Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Dolná Ždaňa s chudobnou remízou, Dolné Hámre konečne vyhrali

II. LIGA VÝCHOD
17. kolo:
FK Žiar nad Hronom – MFK Dolný Kubín 2:1 (0:0), góly: 65. a 90. Páleník – 73. Paško, ŽK: Škultéty, Mujkoš – Barčák, Kubáni, Mandič, Gonda, rozhodoval Sedlák, 750 divákov
Do 16. min zahrávali domáci tri rohy, šance Mujkoša a Páleníka zostali nevyužité. V 23. min nevyužil samostatný únik Janky. Od 30. min začal Žiar hostí tlačiť, získaval štandardné situácie, no gól sa domácim streliť nepodarilo. V 53. min strela Kaplana tesne minula bránu hostí. V 58. min skončila hlavička Páleníka tesne nad šibenicou brankára hostí. V 63. min unikol po pravej strane Puliš a jeho center premenil Pálenik hlavou na vedúci gól. V 73. min zahrávali hostia rohový kop. Hráč hostí si spracoval loptu rukou a poslal ju popod brankára do Grambličkovej siete. V 90. min domáci prečíslili obranu hostí a Páleník opäť hlavou prekonal Okoličániho. DANIEL GREGUŠ
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Podlucký, Mujkoš, Stacho, Škultéty (86. Oravík), Puliš, Žiak (62. Rapčan), Kubinec (46. Kaplan), Šnirc, Páleník, Červenec
DOLNÝ KUBÍN: Okoličáni - Čučka, Mandič (90. Halák), Plančo (73. Paško), Kubáni, Siman, Janký, Gonda, Barčák, Čarnota, Bašista
Odeva Lipany - MŠK Tesla Stropkov 1:1 (0:1), góly: 89. Ľ. Jacko - 29. Tabiš, rozhodoval Tomčík, 800 divákov
MFK Vranov nad Topľou - FK Čadca 2:0 (1:0), góly: 35. Hajduch, 86. Javorek, rozhodoval Gábor, 700 divákov
FK Spišská Nová Ves - MFK Stará Ľubovňa 0:1 (0:0), gól: 80. vlastný (Sedláček), rozhodoval M. Cuninka, 1200 divákov
Dukla Banská Bystrica B - ŽP Šport Podbrezová B 1:1 (0:0), góly: 49. M. Ďuriš - 58. Nosko, rozhodoval Kráľovič, 200 divákov
MFK Ružomberok B - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0), góly: 10. Chovanec - 90.+ Húska, rozhodoval Černek, 800
divákov
TJ Cementár Turňa nad Bodvou - Slavoj Trebišov 1:1 (1:0), góly: 22. Eperješi - 62. R. Lukáč, rozhodoval Straka, 400 divákov

18. kolo:
Sokol Dolná Ždaňa – MŠK Námestovo 0:0, ŽK: Sekereš - Lacko, Hablák, Kurčinka, rozhodoval Staník, 420 divákov
Domáci počas celého zápasu tlačili, ale bezhlavo útočili len dlhými loptami. V 12. min išiel Rado Urgela od polovice sám a strelil len do brankára. V 41. min si narazil Sepeši s Demkom, toho hostia faulovali, no slabú strelu Zuberníka z penalty Machunka chytil. V 66. min po centri Sekereša triafal Rozenberg hlavou vedľa. V 68. min vysunul Chrappa Demka, ten išiel sám na brankára, no prehodiť sa mu ho nepodarilo. Po sérii rohov nastrelil Sekereš v 90. min brvno. Bojovnému stretnutiu chýbala myšlienka zo strany domácich.
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpir - Varecha, Rozenberg, Demko, Sekereš, Sepeši (78. Pinka), Ras. Urgela, Chrappa, Zuberník (64. Miškov), Rad. Urgela, Rendek (58. Dulaj)
NÁMESTOVO: Machunka - Habiňák, Gajdošík, Lacko, Brčák, Stašiniak, Kucek (90. Kormaňák), Kurčinka, Dzúrik (80. Zemančík), Hablák, Macko
Ostatné zápasy: Kysucké Nové Mesto - Rimavská Sobota B 3:3 (1:1), góly: 4. Golian, 71. Boris, 77. Ondrušek - 36. a 74. Scherer, 56. Šlichtík. ŽK: Pecko, Kľago Michal - Koleno, Scherer. Rozhodoval Glončák, 310 divákov, Žilina B - Brusno 11:0 (3:0), góly: 15. (11 m), 24., 67., 79. a 90. Filo, 45. a 61. (11 m) Vladavič, 54. Pečalka, 69. Knapec, 83. Belak, 86. Bello. ŽK: Sokol, Sopko, Gregor, Sokol M., Jančiar. Rozhodoval Urda, 150 divákov, Rakytovce - Dolná Strehová 2:2 (2:0), góly: 23. a 30. Fojtík - 53. Zachar (11m), 73. Máč. ŽK: Hric, Kovalčík - Zachar, Karasy, Kminiak. Rozhodoval Ondák, 180 divákov, Bytča - Kremnička 0:1 (0:0), gól: 78. Keller. ŽK: Špirka, Kollár. Rozhodoval Chládek, 250 divákov, Lietavská Lúčka - Zvolen 1:2 (0:1), góly: 89. Klapčík - 27. a 54. Malinik. ŽK: Mikunda, Štaffen, Kalina - Rerich, Škopík, Novák. Rozhodoval Šulek, 230 divákov, Králiky - Krásno nad Kysucou 1:2 (1:1), góly: 4. Tuharský - 7. Seko, 68. Jakubec. ŽK: Tuharský - Tinek, Seko, Ganišin. Rozhodoval Krško, 100 divákov, Bánová - Rudinská 4:0 (3:0), góly: Kubovich 2, Podmanický, Hanuliak. ŽK: Vajda, Sluka - Kravec, Šuraba, Genčúr. ČK: Kravec. Rozhodoval Králik, 450 divákov.

16. kolo:
Sklo Tatran Poltár – PS Hliník nad Hronom 2:1 (0:1), góly: R. Berky, J. Rončák - Šopa, ŽK: R. Berky, Šuľaj - Packo, Kicko, 300 divákov
Sandrik Dolné Hámre – Baník Veľký Krtíš 2:1 (1:0), góly: 8. Beták, 78. V. Zeleňák – 82. Holík, ŽK: M. Zeleňák, V. Zeleňák, M. Frim – Havrila, Smid, Varholák, rozhodoval Kret, 180 divákov
Domáci podali bojovný výkon a po dvoch krásnych góloch zaslúžene po dlhšom čase opäť zvíťazili. V závere hostia zabojovali, znížili a naďalej tlačili, no domáci víťazstvo so šťastním udržali. Podržal ich aj brankár Pukan.
DOLNÉ HÁMRE: Pukan - Listofer, Kramár, Beták, Káčer, Frim, Repiský, Muha, Galeta, V. Zeleňák, M. Zeleňák
Ostatné zápasy: Fiľakovo – Tisovec 2:0 (0:0), Jesenské – Revúca 1:2 (0:0), Kalinovo – Poniky 4:0 (1:0), Podlavice – Selce 5:2 (3:1), Hajnáčka – Ružiná 1:1 (0:0)

16. kolo:
Baník Štiavnické Bane – ŠK Partizán Čierny Balog 1:2 (0:0), góly: 59. Š. Hrubčo – 64. Rusnák, 75. P. Turňa (z 11 m), ŽK: Pavlík, Urgela, R. Košarník – M. Turňa, ČK: 75. Urgela (po 2 ŽK), rozhodoval L. Majer, 150 divákov
Prvý polčas vyrovnaný, bez väčších šancí. Hostia strieľali raz nad bránu, domáci ohrozovali hosťujúcu bránu len z diaľky. V druhom polčase sa domáci dostali do vedenia, keď po rohu otvoril skóre Štefan Hrubčo. V 64. min poslali hostia dlhý aut do šestnástky, domáci obrancovia loptu nezachytili a hostia Rusnákom vyronali. O päť minút mali domáci dve šance, no po následnom protiútoku odpískal rozhodca diskutabilný pokutový kop v prospech Čierneho Balogu, ktorý Turňa premenil a hostia sa ujali vedenia. Domáci v záverer pritlačili, avšak šance nepremenili.
ŠTIAVNICKÉ BANE: T. Blaško - Kmeť, Pavlík, Urgela, Š. Košarník, R. Košarník, Venglár, Beňo, M. Hrubčo, Michálek (35. M. Blaško), Ondrík (55. Š. Hrubčo)
Družstevník Priechod – MFK Žarnovica 1:1 (1:1), góly: Szabo – Hlavačka, ŽK: Vajda, Radoš – M. Špano. Pred 150 divákmi rozhodoval Šibal
V priemernom zápase mali hostia prevahu, no nedokázali ju vyjadriť gólmi.
ŽARNOVICA: B. Špano - Štefanka, Ištván, Repiský, Ziman - Kopernický, Hlavačka, Regina (90. T. Lavrov), Nasvetr (74. M. Lavrov) - Mičík (79. Rafael), M. Špano
ŠK OU Hrochoť – Strojár SMZ Vyhne 4:0 (2:0), góly: Škamla, R. Sláva, Pejko, Priadka, ŽK: Považanec – Ľupták, Polc. ČK: S. Selecký – Šrot. Pred 250 divákmi rozhodoval Gombala.
Domáci začali nátlakovou hrou, po ktorej sa im podarili streliť dva góly. Najprv po trestnom kope otvoril skóre Škamla a po samostatnej akcii zvýšil náskok R. Sláva. Na 3:0 už v druhom polčase, po dlhom výkope brankára Dorotoviča zvýšil „z prvej“ Pejko a na konečných 4:0 po individuálnej akcii uzatvoril Priadka. Hostia na zamerali na obrannú hru, čo sa im nevyplatilo.
OTJ Hontianske Nemce – MFK Nová Baňa 0:3 (0:2), góly: 8. a 18. Švec, 79. Mánik, rozhodoval Verkin, 300 divákov
Domáci sa na svojho súpera chceli vytiahnuť, no ten v celom stretnutí pôsobil futbalovejšie a skúsenejšie. Celý prvý polčas mal jasne vo svojej moci a domácim futbalistom prakticky nič nedovolil. Nová Baňa sa do polčasu presadila dvakrát aj gólovo, keď už v 8. min skóre stretnutia otvoril Švec a v 18. min na 0:2 upravoval znovu ten istý hráč. V oboch prípadoch Beníka prekonal strelami z hranice pokutového územia. V druhom polčase sa viac osmelili aj domáci, ktorí si hneď vytvorili aj niekoľko príležitostí. V ani jednom prípade však brankára hostí neprekonali. Naopak, líder využil svoju celozápasovú prevahu na strelenie ešte jedného gólu. V 79. min. na konečných 0:3 upravil umiestenou strelou Mánik. Za zmienku stojí aj výkon domáceho brankára Beníka, ktorý niekoľkými fantastickými zákrokmi zachránil svoj tím aj od vyššej prehry.
NOVÁ BAŇA: Poliačik - Rybár, Pavlík, Laco (80. Polc), Mánik, Šlauka, Guláš, Turčan (80. Binda), Švec, Krivočenko, Marko
FK Žiar B/Ladomerská Vieska – FC Junior Radvaň 3:0 (1:0), góly: 28. a 58. Maruniak (obidva z 11 m), 68. Barboriak, ŽK: Lepšík, Dobrota, Víglaský – Paver, Výlupok, Kolenička, Duhoš, Náčik, rozhodoval Kubinec, 150 divákov
V prvom polčase mali domáci prevahu, šance Trvalca, Mackuru a Barboriaka zostali nevyužité. V 28. min bol v šanci Maruniak, hostia ho faulovali a sám penaltu premenil - 1:0. Následne zahodil šancu Mackura. Ku koncu polčasu pohrozili aj hostia Gibalom, no bez gólového efektu. V druhom polčase mali domáci stálu prevahu. Veľkú šancu mal opäť Trvalec. V 58. min faulovali hostia v šestnástke Dobrotu a z nariadenej penalty zvýšil Maruniak na 2:0. V 68. min Barboriak strelou z diaľky pridal tretí gól domácich. V 88. min po Kubaského nahrávke strieľal Maruniak vedľa. Domáci mohli vyhrať aj vyššie, pretože hostia boli v útoku bezzubí.
ŽIAR B: M. Pažout (85. Golha) - Dobrota, Jakubeje, Lepšík, Karásek, Víglaský, Barboriak (72. Goral), T. Pažout (84. Kubaský), Mackura, Trvalec, Maruniak
Ostatné zápasy: Kováčová – Sásová 0:4 (0:1), Lipták, Dubovický, Darida, Puliš, Dobrá Niva – Dudince 1:2 (1:1), J. Baláž – Vankovič, Kralina
1. Nová Baňa 16 14 1 1 58:11 43
2. Dudince 15 10 2 3 34:18 32
3. Sásová 15 7 4 4 37:17 25
4. Žarnovica 16 6 6 4 28:16 24
5. Radvaň 16 7 3 6 29:31 24
6. Žiar n/Hr. B 15 6 4 5 16:15 22
7. P. Č. Balog 14 5 3 6 19:28 18
8. Hont. Nemce 16 5 3 8 22:35 18