Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Ludinčania zvládli úlohu favorita a obhájili titul spred roka

Oblastný futbalový zväz v Leviciach usporiadal 4. februára 2007 v športovej hale v Leviciach druhý halový futbalový turnaj, za účasti šiestich mužstiev. Účastníkmi boli mužstvá ObFZ, umiestnené na prvom turnaji na 1. a 2. mieste - Slovan Levice a Plavé Vozokany a mužstvá z regionálnych súťaží umiestnené po jeseni najvyššie: Družstevník Veľké Ludince, FK Slovan Šahy, Družstevník Tekovské Lužany, KFC Kalná.
Za mužstvá štartovali hráči registrovaní za príslušný klub v kategórii dospelých, hrací čas bol 1 x 20 min. hrubého času bez zmeny strán. Hralo sa systémom každý s každým. Zápasy rozhodovali: F. Farkaš, R. Mizerák, M. Štrba a M. Chlebo. Svoju úlohu favorita splnili podľa očakávania hráči treťoligových Veľkých Ludiniec, pred Šahami a Levicami. Najlepším strelcom turnaja bol Norbert Urblík zo Šiah, najlepším brankárom bol vyhlásený Michal Guťan z Kalnej a za najlepšieho hráča turnaja organizátori určili Martina Kosáka z Veľkých Ludiniec. Riaditeľom turnaja bol opäť Stanislav Kysel, od stolíka rozhodcov turnaj riadil František Vyskočil. Slávnostné zakončenie turnaja mal pod patronátom predseda ObFZ Levice Pavol Hlavatý.
Výsledky:
Veľké Ludince - Plavé Vozokany 5:1, góly: Šátek, Kosák, Andruska, Mužík - Plašek
Po úvodnom oťukávaní ako prví udreli Ludinčania kapitánom Šátekom. V polovici zápasu vyrovnal Plašek, no na druhej strane ihneď odpovedal Kosák na 2:1. Tretí zásah Ludinčanov zaznamenal Andruska, po rýchlom brejku troch na jedného. O malú chvíľu upravil na 4:1 Mužík. Na konečných 5:1 uzavrel skóre Balko a favorit zápasu napokon svoju úlohu zvládol bez problémov.
Šahy – Levice 2:1, góly: N. Urblík, J. Urblík - Varga
Skóre zápasu otvoril už v 4. min. Šahan N. Urblík. Na druhej strane mohol vyrovnať Meňhard, no podarilo sa to až Vargovi – 1:1. Šahy poslal neskôr opäť do vedenia kanonier J. Urblík. Keďže šance na oboch stranách zostali už nevyužité, v pomerne vyrovnanom zápase sa napokon presadil štvrtoligista.
Tekovské Lužany – Kalná 0:3, góly: Čontoš, Hajtó, Sakoš
Duel lepšie začala Kalná a Čontoš otvoril skóre. O chvíľku Hajtó upravil už na 0:2 a hoci boli šance na oboch stranách, gól takmer do konca zápasu nepadol. Na konečných 0:3 upravil v samom závere Sakoš. Vďaka dobrému úvodu získali svoje prvé body hráči Kalnej.
Veľké Ludince – Šahy
5:1, góly: Porubszky, Cziria, Mužík, Balko, Šátek – J. Urblík
Skóre najväčšieho šlágru turnaja otvoril po chybe v zadných radoch súpera Ludinčan Porubszky. O malú chvíľu poistil vedenie treťoligistu Cziria a Mužík o pár sekúnd upravil už na 3:0. A keď Balko pridal štvrtý gól, o víťazovi bolo vlastne už rozhodnuté. Zdramatizovať zápas sa pokúsil z priameho kopu J. Urbík – 4:1, no na druhej strane Šátek strelil piaty gól. V dobrom zápase sa zaslúžene radovali Ludinčania.
Levice - Tekovské Lužany 4:1, góly: Fogad, Wurczel, Graus, Meňhard - Bednár
Po rozháranom úvode mali najprv šance Levičania, no bez gólového efektu. Skóre otvoril až Fogad strelou z uhla, o druhý úspech sa postaral Wurczel. Lužančania zdramatizovali zápas gólom Bednára. Dôležitý tretí gól Levíc dal po kombinačnej akcii Graus a na konečných 4:1 upravil Meňhard.
Plavé Vozokany – Kalná 0:8, góly: Hrnčiar 2, Jančo 2, Tóth, Thaly, Sakoš, Varga
Hneď v úvode zápasu otvoril skóre krížnou strelou Hrnčiar. Vedenie Kalnej na 0:2 zvýšil po chvíľke Jančo. Po brejku strelil tretí gól Kalnej R. Tóth a keď Thaly pridal štvrtý gól, o víťazovi bolo rozhodnuté. Na 5:0 upravil po brejku Sakoš a ďalší gól na 6:0 strelil mladý Jančo. Na 0:7 zvýšil Varga, gólový účet zavŕšil Hrnčiar a favorit bez problémov vyhral.
Tekovské Lužany - Veľké Ludince 0:8, góly: Andruska 2, Polák 3, Šátek, Dulai, Černý
Skóre zápasu otvoril po brejku Andruska po ideálnej prihrávke Mužíka. Pri presilovke zvýšil vedenie na 0:2 Polák. Po kombinácii s Polákom Šátek strelil tretí gól Ludiniec. Ďalší gól pridal potom na 0:4 Dulai a z priameho kopu Andruska vsietil 5. gól. Svoj druhý gól v zápase pridal Polák a ten istý hráč upravil hetrikom na 0:7. Skóre na 0:8 uzavrel Černý a favorit ľahučko zvíťazil.
Šahy - Plavé Vozokany 12:2, góly: Hlaváčik 2, Bukri 2, Mihalovič 2, Topán, N. Urblík, J. Urblík, Studva 2, Petráš – Beňuš 2
Favorizované Šahy poslal rýchlo do vedenia Hlaváčik a Bukri upravil po chvíľke na 2:0. Z priameho kopu zvýšil na 3:0 Mihalovič a štvrtý úspech pridal Topán. Neskôr sa presadil N. Urblík a brat Jozef prekonal gólmana súpera šiestykrát. Po kombinačných akciách Studva upravil dvoma gólmi na 8:0. Mihalovič dal 9. gól Šiah a jubilejný 10. Hlaváčik. Petráš potom načal druhú desinu a čestný gól Vozokán zaznamenal Beňuš. Bukri potom opäť zvýšil vedenie Šiah, no posledné slovo mal Beňuš.
Kalná – Levice 2:2, góly: Hegedüs, Bielik - P. Gabaš, Huszár
V kvalitnom zápase sa ako prvý presadil Levičan P. Gabaš. Aktivita Kalnej priniesla vyrovnanie z kopačky Hegedüsa. Levičanov poslal opäť do vedenia Meňhard po ideálnej prihrávke Huszára. Bielik potom z priameho kopu opäť zrovnal skóre. Levice hrali potom presilovku, ale o chvíľu o ňu prišli. V závere Levičania svoje šance nepremenili a tak sa duel skončil nerozhodne.
Šahy - Tekovské Lužany 11:1, góly: N. Urblík 3, J. Urblík, Bukri 2, Studva, Bartal, Petráš, Hlaváčik, Mihalovič - Kollár
Hoci sa stretli dvaja štvrtoligisti, na hracej ploche to tak vôbec nevyzeralo. Šahania okrem chvíľky v úvode po celý čas na ihrisku jasne dominovali. Svojho súpera vôbec nešetrili a poslali ho z palubovky s dvojcifernou prehrou.
Veľké Ludince – Kalná 7:1, góly: Polák 2, Šátek, Černý, Cziria, Dulai, Balko - Sakoš
Po začiatočnom oťukávaní sa ako prvý presadil po krásnej individuálnej akcii Ludinčan Polák. Po chvíli treťoligista viedol už o tri góly, keď presne mieril Šátek a Černý. Kalná sa však nevzdávala a Sakoš znížil. To sa však na druhej strane nepáčilo Cziriovi a Dulaiovi a bolo hneď 5:1. Šiesty gól Ludiniec potom strelil Polák a siedmy Balko.
Plavé Vozokany – Levice 1:8, góly: M. Buchlovič - P. Gabaš, Meňhard, Drenka, Wurczel 2, Graus, Huszár, Pankulič
Okresné derby začali lepšie Levičania a P. Gabaš otvoril skóre. Levičania však na palubovke dominovali a po malej chvíli svietil stav už 0:4. V polovici zápasu Graus upravil už na
0:5 a Huszár zavŕšil poltucet. Na 0:7 vsietil tvrdou strelou Wurczel, ďalší gól pridal Pankulič. Až potom sa presadili aj Vozokany a M. Buchlovič strelil ich čestný gól.
Kalná – Šahy 2:8, góly: Hegedüs 2 - N. Urblík 3, Petráš, J. Urblík 3, Studva
Hneď v 1. min. sa Kalná ujala vedenia Hegedüsom, ale N. Urblík rýchlo vyrovnal. Petráš sa napriek faulu dokázal presadiť a Šahy viedli. Po krásnej kombinačnej akcii Petráša s J. Urblíkom bolo už 1:3. Aj druhý gól Kalnej dal Hegedüs, no Studva opäť natiahol rozdiel v skóre 2:4. Šahania potom definitívne zlomili odpor súpera gólmi J. Urblíka – 2:6. Siedmy a ôsmy gól Šiah strelil po prečíslení N. Urblík a Šahania duel zvládli hladko vo svoj prospech.
Tekovské Lužany - Plavé Vozokany 9:4, góly: Simondel, Štrúbel 2, Beňuš, Bajúsz, Bednár 3 – B. Sádovský, Fábry, L. Buchlovič, Plašek
V zápase o vlastne konečné 5. miesto začali lepšie Lužančania a Simondel so Štrúbelom získali Lužanom dvojgólové vedenie. Lenže B. Sádovský rýchlo znížil. Na 3:1 zvýšil Beňuš a opäť zvýšil skóre. Fábry znížil opäť na rozdiel gólu, ale Štrúbel ho vzápätí natiahol na dva góly. Lenže L. Buchlovič opäť stiahol náskok súpera na jeden gól, ale Bajúsz upravil na 5:3. Bednár zvýšil náskok Lužian dvoma gólmi na 7:3. Víťazstvo si preto pripísali Lužančania a zostalo im 5. miesto.
Levice - Veľké Ludince 1:4, góly: Zorád - Kosák, Porubszky, Černý, Dulai
V poslednom zápase turnaja išlo Levičanom ešte v prípade zisku aspoň bodu o druhé miesto. Lenže skóre otvoril Kosák a Ludince viedli. Porubszky po chvíli využil dieru v obrane Levíc a bolo 0:2. Pri presilovke Černý zvýšil už na
0:3. V polovici zápasu Zorád znížil na 1:3, no definitívne rozhodnutie padlo z kopačky Dulaia – 1:4. Ludinčania svoje víťazstvo s prehľadom udržali a obhájili svoje prvenstvo spred roka.
Tabuľka
1. V. Ludince 5 5 0 0 29:4 15
2. Šahy 5 4 0 1 34:11 12
3. Levice 5 2 1 2 16:10 7
4. Kalná 5 2 1 2 16:17 7
5. T. Lužany 5 1 0 4 11:30 3
6. P.Vozokany 5 0 0 5 8:42 0

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 5. Hygge ako životný štýl
 6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 7. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 8. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 9. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 42 051
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 39 793
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 13 460
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 535
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 007
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 975
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 359
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 205
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 066
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 947
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

9 h
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.

10 h
Antigénové testovanie na koronavírus.

Čerstvé výsledky z dnešného testovania.

24 h
Mesto zredukovalo počet odberových miest.

Na testovanie dnes prišlo menej ľudí ako očakávali.

23. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

23. jan

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

23. jan

Pozitivita je nižšia ako bola na obed.

23. jan

Už ste čítali?