Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Basketbalová mlaď v Leviciach

Liga juniorov
ŠBK Junior Levice – BKM Svit 71:73 (41:38). Body ŠBK: Kráľ 27, Marchyn 18, Hajdučík 14, Drapák 6, Štenko 4, Cifra 2. Levičania začali zle, robili veľa chýb, čo súper využil a v 6. min. viedli hostia 18:8. Do konca prvej štvrtiny ale domáci predsa získali tesný náskok. Vo vyrovnanom súboji bol neustále mierny náskok na strane Levičanov. V polčase viedli 41:38 a na konci tretej štvrtiny bol stav nerozhodný 60:60. V závere hostia urobili menej chýb a zvíťazili tesným rozdielom.
ŠBK Junior Levice – BK AC LB Spišská Nová Ves 84:96 (47:46). Body ŠBK: Kráľ 30, Drapák a Hajdučík po 17, Marchyn 13, Černák 4, Štenko, Cifra a Brodziansky po 1. Proti favoritovi sa prvé dve štvrtiny držali domáci znamenite. Po zmene strán však chyby na rozohrávke domácich súper trestal. Náskok hostí postupne narastal. V poslednej štvrtine viedli Spišiaci už rozdielom 18 bodov, Levice už len dokázali znížiť na konečných 84:96.
Liga kadetov
BA Košice – ŠBK Junior Levice 95:97 pp (83:83, 39:40). Body ŠBK: Hudec 27, Nemčok 26, Dobisz 25, Červený 7, Kertýcia a Bosý po 5, Dobrovoľný 2. Vo vyrovnanom stretnutí sa zrodilo mimoriadne cenné víťazstvo Levičanov. Družstvá sa striedali vo vedení. Stretnutie sa nerozhodlo v riadnom hracom čase, a tak nasledovalo predĺženie, v ktorom triumfovali hostia po dobrom kolektívnom výkone.
BK 99 Prešov – ŠBK Junior Levice 86:74 (40:44). Body ŠBK: Nemčok 29, Kertýcia 15, Hudec 11, Dobisz 10, Kojš 5, Červený 4. V druhom stretnutí na východe sa Levičanom darilo iba do polčasovej prestávky, keď viedli o 4 body. Po zmene strán iniciatívu prebrali domáci, ktorí otočili vývoj zápasu vo svoj prospech.
Liga kadetiek
ŠBK Junior Levice – UMB Banská Bystrica „A“ 101:87 (49:35). Body ŠBK: Šímová 42, Začková 23, Červenáková 18, Salátiová 7, Plačková 4, Gálová a Pospíšová po 2, Kupčová 1.
Levičanky nastúpili bez hosťujúcich dievčat z Nitry. Od začiatku sa im hra darila, využívali hlavne svoju podkošovú prevahu. Do prestávky získali 14-bodový náskok, ktorý v ďalšej štvrtine zvýšili nad 20 bodov. Agresívna celoplošná obrana hráčok súpera miestami robila problémy na rozohrávke domácich, ale nakoniec nápor hosťujúcich hráčok ustáli a dosiahli aj stovku. (lvb)

Ilustračná foto

Mesto Žarnovica vyhlásilo súťaž o najkrajšiu zimnú fotografiu určenú pre neprofesionálnych fotografov.

4m

Od pilotného projektu na jednom sídlisku radnica upustila, zber chce spustiť plošne v rámci celého mesta.

1 h

Práce na rekonštrukcii prístavby kaštieľa by mali byť ukončené ešte v tomto roku.

4 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.