Šanca na play off opäť ožila

BK LEVICE – BK DOLNÝ KUBÍN 97:90 (23:25, 43:36, 71:56)
Levice: Jurík 19, Weatherspoon 13, Lutovský 12, Bratič 6, Krkoš 0 (Lukjanec 24, Kollár 12, Jugo 9, Matúš Halmeš 2, Brliť 0, Maroš Halmeš 0)
D. Kubín: S. Jankovič 28, Klein 11, Novák 10, Števula 0 ( Barišič 23...
TH: 29/22 - 42/25 , trojky: 7 - 5, 1200 divákov, rozhodovali: Lukáč, Kuzmiak a Szibilla
Levičania začali zápas, ktorý im mohol zvýšiť nádej na play - off nervózne a na konci prvej minúty prehrávali 2:8. Dvaja bývalí Levičania v drese hostí Klein a Jankovič dali z prvých 16 bodov hostí až 14 a Kubínčania boli v úvode zápasu na koni. Hoci sa v domácom drese chytil v útoku Marek Jurík, Levičania slabo bránili a tak si hostia stále udržiavali svoj náskok. V 8. minúte viedli 14:19 a až druhá trojka z ruky Juríka a premenené trestné hody Lukjanca znamenali, že sa Levičania dotiahli do konca prvej štvrtiny na dva body (23:25). Začiatok druhej desaťminútovky patril domácim. Tí zrýchlili hru, no hlavne pritvrdili v obrane a hostia začali robiť chyby. Levičania to dokázali využiť a jedenásťbodovou šnúrou otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. Po príchode na ihrisko sa chytil Kollár a v 18. minúte viedli domáci 38:28, o minútu nato už
43:31 a zdalo sa, že hostia už čakajú na polčasovú prestávku. V poslednej minúte však stratili dvakrát domáci rozohrávači ľahkovážne loptu a po šťastnej trojke Zotova v posledných sekundách prvého polčasu skresali hostia náskok len na sedem bodov 43:36.
Aj v úvode druhého polčasu striedali oba tímy výborné okamihy s hrubými chybami. Hra bola veľmi často prerušovaná množstvom faulov na oboch stranách a preto sa chvíľami viac nehralo ako hralo. V 26. minúte viedli domáci 54:43, hosťom sa prestalo dariť v premieňaní trestných hodov a bodovo ich držal v hre jedine Jankovič. Levičania si preto stále udržiavali desať bodové vedenie a po úspešne zvládnutej koncovke tretej štvrtiny ho dokonca natiahli na 15 bodov. Do poslednej desaťminútovky tak vstupovali Levičania s pohodlným náskokom a keď v jej úvode výborne hrajúci Kollár ešte zvýšil vedenie na 77:60, zdalo sa, že je rozhodnuté. Opak bol však pravdou a hostia dokázali okamžite využiť chvíľkové uspokojenie Levíc. Domáci stratili v útoku ľahké lopty, v drese Kubína sa chytil deviatimi bodmi v rade Barišič a štvorminútový úsek medzi 33. minútou a 37. minútou sa skončil pomerom 4:16! Hostia sa rozbehli a zrazu ich bolo ťažké zastaviť. Na začiatku 38. minúty bol stav už len 81:76. V správnej chvíli sa našťastie opäť trafil Marek Jurík za tri body a zdvihol tak padnuté sebavedomie Levičanov. Hostia sa v posledných dvoch minútach pokúsili zariskovať, no strelecké pokusy za tri body v koši neskončili a hoci po ich taktických fauloch Levičania premenili zo 14 trestných hodov iba 9, stačilo to na dotiahnutie zápasu do úspešného konca. Levičania tak vyhrali aj druhý z troch domácich zápasov v rade.
V stredu o 18.00 hodine privítajú na svojej palubovke Handlovú.