átor mladým umelcom prisľúbil, že požiada viaceré organizácie, aby takéto miesta poskytli. Už v nasledujúcich dňoch po tomto stretnutí sa podarilo dohodnúť so spoločnosťou SAD Zvolen, ktorá writerom poskytne časť panelového oplotenia na centrálnej autobusovej zastávke. Tieto plochy budú môcť sprejeri legálne ozdobiť svojimi kreatívnymi výtvormi. Mladí umelci informovali primátora, že nepatria k vandalom, ktorí sprejmi ničia súkromný či verejný majetok, ale k ľuďom, ktorí vyznávajú princípy pouličného umenia grafiti. Preto žiadali o priestor, kde sa môžu realizovať bez toho, aby porušovali zákon alebo poškodzovali niekoho majetok a zároveň zatraktívnili niektoré sivé panelové miesta v našom meste. V najbližších dňoch sa zástupcovia mesta dohodnú s writermi na spôsobe, akým vyzdobia múr na centrálnej autobusovej zastávke.
„Viem, že grafiti patrí do výtvarného umenia a nemá nič spoločné s vandalizmom, ktorý sa v ostatných rokoch stal neduhom v každom meste na Slovensku. Preto som sa rozhodol pomôcť im,“ vyjadril sa o svojej snahe primátor Černaj.
Nejednému občanovi nášho mesta však poriadne dvíha adrenalín pohľad na posprejované budovy. „Mestská polícia v rámci svojej hliadkovej činnosti, najmä pešími a skrytými hliadkami, monitoruje writerov a rýchlym zásahom sa snaží zabrániť škodám na majetku spôsobených writermi,“ informoval MY hovorca mestskej polície Ivan Šimič. Ako ďalej povedal, v prípade chytenia pri čine je writer predvedený na úrad mestskej polície. Tam sú prevedené prvotné úkony a následne je odovzdaný vyšetrovateľovi policajného zboru, vzhľadom na to, že grafiti sú postavené mimo zákon. Nedá sa jednoznačne určiť, ktorá lokalita mesta je najviac postihnutá. Je to v podstate na celom území, niekde viac, niekde menej.