Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Dve prehry hádzanárov fanúšikov určite nepotešili

DOHRÁVKA 13. KOLA
LKH Levice - 1. MHK Košice B 24:32 (16:15)
Góly LKH: M. Majtán 8, A. Majtán 5, Lieskovský 3, Červenák 3, B. Vydra 2, Rendek 1, Kusý 1, Šálka 1.
Zostava LKH Levice: Graus, Henžel - Rendek, Rybár, Dovičin, Zórád, B. Vydra, M. Majtán, Szabó, Lieskovský, A. Majtán, Červenák, Kusý, Šálka.
Vylúčení: 1 - 9 na 2 minúty, ČK - Vasilenko za hrubý faul, sedmičky: 5/4 - 2/2
Priebeh zápasu: 4:3, 7:3, 10:5, 13:9, 14:14, 16:19, 18:23, 19:25, 20:29, 23:30.
Pred 150 divákmi dobre rozhodovali Strecký a Hasoň.
V dohrávanom stretnutí 13. kola 1. hádzanárskej ligy mužov sa na levickej palubovke predstavila rezerva Košíc aj so šiestimi juniorskými reprezentantmi Slovenska a po výbornom výkone hlavne v druhom polčase vysoko zdolala domácich hráčov 24:32.
Levičania už bez trnavských posíl nastúpili na zápas v plnej sile a v prvom polčase podali výborný výkon. Postupne si vybojovali až šesťgólový náskok (13:7 v 17. minúte) a mali zápas v rukách. Skúsený tréner hostí G. Schmiedt však včas vybral oddychový čas pre svojich zverencov a akoby sa zápas otočil o 180 stupňov. Nasledujúcich 8 minút vyhrali hostia 7:1 a vyrovnali na 14:14. V samotnom závere sa ešte domácim podarilo zásluhou A. Majtána vsietiť dva góly a na polčas odchádzali s malým náskokom.
Zlom nastal na začiatku druhého polčasu, keď domáci mali výhodu presilovky o dvoch hráčov. Nielenže nestrelili ani gól, ale inkasovali až 3 a rýchlonohí hostia tak šli do vedenia 16:19. V ďalšom priebehu sa domácim vôbec nedarilo strelecky, aj tie najvyloženejšie šanci rad radom pozahadzovali a náskok hostí neustále rástol (v 52. minúte 21:30). Hostia zápas takticky dobre dotiahli do konca a zaslúžene si odvážajú dva body.
19. KOLO MUŽOV
Mšk Považská Bystrica B - LKH Levice 33:13 (17:3)
Góly LKH: Zórád 3, Šálka 3, Rendek 2, B. Vydra 1, Lieskovský 1, Kusý 1, Červenák 1, Graus 1.
Zostava LKH Levice: Graus - Rendek, Rybár, Dovičin, Zórád, B. Vydra, M. Vydra, Szabó, Lieskovský, Červenák, Kusý, Šálka, Tamáš.
V ďalšom kole 1. hádzanárskej ligy cestovali hráči LKH Levice ku lídrovi súťaže do P. Bystrice. V oklieštenej zostave (bez bratov Majtánovcov) so šiestimi dorastencami predviedli slabý výkon, hlavne nepresnú a neefektívnu streľbu a svojmu súperovi vysoko podľahli. - pt -
3. KOLO DORASTENECKEJ LIGY
Strojár Malacky - LKH Levice 37:14 (18:5)
Góly LKH: Zachar 6, Lacek 3, Tamáš 2, Vanya 1, Skoupý 1, Papp 1.
Zostava LKH Levice: Horváth - Kúdeľa, Šimonek, Lacek, Polakovič, Vanya, Zachar, Tamáš, Bodnár, Kurti, Skoupý, Papp.
V treťom kole jarnej časti dorasteneckej ligy cestovali mladí Levičania do Malaciek, kde po slabom a bezduchom výkone svojmu súperovi vysoko podľahli.
V levickom drese sa predstavili väčšinou o kategóriu mladší hráči, ktorých tréner M. Vydra pripravuje už na nastávajúcu sezónu, no po dobrom začiatku postupne odpadli herne aj kondične a utrpeli nepríjemnú prehru, ktorá je však vzhľadom na priebeh absolútne zaslúžená.