Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

S rezervou Prešova úspešne

LKH Levice - Tatran Prešov B 35:33 (19:15)
Zostava LKH Levice: Graus, Just - Dovičin, Zórád 3, Tóth 1, B. Vydra 7, M. Majtán 7, Szabó, Lieskovský 5, Šálka, A. Majtán 4, Červenák 1, Kusý, Brezina.
Sedmičky: 0 - 4/2, vylúčení: 3 - 3 na 2 minúty. Priebeh stretnutia: 2:1, 4:4, 6:6, 8:10, 14:14, 19:15, 22:16, 24:21, 28:23, 30:26, 31:29. Pred 150 divákmi dobre rozhodovali P. Dvorský a Sivák.
V dôležitom zápase o ligové body sa na domácej palubovke predstavili hádzanári LKH Levice a súpera mali zdatného, rezervu viacnásobného majstra Slovenska, Tatran Prešov. V dramatickom zápase bohatom na pekné góly a výborné zákroky domáceho gólmana Grausa, sa zo zaslúženého víťazstva tešili zverenci I. Pompoša. Diváci boli svedkami rýchlej hry, v ktorej nechýbali pekné kombinácie, nechytateľné strely či výborné individuálne výkony ( Graus, B. Vydra, Brezina).
Domáci nastúpili na zápas prvýkrát v kompletnom zložení, čo na výkone mužstva bolo cítiť a tréner I. Pompoš ( mimochodom počas týždňa hlásil odchod do Partizánskeho k ženám ) ich neustále nabádal k aktívnej hre. V obrane pracovali Levičania veľmi dobre, rýchlonohí hostia im až do posledných sekúnd zápasu dali poriadne zabrať. V útočnej fáze to síce miestami zaškrípalo, no niektoré vydarené kombinácie svedčia o ich dobrej príprave v tréningovom procese.
Po vyrovnanom začiatku v polovici prvého polčasu šli do vedenia hostia a vyše 10 minút si udržiavali jedno až dvojgólový náskok. V 25. minúte domáci vyrovnali na 14:14 a posledné štyri minúty po výbornom výkone a niekoľko vynikajúcich zákrokov brankára Grausa vyhrali 5:0, čo znamenalo dobrú pozíciu pred druhým polčasom.
Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci si neustále udržiavali dostatočný náskok ( 22:17, 27:22, 29:24), no po zbytočných vylúčeniach Tótha a Zóráda prišli ťažké chvíle, čo dobre hrajúci súper využil na zníženie stavu (v 24. minúte 30:29). Pri vylúčení hosťujúceho hráča ešte domáci natiahli svoj náskok na 34:31, no na nedisciplinovanosť M. Majtána skoro doplatili. V predposlednej minúte hostia nepremenili sedmičku, ale po nepresnom zakončení domácich mali šancu aj vyrovnať, bol to však domáci brankár, ktorý bravúrne zlikvidoval samostatný únik hostí a z následného protiútoku B. Vydra zabezpečil vydreté víťazstvo domácich.
V ďalšom domácom zápase sa predstavia hráči LKH Levice v dohrávke 13. kola v piatok, 9. marca 2007 o 17.30 hod., keď hostia juniorskými reprezentantmi nabité družstvo Košice B. V nedeľu, 11. marca 2007 sa predstavia u vedúceho družstva súťaže v Považskej Bystrici.

Starší dorast
LKH Levice - Sokol Cífer 14:32 (7:14)
Zostava LKH Levice: Horváth - Kúdeľa, Šimonek 1, Polakovič, M. Zachar 2, Tamáš 4, Bodnár, Kurti 1, Adamčík, Papp 6.
Sedmičky: 3/2 - 1/1, vylúčení: 2 - 4 na 2 minúty, Priebeh stretnutia: 1:3, 2:6, 3:7, 3:11, 5:13, 8:17, 10:22, 11:26, 12:28, 14:29.
V ďalšom zápase najvyššej súťaže dorastencov hostili domáci hádzanári súpera z Cífera, ktorému po nepresvedčivom výkone vysoko podľahli. V domácom družstve dostali príležitosť vekovo mladší hráči, ktorí však okrem Pappa svojho trénera sklamali. Domáci chlapci takmer nebojovali, v útočnej fáze sa dopúšťali viacerých technických chýb a nepresných prihrávok, čo uľahčilo ich súperovi poľahky dosiahnuť vysoké víťazstvo. Mladí Levičania si musia uvedomiť, že s podobnými výkonmi to ďalekonedotiahnu.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?