Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Hokejbalisti začali jar tromi zápasmi

V sobotu sa začala jarná časť Kontakt – Rabbitex ligy v hokejbale. Keďže zápas S-club Foxies s Terve tuolov odložili, ťahákom malo byť derby „Kontaktov“. To aj očakávania naplnilo, keď sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Opakom bol výkon Gentlemanov, ktorí napriek predzápasovým vyjadreniam veľa neukázali a hráčom H. I. podľahli vysoko 2:12.V záverečnom zápase potvrdil úlohu favorita zatiaľ suverénny Zotherm, ktorý si poradil so sympatickými Lions.
Kontakt B - Kontakt A 5:4t (1:1, 3:1, 0:2 – 0:0). V zápase súperov, ktorí nesú rovnaký názov, sa čakal nápor domácich. Tí sa pred druhou časťou v snahe zahrať si v play–off aj posilnili. No napriek ich prevahe v prvej tretine sa opäť potvrdila stará pravda o tom, že derby nemá favorita. Na dva góly Takáča odpovedal rovnakou mincou R. Šajben, ktorému sa podarilo skórovať najskôr pri vlastnom oslabení a potom i počas presilovky. Do kabín však po druhej tretine išli domáci s dvojgólovým náskokom. V záverečnej časti si síce strážili výsledok, ale v posledných dvoch minútach ich chyby v obrane hostia dvakrát potrestali a dostali takmer už stratený zápas do predĺženia. V ňom čarovala Gajňákova lapačka, keď sa domáci už-už tešili z víťazstva a dvíhali ruky nad hlavu. Oslava sa nakoniec presunula len o niekoľko minút, pretože v šiestej sérii samostatných nájazdov rozhodol o zisku dvoch bodov pre domácich Takáč.
Góly: 1. Takáč 1:0, 10. R. Šajben (Ildža, Gajňák) 1:1, 11. Takáč (Kovácsik) 2:1, 15. R. Šajben (Ildža) 2:2, 15. Takáč (Lehocký, Mikuška) 3:2, 17. Konkoly 4:2, 29. R. Šajben (Marfoldi, Gajňák) 4:3, 30. Ildža (Dd. Kušnierik) 4:4 - rozhodujúci nájazd premenil Takáč
Gentlemani - H. I. Citróni 2:12 (0:6, 0:2, 2:4). Na začiatku si všetci kládli otázku, či sa zopakuje situácia z predchádzajúceho zápasu, v ktorom Gentlemani neuveriteľným spôsobom Citrónov potrápili. Tentokrát však bolo všetko inak. Na prekvapujúci úvodný tlak domácich odpovedali hostia úvodným gólom. Po ňom ostali domáci trochu zaskočení a k súperovi, proti ktorému si pred zápasom verili, sa začali správať skutočne gentlemansky. Už v prvej tretine im dovolili šesťkrát rozvlniť sieť a blamáži sa vyhli až za stavu 0:10, keď sa v priebehu 23 sekúnd dvakrát presadil Lehocký po asistenciách svojho dvorného nahrávača Mališa. O 11 sekúnd však odpovedal svojím druhým gólom Ervin Forgáč a na rozdiel desiatich gólov upravil v záverečnej minúte Mihalov, ktorý tak zavŕšil hattrick.
Góly: 3. Mihalov (J. Novák) 0:1, 5. Magušin 0:2, 6. Seneši (Dávid, E. Kováč) 0:3, 7. E. Forgáč (Šimkovič, J. Novák) 0:4, 9. Mihalov 0:5, 10. E. Kováč (Seneši) 0:6, 14. Seneši (Uhrin) 0:7, 16. Seneši 0:8, 21. E. Filip (Uhrin) 0:9, 21. Uhrin (Seneši) 0:10, 26. Lehocký (Mališ) 1:10, 27. Lehocký (Mališ) 2:10, 27. E. Forgáč (Mihalov) 2:11, 30. Mihalov (Magušin, J. Novák) 2:12.
Zotherm - Lions Gympel 7:4 (1:0, 3:0, 3:4). Napriek hustému dažďu a klzkému povrchu sa v sobotu hralo aj tretie plánované stretnutie, v ktorom na seba narazili vedúci Zotherm a Gympel, ktorý sa stále snaží napraviť si pošramotenú povesť z prvej polovice súťaže. Vo svižnom tempe sa obe mužstvá snažili o rýchly a kombinačný hokejbal. Napriek veľmi zlým podmienkam sa však hŕstka divákov mala na čo pozerať. Pri pekných akciách s dlhými kĺzaniami za loptičkou sa miestami zdalo, že sa hrá na ľade. Napriek tomuto nasadeniu nedošlo k žiadnemu vylúčeniu a mužstvá sa sústredili len a len na hru. Tá bola poznamenaná nielen terénom, ale aj herným výpadkom a tak Zotherm len pomaly nachádzal svoju predprestávkovú fazónu. Po krásnych akciách viedol už 5:0 a neskôr 7:2. Brankár hostí Jurák miestami čaroval, aj preto dotiahol svojich spoluhráčov k celkom „prijateľnej“ prehre o tri góly.
Góly: 3. Andruška (Suchánsky, Naď) 1:0, 11. Valenteje (Andruška, Palonder) 2:0, 14. Palonder (Fazekaš) 3:0, 16. Naď (Ma. Kováč) 4:0, 22. Valenteje (Fazekaš) 5:0, 23. Baksa (Grobař) 5:1, 23. Bozóky (Rybár) 5:2, 26. Palonder (Andruška) 6:2, 28. Andruška (Palonder) 7:2, 28. Bozóky (Sýkora, Toldy) 7:3, 29. Slavkovský (Sýkora)7:4

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?