Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Čaka i Levice opäť nezaváhali, Nový Tekov sa dotiahol

ObM 18.kolo
Levice - Šarovce 6:0 (4:0), góly: Meňhard, Fogad, M. Tóth, Varga, P. Gabaš, Pankulič.
Vysoko favorizovaní domáci boli jednoznačným pánom stretnutia a od úvodného hvizdu to aj potvrdzovali. Už v 2. minúte sa ujali vedenia gólom Meňharda a keď o ďaľších desať minút za stáleho tlaku pridal Fogad druhý gól, hostia boli zrelí na uterák. Navyše do polčasu inkasovali ešte dva góly. V druhom polčase upadla hra do priemeru. Levice, vedomé si svojej prevahy sa už do žiadneho bezhlavého útočenia nepúšťali. Napriek tomu pridali ešte dva úspechy a bez problémov dokráčali k povinnému víťazstvu. Hostia si nedokázali vypracovať ani jedinú vážnejšiu šancu. Rozhodovali Havran, Slabý, Macho.
Levice: Ivanič – Maslen, Varga, Ármai, Martinček, Tóth, Fogad, Pankulič, Graus, Meňhard, P. Gabaš, striedali: Fusár, Gubík ml., Drenka, Krenčan.
Šarovce: Fehervári – Nap, K. Baláž, Kondrčík, Tóth, Michalík, Horváth, Banda, Maday, Gáloš, Furinda, striedali: E. Baláž, Kováč, Nagy.
S.Tekov – Plášťovce 3:0 (0:0), góly: Krnčan, Frtús, Angleta.
Domáci sa od začiatku do súpera zahryzli a už v prvom polčase si vypracovali viaceré gólové príležitosti, ale ich realizácia nebola na požadovanej úrovni a tak sa šlo do kabín za nerozhodného stavu. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. S. Tekov na rozdiel od prvého dejstva dokázal premieňať gólové príležitosti a razom sa dostal do vedenia. Nakoniec sa zrodil pomerne jednoznačný výsledok 3:0. Hosťom sa nepozdával výkon hlavného rozhodcu. Rozhodovali Kollár, Szikora ml.
St. Tekov: Baík – Krnan, Máaj, Frtús, M. Halabuk, Kollár, Angleta, Bánsky, B. Halabuk, Daniš, Obický. Striedali: V. Kúdea, R. Bátovský, I. Bátovský, P. Hajko, Mesároš.
Plášťovce: Matúš – Kneizel, R. Križan, Somló, Jeleň, Príbranský, Benček, Szabó, Ćereš, Velebný, L. Križan, striedali: E. Križan, Páleš, Farkaš.
Dolný Pial - Tlmače 0:0
Konečný výsledok vystihuje dianie na ihrisku. Hral sa vyrovnaný a bojovný zápas, kde domáci svojou bojovnosťou potrápili hosťujúci tím. Dolný Pial akoby našiel stratenú jesennú formu a napokon zaslúžene vydoloval bod. Tlmače sa napriek snahe jednoducho nedokázali presadiť cez dobre organizovanú defenzívu hostiteľov, napriek snahe im chýbal moment prekvapenia a väčší pokoj na kopačkách. Vzhľadom na priebeh je remíza absolútne spravodlivá. Rozhodovali Moravčík, Nagy.
D. Pial: Trgiňa – Legéni, Bujka, Bútora, Vízy, Trgiňa, Jedlička, Valach, Lukáč, Zumer, Mesároš, striedali: Bielik, Laurenčík.
Tlmače: Kotora – Izakovič, Líška, Jenes, Kissimonyi, J. Jašek, P. Havran, M. Havran, Horváth, Mlynárik, Kollár, striedali: Švolík, T. Považan, Kinčok.
N. Dedina – Čaka 1:4 (0:3), góly: Tóth – Meiling 2, Dobrota, Mudroň.
Líder tabuľky pricestoval do N. Dediny s jednoznačným cieľom bodovať, aby si uchoval 7-bodový náskok na čele tabuľky. To sa im aj podarilo. Hostia šli od začiatku sebavedome za svojim cieľom a už do polčasu v podstate rozhodli o svojom víťazstve, keď vsietili 3 góly. Po zmene strán už Čaka stretnutie jednoznačne kontrolovala priebeh. Jej hráči trocha zvolnili tempo, no napriek tomu ich víťazstvo nebolo ohrozené. Domácim nemožno uprieť snahu, ale líder bol jednoznačne nad ich sily a zaslúžene si pripísal tri body. Rozhodovali Dvornák, Klabníková, D.Šafár.
N. Dedina: Lipiansky – J. Mráz, P. Bob, M. Mráz, Selka, Jakubis, Šebo, Michal Tóth, Jurík, Salaj, Kolár, striedali: Martin Tóth, Frtús, Čecha, Zabák, Varga.
aka: Molnár – Š. Taaši, Dobrota, Tušan, Valo, Kopernický, Mudro, E. Bielik, H. Taaši, Meiling, Stojka, striedali: Hlinka, Vígaš.
Jur n.Hr. - Podlužany 0:2 (0:1), góly: Vetor, Hinzeller.
Domáci zahrali veľmi slabo.V prvom polčase hrali akoby bez šťavy a to bola voda na mlyn Podlužanom. Rýchlonohí hostia sa presadili a do kabín odchádzali s jednogólovým vedením. Po zmene strán sa hráči Jura snažili, ale hosťujúci tím hral s prehľadom a súpera už k ničomu nepustil. V závere si pohodlne ustrážil víťazstvo a pripísal si do tabuľky cenné tri body. Rozhodovali Zaimi, Kopanicová, D. Kubica.
Jur: Fury - Šulyan, Ilko, Erfauch, Rakovi, onka, Benyus, Lakatos, Lrincz, J. ech, M. ech.
Podlužany: Cetner – Búry, Uhnák, Czíria, Vallo, Hinzeller, Frajka, Vetor, M. Šebo, Víg, Zlatanský, striedali: P. Šebo, uvara, Szalma, Kováik, Máaj.
Kozárovce - P.Vozokany 2:3 (1:3), góly: Zemian, Benčať – Tomašek, Sádovský, Styetz.
Hostia sa ujali vedenia už vo 4. minúte. V 25. minúte domáci vyrovnali, no o tri minúty neskôr sa vedenia opäť ujali hosťujúci hráči a krátko pred koncom prvého polčasu si vedenie poistili ešte jedným gólom. Po zmene strán domáci opäť pritlačili súpera a znížili na 2:3. Vozokany zo zápasu vyťažili maximum. Bol to vyrovnaný a kvalitný zápas. Kozárovce bojovali do poslednej minúty a súpera nenechali vydýchnuť. Rozhodovali Galgóci, Mihál.
Kozárovce: Ridzo - Šimkovi, Mezo, A. Bena, Švolik, Graus, Demian, Holka, Priecel, S. Bena, Koláek, striedali: Forgá, Zemian, Gagy.
P. Vozokany: Ganec - M. Bandzi, R. Bandzi, Tomašek, Sádovský, Turík, Plašek, Beuš, Buchlovi, Fábry, Styetz, striedali: Pinteš, Držík, Štefan.
Kalinčiakovo – Žemberovce 5:0 (2:0), góly: Fűrjes 2, Gábriš 2, Kadia.
Domáci konečne zahrali úspešne a v zápase poriadne zabrali. Veľa šancí napriek snahe zostalo nevyužitých. Víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie. Pomer síl bol vyrovnaný i keď Kalinčiakovo hralo v oslabení. Priaznivé počasie a kvalitný terén dopomohli zápasu, ktorý bol na dobrej úrovni. Hráči oboch mužstiev ďalej bojujú o záchranu. Víťaza výsledok stretnutia potešil a pozitívne naladil do ďalších zápasov. Rozhodovali Pál, Morvay, Kolev, Drappan.
Kaliniakovo: P. Éhn – J. Éhn, Ivano, Bóna, Holubík, Horniak, Gábriš, Staník, Frjes, Kollár, Kadia, striedali: Cheben, Zapletaj, Somolay, Mikuláš, Loskot.
Žemberovce: Bielik – Bogár, Šinkovi, Nedorolík, M. Tomáš, Vidra, Studenka, M. Uhnák, I. Vrecník, Mikula, Lupták, striedali: J. Píš, R. Štefana.
H. Kľačany – Želiezovce 0:1 (0:1), gól: Páchnik.
Hostia boli v zápase jednoznačne lepší a podali kvalitnejší výkon. Z množstva ponúkaných šancí však zostalo veľa nepremenených. Bol to kvalitný a zaujímavý súboj. Vyrovnaná hra držala divákov v napätí do konca zápasu. Hosťujúce družstvo bolo nakoniec šťastnejšie. a odnieslo si plný bodový zisk. Rozhodovali Ďurina, Macho, Hengerics.
H. Kaany: M. Holka – P. Krivoenko, Brezina, Poláik, A. Krkoš, Garaj, Podseník, M. Krkoš, Kúdela, Janíek, Hancko.
Želiezovce: Barecz – Szalay, P. Páchnik, Šál, Lauko, Valach, Kokoška, M. Páchnik, Rotík, Karkó, Petrík, striedal: Karko.
13. Podlužany 18 5 5 8 24:35 20 (-10)
14. Kalinčiakovo 18 5 2 11 41:37 17 (-10)
15. Jur n/H. 18 3 3 12 16:50 12 (-15)
16. N. Dedina 18 3 2 13 19:64 11 (-16)

II.trieda 18.kolo
Bátovce - Farná 7:0 (3:0), góly: Štrpka 3, Bíro (z 11m), Ťašký, Konček, Debnár, (Svetlošák)
Hostia prišli hrať do Bátoviec otvorený futbal a prvých tridsať minút mali viac z hry. Domáci sa ujali vedenia v 32. min., keď Bíro premenil pokutový kop. O päť minút neskôr už bolo 2:0. To Štrpka rozvlnil sieť po peknej kombinačnej akcii. Bátovčania hrali pekný kombinačný futbal s nebezpečnými akciami po krídlach. Gólovo sa presadili ešte Konček Ťašký a dva razy Štrpka. V 86. min. klincoval na 7:0 Debnár, ktorý po sóle od vlastnej šestnástky nedal hosťujúcemu gólmanovi žiadnu šancu.
H.Turovce - I.Úľany 0:0 (Sekereš)
V Horných Turovciach sa hral vzácne vyrovnaný zápas, čo nakoniec dokumentuje aj bezgólové skóre. Obe mužstvá si síce aké-také šance dokázali vypracovať, lenže v zakončení boli útočníci veľmi málo efektívni. V 70. min. mohol otvoriť gólový účet Csáky, ale jeho úmysel pri pokutovom kope brankár vystihol. Do konca zápasu sa potom už nič vážne nestalo, preto sa mužstvá rozišli zmierlivo.
H.Kosihy - Rybník 3:2 (2:1), góly: D. Rafael, Lakatoš, A. Rafael - M. Petrík, Šálka, (Szelényi)
Domáci sa ujali vedenia už v 3. min. zápasu, keď Dušan Rafael zavesil rovno do šibenice. V 25. min. Rybníčania opäť inkasovali, tentokrát po hrubej chybe v obrane. Petrík potom strelil kontaktný gól, lenže hostia v ďalšej fáze prvého polčasu svoje dve dobré šance zmarili. V druhom dejstve sa presadzovali už aj hostia a Šálka v 80. min. vyrovnal. V 85. min. mohol Lulčo nakloniť misky váh na stranu hostí, lenže zaváhal. Zase sa raz potvrdilo nedáš-dostaneš a v 90. min. A. Rafael rozhodol o majiteľovi troch bodov.
Santovka - Čata 1:0 (1:0), gól: Hudec, (Slabý)
V Santovke sa hral len priemerný zápas, v ktorom mali domáci viac z hry. Hudec v 20. min. rozvlnil sieť hosťujúcej brány, lenže to bolo zo strany domácich všetko. V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami a útočníci sa dostávali k zakončeniu len sporadicky. Do posledného hvizdu hlavného rozhodcu sa už skóre nezmenilo, preto si domáci mohli zaknihovať ďalšie víťazstvo.
P. Ruskov - Keť 3:3 (0:2), góly: J. Farkaš, M. Lakatoš 2 - Gál 2 (1 z 11m), Dudáš, (Bakači)
V pohľadnom zápase si diváci určite prišli na svoje a mohli vidieť až šesť gólov. V 5. min. sa vedenia ujali hostia, keď Gál premenil pokutový kop. Keťania hrali dobre a Dudáš v 30. min. poslal svoje mužstvo už do dvojgólového vedenia. Ruskovčania však v druhej časti prepli na vyššie obrátky, darila sa im kombinácia, hrali s chuťou a tak bolo len otázkou času, kedy začnú padať góly. Stalo sa v 48. min. a Lakatoš znížil. Lenže Gál opäť naklonil misky váh na stranu hostí. V závere domáci mohutne finišovali a podarilo sa im znížiť. V posledných sekundách zápasu si diváci mohli opäť zakričať gól, preto sa stretnutie skončilo zaslúženou deľbou bodov.
Lok - Bory 4:1 (1:1), góly: Gunič, Sivka, Kollár, Obert - Radovcsics, (Szikora st.)
V Loku sa hral bojovný zápas, domáci chceli vyhrať, lenže v 15. min. všetkých schladil Radovcsics. To bolo však zo strany hostí prakticky všetko a v 20. min. Gunič vyrovnal. Na bránu hostí sa v druhom polčase valil jeden útok za druhým. V 55. min. poslal svojich do vedenia Sivka, Kollár v 85. min. zvýšil a v 90. min. Obert dal definitívnu bodku za zápasom.
Vyškovce - N.Tekov 0:2 (0:1), góly: Šušor, R. Jašek, (Žirko)
Novotekovčania boli vo Vyškovciach futbalovejším mužstvom, vypracovali si viac dobrých gólových príležitostí, lenže v prvej polovici sa dokázal presadiť len Šušor. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia mali naďalej viac z hry, preto sa domáci spoliehali na rýchle brejky. Roman Jašek však nedal domácemu gólmanovi žiadnu šancu. Do konca zápasu už viac gólov nepadlo, hostia vyhrali absolútne zaslúžene.
Tešmak - V. Turovce 2:3 (1:1), góly: Dian, Matyó - M. Jaďuď, Fógel 2, (Havran)
V Tešmaku sa hral len nemastný-neslaný futbal. Hostia sa u posledného mužstva súťaže trápili a dlho sa nevedeli dostať do pohody. V 30. min. nepremenil Fógel pokutový kop, lenže o tridsať sekúnd už bolo 0:1. V 35. min. sa však domácim podarilo po protiútoku vyrovnať, preto bolo v druhom polčase všetko otvorené. V 65. Fógel zabezpečil vedenie pre svoje mužsvo. O dvadsať minút však bolo opäť vyrovnané keď Matyóova strela vari z 35 metrov skončila na prekvapenie všetkých za chrbtom hosťujúceho brankára. V 85. min. však vyšla hosťom pekná kombinačná akcia, na konci ktorej bol M. Jaďuď - 2:3.
16. Tešmak 18 2 1 15 12:62 7 (-20)
Veľký Ďur - M.Ludany 1:2 (0:0), góly: vlastný – Hlaváčik 2.
Domáci začali aktívne, bol to vyrovnaný zápas. Hosťom vyšli dva brejky a po dvoch góloch Hlaváčika bolo rozhodnuté o tom, že body si odnesú Ludany. Rozhodoval Ďurina
Podlužany B – Beša 1:1 (1:1), góly: Hruška – Fűry.
Do polčasu to bola vyrovnaná hra, akcie sa striedali na oboch stranách. Domáci v druhom polčase doplatili na viaceré nevyužité šance, ktoré ich napokon museli mrzieť. Hralo sa viac menej na jednu bránu, napriek tomu si Beša odniesla cenný bod. Rozhodoval Szikora ml.
V.Kozmálovce – Vyšné 6:1 (2:0), góly: M. Tariška 4, Ľ. Tariška, Varga - Štrpka.
Stretnutie malo jednoznačný priebeh, hostia boli zrelí aj na vyšší gólový prídel. Výsledok hovorí jasnou rečou a pre Vyšné je ešte pomerne lichotivý. Výborný výkon podal domáci
M. Tariška, ktorý nasúkal hosťujúcemu tímu 4 góly. Rozhodoval Morvay.
1. M. Ludany 13 12 0 1 42:10 36 (18)
2. V. Ďur 14 11 1 2 43:14 34 (13)
3. V. Kozmálovce 14 6 1 7 35:33 19 (-5)
4. Beša 14 4 6 4 22:33 18 (-3)
5. Podlužany B 14 3 3 8 21:32 12 (-9)
6. H. Pial 13 2 3 8 15:32 9 (-9)
7. Vyšné 14 2 2 10 26:50 8 (-13)