Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Artur a minimojovia
25. – 26. apríla o 19.00 hod. a 28. – 29. apríla o 17.00 hod. (rodinná komédia, USA/Franc., slovenský dabing) – desaťročný Artur žije s babkou v malom dome na dedine. Rovnako ako všetky deti , aj on je fascinovaný rozprávkami, ktoré mu babka rozpráva. Zdá sa mu o afrických kmeňoch a neuveriteľných príbehoch, ktoré sú popísané a namaľované v čarovnej knihe jeho dedka, ktorý pred niekoľkými rokmi záhadne zmizol. Idylické časy skončia v okamihu, kedy im hrozí zabavenie domu. Situácia vyzerá beznádejne. Jedinou šancou je dedkov poklad, ktorý je údajne skrytý kdesi v záhrade, v ríši Minimojov, roztomilých malých škriatkov, o ktorých Arturovi rozprával dedko. Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Zabiť Eso
25. – 26. apríla o 19.00 hod. (akčná komédia – VB/USA/Franc., MP od 15 rokov) – v svižnej akčnej komédii plnej vypointovaných dialógov a postáv, z ktorých sa len máloktorá dožije záverečných titulkov, vyhráva ten, ktorému sa podarí „zabiť eso“. Vstupné je 59 Sk.

Rocky Balboa
28. – 29. apríla o 19.00 hod. (akčná dráma USA, MP od 15 rokov). Najslávnejší filmový boxer sa vracia do ringu. Neprestal sa totiž riadiť heslom: Nič sa nekončí, kým sa to skutočne neskončí. Vstupné je 59 Sk.


BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Wilbour sa chce zabiť
24. apríla o 18.30 hod. (komédia, dráma, VB/Dánsko/Švédsko/Franc.) - dej filmu sa odohráva v škótskom Glasgowe, kde v centre deja stoja dvaja bratia – Wilbour a Harbour. Keď sa mladší Wilbour pokúsi o samovraždu, netuší, že život, ktorý sa chystá ukončiť, práve začína. Vstupné je 60 Sk. S preukazom FK 40 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

Šťastie na dosah
25. apríla o 18.30 hod. (dráma USA, MN do 12 rokov) – smutný film zo života, ktorý vám povie, že v tom nie ste sami a že raz sa to zlepší. Melancholický, pomaly plynúci, ale nenudiaci. Motorom filmu je sústredený herecký výkon Willa Smitha, ktorý brilantne zobrazuje všetky polohy utrápeného človeka, a tie finálne slzy šťastia cítite s ním. To on snímku povyšuje nad prehliadnuteľný priemer. Človek, ktorý si za mlada niečím podobným sám prešiel, by to takto dôveryhodne nezahral. Nie darmo bol za tento výkon nominovaný na Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Vstupné je 60 Sk.

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

My dvaja a magor
28. apríla o 18.00 hod. (film USA, MP od12 rokov) – snáď každý má nejakého šialeného kamaráta, ktorého neuveriteľné počiny bývajú ideálnou témou večierkov. Na takých exotoch je ale nepríjemné, že na nich z času na čas môžete natrafiť a nedobrovoľne sa stať súčasťou ich príbehu. A niekedy to môže bolieť. Podobne neuveriteľným magnetom na katastrofy najrôznejšieho druhu je aj Dupree, hlavný hrdina čierne ladenej romantickej komédie My dvaja a magor. Carl a Molly by si v novom dome mohli užívať svoje čerstvé manželstvo, keby pri ich dverách nezazvonil Carlov najlepší kamarát Dupree. Mali by ste to srdce nechať na ulici dobráka s chlapčenským úsmevom, ktorý práve prišiel o prácu i o strechu nad hlavou a ktorý sľubuje, že si „ohreje len dva prstíky a hneď zase pôjde?“ Z prstíkov sa samozrejme stane celá ruka, z prespania na jednu noc nekonečný „dočasný“ pobyt a Carl s Molly naraz musia začať riešiť, ako sa zbaviť človeka, ktorý od rána do večera pospáva na ich obľúbenom gauči, motá sa cez ich spálňu na záchod, akurát keď sú v najlepšom, a nebezpečne experimentuje s horiacimi sviečkami. Ľahké to rozhodne nebude. Komédia nestojí len na výkone Owena Wilsona.V úlohách manželského páru ho výborne dopĺňajú Matt Dillon v roli chlapíka, ktorému sa priateľská výpomoc vymkla z rúk a rozkošná Kate Hudson, držiteľka Oscarovej nominácie za rolu fo filme Na kraji slávy. Malú rolu Mollyinho otca si zahral Michael Douglas, ktorý i na relatívne malom priestore dokazuje, že je čertovsky dobrým hercom. Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

Parfum
28. apríla o 18.00 hod. (nemecko-francúzsko-španielsky film, české titulky, MN) – žil, aby našiel krásu, zabíjal, aby ju mohol vlastniť. Vstupné je 59 Sk.

DIVADLO

ŽIAR NAD HRONOM

Barmanky
Kokteil našich životov pre štyri herečky
24. apríla o 19.00 hod. v dome kultúry. Hra o zamestnaných ženách, ktoré nemajú príliš veľa šťastia v živote, je zmesou rôznych vtipných, ale i smutných situácií. Štyri známe herečky sa divákovi predstavia aj v takých podobách, v akých ich doteraz nemal možnosť vidieť. Inscenácia bola pôvodne vsadená do anglických reálií. Keďže však autori pripúšťali možnosť pracovať s textom, vzniklo slovenskému divákovi dôverne známe prostredie. Okrem iného sa napríklad v hre spomína slovenský producent Rudolf Biermann, či herec a generálny riaditeľ Rádia Twist Andrej Hryc. Tí o svojich menách v hre pred premiérou vôbec netušili. Účinkujú: Zuzana Kocúriková, Kamila Magálová, Diana Mórová a Zdena Studenková. Vstupné je 280 Sk.

POZVÁNKY

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Lesnícky deň v botanickej záhrade
25. apríla od 9.00 hod. sa uskutoční v botanickej záhrade pestrý program s lesníckou tématikou pre deti, mládež i dospelých. Organizátorom je Stredná lesnícka škola. Akcia v rámci projektu Lesnícke dni v apríli – mesiaci lesov. Program: Lesná pedagogika pre deti, mládež a dospelých – poznávanie lesných drevín, rastlín, lesných zvierat, lesných škodcov, ukážky kubíkovania a merania stromov, súťaž v šikovnosti, čítanie príbehov z lesa, lesný karneval pre najmenších, sprievod záhradou, kone, sokoliari, trubači, výsadba stromčekov v botanickej záhrade. V prípade zlého počasia je pripravený náhradný program v budove školy. Kontakt: 0908230078, 0910958438.

ŽIAR NAD HRONOM

24. apríl – divadelná sála MsKC
BBSK – Pohronské osvetové stredisko a Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom pozýva na krajskú prehliadku dramatickej tvorivosti detí a dospelých ROZPRÁVKOVÉ JAVISKO.
Program:
• 8.45 hod. Berona – Ráztočan pri OcÚ Ráztoka, Tajomný Hipopotamus – LDO ZUŠ Očová, Húsenica - ZUŠ Brusno
• 10.30 hod. Pinocchio – ZUŠ Rimavská Sobota, Čarovné kamienky – pri ZŠ s MŠ Utekáč, V slepých uličkách? - Zrkadlo pri ZUŠ J. L. Bellu Kremnica
• 12.45 hod. Popolvár...?! – dospelí – divadlo Alterna pri ZUŠ a MsKS Rimavská Sobota, Jednotkári – DDS pri CVČ Veľký Krtíš
• 15.00 hod. Niečo o krídlach..., ľuďoch – dospelí – Enlin pri ZUŠ J. L. Bellu Kremnica, Mišo – dospelí – ZUŠ Brusno
• 16.15 hod. Želanie – ATĎ pri ZUŠ Žiar nad Hronom
• 17.00 hod. Rozborový seminár, vyhlásenie výsledkov

ĽUDOVÉ SLÁVNOSTI 2007
30. apríla od 10.00 hod. – 17.00 hod. sa uskutoční Jarmok ľudových remesiel na Námestí Matice slovenskej. V prípade nepriaznivého počasia sa bude konať v priestoroch domu kultúry.
Program:
• 10.00 hod. reprodukovaná hudba
• 14.30 hod. promenádny koncert DH Žiaranka
• 15.30 hod. stavanie mája
• 16.00 hod. na ľudovú nôtu – cimbalová hudba Hron, MSS Sekera, FS Hron. Program moderuje Dušan Záhorec.

XIV. Medzinárodný festival duchov a strašidiel
PODIVNÝ GRÓF
„Pravdivý príbeh o poslednom karpatskom romantikovi grófovi Jánovi Františkovi Pálfim”
Netradičné spracovanie duchárskej témy v rámci XIV. Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel sa opiera o reálne skutočnosti zo života posledného šľachtického majiteľa Bojnického zámku Jána Františka Pálfiho.
Sledujúc jeho život, od narodenia v neľahkej dobe, boj s osamelosťou ovplyvnený potemnelými zákutiami sídla i vlastnej duše, hľadajú autor a protagonisti príbehu cestu samotárskeho grófa, jeho príbuzných, aj súpútnikov k súčasnému divákovi a poslucháčovi cez postavy duchov.
Jemným duchárskym pohladením ho nevdojak vyľakajú, zároveň však vyvolajú odozvu, súhlas i odmietnutie svojím sugestívnym, až neprirodzeným prejavom.
Na ceste, ktorú návštevník prejde, sa stretáva s bezohľadnosťou, uprednostňujúcou krátko slúžiace, pominuteľné bohatstvo, porušujúcou zákony etiky, súdnosti a slušnosti, posúvajúcou do úzadia cit, lásku ku kráse a snahu o povznesenie človeka.
Samotný zámok, čarovný vo svojej podstate, akoby ožil hudbou a tancom, mohutne dáva na vedomie, že meno toho, kto skrášlil tvár historického klenotu, si zaslúži pozornosť a úctu, napriek všetkým, ktorí chceli znevážiť jeho meno i ducha.

VÝTVARNÉ UMENIE

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Batikovanie - tvorivé dielne pre verejnosť
25. apríla začiatok od 14.00 hod. v Kammerhof dielni. Organizátor Slovenské banské múzeum. Informácie: 045/6949451, email: enviro@muzeumbs.sk

Zápästkové techniky – tvorivé dielne pre verejnosť
27. apríla od 14.00 hod. v Kammerhof dielni. Škola v múzeu pre veľkých aj malých. Informácie: 045/6949451, email: enviro@muzeumbs.sk

HUDBA A TANEC

BANSKÁ ŠTIAVNICA

27. apríla o 8.30 hod. sa uskutoční v Základnej umeleckej škole nesúťažná prehliadka gitaristov regiónu a seminár pre učiteľov gitarovej hry – 10. ročník. Organizátorom je Pohronské osvetové stredisko, Základná umelecká škola, mesto Banská Štiavnica. Kontakt: 045/6921387, 0908836347

Robo Opatovský v Pražovni
2. mája o 19.00 hod. sa uskutoční koncert speváka Roba Opatovského v populárnej Pražovni. Kontakt:045/6920076

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 2. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 3. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 4. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 5. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 6. Dodajte vašej pokožke šťavu
 7. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 1. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 2. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 3. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 4. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 5. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 6. Dodajte vašej pokožke šťavu
 7. Trh s nehnuteľnosťami praje prenájmom
 8. Wüstenrot rástol v segmente životného aj neživotného poistenia
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 690
 2. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 11 135
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 4 157
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 734
 5. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 683
 7. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 024
 8. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 021

Blogy SME

 1. Jana Melišová: Ten, kto koná dobro pre dobro
 2. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (3. - 9.2.1923)
 3. Miroslav Lukáč: Užitočný idiot /terminus technicus/ sa stáva nedostatkovým tovarom.
 4. Jozef Sitko: Sú blogy selektované podľa politického obsahu a významu?
 5. Vladimír Krátky: Fico sa zrejme účelovo nechal od veľvyslancov prefackať .
 6. Jozef Stasík: iCow: Aplikácia z Kene, ktorá pomáha farmárom zlepšiť produktivitu stáda a zvýšiť príjmy
 7. Peter Slamenik: Nefeť pleseň, diel číslo 1.
 8. Barbora Suráková: Čo vidieť a zažiť v perle Maroka – Marrákeši
 1. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 656
 2. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 742
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 4 256
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 891
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 690
 6. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 657
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 959
 8. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 826
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 3. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

TOP 30 prináša ďalšie výnimočné príbehy.


31. jan
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


31. jan
Vodiči, ktorí chcú pokračovať v smere na Košice, musia prejsť cez mesto Zvolen.

Výstavba by bola rýchlejšia a finančne menej náročná.


29. jan
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


27. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muž na následky zranení zomrel.


1. feb

Aktuálny dlh letiska je 1,8 milióna eur.


19 h

Opatrenia sú tiež na ďalších súdoch. Zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku museli odviesť dvojicu obžalovaných.


(JN) 15 h

Prichádza poľská spoločnosť Orlen, v Čechách je už jednotkou.


21 h

Blogy SME

 1. Jana Melišová: Ten, kto koná dobro pre dobro
 2. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (3. - 9.2.1923)
 3. Miroslav Lukáč: Užitočný idiot /terminus technicus/ sa stáva nedostatkovým tovarom.
 4. Jozef Sitko: Sú blogy selektované podľa politického obsahu a významu?
 5. Vladimír Krátky: Fico sa zrejme účelovo nechal od veľvyslancov prefackať .
 6. Jozef Stasík: iCow: Aplikácia z Kene, ktorá pomáha farmárom zlepšiť produktivitu stáda a zvýšiť príjmy
 7. Peter Slamenik: Nefeť pleseň, diel číslo 1.
 8. Barbora Suráková: Čo vidieť a zažiť v perle Maroka – Marrákeši
 1. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 656
 2. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 742
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 4 256
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 891
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 690
 6. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 657
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 959
 8. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 826
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 3. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu