Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM


KINO HRON


Parfum: príbeh vraha
22. a 23. 2. o 19.00 hod., 24. 2. o 16.00 a 19.00 hod., 25. 2. o 19.00 hod. (thriller, Nemecko/Francúzsko/ Španielsko, MN-15, české titulky) - Jean Babtiste Grenoulle má vlastnosť génia. Svojím nosom vie zachytiť, detailne opísať a charakterizovať všetky vône, ktoré sa okolo neho mihnú. Načisto zbavený citu sa rozhodne vytvoriť démonickú vôňu, ktorej základnou esenciou bude vôňa mladého dievčaťa, nevinného a čistého. Hrajú: Dustin Hoffman, Alan Rickman,... Vstupné je 65 Sk.


BANSKÁ ŠTIAVNICA


KINO AKADEMIK


Borat
Kulturnoje nazrenje v Ameriku dľa blaga baľšogo Kazašskogo naroda
21. februára o 18.30 hod. (komédia, USA, MN-15, titulky) - Jakshemaš!!! Borat Sagdijev je šiestym najznámejším Kazachom a najlepším televíznym reportérom Kazašskej štátnej televízie, ktorá ho vyšle do USA, aby tam natočil dokument o tejto krajine neobmedzených možností... Vo Veľkej Británii sa vďaka programu Da Ali G Show, v ňom Baron Cohen tohoto alter-ega využíval ku štipľavej satirickej kritike antisemitizmu, mizogynizmu (chorobná nenávisť k ženám) či rasizmu, stal doslova fenoménom. Dženkuji. Vstupné je 60 Sk.


Iluzionista
24. februára o 18.30 hod. (thriller, USA / Česko, MN-15, titulky) - nadaný iluzionista (Edward Norton) ohromuje stále viac a viac viedenské publikum. O jeho výnimočnosti sa dozvie tiež korunný princ Leopold. Krutý následník trónu sa rozhodne navštíviť jeho vystúpenie so svojou krásnou snúbenkou Sofiou von Teschen (Jessica Biel). Tá si skoro uvedomí, že mága pozná z detstva. Temer zabudnutý vzťah znovu ožíva. Rozohrávajú tak netradičnú love story, ktorá môže skončiť buď smrťou hlavného hrdinu alebo stretnutím dávnych milencov, žiadna iná možnosť neexistuje. Vstupné je 60 Sk.


FILMOVÝ KLUB
Nežný barbar
20. februára o 18.30 hod. (komédia/dráma Československo, réžia: Petr Koliha) – debut zo začiatku 70. rokov beletrizovanej monografie B. Hrabala o Vladimírovi Boudníkovi, originálnom výtvarníkovi, ktorý sa svojmu okoliu javil radšej ako pomätenec než ako malomeštiak. Tento výtvarný génius sa označoval za priekopníka explozionalizmu a tzv. aktívnej grafiky. Štylizovaná evokácia doby je v mnohom originálna, najvýznamnejšie však film poznamenali predstavitelia hlavných úloh: Boleslav Polívka, Jiří Menzel a Arnošt Goldflam – zhodou okolností samí herci i režiséri. Vstupné je 60 Sk, s preukazom FK 40 Sk.


Annie Hall
27. februára o 18.30 hod. (komédia, romantický, USA, réžia Woody Allen) - Woody Allen nikdy nenatočil zábavnejší film. Allen z nás robí účastníkov svojho filmu tým, že hovorí do kamery, vykladá nám vtipy a diskutuje s nami o svojom názore. Používa animáciu, fantáziu, titulky, vysvetľujúce čo si postavy myslí… Neurotický a romantický Alvy Singer sa zamiluje do dedinského dievčaťa zo stredozápadu Annie Hall, ktorá túži po tom, aby sa stala speváčkou. Tak jednoduchý a prostý príbeh rozohral Woody Allen do neuveriteľnej série svojich bláznivých vtipov a postrehov zo života, ktoré sa môžu týkať každého z nás. Vstupné je 60 Sk, s preukazom FK 40 Sk.


KREMNICA


KINO AKROPOLA


Da Vinciho kód
21. a 22. februára o 18.00 hod. (film USA, MP, slovenské titulky) – filmová adaptácia knižného bestselleru Dana Browna. Správca umeleckých zbierok v Louvri bol zavraždený. Na pomoc pri vyšetrovaní sú zavolaní profesor náboženskej symbolózie Langdon a kryptologička Neveuová. Tí postupne objavujú stopy dômyselne ukryté v Da Vinciho dielach, ktoré úzko súvisia s takmer rituálnou vraždou. Vstupné je 60 Sk.


Obsluhoval jsem anglického krále
24. a 25. februára o 18.00 hod. (film ČR, MP, české znenie) – Jiří Menzel použil román Bohumila Hrabala ako predlohu k filmu o mužovi, ktorý na konci svojho života hľadá obrazy prežitého času. O mužovi, ktorý túžil naplniť za každých okolností svoj život bohatstvom a krásou, avšak jeho šťastie bolo vždy o tom, že ho stretlo nejaké nešťastie. Toto dielo je veľkou metaforou o českom osude dvadsiateho storočia. Vstupné je 60 Sk.


ŽARNOVICA


KINO MÁJ


Eragon
24. februára o 17.00 hod. (film USA, MP-12, český dabing) - chudobný farmársky chlapec Eragon nájde v Dračích horách podivný modrý kameň, ktorý zmení celý jeho život. Z kameňa sa vykľuje dračie vajce a z neho dračie mláďa a vtedy si Eragon uvedomí, že stojí tvárou v tvár veľkému dobrodružstvu plného intríg, kúziel a vojen. Po Harrym Potterovi, Pánovi prsteňov prichádza ďalšia dobrodružná fantasy...Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA


KINO VATRA


Asterix a Vikingovia
24. februára o 18.00 hod. (film, Francúzsko, MP) – animovaný príbeh so známymi postavami najobľúbenejších francúzskych rozprávkových hrdinov, ktorí tentoraz stoja zoči – voči Vikingom. Vstupné je 55 Sk.


POZVÁNKY


ŽIAR NAD HRONOM


Fašiangová veselica
20. februára o 18.00 hod. v Estrádnej sále MsKC - ukončenie plesovej sezóny v meste ľudovou veselicou s 1. dámou slovenského humoru Majdou Pavelekovou a Gizelou Oňovou. Hrajú, spievajú a tancujú: cimbalová hudba Hron, dychová hudba Žiaranka, mužská spevácka skupina Sekera, folklórny súbor Hron. Občerstvenie v cene vstupenky! Vstupné je 120 Sk, dôchodcovia 60 Sk. Vstupenky už v predaji.


Mike Oldfield
22. februára o 19.00 hod. v Krajskej hvezdárni a planetáriu M. Hella - majster tisícich plejbekov (Čarovný hudobný svet osobitého hudobníka a skladateľa) – hudobno-umelecký program.


Ako doma XVI.: Ady Hajdu
24. februára o 17.00 hod. v Estrádnej sále MsKC - pokračovanie tokuslov s Martinom Balážom a jeho hosťom. Tento raz naše pozvanie prijal populárny divadelný a filmový herec, moderátor nového TV projektu Ventil ... Ady Hajdu. Vstupné je 80 Sk.


Žiarikov maškarný ples
25. februára o 13.00 hod. v Estrádnej sále MsKC - pozývame všetky malé i veľké detičky na ďalší ročník Žiarikovho maškarného plesu. Čaká na vás stretnutie so Žiarikom, súťaž o najkrajšiu masku/kostým o atraktívne ceny, diskotéka a tiež vystúpenie populárneho speváka Petra Kotuľu v závere akcie. A navyše ku každej vstupenke darujeme podpísanú kartu fešáka Žiarika. Vstupné je 50 Sk.


Teenage disco s Petrom Kotuľom
25. februára o 13.00 hod. v Estrádnej sále MsKC - populárna teenage diskotéka je späť. Tentokrát aj s hudobným hosťom v podobe populárneho speváka Petra Kotuľu. Peťo príde okolo 18.00 hod. zaspievať piesne zo svojho nového albumu a určite vám ochotne rozdá aj svoje podpisy. Vstupné je 50 Sk.


Kultúrno-spoločenské
podujatia


Juniordiskotéka s videoprojekciou
23. februára od 17. 00 – 22.0 hod. v POS – pre deti a mládež. Vstupné je 30 Sk.


Nebíčko – Divadlo z Pasáže, Banská Bystrica
21. februára o 11.00 hod. v POS – divadelné predstavenie. Vstupné je 10 Sk.


DSS doména – slávnostná akadémia k 20. výročiu sa uskutoční 21. februára o 16.00 hod. v POS


BBSK - Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom pozýva priaznivcov amatérskej scény pre mladé talenty na ARS pódium dňa 22. februára o 18.00 hod. v sále POS (za planetáriom).
Program:
Dominika Fričová, Laco Grom - obaja pesničkári - vlastná tvorba),
Putovná divadelná spoločnosť Collanta Zvolen - slovo, hudba, spev,
Vlaďa Mižúrová, Naty Kupčiová – spev
Vstupné je 30 Sk.


Škola tradičných a
súčasných remesiel


Fašiangové masky
22. a 27. februára o 11.30 hod. v POS – škola tradičných a súčasných remesiel


Klubová činnosť


Foto klub Via Lucis
23. februára o 16.00 hod. v POS – prezentácia fotografickej tvorby Romana Šušku, prezentácia členov klubu – téma Človek a príroda.


Astronómia vo fyzike a geografii
27. februára o 8:30 hod. - seminár pre vyučujúcich fyziku a geografiu, spojený so stretnutím vedúcich astronomických krúžkov. Seminár je otvorený aj pre ostatných záujemcov po telefonickom dohovore.

Program:
- Mikro a makro vesmír - RNDr. Ján Mäsiar
- Nová nomenklatúra slnečnej sústavy - Doc. RNDr. Ján Svoreň, DrSc.
- Potenciálne kolízie zeme s asteroidmi - Doc. RNDr. Ján Svoreň, DrSc.
- Zaujímavé astronomické úkazy - Mgr. Stanislav Kaniansky
- Za dverami modrého sveta


Prázdninový deň v planetáriu
1. marca od 10.00 do 14.00 hod. - pozývame všetky prázdninujúce deti na
Program:
- premietanie v planetáriu
- astronomické modely v UFO sále
- filmy v prednáškovej sále
- pozorovanie Slnka

KREMNICA


Fašiangová zábava
20. februára na Pešej zóne pri starej pošte – program:
14.30 hod. – Fašiangy najmenších – vystúpenie detí materských škôl
16.00 hod. – karnevalový sprievod mestom v doprovode miestnych stríg
16.30 hod. – príchod karnevalového sprievodu na Pešiu zónu, program ZUŠ, vyhodnotenie masiek
17.00 hod. – otvorenie fašiangovej zábavy. Do tanca bude vyhrávať ľudová hudba Vrštek.


Literárny večer
21. februára o 17.00 hod. v priestoroch Evanjelického farského úradu – pri príležitosti 160. výročia narodenia spisovateľa, literárneho vedca, redaktora, publicistu, politika a národného buditeľa Svetozára Hurbana Vajanského.


Koncert skupín
23. februára o 19.00 hod. v klube Labyrint – koncert skupín: PII JEM (Moja mama sa má fasa), Matelko, Malevil. Vstupné je 60 Sk.


BANSKÁ ŠTIAVNICA


Škola v múzeu pre deti a dospelých
- pozývame vás na podujatia, ktoré sa uskutočnia v Kammerhofe – Dielnička, Kammerhofská 2 od 14.00 – 16.00 hod.:
21. 2. - Tvarovanie z hliny
23. 2. - Pletenie a tkanie šnúrok
28. 2. - Maľba na hodváb


Kultúrno-spoločské
podujatia


Múzy v galérii
22. februára o 16.00 hod. v Galérii umeleckých sympózií pri SOUL – komponovaná prehliadka činnosti a tvorby autorov a interpretovregiónu.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 10. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 35 024
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 376
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 19 395
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 19 014
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 14 931
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 12 427
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 184
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 786
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 344
 10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 518
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Šéf Slovalco Milan Veselý kritizuje štát za komunikáciu o celoplošnom testovaní

Firemný sektor sa informácie k celoplošnému testovaniu dozvedá na poslednú chvíľu a bez predchádzajúcej konzultácie.

Hlavnou surovinou pri výrobe hliníka je elektrická energia. Slovalco rokuje o jej nových cenách od roku 2014.

Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici bude mať novú riaditeľku

Do výberového konania sa prihlásilo sedem uchádzačov.

Ilustračné foto.

V Novej Bani budú testovať v exteriéri, pripravených je päť miest

Samospráva už má k dispozícii takmer štyri desiatky dobrovoľníkov.

Odberné miesto na nový koronavírus.

V obci osadili merače, chcú tak zvýšiť bezpečnosť

Získali dotáciu vo výške sedem tisíc eur.

Nové merače.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie v liptovských mestách.

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Vodič autobusu náraz neprežil. Cesta je neprejazdná

Dôvody, pre ktoré vodič náhle zmenil smer jazdy, polícia preveruje.

Už ste čítali?