďalší gól pridal Pankulič. Až potom sa presadili aj Vozokany a M. Buchlovič strelil ich čestný gól.
Kalná – Šahy 2:8, góly: Hegedüs 2 - N. Urblík 3, Petráš, J. Urblík 3, Studva
Hneď v 1. min. sa Kalná ujala vedenia Hegedüsom, ale N. Urblík rýchlo vyrovnal. Petráš sa napriek faulu dokázal presadiť a Šahy viedli. Po krásnej kombinačnej akcii Petráša s J. Urblíkom bolo už 1:3. Aj druhý gól Kalnej dal Hegedüs, no Studva opäť natiahol rozdiel v skóre 2:4. Šahania potom definitívne zlomili odpor súpera gólmi J. Urblíka – 2:6. Siedmy a ôsmy gól Šiah strelil po prečíslení N. Urblík a Šahania duel zvládli hladko vo svoj prospech.
Tekovské Lužany - Plavé Vozokany 9:4, góly: Simondel, Štrúbel 2, Beňuš, Bajúsz, Bednár 3 – B. Sádovský, Fábry, L. Buchlovič, Plašek
V zápase o vlastne konečné 5. miesto začali lepšie Lužančania a Simondel so Štrúbelom získali Lužanom dvojgólové vedenie. Lenže B. Sádovský rýchlo znížil. Na 3:1 zvýšil Beňuš a opäť zvýšil skóre. Fábry znížil opäť na rozdiel gólu, ale Štrúbel ho vzápätí natiahol na dva góly. Lenže L. Buchlovič opäť stiahol náskok súpera na jeden gól, ale Bajúsz upravil na 5:3. Bednár zvýšil náskok Lužian dvoma gólmi na 7:3. Víťazstvo si preto pripísali Lužančania a zostalo im 5. miesto.
Levice - Veľké Ludince 1:4, góly: Zorád - Kosák, Porubszky, Černý, Dulai
V poslednom zápase turnaja išlo Levičanom ešte v prípade zisku aspoň bodu o druhé miesto. Lenže skóre otvoril Kosák a Ludince viedli. Porubszky po chvíli využil dieru v obrane Levíc a bolo 0:2. Pri presilovke Černý zvýšil už na
0:3. V polovici zápasu Zorád znížil na 1:3, no definitívne rozhodnutie padlo z kopačky Dulaia – 1:4. Ludinčania svoje víťazstvo s prehľadom udržali a obhájili svoje prvenstvo spred roka.
Tabuľka
1. V. Ludince 5 5 0 0 29:4 15
2. Šahy 5 4 0 1 34:11 12
3. Levice 5 2 1 2 16:10 7
4. Kalná 5 2 1 2 16:17 7
5. T. Lužany 5 1 0 4 11:30 3
6. P.Vozokany 5 0 0 5 8:42 0

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. UNYP rozširuje svoj BA program o tri nové zamerania
 2. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 3. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 4. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 5. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 7. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 8. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 1. Nadácia COOP Jednota podporila Nemocnicu s poliklinikou Brezno
 2. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 3. UNYP rozširuje svoj BA program o tri nové zamerania
 4. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 5. Tím súťažného kvízu Riskuj! vyráža za fanúšikmi do Košíc
 6. Viete, kto je Najzamestnávateľ vo finančných službách?
 7. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 8. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 14 321
 2. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 216
 3. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 2 724
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 705
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 136
 6. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 1 005
 7. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 784
 8. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 739

Blogy SME

 1. Martin Pekár: Mýto na slovenský spôsob
 2. Matúš Lazúr: O hodinách zatváracích a otváracích.
 3. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Abrahám
 4. Věra Tepličková: Vážení občania, teraz zbytočne neotravujme
 5. Marián Viskupič: Zákaz nedeľného predaja po x-té, alebo ako chcú konzervatívci "pomáhať" zákazmi
 6. Marek Brenčič: Pár kilometrov od agresora, dva týždne na Ukrajine
 7. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Sociálne služby pre zdravotne znevýhodnených podľa medzinárodných štandardov nie sú dostupné
 8. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 26 209
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 14 014
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 8 895
 4. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 419
 5. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 845
 6. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 968
 7. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 2 919
 8. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 2 385
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


4. feb
Ilustračné foto.

TOP 30 prináša ďalšie výnimočné príbehy.


31. jan
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


31. jan
Vodiči, ktorí chcú pokračovať v smere na Košice, musia prejsť cez mesto Zvolen.

Výstavba by bola rýchlejšia a finančne menej náročná.


29. jan

Blogy SME

 1. Martin Pekár: Mýto na slovenský spôsob
 2. Matúš Lazúr: O hodinách zatváracích a otváracích.
 3. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Abrahám
 4. Věra Tepličková: Vážení občania, teraz zbytočne neotravujme
 5. Marián Viskupič: Zákaz nedeľného predaja po x-té, alebo ako chcú konzervatívci "pomáhať" zákazmi
 6. Marek Brenčič: Pár kilometrov od agresora, dva týždne na Ukrajine
 7. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Sociálne služby pre zdravotne znevýhodnených podľa medzinárodných štandardov nie sú dostupné
 8. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 26 209
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 14 014
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 8 895
 4. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 419
 5. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 845
 6. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 968
 7. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 2 919
 8. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 2 385
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu