Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Hokejbal - kontakt Rabbitex liga

Kontakt B už na dostrel

Sobotňajšie zápasy priniesli vynikajúce divadlo. Najskôr to bolo derby medzi tímami Kontaktu, z ktorého vyšlo víťazne o play- off bojujúce „béčko“. Vrcholom dňa bol súboj vedúceho Zothermu Wariors s H. I. Citrónmi, - tí ešte stále nemajú istotu postupu do play – off, - ktorý bol bez debaty zatiaľ jasne najlepším zápasom prebiehajúceho ročníka Kontakt – Rabbitex ligy. Škoda len toho záveru... V poslednom zápase dňa si po dvoch týždňoch v boji o konečné druhé miesto tabuľky a výhodu „domáceho“ prostredia v rozhodujúcom zápase semifinále opäť skrížili zbrane Foxáci s Tervetuolákmi.
Kontakt A - Kontakt B 4:10 (1:4,
0:3, 3:3)
Góly: 0:20 Ruman (Takáč) 0:1, 3:42 Dd. Kušnierik (I. Kušnierik, Kopjár) 1:1, 3:54 Takáč (Kovácsik) 1:2, 4:38 Ruman (Takáč, Kovácsik) 1:3, 5:17 Kovácsik 1:4, 10:45 Obert (Kovácsik) 1:5, 11:27 Bálint (Lehocký) 1:6, 18:48 Takáč (Kovácsik) 1:7, 21:20 R. Šajben (Dd. Kušnierik, Ildža) 2:7, 22:45 Lehocký (Ruman) 2:8, 25:31 R. Šajben (Kušnierik I., Kušnierik Dd.) 3:8, 26:50 Veselovský (Ildža) 4:8, 27:03 Takáč (Kovácsik) 4:9, 28:46 M. Kmeť (Takáč) 4:10
V zápase medzi mužstvami nesúci rovnaký názov len s iným prívlastkom, bolo už od začiatku jasné, že to bude pohodový zápas so snahou „béčkarov“ rozhodnúť čo najskôr o svojom prvom víťazstve nad svojimi rivalmi v riadnom hracom čase. Jediná nádej na body domácich trvala 12 sekúnd, keď vyrovnali na 1:1. O necelú minútu už prehrávali o dva góly a do kabín po prvej tretine išli s trojgólovým mankom. Po druhej tretine, vyšperkovanej neskutočnými obrannými chybami domácich, bol zápas rozhodnutý. Do záverečnej tretiny nastúpilo „áčko“ s cieľom pokúsiť sa o zázrak, preto preskupilo zadné rady. Ich štípanie znamenalo zníženie na 4:8. Po „time-oute“ hostí, stihli ešte skórovať Takáč a Mišo Kmeť a „béčkari“ si zaslúžene odniesli tri body.
H. I. Citróni - Zotherm Wariors 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)
Góly: 0:10 Mihalov (Beňák) 1:0, 3:14 Búry (Ma. Kováč) 1:1, 8:52 Černák (Mihalov) 2:1, 11:05 Ma. Kováč (Andruška) 2:2, 13:14 Suchánsky 2:3, 17:10 Mihalov (Menzl, Černák) 3:3, 20:45 Mihalov (S. Forgáč) 4:3, 20:55 Búry (Ma. Kováč)
4:4, 21:03 Búry (Ma. Kováč) 4:5, 22:32 Andruška (Fekete) 4:6, 22:45 Fazekaš (Suchánsky) 4:7
Výborné zostavy a vzájomné hecovanie pred zápasom minuloročných finalistov dávalo tušiť, že to bude nevídaný zápas. Bol! Odhodlanie hráčov H. I. konečne zdolať v tejto sezóne úradujúceho majstra dokumentoval už v desiatej sekunde výborne hrajúci Mihalov. Úžasný zápas hraný v plnom nasadení bol popretkávaný množstvom krásnych osobných súbojov, na ktoré sa bola radosť pozerať. Akcia striedala akciu a po ihrisku pobehovali „dvojičky“, ktoré sa navzájom dobre strážili. Napriek vyrovnaniu Búryho išli do „šatní“ s jednogólovým náskokom opäť domáci, keď sa po prihrávke Mihalova presadil od polovice ihriska Feketeho „postrach“ Černák. Po prvej polovici zápasu už viedol Zotherm, keď sa strelecky presadili Matúš Kováč a do útoku zavelil kapitán hostí Suchánsky. O tom, že po dvoch tretinách bude zápas úplne otvorený nielen predvedenou hrou, ale aj so skóre, rozhodol svojím druhým gólom Michal Mihalov. Domáci išli po druhý krát do vedenia hneď v úvodnej minúte záverečnej tretiny, keď svoj hattrick skompletizoval Mihalov a črtala sa skutočná dráma. V priebehu nasledujúcich osemnástich sekúnd sa dvakrát presadil Búri po prihrávkach Matúša Kováča a tým narušil psychiku Citrónov. Tí sa nechali zbytočne vylučovať a v dvadsiatej tretej minúte už prehrávali 4:7. O minútu na to bolo toto fantastické stretnutie ukončené a bude mať dohru za „zeleným“ stolom.
S – club Foxies - Terve tuola 2:3
(0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 11:46 Kollár (Klimko) 0:1, 12:19 Brúna (Srna) 1:1, 14:40 Srna (Liška) 2:1, 15:41 Petráš 2:2, 23:36 Kollár (Petráš) 2:3
V priamom zápase o druhé miesto (S – club mal pred zápasom náskok štyroch bodov) sa hral vyrovnaný hokej obohatený množstvom bojovnosti, snahy počas celého zápasu strhnúť víťazstvo na svoju stranu a množstvom prečíslení dvoch, či dokonca troch na jedného. O tom, že sa zápas nakoniec skončil tesným víťazstvom mierne favorizovaných hostí rozhodlo do veľkej miery šťastie a väčšia neschopnosť premieňať aj tie najvyloženejšie šance domácimi hráčmi. Napriek tomu ponúkli obe mužstvá lepší a zaujímavejší hokej ako pred dvomi týždňami s množstvom vynikajúcich brankárskych zákrokov na oboch stranách. Po dlhšom čase svoj tím potiahol Peťo Kollár, ktorý strelil dva góly a výraznou mierou tak prispel k dôležitému víťazstvu. Napriek obrovskej snahe domácich v samotnom závere vyrovnať sa od nich v týchto chvíľach šťastie odklonilo a ani v treťom meraní síl s týmto súperom v tomto roku nezískali ani bod.