Basketbal extraliga muži

BK CHEMOSVIT SVIT – BK LEVICE 105:62 (23:11, 54:26, 71:41)
Svit: Znanec 14, Budzinauskas 14, Klarič 14, Jankovič 5, Kmetoni 4 (Sedmák 16, Mička 12, Pažický 8, Laco 7, Kapov 4, Vraniak 4, Bílik 3)
Levice: Lutovský 15, Jurík 12, Krkoš 9, Jugo a9 Matúš Halmeš 0 (Kollár 10, Maroš Halmeš 8)
TH: 15/11 - 18/14, fauly: 20 - 16, trojky: 10 - 4, 500 divákov, rozhodovali: Gabara, Ženiš a Hrabuvčin,
Levičania so siedmimi hráčmi (Danielič chorý, Vrábeľ a Bátovský hrali za ml. mužov B. Bystrice) nezačali zápas na palubovke Svitu dobre. Hoci v obrane pokrývali úspešne domácich strelcov, v útoku sa nevedeli strelecky presadiť a preto bol v tretej minúte stav 6:0. Hostia síce chceli spomaľovať hru a nepustiť hráčov Svitu do tempa, strácali však veľmi veľa lôpt, čo bola voda na mlyn pre domáce mužstvo, ktoré každú chybu trestalo košom. V domácom drese sa rozstrieľal Znanec a v 8. minúte bol stav už 18:6. Po prvej štvrtine viedli domáci o dvanásť bodov v pomere 23:11. V úvode druhej desaťminútovky síce dvojica Lutovský – Krkoš siedmimi bodmi znížila na 25:18, v ďalšom priebehu druhej štvrtiny však už kraľovali hráči Svitu. Po deväť bodovej šnúre viedli v 15. minúte 34:18 a keďže Levičania kopili chybu za chybou náskok domácich stále narastal. V domácom drese sa chytil Braňo Laco, Levičanom sa naopak strelecky vôbec nedarilo a po druhej štvrtine prehrávali vo Svite 54:26. V úvode tretej štvrtiny narástol náskok domácich už na 30 bodov. V drese Levíc sa pod košom strelecky chytil Kollár s Lutovským a prakticky počas celej štvrtiny bodový rozdiel nenarastal. Levičania mohli po niekoľkých nepresných streleckých pokusoch domácich hráčov aj znížiť, hru si však zbytočne komplikovali a strácali množstvo lôpt po vlastných chybách. V poslednej minúte tretej štvrtiny potom domáci dvoma trojkami z rúk Míčku a Bílika svoj náskok ešte zvýšili. V poslednej desaťminútovke sa už prakticky iba dohrávalo. Hoci Levičania ukázali niekoľko pekných akcií a konečne sa im podarilo aspoň chvíľami spomaliť tempo hry, domáci si svoj náskok stále udržiavali. Hlavne preto, že sa Levičania nevyhli ďalším stratám lôpt a chybám v obrane, ktoré ich stáli lepší výsledok v tomto zápase. Dve minúty pred koncom sa podarilo streliť domácim stovku, siedmi unavení hráči Levíc proti dvanástim domácim však bojovali až do konca a po bodoch Juríka a Maroša Halmeša nedopustili ešte väčší debakel.
V stredu privítajú Levičania na svojej palubovke o 18.00 hodine vo veľmi dôležitom zápase mužstvo Komárna. - lg -

Strelecké trápenie Levičanov
BK Levice - Inter Bratislava 69:83 (15:24, 26:40, 48:58)
Levice: Lutovský 17, Krkoš 13, Jurík 10, Matúš Halmeš 10, Jugo 9 (Kollár 4, Braňo Danielič 4, Vrábeľ 2)
Inter: Pandula 25, Golian 16, Mičuda a Tribunovič po 12 …
TH: 13/7 - 18/12, fauly: 20 - 18, trojky: 3 - 9, 700 divákov, rozhodovali: Brziak, Zubák a Karniš
Obe mužstvá vstúpili do zápasu vo vlažnom tempe a v úvode veľa bodov na oboch stranách nepadalo. V 4. minúte viedli Levičania 7:4, postupne sa však favorizovaní hostia rozstrieľali a štyrmi trojkami v rade otočili skóre vo svoj prospech. V 8. minúte viedli Interisti 10:18, domácim sa absolútne prestalo strelecky dariť a tak stačilo hosťom pohodové tempo na to, aby po prvej štvrtine viedli 15:24. Aj v úvode druhej desaťminútovky pokračovali strelecké suchoty Levičanov a hostia svoj náskok postupne zvyšovali. V 15. minúte viedli 18:32, o tri minúty neskôr 22:37. Domáci ako by sa nevedeli rozbehnúť, ich hre chýbalo väčšie nasadenie a agresívnosť. Hostia hrali koľko potrebovali, zatiaľ čo domáci sa trápili viac so sebou ako so súperom. Do kabín tak išli Bratislavčania so 14-bodovým vedením 26:40, domáci sa však chceli pokúsiť o malý zázrak. Hoci v úvode druhého polčasu sa po niekoľkých nepresnostiach hostí dokázali priblížiť na rozdiel 11 bodov (33:44) v 23. minúte, ďalšie minúty zápasu patrili opäť Interistom. Po bodoch aktívneho Pandulu sa im podarilo v 27. minúte natiahnuť vedenie na 37:58, čo bol najvyšší rozdiel v zápase. Hostia sa uspokojili, Levičania však nezložili zbrane a posledné tri minúty tretej štvrtiny patrili jednoznačne domácim. Po vybojovaných loptách v obrane sa dokázali konečne presadiť aj v útoku a po trojke Mareka Juríka krátko pred koncom štvrtiny sa im podarilo znížiť na 48:58. V úvode tej poslednej dokonca po dvoch bodoch Krkoša stiahli Levičania náskok Interu na 6 bodov, načo reagoval tréner hostí oddychovým časom. Po ňom sa Bratislavčania dokázali postaviť na nohy a po bodoch Mičudu zvýšili svoj náskok v 33. minúte na 52:66. Levičania však zdvihli hlavy ešte raz, keď sa rozstrieľal Lutovský a znížil na 58:66. Hostia zásluhou Ďuriša okamžite odpovedali trojkou, čo ich opäť postavilo na nohy. Domáci sa pokúsili zariskovať, čo však skúsený súper trestal a v 38. minúte viedol už 62:79. V posledných dvoch minútach sa podarilo Levičanom aspoň znížiť a hoci im nebolo súdené vyhrať, za bojovný výkon v druhom polčase si zaslúžia pochvalu.