Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Žiar zdolal Podbrezovú, Dolná Ždaňa v premiére len tesne

II. LIGA VÝCHOD
15. kolo:
FK Žiar nad Hronom – ŽP Šport Podbrezová B 3:0 (1:0), góly: 15. a 84. Červenec, 82. Páleník, ŽK: Turňa, Chrenovský, ČK: 85. Kostelný, rozhodoval Bochnovič, 700 divákov
Už v 4. min sa uvoľnil Červenec, ale lopta skončila na brvne. V 15. min unikol obrane hostí Páleník a jeho spätnú prihrávku premenil vo vedúci gól Červenec. Celý polčas mali domáci územnú prevahu, ale do čistých šancí sa už nedostali. V druhom polčase hostia prebrali iniciatívu v strede poľa, boli agresívnejší a domácej zálohe robili problémy. Po dvadsiatich minútach domáci zlepšili pohyb a prebrali iniciatívu na svoje kopačky. V závere sa to odzrkadlilo aj na skóre. V 89. min za zbytočný faul na Puliša videl červenú kartu Kostelný.
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička – Podlucký, Mujkoš, Stacho, Knap, Puliš, Rapčan (60. Žiak), Kubinec, Šnirc (81. Kaplan), Páleník, Červenec (86. Orávik)
PODBREZOVÁ B: Ihradský – Bohačik (45. Harvanka), Kostelný, Kožička, Ďurajka, Turňa, Hauer, Murín, Kitaš, Haviar, Chrenovský (46. M. Giertl)
DANIEL GREGUŠ
Ostatné zápasy:
MFK Vranov nad Topľou – Slavoj Trebišov 2:1 (1:1), góly: 33. Dzuriček (z 11 m), 72. vlastný (Černej) – 41. J. Capko, rozhodoval Leško, 500 divákov
Odeva Lipany – FK Spišská Nová Ves 0:4 (0:1), góly: 33. a 57. Ináš, 49. Maxim, 80. Kaňáč, rozhodoval Ihring, 400 divákov
Dukla Banská Bystrica B – MŠK Tesla Stropkov 3:2 (2:1), góly: 10. Kulík, 35. Saini, 59. Hoferica - 40. a 49. Tabiš, ČK: 80. Tomko (Stropkov), rozhodoval Hádek, 100 divákov
MFK Ružomberok B – FK Čadca 3:0 (1:0), góly: 23. Kaplán, 61. Mahút, 79. Gejdoš, rozhodoval Panák, 200 divákov
TJ Cementár Turňa nad Bodvou - MFK Stará Ľubovňa 1:2 (1:0), góly: 45. Derian - 86. Renčko, 88. Baran, rozhodoval Sedlák, 450 divákov
Zápas MFK Dolný Kubín – FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš odložili na 11. apríla (o 15.30 h)

16. kolo:
Sokol Dolná Ždaňa – MFK Lokomotíva Zvolen 2:1 (0:1), góly: 84. Chrappa, 89. Rendek - 27. Bohuš, ŽK: Rozemberg, Demko - Homola, Vrbiniak, Bohuš, Michalík, Novák, Bolgár, ČK: 40. Bohuš, 90. Vrbiniak (obaja Zvolen), rozhodoval I. Krahulec, 520 divákov
Futbalový sviatok na Hrone. Škoda, že futbalisti skúšali nervy fanúšikov až do konca. Za krásneho počasia jarný štart domácim nevyšiel. V prvom polčase hrali v útlme, čo hostia využili na strelenie gólu, keď po centri Škantára a teči Bohuša skončila lopta na prekvapenie všetkých v sieti. V 44. min hostia zahodili ďalšiu šancu po hlavičke Michalíka. Druhý polčas to bol len súboj domácich s brankárom Gnidom. V 46. min nastrelil brvno Sekereš, potom nasledovala séria rohov, za zmienku stoja strely Sepešiho. V 80. min strelu Zuberníka brankár vyrazil a po následnom rohu Sekereš hlavou triafal vedľa. V 84. min spracoval center Rendeka na päťke Zuberník, ktorého zozadu skosil Novák. Penaltu premenil na dvakrát Chrappa - 1:1. V 88. min dal gól hlavou Sekereš, no rozhodca ho neuznal. O minútu zvýšil po Sekerešovom centri Rendek hlavou na 2:1. Záver hostia pokazili, neudržali si nervy na uzde a dostali ďalšie žlté a červenú kartu.
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpir - Varecha, Rozemberg, Kukučka (46. Rendek), Sekereš, Sepeši, Ras. Urgela (66. Demko), Pinka, Chrappa, Rad. Urgela, Dulaj (74. Zuberník)
ZVOLEN: Gnida - Homola, Cvejkuš, Spišiak (46. Bolgár), Vrbiniak, Bohuš, Rerich, Škantár (50. Maliník), Michálik, Novák (82. Ostrihoň), Fízel
Rakytovce - Bánová 3:1 (2:1), góly: 18. Schmidtmayer, 40. a 69. Fojtík - 1. Podmanický. ŽK: L. Ďuratný, Vajda, Sluka (Bánová). rozhodoval Matoš, 220 divákov
Rimavská Sobota B - Námestovo 2:0 (1:0), góly: 36. Šlichtík, 69. Janák, rozhodoval Korenčík, 70 divákov
Lietavská Lúčka - Brusno 2:0 (1:0), góly: 20. Klapčík, 90. Drahno, ŽK: Mikunda, Masár - Jančík, Jelenčík, Beňák, Sokol, Kováč, rozhodoval Staník, 250 divákov
Králiky - Kremnička 2:1 (2:0), góly: 8. Beňák, 23. Kubát - 56. Keller, ŽK: Huťka - Hejčík, Keller, Nemec, rozhodoval Turňa, 400 divákov
Kysucké Nové Mesto - Krásno nad Kysucou 3:0 (0:0), góly: 50. M. Klago, 78. Valiašek, 84. Šebík, ŽK: Valiašek - Šadlák, Kolembus, rozhodoval Sikora, 720 divákov
Žilina B - Dolná Strehová 2:1 (1:0), góly: 32. Karásek, 53. Poliaček - 52. M. Chromek (z 11 m). ŽK: Lončík (Žilina), rozhodoval R. Ligas, 150 divákov

14. kolo:
Baník Kalinovo – PS Hliník nad Hronom 3:0 (2:0), góly: Fungáč, Lorinčík, Motoška. ŽK: Končoš - Slaný, rozhodovala Lisická, 160 divákov
Hosťujúci hráči zahrali slabo a z tých málo šancí, ktoré si vytvorili, nedokázali streliť gól.
Fiľakovo - Poltár 1:0 (1:0), Gól: Mihályi, ŽK: Mikloš - Kelement, Marcinek, Poliak, Podlavice - Revúca 0:1 (0:1), gól: Gočalkovský (z 11 m), zápasy Jesenské - Tisovec, Hajnáčka - Poniky, Dolné Hámre - Selce a Veľký Krtíš - Ružiná nehrali pre nespôsobilý terén.

14. kolo:
OŠK Dobrá Niva – MFK Žarnovica 1:4 (1:0), góly: 14. Chamula (z 11 m) - 59. Mičík, 64. Regina, 68. Hlavačka, 90. V. Laurov, ŽK: Mokoš, Belák, M. Baláž, Šimko - B. Špano, Ištván, V. Laurov, ČK: 76. M. Baláž (Dobrá Niva), rozhodoval Filkus, 100 divákov
Zápas bol jednoznačne v réžii hostí. Domáci síce viedli gólom z jedenástky, po zbytočnej chybe hosťujúceho stopéra a záložníka, no v druhom polčase Žarnovičania zatlačili, strelili štyri krásne góly a jasne zvíťazili.
ŽARNOVICA: B. Špano - Štefanka, Ištván, Repiský, T. Laurov (29. M. Špano) - Černák, Hlavačka, Roško (19. Regina) - Kopernický, V. Laurov, Nasvetr (57. Mičík)
OTJ Hontianske Nemce – Strojár SMZ Vyhne 1:0 (0:0), gól: 90.+ Šedivý, ŽK: Kašiar, Lupták (za hostí), rozhodoval Talán
Hostia boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Väčšinu zápasu sa hralo medzi šestnástkami. Vyhne inkasovali nešťastný gól v 93. min po chybe obrany.
VYHNE: Herold - Kabina, Záhumenský, Hlinka, Šouc, Hrnčiar, Kašiar (90. Bosák), Katina, Lupták, Mališ, Šrot (56. Polc)
FC Junior Radvaň – MFK Nová Baňa 2:5 (2:1), góly: Kaščák, Ševčík – Švec 3, Guláš, Mánik
Zápasy Žiar nad Hronom B – Dudince (1.5.), Hrochoť – Partizán Čierny Balog, Priechod – Sásová a Kováčová – Štiavnické Bane odložili

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.