Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Dôležité víťazstvo Špeditérov smerom k play off

ŠK Šped-Trans Levice – Across Pinerola Bratislava 4:3 (2:2), góly: J. Krivočenko 2, P Marko, E. Zorád - Cintula, Súkeník, Hrnčík
ŠK Šped-Trans: P. Molnár (M. Konkoľ) – J. Krivočenko, G. Švec, R. Meiling, A. Rus (D. Koprda, E. Zorád, P. Marko, V. Rakica, P. Gabaš, M. Obický)
Vo veľmi dôležitom zápase pre obe mužstvá sa začalo opatrne z oboch strán, keď obe mužstvá si uvedomovali dôležitosť tohto zápasu. Prvých desať minút ohrozili hráči brankára súpera naozaj sporadicky a bez gólového efektu. Až v 12. min. vyštartovali do brejku Švec s Krivočenkom a po peknej kombinácii naservíroval Švec loptu pred prázdnu bránu Krivočenkovi a bolo 1:0. O dve minúty sa zopakovala podobná akcia po brejku, Švec so Zorádom loptu do brány neumiestnili, no po ruke hráča hostí nasledovala penalta. Tú bezpečne poslal k tyči opäť Krivočenko a Špeditéri viedli o dva góly. Lenže v 17. min. Švec vyprodukoval hrúbku na svojej polovici, čo skúsení hostia využili a znížili na
2:1. Minútu aj niečo pred odchodom do kabín rozhodcovia uznali hosťom gól, ktorý bol viac než diskutabilný. Hráč Pineroly usmerňoval loptu do brány Levíc, tá snáď ani nebola celým objemom za čiarou, navyše loptu pri páde zahral aj rukou, no „snaživí” rozhodcovia z Trnavy všetko videli po svojom – 2:2.
Druhé dejstvo začali lepšie Levičania, no Švecovu strelu gólman hostí vyrazil. V 23. min. sa dostal po odrazenej lopte k strele navrátilec Marko a tvrdou strelou strhol vedenie na stranu Levíc. O dve minúty poslal opäť do dvojgólového vedenia domáce mužstvo Zorád, keď sa presadil po peknej individuálnej akcii. Hostia sa však nezlomili a v 27. min. znížili Súkeníkom na 4:3. Na druhej strane sa predral cez obranu súpera Gabaš, no jeho pokus zastavila iba tyč brány hostí. Hostia potom až do konca zápasu dobíjali bránu Levíc, no dlho absolútne bezmocne, keď Levičania zavreli svoje územie a súpera k ničomu nepustili. Posledné štyri minúty hrali Bratislavčania power play, kde hrozili Molnárovi, ten svojich opäť podržal a tak v dôležitom zápase zostali body v Leviciach.
ostatné výsledky: Karpatia UK Bratislava - Nafta Malacky 8:1 (4:0), Križan 3, Slyško 2, Nincz, Gróg, Remák – Ambra, Buldogďs Poprad - Slova-matic Bratislava 1:7 (0:1), Sabo - Mikita 3, Haľko 2, M.Habaj, Čambal, Makroteam Žilina - Górnik Trnava 9:0 (4:0), Genčúr 3, Krajčík 2, Ťažký, Krajcoviech, Pekara, Hájek, Mima Trnava - RCS Košice 5:1 (3:1), Tobl 2, Baláž, Adámek, Heteš – Murňák, Online Košice - Program Dubnica 4:5 (1:2), Hrabčák 2, Vantruba, Horák - Sokol, Švikruha, Turza, Vodecký, Š.Grendel
1. Slov-Matic 17 17 0 0 112:32 51
2. Dubnica 17 10 3 4 95:54 33
3. RCS Košice 17 10 2 5 57:52 32
4. Karpatia BA 17 7 3 7 56:54 24
5. Levice 17 7 3 7 73:72 24
6. MIMA Trnava 17 8 3 6 71:74 24 **
7. Delta Košice 17 6 4 7 63:68 22
8. A. Pinerola 17 6 3 8 76:70 21