Utorok, 18. január, 2022 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Artur a minimojovia
25. – 26. apríla o 19.00 hod. a 28. – 29. apríla o 17.00 hod. (rodinná komédia, USA/Franc., slovenský dabing) – desaťročný Artur žije s babkou v malom dome na dedine. Rovnako ako všetky deti , aj on je fascinovaný rozprávkami, ktoré mu babka rozpráva. Zdá sa mu o afrických kmeňoch a neuveriteľných príbehoch, ktoré sú popísané a namaľované v čarovnej knihe jeho dedka, ktorý pred niekoľkými rokmi záhadne zmizol. Idylické časy skončia v okamihu, kedy im hrozí zabavenie domu. Situácia vyzerá beznádejne. Jedinou šancou je dedkov poklad, ktorý je údajne skrytý kdesi v záhrade, v ríši Minimojov, roztomilých malých škriatkov, o ktorých Arturovi rozprával dedko. Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Zabiť Eso
25. – 26. apríla o 19.00 hod. (akčná komédia – VB/USA/Franc., MP od 15 rokov) – v svižnej akčnej komédii plnej vypointovaných dialógov a postáv, z ktorých sa len máloktorá dožije záverečných titulkov, vyhráva ten, ktorému sa podarí „zabiť eso“. Vstupné je 59 Sk.

Rocky Balboa
28. – 29. apríla o 19.00 hod. (akčná dráma USA, MP od 15 rokov). Najslávnejší filmový boxer sa vracia do ringu. Neprestal sa totiž riadiť heslom: Nič sa nekončí, kým sa to skutočne neskončí. Vstupné je 59 Sk.


BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Wilbour sa chce zabiť
24. apríla o 18.30 hod. (komédia, dráma, VB/Dánsko/Švédsko/Franc.) - dej filmu sa odohráva v škótskom Glasgowe, kde v centre deja stoja dvaja bratia – Wilbour a Harbour. Keď sa mladší Wilbour pokúsi o samovraždu, netuší, že život, ktorý sa chystá ukončiť, práve začína. Vstupné je 60 Sk. S preukazom FK 40 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Šťastie na dosah
25. apríla o 18.30 hod. (dráma USA, MN do 12 rokov) – smutný film zo života, ktorý vám povie, že v tom nie ste sami a že raz sa to zlepší. Melancholický, pomaly plynúci, ale nenudiaci. Motorom filmu je sústredený herecký výkon Willa Smitha, ktorý brilantne zobrazuje všetky polohy utrápeného človeka, a tie finálne slzy šťastia cítite s ním. To on snímku povyšuje nad prehliadnuteľný priemer. Človek, ktorý si za mlada niečím podobným sám prešiel, by to takto dôveryhodne nezahral. Nie darmo bol za tento výkon nominovaný na Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Vstupné je 60 Sk.

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

My dvaja a magor
28. apríla o 18.00 hod. (film USA, MP od12 rokov) – snáď každý má nejakého šialeného kamaráta, ktorého neuveriteľné počiny bývajú ideálnou témou večierkov. Na takých exotoch je ale nepríjemné, že na nich z času na čas môžete natrafiť a nedobrovoľne sa stať súčasťou ich príbehu. A niekedy to môže bolieť. Podobne neuveriteľným magnetom na katastrofy najrôznejšieho druhu je aj Dupree, hlavný hrdina čierne ladenej romantickej komédie My dvaja a magor. Carl a Molly by si v novom dome mohli užívať svoje čerstvé manželstvo, keby pri ich dverách nezazvonil Carlov najlepší kamarát Dupree. Mali by ste to srdce nechať na ulici dobráka s chlapčenským úsmevom, ktorý práve prišiel o prácu i o strechu nad hlavou a ktorý sľubuje, že si „ohreje len dva prstíky a hneď zase pôjde?“ Z prstíkov sa samozrejme stane celá ruka, z prespania na jednu noc nekonečný „dočasný“ pobyt a Carl s Molly naraz musia začať riešiť, ako sa zbaviť človeka, ktorý od rána do večera pospáva na ich obľúbenom gauči, motá sa cez ich spálňu na záchod, akurát keď sú v najlepšom, a nebezpečne experimentuje s horiacimi sviečkami. Ľahké to rozhodne nebude. Komédia nestojí len na výkone Owena Wilsona.V úlohách manželského páru ho výborne dopĺňajú Matt Dillon v roli chlapíka, ktorému sa priateľská výpomoc vymkla z rúk a rozkošná Kate Hudson, držiteľka Oscarovej nominácie za rolu fo filme Na kraji slávy. Malú rolu Mollyinho otca si zahral Michael Douglas, ktorý i na relatívne malom priestore dokazuje, že je čertovsky dobrým hercom. Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

Parfum
28. apríla o 18.00 hod. (nemecko-francúzsko-španielsky film, české titulky, MN) – žil, aby našiel krásu, zabíjal, aby ju mohol vlastniť. Vstupné je 59 Sk.

DIVADLO

ŽIAR NAD HRONOM

Barmanky
Kokteil našich životov pre štyri herečky
24. apríla o 19.00 hod. v dome kultúry. Hra o zamestnaných ženách, ktoré nemajú príliš veľa šťastia v živote, je zmesou rôznych vtipných, ale i smutných situácií. Štyri známe herečky sa divákovi predstavia aj v takých podobách, v akých ich doteraz nemal možnosť vidieť. Inscenácia bola pôvodne vsadená do anglických reálií. Keďže však autori pripúšťali možnosť pracovať s textom, vzniklo slovenskému divákovi dôverne známe prostredie. Okrem iného sa napríklad v hre spomína slovenský producent Rudolf Biermann, či herec a generálny riaditeľ Rádia Twist Andrej Hryc. Tí o svojich menách v hre pred premiérou vôbec netušili. Účinkujú: Zuzana Kocúriková, Kamila Magálová, Diana Mórová a Zdena Studenková. Vstupné je 280 Sk.

POZVÁNKY

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Lesnícky deň v botanickej záhrade
25. apríla od 9.00 hod. sa uskutoční v botanickej záhrade pestrý program s lesníckou tématikou pre deti, mládež i dospelých. Organizátorom je Stredná lesnícka škola. Akcia v rámci projektu Lesnícke dni v apríli – mesiaci lesov. Program: Lesná pedagogika pre deti, mládež a dospelých – poznávanie lesných drevín, rastlín, lesných zvierat, lesných škodcov, ukážky kubíkovania a merania stromov, súťaž v šikovnosti, čítanie príbehov z lesa, lesný karneval pre najmenších, sprievod záhradou, kone, sokoliari, trubači, výsadba stromčekov v botanickej záhrade. V prípade zlého počasia je pripravený náhradný program v budove školy. Kontakt: 0908230078, 0910958438.

ŽIAR NAD HRONOM

24. apríl – divadelná sála MsKC
BBSK – Pohronské osvetové stredisko a Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom pozýva na krajskú prehliadku dramatickej tvorivosti detí a dospelých ROZPRÁVKOVÉ JAVISKO.
Program:
• 8.45 hod. Berona – Ráztočan pri OcÚ Ráztoka, Tajomný Hipopotamus – LDO ZUŠ Očová, Húsenica - ZUŠ Brusno
• 10.30 hod. Pinocchio – ZUŠ Rimavská Sobota, Čarovné kamienky – pri ZŠ s MŠ Utekáč, V slepých uličkách? - Zrkadlo pri ZUŠ J. L. Bellu Kremnica
• 12.45 hod. Popolvár...?! – dospelí – divadlo Alterna pri ZUŠ a MsKS Rimavská Sobota, Jednotkári – DDS pri CVČ Veľký Krtíš
• 15.00 hod. Niečo o krídlach..., ľuďoch – dospelí – Enlin pri ZUŠ J. L. Bellu Kremnica, Mišo – dospelí – ZUŠ Brusno
• 16.15 hod. Želanie – ATĎ pri ZUŠ Žiar nad Hronom
• 17.00 hod. Rozborový seminár, vyhlásenie výsledkov

ĽUDOVÉ SLÁVNOSTI 2007
30. apríla od 10.00 hod. – 17.00 hod. sa uskutoční Jarmok ľudových remesiel na Námestí Matice slovenskej. V prípade nepriaznivého počasia sa bude konať v priestoroch domu kultúry.
Program:
• 10.00 hod. reprodukovaná hudba
• 14.30 hod. promenádny koncert DH Žiaranka
• 15.30 hod. stavanie mája
• 16.00 hod. na ľudovú nôtu – cimbalová hudba Hron, MSS Sekera, FS Hron. Program moderuje Dušan Záhorec.

XIV. Medzinárodný festival duchov a strašidiel
PODIVNÝ GRÓF
„Pravdivý príbeh o poslednom karpatskom romantikovi grófovi Jánovi Františkovi Pálfim”
Netradičné spracovanie duchárskej témy v rámci XIV. Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel sa opiera o reálne skutočnosti zo života posledného šľachtického majiteľa Bojnického zámku Jána Františka Pálfiho.
Sledujúc jeho život, od narodenia v neľahkej dobe, boj s osamelosťou ovplyvnený potemnelými zákutiami sídla i vlastnej duše, hľadajú autor a protagonisti príbehu cestu samotárskeho grófa, jeho príbuzných, aj súpútnikov k súčasnému divákovi a poslucháčovi cez postavy duchov.
Jemným duchárskym pohladením ho nevdojak vyľakajú, zároveň však vyvolajú odozvu, súhlas i odmietnutie svojím sugestívnym, až neprirodzeným prejavom.
Na ceste, ktorú návštevník prejde, sa stretáva s bezohľadnosťou, uprednostňujúcou krátko slúžiace, pominuteľné bohatstvo, porušujúcou zákony etiky, súdnosti a slušnosti, posúvajúcou do úzadia cit, lásku ku kráse a snahu o povznesenie človeka.
Samotný zámok, čarovný vo svojej podstate, akoby ožil hudbou a tancom, mohutne dáva na vedomie, že meno toho, kto skrášlil tvár historického klenotu, si zaslúži pozornosť a úctu, napriek všetkým, ktorí chceli znevážiť jeho meno i ducha.

VÝTVARNÉ UMENIE

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Batikovanie - tvorivé dielne pre verejnosť
25. apríla začiatok od 14.00 hod. v Kammerhof dielni. Organizátor Slovenské banské múzeum. Informácie: 045/6949451, email: enviro@muzeumbs.sk

Zápästkové techniky – tvorivé dielne pre verejnosť
27. apríla od 14.00 hod. v Kammerhof dielni. Škola v múzeu pre veľkých aj malých. Informácie: 045/6949451, email: enviro@muzeumbs.sk

HUDBA A TANEC

BANSKÁ ŠTIAVNICA

27. apríla o 8.30 hod. sa uskutoční v Základnej umeleckej škole nesúťažná prehliadka gitaristov regiónu a seminár pre učiteľov gitarovej hry – 10. ročník. Organizátorom je Pohronské osvetové stredisko, Základná umelecká škola, mesto Banská Štiavnica. Kontakt: 045/6921387, 0908836347

Robo Opatovský v Pražovni
2. mája o 19.00 hod. sa uskutoční koncert speváka Roba Opatovského v populárnej Pražovni. Kontakt:045/6920076

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 2. Mecom ide na zelenú
 3. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 4. Marrákeš je červená perla Maroka
 5. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 6. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 7. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 8. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 9. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac
 10. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny
 1. 53 predajní, kde získate zľavy aj peniaze na ďalší nákup
 2. Mecom ide na zelenú
 3. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 4. Marrákeš je červená perla Maroka
 5. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
 6. Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc
 7. Projekt nórskych grantov „Decent work – dôstojná práca“
 8. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 9. PODCAST: Nárok pacienta na invalidný dôchodok a ŤZP
 10. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 1. Marrákeš je červená perla Maroka 4 433
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 3 827
 3. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 435
 4. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 432
 5. Cukrovkári a covid-19 2 532
 6. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 513
 7. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 016
 8. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 511
 9. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení 1 230
 10. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 1 181

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Zlá skartovačka
 2. Andrej Hossa: Roztrhli sa vrecia s výpredajmi. Stoja ale všetky za to?
 3. Martina Hilbertová: Detský zápalový syndróm po koronavíruse - kedy nastupuje a aké sú príznaky?
 4. Marián Lukáč: Blog č. 70- Manželia Karasovci
 5. ASEKOL SK: 7 predsavzatí, ktoré pomôžu nielen vám
 6. Stanislav Jurčišin: Možnosť zarobiť si 5000 Eur stále živá!!!
 7. Ján Marton: Poľnohospodárstvo sa stalo banánovým sektorom. Bráni biznis plán agrobarónov a oligarchie pred verejným záujmom.
 8. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 11 840
 2. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 10 913
 3. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 662
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 3 971
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 3 906
 6. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 3 333
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 738
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 585
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Závislosti Slovákov je názov nového seriálu regionálnych novín MY, ktorého cieľom je nazrieť zblízka na zvyky a návyky Slovákov v súvislosti s konzumáciou alkoholu, fajčením, užívaním drog či prílišným trávením času s mobilom v ruke.


16. jan
Lukáš Pellegrini.

Futbal prilákal ľudí na tribúny, no tretia liga nemusí byť až tak blízko.


13. jan
Cesta na Skalku.

Prichádzajúce autá policajti otáčajú.


8. jan

Chvála zberateľstvu vyšla v slovensko-anglickej mutácii.


TASR 8. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V okrese Žilina sa dalo treťou dávkou zaočkovať 23,45 percent obyvateľov, v okrese Bytča 18,27 percent záujemcov.


17. jan

Železnice už poslali samospráve zmluvu na Koniarekovu.


17. jan

Oddelenie má v názve slovo Kalvária, tam ale nikdy nesídlilo a ani sídliť nebude. Mnohí to považujú sa mätúce.


24 h

Po tragédii dali vodohospodári zmapovať stav stoviek stromov.


16. jan

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Zlá skartovačka
 2. Andrej Hossa: Roztrhli sa vrecia s výpredajmi. Stoja ale všetky za to?
 3. Martina Hilbertová: Detský zápalový syndróm po koronavíruse - kedy nastupuje a aké sú príznaky?
 4. Marián Lukáč: Blog č. 70- Manželia Karasovci
 5. ASEKOL SK: 7 predsavzatí, ktoré pomôžu nielen vám
 6. Stanislav Jurčišin: Možnosť zarobiť si 5000 Eur stále živá!!!
 7. Ján Marton: Poľnohospodárstvo sa stalo banánovým sektorom. Bráni biznis plán agrobarónov a oligarchie pred verejným záujmom.
 8. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 11 840
 2. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 10 913
 3. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 662
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 3 971
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 3 906
 6. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 3 333
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 738
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 585
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu