Šanca na play off opäť ožila

BK LEVICE – BK DOLNÝ KUBÍN 97:90 (23:25, 43:36, 71:56)
Levice: Jurík 19, Weatherspoon 13, Lutovský 12, Bratič 6, Krkoš 0 (Lukjanec 24, Kollár 12, Jugo 9, Matúš Halmeš 2, Brliť 0, Maroš Halmeš 0)
D. Kubín: S. Jankovič 28, Klein 11, Novák 10, Števula 0 ( Barišič 23...
TH: 29/22 - 42/25 , trojky: 7 - 5, 1200 divákov, rozhodovali: Lukáč, Kuzmiak a Szibilla
Levičania začali zápas, ktorý im mohol zvýšiť nádej na play - off nervózne a na konci prvej minúty prehrávali 2:8. Dvaja bývalí Levičania v drese hostí Klein a Jankovič dali z prvých 16 bodov hostí až 14 a Kubínčania boli v úvode zápasu na koni. Hoci sa v domácom drese chytil v útoku Marek Jurík, Levičania slabo bránili a tak si hostia stále udržiavali svoj náskok. V 8. minúte viedli 14:19 a až druhá trojka z ruky Juríka a premenené trestné hody Lukjanca znamenali, že sa Levičania dotiahli do konca prvej štvrtiny na dva body (23:25). Začiatok druhej desaťminútovky patril domácim. Tí zrýchlili hru, no hlavne pritvrdili v obrane a hostia začali robiť chyby. Levičania to dokázali využiť a jedenásťbodovou šnúrou otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. Po príchode na ihrisko sa chytil Kollár a v 18. minúte viedli domáci 38:28, o minútu nato už
43:31 a zdalo sa, že hostia už čakajú na polčasovú prestávku. V poslednej minúte však stratili dvakrát domáci rozohrávači ľahkovážne loptu a po šťastnej trojke Zotova v posledných sekundách prvého polčasu skresali hostia náskok len na sedem bodov 43:36.
Aj v úvode druhého polčasu striedali oba tímy výborné okamihy s hrubými chybami. Hra bola veľmi často prerušovaná množstvom faulov na oboch stranách a preto sa chvíľami viac nehralo ako hralo. V 26. minúte viedli domáci 54:43, hosťom sa prestalo dariť v premieňaní trestných hodov a bodovo ich držal v hre jedine Jankovič. Levičania si preto stále udržiavali desať bodové vedenie a po úspešne zvládnutej koncovke tretej štvrtiny ho dokonca natiahli na 15 bodov. Do poslednej desaťminútovky tak vstupovali Levičania s pohodlným náskokom a keď v jej úvode výborne hrajúci Kollár ešte zvýšil vedenie na 77:60, zdalo sa, že je rozhodnuté. Opak bol však pravdou a hostia dokázali okamžite využiť chvíľkové uspokojenie Levíc. Domáci stratili v útoku ľahké lopty, v drese Kubína sa chytil deviatimi bodmi v rade Barišič a štvorminútový úsek medzi 33. minútou a 37. minútou sa skončil pomerom 4:16! Hostia sa rozbehli a zrazu ich bolo ťažké zastaviť. Na začiatku 38. minúty bol stav už len 81:76. V správnej chvíli sa našťastie opäť trafil Marek Jurík za tri body a zdvihol tak padnuté sebavedomie Levičanov. Hostia sa v posledných dvoch minútach pokúsili zariskovať, no strelecké pokusy za tri body v koši neskončili a hoci po ich taktických fauloch Levičania premenili zo 14 trestných hodov iba 9, stačilo to na dotiahnutie zápasu do úspešného konca. Levičania tak vyhrali aj druhý z troch domácich zápasov v rade.
V stredu o 18.00 hodine privítajú na svojej palubovke Handlovú.
LADISLAVGARAJ

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?