Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Artur a minimojovia
25. – 26. apríla o 19.00 hod. a 28. – 29. apríla o 17.00 hod. (rodinná komédia, USA/Franc., slovenský dabing) – desaťročný Artur žije s babkou v malom dome na dedine. Rovnako ako všetky deti , aj on je fascinovaný rozprávkami, ktoré mu babka rozpráva. Zdá sa mu o afrických kmeňoch a neuveriteľných príbehoch, ktoré sú popísané a namaľované v čarovnej knihe jeho dedka, ktorý pred niekoľkými rokmi záhadne zmizol. Idylické časy skončia v okamihu, kedy im hrozí zabavenie domu. Situácia vyzerá beznádejne. Jedinou šancou je dedkov poklad, ktorý je údajne skrytý kdesi v záhrade, v ríši Minimojov, roztomilých malých škriatkov, o ktorých Arturovi rozprával dedko. Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Zabiť Eso
25. – 26. apríla o 19.00 hod. (akčná komédia – VB/USA/Franc., MP od 15 rokov) – v svižnej akčnej komédii plnej vypointovaných dialógov a postáv, z ktorých sa len máloktorá dožije záverečných titulkov, vyhráva ten, ktorému sa podarí „zabiť eso“. Vstupné je 59 Sk.

Rocky Balboa
28. – 29. apríla o 19.00 hod. (akčná dráma USA, MP od 15 rokov). Najslávnejší filmový boxer sa vracia do ringu. Neprestal sa totiž riadiť heslom: Nič sa nekončí, kým sa to skutočne neskončí. Vstupné je 59 Sk.


BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Wilbour sa chce zabiť
24. apríla o 18.30 hod. (komédia, dráma, VB/Dánsko/Švédsko/Franc.) - dej filmu sa odohráva v škótskom Glasgowe, kde v centre deja stoja dvaja bratia – Wilbour a Harbour. Keď sa mladší Wilbour pokúsi o samovraždu, netuší, že život, ktorý sa chystá ukončiť, práve začína. Vstupné je 60 Sk. S preukazom FK 40 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Šťastie na dosah
25. apríla o 18.30 hod. (dráma USA, MN do 12 rokov) – smutný film zo života, ktorý vám povie, že v tom nie ste sami a že raz sa to zlepší. Melancholický, pomaly plynúci, ale nenudiaci. Motorom filmu je sústredený herecký výkon Willa Smitha, ktorý brilantne zobrazuje všetky polohy utrápeného človeka, a tie finálne slzy šťastia cítite s ním. To on snímku povyšuje nad prehliadnuteľný priemer. Človek, ktorý si za mlada niečím podobným sám prešiel, by to takto dôveryhodne nezahral. Nie darmo bol za tento výkon nominovaný na Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Vstupné je 60 Sk.

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

My dvaja a magor
28. apríla o 18.00 hod. (film USA, MP od12 rokov) – snáď každý má nejakého šialeného kamaráta, ktorého neuveriteľné počiny bývajú ideálnou témou večierkov. Na takých exotoch je ale nepríjemné, že na nich z času na čas môžete natrafiť a nedobrovoľne sa stať súčasťou ich príbehu. A niekedy to môže bolieť. Podobne neuveriteľným magnetom na katastrofy najrôznejšieho druhu je aj Dupree, hlavný hrdina čierne ladenej romantickej komédie My dvaja a magor. Carl a Molly by si v novom dome mohli užívať svoje čerstvé manželstvo, keby pri ich dverách nezazvonil Carlov najlepší kamarát Dupree. Mali by ste to srdce nechať na ulici dobráka s chlapčenským úsmevom, ktorý práve prišiel o prácu i o strechu nad hlavou a ktorý sľubuje, že si „ohreje len dva prstíky a hneď zase pôjde?“ Z prstíkov sa samozrejme stane celá ruka, z prespania na jednu noc nekonečný „dočasný“ pobyt a Carl s Molly naraz musia začať riešiť, ako sa zbaviť človeka, ktorý od rána do večera pospáva na ich obľúbenom gauči, motá sa cez ich spálňu na záchod, akurát keď sú v najlepšom, a nebezpečne experimentuje s horiacimi sviečkami. Ľahké to rozhodne nebude. Komédia nestojí len na výkone Owena Wilsona.V úlohách manželského páru ho výborne dopĺňajú Matt Dillon v roli chlapíka, ktorému sa priateľská výpomoc vymkla z rúk a rozkošná Kate Hudson, držiteľka Oscarovej nominácie za rolu fo filme Na kraji slávy. Malú rolu Mollyinho otca si zahral Michael Douglas, ktorý i na relatívne malom priestore dokazuje, že je čertovsky dobrým hercom. Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

Parfum
28. apríla o 18.00 hod. (nemecko-francúzsko-španielsky film, české titulky, MN) – žil, aby našiel krásu, zabíjal, aby ju mohol vlastniť. Vstupné je 59 Sk.

DIVADLO

ŽIAR NAD HRONOM

Barmanky
Kokteil našich životov pre štyri herečky
24. apríla o 19.00 hod. v dome kultúry. Hra o zamestnaných ženách, ktoré nemajú príliš veľa šťastia v živote, je zmesou rôznych vtipných, ale i smutných situácií. Štyri známe herečky sa divákovi predstavia aj v takých podobách, v akých ich doteraz nemal možnosť vidieť. Inscenácia bola pôvodne vsadená do anglických reálií. Keďže však autori pripúšťali možnosť pracovať s textom, vzniklo slovenskému divákovi dôverne známe prostredie. Okrem iného sa napríklad v hre spomína slovenský producent Rudolf Biermann, či herec a generálny riaditeľ Rádia Twist Andrej Hryc. Tí o svojich menách v hre pred premiérou vôbec netušili. Účinkujú: Zuzana Kocúriková, Kamila Magálová, Diana Mórová a Zdena Studenková. Vstupné je 280 Sk.

POZVÁNKY

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Lesnícky deň v botanickej záhrade
25. apríla od 9.00 hod. sa uskutoční v botanickej záhrade pestrý program s lesníckou tématikou pre deti, mládež i dospelých. Organizátorom je Stredná lesnícka škola. Akcia v rámci projektu Lesnícke dni v apríli – mesiaci lesov. Program: Lesná pedagogika pre deti, mládež a dospelých – poznávanie lesných drevín, rastlín, lesných zvierat, lesných škodcov, ukážky kubíkovania a merania stromov, súťaž v šikovnosti, čítanie príbehov z lesa, lesný karneval pre najmenších, sprievod záhradou, kone, sokoliari, trubači, výsadba stromčekov v botanickej záhrade. V prípade zlého počasia je pripravený náhradný program v budove školy. Kontakt: 0908230078, 0910958438.

ŽIAR NAD HRONOM

24. apríl – divadelná sála MsKC
BBSK – Pohronské osvetové stredisko a Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom pozýva na krajskú prehliadku dramatickej tvorivosti detí a dospelých ROZPRÁVKOVÉ JAVISKO.
Program:
• 8.45 hod. Berona – Ráztočan pri OcÚ Ráztoka, Tajomný Hipopotamus – LDO ZUŠ Očová, Húsenica - ZUŠ Brusno
• 10.30 hod. Pinocchio – ZUŠ Rimavská Sobota, Čarovné kamienky – pri ZŠ s MŠ Utekáč, V slepých uličkách? - Zrkadlo pri ZUŠ J. L. Bellu Kremnica
• 12.45 hod. Popolvár...?! – dospelí – divadlo Alterna pri ZUŠ a MsKS Rimavská Sobota, Jednotkári – DDS pri CVČ Veľký Krtíš
• 15.00 hod. Niečo o krídlach..., ľuďoch – dospelí – Enlin pri ZUŠ J. L. Bellu Kremnica, Mišo – dospelí – ZUŠ Brusno
• 16.15 hod. Želanie – ATĎ pri ZUŠ Žiar nad Hronom
• 17.00 hod. Rozborový seminár, vyhlásenie výsledkov

ĽUDOVÉ SLÁVNOSTI 2007
30. apríla od 10.00 hod. – 17.00 hod. sa uskutoční Jarmok ľudových remesiel na Námestí Matice slovenskej. V prípade nepriaznivého počasia sa bude konať v priestoroch domu kultúry.
Program:
• 10.00 hod. reprodukovaná hudba
• 14.30 hod. promenádny koncert DH Žiaranka
• 15.30 hod. stavanie mája
• 16.00 hod. na ľudovú nôtu – cimbalová hudba Hron, MSS Sekera, FS Hron. Program moderuje Dušan Záhorec.

XIV. Medzinárodný festival duchov a strašidiel
PODIVNÝ GRÓF
„Pravdivý príbeh o poslednom karpatskom romantikovi grófovi Jánovi Františkovi Pálfim”
Netradičné spracovanie duchárskej témy v rámci XIV. Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel sa opiera o reálne skutočnosti zo života posledného šľachtického majiteľa Bojnického zámku Jána Františka Pálfiho.
Sledujúc jeho život, od narodenia v neľahkej dobe, boj s osamelosťou ovplyvnený potemnelými zákutiami sídla i vlastnej duše, hľadajú autor a protagonisti príbehu cestu samotárskeho grófa, jeho príbuzných, aj súpútnikov k súčasnému divákovi a poslucháčovi cez postavy duchov.
Jemným duchárskym pohladením ho nevdojak vyľakajú, zároveň však vyvolajú odozvu, súhlas i odmietnutie svojím sugestívnym, až neprirodzeným prejavom.
Na ceste, ktorú návštevník prejde, sa stretáva s bezohľadnosťou, uprednostňujúcou krátko slúžiace, pominuteľné bohatstvo, porušujúcou zákony etiky, súdnosti a slušnosti, posúvajúcou do úzadia cit, lásku ku kráse a snahu o povznesenie človeka.
Samotný zámok, čarovný vo svojej podstate, akoby ožil hudbou a tancom, mohutne dáva na vedomie, že meno toho, kto skrášlil tvár historického klenotu, si zaslúži pozornosť a úctu, napriek všetkým, ktorí chceli znevážiť jeho meno i ducha.

VÝTVARNÉ UMENIE

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Batikovanie - tvorivé dielne pre verejnosť
25. apríla začiatok od 14.00 hod. v Kammerhof dielni. Organizátor Slovenské banské múzeum. Informácie: 045/6949451, email: enviro@muzeumbs.sk

Zápästkové techniky – tvorivé dielne pre verejnosť
27. apríla od 14.00 hod. v Kammerhof dielni. Škola v múzeu pre veľkých aj malých. Informácie: 045/6949451, email: enviro@muzeumbs.sk

HUDBA A TANEC

BANSKÁ ŠTIAVNICA

27. apríla o 8.30 hod. sa uskutoční v Základnej umeleckej škole nesúťažná prehliadka gitaristov regiónu a seminár pre učiteľov gitarovej hry – 10. ročník. Organizátorom je Pohronské osvetové stredisko, Základná umelecká škola, mesto Banská Štiavnica. Kontakt: 045/6921387, 0908836347

Robo Opatovský v Pražovni
2. mája o 19.00 hod. sa uskutoční koncert speváka Roba Opatovského v populárnej Pražovni. Kontakt:045/6920076

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 1. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 2. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 3. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 4. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 8. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 9. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 10. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 081
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 145
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 626
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 029
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 541
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 454
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 584
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 579
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 477
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 384
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Pozitívne prípady hlásia už aj z mestského úradu. Ten je aktuálne zatvorený

Mestský úrad v Žiari nad Hronom je do konca októbra pre verejnosť zatvorený.

Ilustračné foto.

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.

Ilustračné foto.

Vydra pripravila chovateľa o desiatky rýb v jazierku

Škody tak môže počítať v stovkách eur.

Vydra mu vyprázdnila jazierko.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Už ste čítali?