„Projekt sme vypracovali v súvislosti s bodom programu o budovaní znalostnej ekonomiky. Bol schválený v polovici minulého roku a zrealizovaný v jeho závere.“ vysvetľuje zástupca projektového oddelenia mestského úradu Pavel Mužík. V troch základných školách, ktorých zriaďovateľom je mesto, sa vytvorili špeciálne počítačové učebne. Každá disponuje ôsmimi počítačmi s príslušenstvom, ktoré sú prepojené lokálnymi počítačovými sieťami. „Pôvodne sme chceli prepojiť tieto siete so serverom mestského úradu, aby sme tak vytvorili podmienky pre lepšiu komunikáciu medzi jednotlivými inštitúciami,“ pokračuje Mužík. Táto fáza projektu sa však napokon, z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov, nezrealizovala.
V stredu 14. februára hlavný koordinátor projektu Pavel Mužík, spolu s primátorom Ivanom Černajom symbolicky odovzdali jednu z učební do užívania. Stalo sa tak na pôde Základnej školy na Ulici P. Jilemnického v prítomnosti riaditeľov všetkých troch ZŠ. Počítačové učebne však žiaci už niekoľko týždňov využívajú.
„Miestnosť je určená najmä pre žiakov tried mimoriadne nadaných detí. Metódy vyučovania sú v ich prípade odlišné. Deti si v rámci hodín sami vyhľadávajú informácie prostredníctvom internetu,“ komentuje budúci osud učebne riaditeľ „štvorky“ Jozef Schwarz.