Gólové hody

Jar sa znovu pri hlásila o slovo a tak sa v sobotu mohla, po predchádzajúcich dvoch zápasoch 13. kola, rozbehnúť Kontakt – Rabbitex liga naplno 14. kolom, v ktorom zasiahli do bojov všetky mužstvá. V šlágri kola zvíťazil vedúci Zotherm nad svojím prenasle

Gentlemani - Kontakt A 16:8
(3:3, 4:4, 1:9). V zápase plnom gólov začali lepšie domáci. Tí v prvej tretine viedli dvakrát o dva góly. Bojovným hosťom, ktorí boli miernymi favoritmi, sa však tesne pred koncom prvej časti hry podarilo vyrovnať. V prostrednej časti hry sa obraz hry nezmenil. Domáci udreli prví, hostia odpovedali. V priebehu 45 sekúnd však Gentlemani viedli o tri góly. Ani to však nebol rozhodujúci náskok, pretože do druhej prestávky stihli hostia opäť vyrovnať vďaka súrodencom Kušnierikovcom. V záverečnej tretine sa po prvý (a posledný) raz dostali do vedenia kontakťáci. Potom však Gentlemani predviedli doslova uragán a stav 7:8 otočili za 8 a pol minúty na konečných 16:8.
Góly: 1. Lehocký (D. Morvai) 1:0, 2. Lehocký (Mališ) 2:0, 3. I. Kušnierik (D. Kušnierik, Kováč) 2:1, 6. Lehocký (Škultéty) 3:1, 8. Ildža (D. Kušnierik) 3:2, 10. I. Kušnierik (D. Kušnierik) 3:3, 12. P. Morvai (Lehocký) 4:3, 14. I. Kušnierik (D. Kušnierik) 4:4, 15. Mališ (Škultéty) 5:4, 15. Mališ (Lehocký) 6:4, 16. Mališ (Škultéty) 7:4, 16. D. Kušnierik (Kováč) 7:5, 18. I. Kušnierik 7:6, 20. I. Kušnierik (Kováč, D. Kušnierik) 7:7, 21. Kováč 7:8, 22. Škultéty (Lehocký) 8:8, 23. Mališ (Škultéty) 9:8, 25. Lehocký (Mališ) 10:8, 26. Mališ (Škultéty) 11:8, 27. D. Morvai (Škultéty) 12:8, 28. Škultéty 13:8, 29. P. Morvai (Lehocký, Mališ) 14:8, 29. Lehocký 15:8, 30. Lehocký (Mališ) 16:8.
Zotherm - S – club Foxies 5:3
(2:0, 2:0, 1:3). V očakávanom šlágri vedúcich družstiev priebežného poradia sa oslabený vedúci tím postavil proti posilnenej a početnej enkláve hostí. Tí hrali presne tak, ako v predchádzajúcom zápase. Prvé dve tretiny hrali opäť trochu ľahkovážne a poslednú zvládli perfektne. Lenže dnes hral proti nim iný tím a aj preto v tomto stretnutí body nevydolovali. Už v 19. sekunde ich načal Naď a po Fazekašovom góle v úvode tej záverečnej už prehrávali hrozivým skóre 5:0.V priebehu 25. minúty síce inkasovali domáci dva zlepené góly, ale svoje vedenie si s prehľadom udržali a opäť zvýšili bodový rozdiel na čele tabuľky.
Góly: 1. Naď (Valenteje, Fazekaš) 1:0, 10. Valenteje (Naď) 2:0, 19. Mi. Kováč (Fazekaš) 3:0, 20. Fazekaš 4:0, 22. Fazekaš (Andruška) 5:0, 25. Halimovič (Liška, Brúna) 5:1, 25. Brúna (Liška, Srna) 5:2, 29. Schmidt (Rybár) 5:3.
Kontakt B - H. I. Citróni 6:10
(1:3, 4:4, 1:3). Súboj bol mimoriadne atraktívny, pretože domáci sa v prípade víťazstva mohli posunúť na štvrté postupové miesto pred play-off práve na úkor hráčov H. I. Tí si však druhú prehru s týmto súperom v tejto sezóne nepripúšťali. Aj preto prišli v značne posilnenej zostave a na najlepšieho hráča ligy Takáča nasadili osobného strážcu. Hostia sa od úvodného buly zahryzli do súpera, ale ten aj napriek kvalitatívnemu deficitu držal krok skoro dve tretiny. Vyrovnaný zápas nakoniec rozhodli Mihalov a Pánik.
Góly: 2. Kováč (Seneši, Dávid)
0:1, 3. Takáč (Maďar) 1:1, 4. Dávid (Seneši) 1:2, 9. Šabík (Novák, Mihalov) 1:3, 11. Takáč (Mikuška) 2:3, 13. Novák (Dávid, Kováč) 2:4, 14. Takáč (Kovácsik) 3:4, 14. Obert (Kovácsik) 4:4, 15. Mihalov (Novák) 4:5, 19. Seneši (Uhrin) 4:6, 20. Uhrin (Mihalov, Dávid) 4:7, 20. Obert (Kovácsik) 5:7, 21. Mihalov (Uhrin, Novák) 5:8, 27. Dávid (Forgáč) 5:9, 30. Takáč (Kovácsi, Mikuška) 6:9, 30. Mihalov (Novák) 6:10.
Terve tuola - Lions Gympel 16:1
(4:1, 3:0, 9:0). V zápase sa očakávalo jednoznačne víťazstvo domácich, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Celkové skóre hovorí jasnou rečou. Domáci rýchlymi gólmi upravili skóre na 7:1 a tretiu tretinu už hostia úplne vypustili. Terve tuola strieľali gól za gólom a zdecimovaní hostia nekládli žiaden odpor. Aj preto sa po záverečnom hvizde zrodil hrozivý debakel 16:1.
Góly: 5. Slavkovský (Baksa) 0:1, 7. Petráš (Kollár, Matejov) 1:1, 8. Kollár (Matejov, Petráš) 2:1, 9. Klimko (Kurpaš) 3:1, 9. Kurpaš (Klimko, Martinovič) 4:1, 9. Matejov (Petráš) 5:1, 9. Kollár 6:1, 10. Matejov (Martinovič) 7:1, 21. Kurpaš (Klimko) 8:1, 21. Klimko (Kurpaš) 9:1, 21. Petráš (Klimko) 10:1, 22. L. Kmeť (Matejov) 11:1, 25. Kurpaš (kollár) 12:1, 25. Klimko (Kurpaš, Ivan) 13:1, 27. Matejov (Kurpaš, Kišš) 14:1, 28. L. Kmeť (Kollár) 15:1, 30. Kurpaš (L. Kmeť, Kollár) 16:1.
Foxies S-Klub - Kontakt B 7:5
(1:2, 0:1, 6:2). V zápase, v ktorom išlo hlavne hosťom o potrebné body v boji o play-off, sa hralo od začiatku živo. Obe mužstvá mali od začiatku snahu tvoriť hru a snažili sa o útočenie. To sa im dve tretiny darilo. Takáč si už počas nich pripísal aj napriek osobnému bráneniu tri góly a zisk troch bodov vyzeral celkom reálne. Potom však prišiel domácim Srna a rozbehal obranu hostí tak, že tá spravila niekoľko chýb, ktoré sa im v konečnom účtovaní stali osudnými. Napriek urputnej snahe zabodovať nakoniec v poslednej minúte prišli aj o istý bod za remízu.
Góly: 4. Takáč (Mikuška, Maďar) 0:1, 7. Kuna 1:1, 7. Takáč (Obert) 1:2, 20. Mikuška (Takáč) 1:3, 21. Takáč (Kovácsik) 1:4, 23. Kúdela 2:4, 25. Halimovič (Liška) 3:4, 25. Srna 4:4, 26. Srna 5:4, 29. Takáč 5:5, 30. Liška 6:5, 30. Kúdela (Srna) 7:5.
H.I.Citróni - Terve Tuola 2:5
(1:1, 1:2, 0:2). Zápas o tretie miesto bol až do polovice vyrovnaný. Hostia dvakrát viedli, domáci však taktiež rýchlo odpovedali. V ďalšom priebehu prepli mladé posily hostí na vyšší prevodový stupeň a začali robiť miestami statickej obrane hostí nemalé problémy. Keď sa k nim pridala aj osvedčená dvojička Kollár – Klimko, začali hostia postupne preberať iniciatívu. V záverečnej tretine potom umnou hrou domácich hráčov k ničomu vážnemu nepustili a svoje vedenie poistili ďalšími dvomi gólmi, na ktoré citróni už nedokázali odpovedať.
Góly: 2. Filip (Ivan) 0:1, 5. Uhrin (Kováč) 1:1, 13. Kurpaš (Filip) 1:2, 13. Kováč (Filip, Beňo) 2:2, 16. Kollár (Klimko) 2:3, 25. Kmeť (Kurpáš, Martinovič) 2:4, 27. Kollár (Klimko) 2:5.