INCIDENT V LEVICIACH, MUŽI PREHRALI V PARTIZÁNSKOM

Ľadový hokej

II. LIGA MUŽI, SKUPINA A:
Nadstavba - 4. kolo:
Iskra Partizánske – MŠK Žiar nad Hronom 5:4 pp
Žiarčania podali proti favoritovi výborný výkon a s deviatimi hráčmi dotiahli zápas do predĺženia. Hrdinom zápasu bol gólman Nôta, ktorý kryl 47 striel domácich.
Výsledky 3. kola: Levice – Žiar nad Hronom 11:2, 96 Nitra – Púchov 8:4, Zlaté Moravce – Partizánske 2:4

I. LIGA JUNIORI:
38. kolo: Ružinov Bratislava – Topoľčany 10:1, Senica – Považská Bystrica 11:4, HOBA Bratislava – Nové Zámky 2:5, Levice – Prievidza 0:3
Predohrávka 41. kola:
HK Levice – MŠK Žiar nad Hronom 2:12 (0:0, 2:4, 0:8), góly: 33. L. Kmeť, 34. Filip (Kliman, Jaroš) – 27. Kucharík (Kulich, Lietava), 30. Kukučka, 30. Kulich (Lietava, Kucharík), 32. Považanec (Mihálik, Sondík), 41. Lietava (Kucharík, Kulich), 43. Považanec (Antálek), 44. Lietava (Kulich, Boris), 46. Lietava (Chlebničan), 52. Považanec (Antálek), 55. Lietava (J. Krnáč), 56. Kukučka (Lešánek), 57. Sondík (Mihálik, Považanec), vylúčení: 7:13 na 2 min, navyše L. Kmeť, Giacoppo, Hadviga a Novosad po 5 min + DKZ za hrubosť – Boris 10 min za nešportovú hru, Boris 5 min + DKZ za nešportovú hru, Kulich 5 + DKZ za hrubosť a opľutie súpera, Strohner, Antálek a Kucharík po 5 min + DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:3, počet striel: 26:40, rozhodovali: Konc – Mihajlo, Kúdeľová, 21 divákov. ŽIAR n/HR.: Nôta – Boris, J. Krnáč, Antálek, Kuric, Kucharík, Chlebničan – Považanec, Strohner, Sondík, M. Krnáč, Mihálik, Lešánek, Kukučka, Lietava, Kulich.
Žiarski juniori sa do polovice zápasu v Leviciach u outsidera trápili. Kucharíkov úvodný zásah v 27. min však roztrhol gólové vrece, ktoré prestalo prisýpať ďalšie kúsky až v 57. min, za stavu 2:12. Škoda, že zápas poznačil nechutný hromadný incident z poslednej minúte, po ktorom až deväť kohútov putovalo predčasne pod sprchy. Žiaľ, piati z nich boli Žiarčania napriek tomu, že boli pôvodne napadnutým tímom.
39. kolo:
Lokomotíva Nové Zámky – MŠK Žiar nad Hronom 3:2 (1:1, 2:1, 0:0), góly: 15. Papiernik, 28. Riegel (Dékany, Kikela), 31. Halász (Kalina) – 9. Lešánek (Kukučka, Chlebničan), 23. M. Krnáč (Lešánek, Darmo), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 35:30, zásahy brankárov: 28:32, rozhodovali: Druga – Kúdeľová, Trnka. ŽIAR n/HR.: Paulík – J. Krnáč, Kuric, Darmo, Chlebničan – Považanec, Vallo, Valko, M. Krnáč, Mihálik, Šulek, Lešánek, Berkeš, Kukučka, Lietava.
Žiarski juniori začali v Nových Zámkoch dobre, keď sa ujali vedenia gólom Lešánka. Domáci v 15. min vyrovnali a za stavu 1:1 sa 1. tretina aj skončila. Úvod prostrednej časti vyšiel opäť Žiaru – v 23. min poslal našich do vedenia Marek Krnáč. Domáci však chceli zvíťaziť a udržať si nádej na zlepšenie tabuľkového postavenia. V 28. min Riegel vyrovnal a o tri minúty ich poslal prvýkrát v stretnutí do vedenia Halász. V poslednej tretine napriek viacerým šanciam gól nepadol a tak sa v slušnom zápase z tesného víťazstva radovala domáca Lokomotíva.
Ostatné výsledky: Prievidza – HOBA Bratislava 8:2, Topoľčany – Senica 3:3, Považská Bystrica – Piešťany 2:5

39. kolo:
HOBA Bratislava – MŠK Žiar nad Hronom 11:3 (8:0, 2:2, 1:1), góly: 4. Tonhauser (Ballon, Holeš), 8. Tonhauser (Ballon, Belan), 12. Belan (Tonhauser, Mehmeti), 13. Vavro (Mader, Kemény), 14. Vavro (Kemény, Kuták), 16. Ballon (Holeš, Belan), 17. Vavro (Kemény, Mader), 17. Kemény (Vavro), 24. Holeš (Tonhauser, Belan), 32. Kemény (Vavro), 42. Kemény (Mader, Mikóczi) – 31. Nociar (Lukáč), 39. Lukáč (Sondík, Nociar), 58. Boroš, vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše Vavro (HOBA) 5 min + DKZ za sekanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, počet striel: 51:15, zásahy brankárov: 12:40, rozhodovali: Pavlovič – Adamec, Čavojský, 70 divákov. ŽIAR n/HR.: Talár (17. Mackovič) – Hanus, Jančok, P. Mak, Boroš, Rajnoha – Drozd, Nociar, Bobáľ, Sondík, Mišurda, M. Mak, Barányi, Sabo, Lukáč, Kukla.
Domáci mali počas celého zápasu drvivú prevahu, ktorú vyjadrili gólovo najmä v 1. tretine.
Ostatné výsledky: Senica – Zvolen B 7:1, Považská Bystrica – Nové Zámky 4:5
40. kolo: Senica – Žiar nad Hronom 10:3, HOBA Bratislava – Zvolen B 10:1, Dubnica – Nové Zámky 2:3

9. Brezno 29 3 2 24 56:161 8

Pozn.: Skončila sa Základná časť. Po nej nasleduje Nadstavbová časť, do ktorej postúpili po štyri tímy z obidvoch skupín. Dvaja najlepší si v nadstavbe vybojujú extraligovú príslušnosť pre sezónu 2007/2008. Žiarski dorastenci do nadstavby nepostúpili, sezóna sa pre nich skončila. Účastníci nadstavby: Dubnica, Považská Bystrica, Nové Zámky, Senica, Liptovský Mikuláš, Prešov, Kežmarok a Trebišov.

II. LIGA STARŠÍ ŽIACI, STRED:
13. kolo: Žiar nad Hronom - Partizánske 15:4 (4:0, 6:2, 5:2),
góly: Barányi 5, Dozd 3, Kukla 2, Lukáč 2, Stripaj, Sirotný, Fáber.
Chlapci hrali od začiatku zápasu s nasadením, nič nenechali na náhodu a už dnes si chceli zabezpečiť 1. miesto v súťaži, dve kolá pred jej koncom. Čierna minúta zápasu bola 32., keď kapitán Juraj Bobáľ, po zrážke so súperom ostal ležať na ľade so zlomenou ramennou kosťou. Chlapci sa tešili, že po víťaznom zápase budú oslavovať víťazstvo, ale smutno a mlčky sedeli na svojich lavičkách a vypytovali sa, čo je s „Ďurom“. „Ďuro“ vedel v celej sezóne zaveliť do útoku, keď sa mužstvu nedarilo, dať gól, nahrať a povzbudiť spoluhráčov.
Chlapci nadviazali na výkony z predchádzajúcej sezóny, keď taktiež vyhrali súťaž vtedy mladších žiakov a gro mužstva z tejto sezóny prešlo o kategóriu vyššie. Počas celej sezóny tvrdo trénovali a len staromódny model súťaže (každý s každým jedenkrát doma a vonku) a počet súperov im predurčil, za svoju kategóriu odohrať iba 10 majstrovských zápasov. Sirotný, Barányi, Stripaj, Bugár, Hanus, Kukla, Čierny a brankar Rybarský chodia hrávať zápasy aj za prvoligovú Detvu, Bobáľ, Majerský a Mišurda za prvoligovú Prievidzu, Lukáč, Kohút, Sabo, Nociar, Drozd a brankár Mackovič pravidelne nastupovali za prvoligový dorast. Za dorast v roku 2007 začali hrávať aj Bobáľ, Kukla, Hanus. Chlapci dúfajú, že hokejoví funkcionári zabezpečia, aby sa v sezóne 2007/08 hrala aj v Žiari I. liga žiakov.
12. kolo: Partizánske – Brezno 2:1, Púchov – Žiar nad Hronom 4:8
Dohrávka 4. kola: Zlaté Moravce – Lučenec 7:4