Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Inzultácia v Želiezovciach, v II. triede zmena na čele


Oblastné majstrovstvá 19.kolo
H. Kľačany – Levice 0:4 (0:2), góly: M. Tóth 4. V derby zápase bola herná kvalita jednoznačne na strane levického tímu, ktorý sa ujal vedenia už v 19. sekunde zásluhou Tótha. Práve strelecky disponovaný Tóth bol jazýčkom na váhach v derby zápase. Snaha domáceho celku na rutinovaných hostí jednoducho nestačila. Levice potvrdili rolu favorita, napriek tomu, že derby favorita nemá a zaslúžene si odvážajú plný bodový zisk. Udržali si tak kontakt s lídrom z Čaky. Rozhodovali Dvornák, Szelényi, Skačan, D.Gálik.
H. Kľačany: M. Holka – P. Krivočenko, Béreš, Brezina, Poláčik, A. Krkoš, Garaj, Podseník, Hancko, M. Krkoš, Kúdela, striedali: Kováč, Kováčik.
Levice: Ivanič – Maslen, Ármai, Martinček, Fusár, Graus, Pankulič, Gubík ml., Meňhard, P. Gabaš, M. Tóth. Striedali: Kopka, Drenka, Fusár, Krenčan.
Želiezovce – Kalinčiakovo 3:0
(1:0), góly: M. Páchnik, P. Páchnik, Petrík – nedohrané. Stretnutie bolo v 87. minúte predčasne ukončené pre inzultáciu hlavného rozhodcu brankárom hostí. (viac píšeme na strane). Rozhodovali Moravčík, Havran, Slabý.
Želiezovce: Barecz – Szalay, P. Páchnik, T. Rotík, Šál, Karkó, Lauko, Petrík, Valach, Kokoška, M. Páchnik.
Kalinčiakovo: P. Éhn – J. Éhn, Ivančo, Bóna, Kollár, Šimko, Somolay, Horniak, Gábriš, Stančík, Kadja.
Žemberovce – Kozárovce 3:0
(0:0), góly: M. Vrecník, Ármai, Vidra. Stretnutie bolo pomerne vyrovnané a polčasové skóre tomu aj nasvedčovalo. Po zmene strán však domáci preukázali väčší pokoj v zakončení a strelili 3 góly. Podarilo sa im zlomiť bezgólový stav a záver stretnutia už iba kontrolovali. Hosťom sa už napriek snahe nepodarilo skóre ani skorigovať a tak body ostali doma. Rozhodovali Žirko, Szikora ml., D. Hengerics.
Žemberovce: Štefanča – Bogár, Ťažký, M. Vrecník, M. Tomáš, Vidra, Ármai, Mikula, I. Vrecník, Lupták, J. Vrecník, striedali: J. Píš, Jasenský.
Kozárovce: Ridzoň – Šimkovič, Mezo, A. Benčať, Graus, Demian, Holka, Priecel, S. Benčať, Koláček, Švolik.
P. Vozokany - Jur n.Hr. 3:1 (2:0), góly: Turčík 2, Sádovský – Prišťák. Vo Vozokanoch sa hralo mimoriadne nervózne stretnutie. V prvom polčase sa viac darilo domácim, ktorí strelili dva góly a na prestávku tak odchádzali s náskokom. Jur skúšal v druhom polčase privodiť zvrat, ale domáci tím už bol rozbehnutý a mazal akékoľvek snahy súpera o zvrat. Záver sa niesol v nervóznej atmosfére, celkovo ukázal hlavný rozhodca až 6 žltých kariet. Rozhodovali Kollár, Mihál, D. Drappan.
P. Vozokany: Ľ. Sádovský – M. Bandzi, R. Bandzi, Varga, T. Sádovský, Turčík, Styecz, Plašek, Beňuš, Buchlovič, Fábry.
Jur: Fűri – Šulyan, Ilko, Bócz, Stanko, Erfaňuch, Pulkert, Molnár, Prišťák, Lakatos, Benyus.
Podlužany - N. Dedina 0:3 (0:0), góly: Pastier, Tóth, Jurík. Hostia boli počas celého stretnutia jednoznačne lepším tímom. Už v prvom polčase sa mohli dostať do vedenia, avšak viaceré gólové príležitosti nedokázali úspešne realizovať. Po zmene strán však už našli kľúč od domácej brány, a vsietením troch gólov strhli víťazstvo na svoju stranu a odniesli si plný bodový zisk. Rozhodovali Ďurina, Klabníková, D. Šafár.
Podlužany: Cetner – Búry, Uhnák, P. Šebo, Vallo, Hinzeller, Frajka, Szalma, M. Šebo, Víg, Zlatňanský, striedal: Čuvara.
N. Dedina: Mikula – J. Mráz, P. Bob, M. Mráz, Selka, Jakubis, Šebo, Martin Tóth, Michal Tóth, Jurík, Salaj, striedal: Pastier.
Čaka - Dolný Pial 1:0 (1:0), gól: Jakab. Líder tabuľky hostil na domácom ihrisku Dolný Pial a iný výsledok ako plný bodový zisk Čaky by bol veľkým prekvapením. Domáci sa však poriadne natrápili. Hostia boli živí, agresívni a keďže domácim robilo veľký problém aj premieňanie šancí, líder sa do poslednej chvíle musel strachovať o víťazstvo. Pial však napriek snahe na prekvapujúci bod nedosiahol. Rozhodovali Bakači, Morvay.
Čaka: Molnár – Dobrota, Tušan, Valo, Kopernický, Mudroň, Jakab, Bielik, Meiling, M. Krnčan, Stojka.
D. Pial: Trgiňa – Legéni, Bujka, Bútora, Vízi, M. Trgiňa, Jedlička, Valach, Fury, Zummer, P. Trgiňa.
Tlmače - S.Tekov 1:0 (0:0), gól: P. Havran. Zápas, v ktorom sa stretli dva vyspelé tímy, videli diváci zaujímavý futbal. Hral sa zväčša medzišestnástkový futbal. Tlmače vyťažili z minima maximum, keď v druhom polčase dokázal Havran predsa len presne namieriť a rozhodnúť. Hosťujúci tím sa ešte pokúšal vyrovnať, ale sformovaní domáci už vyrovnanie nepripustili. Vzhľadom na priebeh si však hráči Tlmáč zaslúžili vyhrať. Rozhodovali Sekereš, Kolev I. Kopanicová.
Tlmače: Kotora – Izakovič, Bombala, Líška, Hamar, Jenes, Kissimonyi, Kollár, P. Havran, T. Titurus, Kupec, striedali: Horváth, Kinčok, T. Považan.
St. Tekov: Bačík – Krnčan, Máčaj, Frtús, M. Halabuk, R. Bátovský, Pekár, Bánsky, B. Halabuk, Daniš, Obický, striedal: P. Hajko.
Plášťovce – Šarovce 6:2 (1:2), góly: Nanias 3, L. Križan 2, Somló – Michalík 2. V Plášťovciach sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mali navrch hostia, ktorí podnikali smrtonostné brejky a domáci si s nimi nevedeli poradiť. Druhé dejstvo ale prinieslo dokonalý obrat. Plášťovce úplne ovládli hru a hlavne Nanias sa ukázal ako bombardér, keď tromi presnými zásahmi skolil ambície hostí na úspešný výsledok. Domáci tím si za výkon v druhom polčase zaslúži absolutórium. Rozhodovali Zaimi, Nagy.
Plášťovce: Matúš – R. Križan, Somló, Szabol, L. Križan, Príbranský, Zsóka, Páleš, Szabó, Nanias, E. Križan.
Šarovce: Fehervári – Nap, Fury Gábor, Baláž, Kondrčík, Michalík, Horváth, E. Horváth, Maday, Kováč, Furinda.
1. Čaka 19 17 2 0 56:9 53 (23)
2. Levice 19 14 4 1 61:10 46 (19)
3. Želiezovce 19 12 3 4 51:19 39 (9)
4. P. Vozokany 19 9 3 7 34:22 30 (0)
5. Tlmače 19 8 5 6 38:25 29 (2)
6. St. Tekov 19 8 3 8 35:33 27 (0)
7. Plášťovce 19 8 3 8 39:45 27 (-3)
8. Kozárovce 19 8 2 9 31:37 26 (-1)
9. Žemberovce 19 8 1 10 24:31 25 (-5)
10. H. Kľačany 19 8 0 11 37:49 24 (-3)
11. D. Pial 19 6 5 8 29:37 23 (-4)
12. Šarovce 19 7 1 11 22:49 22 (-8)
13. Podlužany 19 5 5 9 24:38 20 (-13)
14. Kalinčiakovo 19 5 2 12 41:40 17 (-10)
15. N. Dedina 19 4 2 13 22:64 14 (-13)
16. Jur n/H. 19 3 3 13 17:53 12 (-15)
II.trieda 19.kolo
Tešmak – Bátovce 2:5 (0:3), góly: N. Kapa, J. Petrík – Gajdoš 2, Ťašký, Boďo, Konček, (Galgóci)
Bátovčania začali u posledného mužstva dobre a zatlačili domácich pred ich pokutové územie. V rozpätí od 25. do 35. min. strelili tri góly a bolo prakticky po zápase. V druhom dejstve sa hráči Tešmaku síce snažili, no znížiť dokázali len na 2:4. V posledných minútach stretnutia potvrdil trojgólové víťazstvo Bátoviec Konček a domáci tak vyšli naprázdno.
V.Turovce – Vyškovce 1:0 (1:0), gól: Kóša (z 11m), (Kováč H.)
Domáci si hneď od úvodu vytvorili územnú prevahu, z ktorej pramenilo množstvo dobrých gólových príležitostí. V zakončení však boli Turovčania málo efektívni. V 30. min. ich mohol vytrestať hosťujúci Gálik, lenže pred brankárom domácich zaváhal. V 36. min. padol jediný gól zápasu, keď sa z penalty nepomýlil Kóša a otvoril skóre. Na začiatku druhého polčasu boli domáci opäť lepší, lenže opäť nedokázali dopraviť loptu do siete. V poslednej pol hodinke sa prebrali aj hostia, vyrovnali hru, lenže domáci gólman v derby zápase žiadnu loptu za svoj chrbát nepustil, preto ostali všetky tri body doma.
N.Tekov - Lok 3:1 (3:0), góly: D. Nagy 2, Palic – Gunič, (Svetlošák)
Tekovčania si v prvom polčase vypracovali množstvo dobrých šancí, lenže gólovo sa presadili len D. Nagy s Palicom. V druhom dejstve sa už prebrali aj hostia z Loku, ktorým sa podarilo zásluhou Guniča aj skórovať. Na zvrat v zápase im však už neostal čas ani sily a tak sa z troch bodov mohli tešiť domáci hráči.
Bory - P.Ruskov 2:1 (1:1), góly: Radovcsics, Szebelédy – Lakatoš, (Macho)
V Boroch sa hral vyrovnaný zápas, domáci však mali v poli územnú prevahu. V 15. min. však zahrmelo, keď sa po brejku presadil hosťujúci Lakatoš a poslal svoje mužstvo do vedenia. V 25. min. však bolo 1:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im v 65. min. zásluhou Szebelédyho aj podarilo.
Keť - Santovka 2:1 (1:0), góly: Farkaš, Lakatoš – Guťan, (Havran)
Keťania boli v zápase futbalovejším mužstvom a vytvorili si aj viacero gólových šancí ako ich súper. Hostia v prvom polčase vôbec nehrali dobre a domáci uľahčili situáciu. V druhom polčase sa už hra vyrovnala, Santovčania začali hroziť z rýchlych protiútokov, z ktorých v 53. min. Guťan jeden aj premenil. O niekoľko minút však Lakatoš rozhodol o tom, že všetky tri body ostanú doma.
Čata - H. Kosihy 2:1 (2:1), góly: K. Varga 2 (1 z 11m) – Rafael, (Slabý),
Domáci mali raketový nástup a v 4. min. kanonier Varga bezpečne premenil pokutový kop – 1:0. V 20. min. už bolo 2:0, keď ten istý hráč rozvlnil sieť po samostatnom úniku. Zdalo sa, že hostia odídu s peknou nádielkou, lenže opak bol pravdou. V 34. min. sa podarilo Rafaelovi streliť kontaktný gól, preto bolo v druhom dejstve všetko otvorené. Hráči Hronských Kosih v ňom aj boli futbalovejší, lepšie sa na ihrisku pohybovali, lenže v koncovke boli málo efektívni. Do konca zápasu už viac gólov nepadlo, tri body ostali, ale hostia zanechali v Čate veľmi dobrý dojem.
Rybník - H.Turovce 2:1 (2:1), góly: Kováčik, Oťazík – P. Tóth, (Moravčík)
V šlágri kola sa hral v Rybníku veľmi dobrý futbal, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Rybníčania sa do lídra pustili bez rešpektu a Kováčik v 1. min. otvoril skóre. O slabú štvrťhodinku už bolo 2:0, keď sa po dorážke presadil domáci Oťazík. Hostia sa do vyloženej šance prakticky nedostali a strely z diaľky domáceho brankára nezaskočili. V 44. min. však hosťujúci P. Tóth oživil šance hostí na prípadný úspech. V druhom polčase sa však hralo medzi šestnástkami a obrany prevyšovali útok. Lídrovi sa do konca zápasu skórovať nepodarilo a tak dali domáci hráči pekný darček prezidentovi klubu Dušanovi Horniačekovi k 50-tym narodeninám.
I.Úľany - Farná 3:0 (2:0), góly: Morvai 2, Koncz, (Pál)
Domáci hráči boli v zápase jasne lepším mužstvom. Hostia z Farnej sa do žiadnej vyloženej šance nedostali. Morvai dvoma gólmi v prvom polčase zabezpečil svojim pohodové vedenie do druhého polčasu. V ňom pôsobili hostia úplne odovzdaným dojmom a pre hráčov Ip. Úľan nebol problém doviesť zápas do víťazného konca.
1. N. Tekov 19 12 4 3 48:14 40 (10)
2. H. Turovce 19 11 5 3 69:26 38 (11)
3. V. Turovce 19 11 4 4 45:24 37 (7)
4. I. Úľany 19 10 5 4 42:25 35 (5)
5. Rybník 19 11 1 7 38:35 34 (4)
6. Keť 19 10 2 7 49:45 32 (2)
7. Lok 19 10 1 8 41:29 31 (4)
8. Čata 19 9 3 7 47:38 30 (0)
9. Bory 19 9 2 8 35:34 29 (-1)
10. Bátovce 19 9 1 9 53:49 28 (1)
11. P. Ruskov 19 8 3 8 34:30 27 (0)
12. Santovka 19 7 1 11 39:51 22 (-5)
13. Vyškovce 19 4 6 9 31:47 18 (-9)
14. H. Kosihy 19 5 1 13 31:56 16 (-11)
15. Farná 19 3 2 14 24:70 11 (-16)
16. Tešmak 19 2 1 16 14:67 7 (-23)
III.trieda SZ 17. kolo
Vyšné - Veľký Ďur 0:4 (0:2), góly: Mozdík 2, Pavol Lipták, Osvald, (Bakači)
Hostia boli lepším tímom a po zásluhe si pripísali 3 body. Základy úspechu položili už v prvom polčase, keď sa presadili dvakrát a po zmene strán výsledok s prehľadom kontrolovali a domácich k ničomu nepustili.
Beša - V.Kozmálovce 0:2
(0:2), góly: Bohunický 2 (1 z 11m), (Svetlošák)
Kozmálovce boli futbalovejším tímom a o víťazstve rozhodli už v prvej 45 minútovke, kedy strelecky disponovaný Bohunický strelil oba góly. Druhý polčas sa niesol v znamení snahy domácich, ale výsledok sa už nezmenil.
M.Ludany - Horný Pial 3:1 (0:0), góly: Pekarík 2, Hlaváčik - Macák, (Macho)
Po bezgólovom prvom polčase sa v druhom začali rodiť šance a prišli aj góly. Efektívnejší boli domáci, ktorí sa presadili trikrát, kým gól hosťujúceho Macáka na body nestačil.
1. M. Ludany 14 13 0 1 45:11 39 (18)
2. V. Ďur 15 12 1 2 47:14 37 (16)
3. V. Kozmálovce15 7 1 7 37:33 22 (-2)
4. Beša15 4 6 5 22:35 18 (-6)
5. Podlužany B 14 3 3 8 21:32 12 (-9)
6. H. Pial 14 2 3 9 16:35 9 (-9)
7. Vyšné 15 2 2 11 26:54 8 (-16)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

TOMÁŠ BAČÍK, ĽUBOŠRÁC

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Ako možno získať prídavky na dieťa v Nemecku?
 2. Kupujete balenú vodu? Vypočítajte si, koľko za ňu ročne miniete!
 3. Táto váha berie vaše chudnutie vážne: Kalórie počíta za vás!
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 5. Svalovice sa netreba obávať
 6. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 7. Study program MANAGEMENT in English language
 8. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 410
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 6 748
 3. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 151
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 034
 5. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 615
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 587
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 494
 8. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 798

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 2. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 3. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 4. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Matiašovce
 6. Roman Kebísek: Ostrolúcka písala o Štúrovi ako orlovi a o sebe ako lastovičke
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca.
 8. Alexander Hričko: Odevy Uhorska v období raného novoveku
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 22 006
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 14 154
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 888
 4. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 669
 5. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 355
 6. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 3 916
 7. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 835
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 737
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Kypí vám pri pohľade na deti pozerajúce do telefónu alebo sediace za počítačom krv v žilách? Pozor, aby ste ich nepripravili o úspešnú kariéru. Namiesto zákazov ich naučte počítačom rozumieť - a zabezpečíte im lepšiu budúcnosť.


9 h
Vodiči, ktorí chcú pokračovať v smere na Košice, musia prejsť cez mesto Zvolen.

Výstavba by bola rýchlejšia a finančne menej náročná.


29. jan
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


27. jan
Ilustračná fotografia.

Prinášame veľký prehľad rodičovských príspevkov a dávok.


27. jan

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 2. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 3. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 4. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Matiašovce
 6. Roman Kebísek: Ostrolúcka písala o Štúrovi ako orlovi a o sebe ako lastovičke
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca.
 8. Alexander Hričko: Odevy Uhorska v období raného novoveku
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 22 006
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 14 154
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 888
 4. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 669
 5. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 355
 6. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 3 916
 7. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 835
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 737
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu