Výsledok horší ako výkon na palubovke
BK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – BK LEVICE 88:63 (23:19, 41:32, 68:53).
Spišská Nová Ves: Hovaňák 14, Ridzoň 14, Radojičič 11, Pešta 7, Hird 7 (Madaj 16, Gardner 11, Bečarik 6, Repaský 3).
Levice: Jurík 23, Lutovský 13, Kollár 11, Jugo 5, Matúš Halmeš 0 (Maroš Halmeš 7, Danielič 4, Vrábeľ 0).
TH: 29/22 – 29/23, Trojky: 4 – 4, 1000 divákov, rozhodovali: Kuzmiak, Lukáč, Luxová.
Levičania pricestovali na Spiš len pár minút pred zápasom, keďže ich na ceste zastihla snehová kalamita, a tak sa začiatok trochu posunul. Hoci zaplnená hala čakala rázny nástup domácich, opak bol pravdou. Levičania dokázali v úvode držať krok s domácim tímom a v 3. min. bol stav 7:7. Po dobrom úvode akoby dostali hostia ešte väčšiu chuť do hry, trochu ich však schladila rozhodcovská trojica a po technickej chybe Levičanov sa Spišiakom podarilo bodovo odtrhnúť (13:7). Levičania však hrali dobre, v obrane získavali odrazené lopty po nepresných domácich strelách a v útoku presne zakončoval Marek Jurík, a tak bol v 8. min. stav 17:15. Až príliš veľké chcenie a emócie po nedovolených zákrokoch Spišiakov, ktoré zostali nepotrestané, však znamenali druhú technickú chybu Levíc a domácim sa podarilo opäť bodovo odskočiť. Prvá štvrtina tak skončila 23:19. V úvode tej druhej sa postupne rozstrieľali domáci Ridzoň s Hovaňákom a Spišiaci začali svoj náskok zvyšovať. Hra bola dosť rozkúskovaná množstvom faulov na oboch stranách a Levičania bodovali prakticky len s trestných hodov. V 15. min. bol stav 30:23, dve minúty pred prestávkou už 41:26. Levičania však využili chvíľkovú stratu koncentrácie hostí a do prestávky sa im podarilo znížiť na rozdiel deviatich bodov 41:32. Horšie však bolo, že obaja pivoti Kollár a Lutovský mali po tri osobné chyby, a tak si museli dávať v druhom polčase v obrane väčší pozor. Hoci sa hosťom podarilo zachytiť aj úvod druhého dejstva, domáci si stále udržiavali pokojný desaťbodový náskok. V 23. min. viedli 50:38, osem Levičanov však bojovalo a postupne začali domáci náskok znižovať. V 25. min. bolo už len 52:47, a keď sa výborne brániacim hosťom podarilo zásluhou Lutovského znížiť v 27. min. na 54:51, domáci museli reagovať oddychovým časom. Ten im však veľmi pomohol. Dva rýchle útoky zakončili trojkou, a keďže hostia zbytočne stratili niekoľko lôpt, keď sami seba dostali do ťažkých situácií, Spišiakom sa podaril rozhodujúci trhák. Po ďalšej trojke z ruky Madaja viedli po tretej štvrtine domáci 68:53. Levičanov tento krátky nevydarený úsek dosť psychicky položil a aj úvod poslednej štvrtiny patril domácim. Tí viedli už 77:53, až potom sa podarilo hosťom zastaviť na chvíľu domáci uragán. Päť minút pred koncom sa vyfauloval Kollár a chvíľu po ňom aj Lutovský, a to už viedli domáci dve minúty pred koncom 88:57. Mladí Levičania však v poslednej minúte predsa len upravili výsledok na prijateľnejší a na Spiši zanechali hlavne po hre v prvých troch štvrtinách dobrý dojem.
V stredu o 18.00 hodine privítajú Levice v športovej hale Inter Bratislava.
(lg)

Tretí triumf v rade, plán splnený!
BK LEVICE – MBK HANDLOVÁ 72:67 (18:18, 39:34, 54:51)
Levice: Jugo 19, Jurík 19, Matúš Halmeš 13, Lutovský 8, Krkoš 6 (Kollár 4, Maroš Halmeš 3, Vrábeľ 0, Bátovský 0).
Handlová: Štefánik 20, Vlaič 17, Marič 11, Smačko 6, Gašparac 3 (Klátik 6, Pipíška 4)
TH: 14/8 – 18/13 , Trojky: 6-10, 700 divákov. Rozhodovali: Janáč, Lukáč a Tomašovič.
Levičania nevstúpili do zápasu práve najlepšie a po troch minútach hry prehrávali 2:7. Domáci sa zamerali na dôslednú defenzívu hosťujúch strelcov, ktorá sa im v úvode aj darila. V útoku sa však nevedeli rozbehnúť až do štvrtej minúty, keď dal Jugo trojku a zavelil do ofenzívy. Postupne sa k nemu pridal Lutovský a v 7. min. už viedli Levičania 13:12. Hostia sa snažili využívať svojich strelcov, výborná obrana Levíc im to však v prvej štvrtine nedovolila. Po desiatich minútach bol stav vyrovnaný 18:18. Domácu hru skvele dirigoval Jugo, ktorý striedal odvážne prieniky pod kôš s výbornými prihrávkami a hosťujúcej obrane robil obrovské problémy. Levičania bojovali, pod oboma košmi získavali množstvo lôpt a postupne si začali vypracovávať náskok. V 16. min. viedli 29:23, v 19. min. 35:28, a hoci v poslednej minúte po nedorozumeniach v obrane nechali streliť Štefánika dve trojky po sebe, do kabín išli s päť bodovým vedením 39:34. Tento priebeh vlieval do oslabenej zostavy tímu Levíc optimizmus, úvod druhého polčasu bol však malou katastrofou. Hneď v jeho úvode chytil Krkoš štvrtý a následne piaty faul, čo bol ďalší úder do preriedeného domáceho tímu a keď po dvojke Mariča viedli hostia po 14 bodovej šnúre v 27. min. 41:48, zdalo sa byť zle – nedobre. Spustenú vlajku Levíc však následne zodvihol trojkou Jurík a keď hneď po ňom trafil za tri body aj Matúš Halmeš, domáci boli späť v zápase! Obrovská bojovnosť každého hráča v obrane a využívanie streleckých príležitostí v útoku znamenali, že krátko pred koncom tretej štvrtiny viedli 54:48. V poslednej sekunde však Klátik trojkou stiahol vedenie Levíc len na tri body. Na začiatku poslednej desaťminútovky dokonca Štefánik svojou piatou trojkou vyrovnal na 54:54, rovnako však odpovedal Jurík s Jugom a domáci viedli v 34. min. 62:54. Famózny výkon podával pod košom Lutovský, ktorý zbieral odrazené lopty pod oboma košmi (12 doskokov). Tri minúty pred koncom viedli Levičania 68:58 a hala bola na nohách. Handlovčania však neskladali zbrane. Marič štyrmi trestnými hodmi znížil v 39. min. na 68:64 a tridsať sekúnd pred koncom Štefánik trojkou upravil stav na 69:67! Hostia takticky faulovali Maroša Halmeša, ktorý premenil jeden trestný hod. Domáci následne skvelou obranou nedovolili hosťom presne zakončiť a poistku pridal zo záverečným klaksónom Matúš Halmeš. V domácom tábore vypukla obrovská radosť zo zaslúženého víťazstva po výbornom výkone celého tímu.(lg)