Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Za Veľké Turovce skórovali tréner a náhradný brankár

Favoriti v Oblastných majstrovstvách nezaváhali, v II. triede a v III. triede severozápad opäť inzultácie

Oblastné majstrovstvá 21.kolo
Kalinčiakovo – Levice 0:7 (0:3), góly: P. Gabaš 3, Tóth, Ármai, Fusár, Meňhard. V Kalinčiakovo sa hralo od začiatku stretnutia na jednu bránu. Vysoký favorit a ašpirant na postup si nemohol dovoliť žiadnu bodovú stratu a podľa toho aj k stretnutiu pristúpil. Levice dominovali na ihrisku a už do polčasu získali upokojujúci trojgólový náskok, ktorý po zmene strán dokázali ešte navýšiť a predovšetkým zásluhou strelecky disponovaného Gabaša, ktorý vsietil hetrik. Hosťujúci tím tak získal po zásluhe a bez väčších problémov 3 body. Rozhodovali Ďurina, Slabý, D. Kubica.
Kaliniakovo: Mikuláš – Pomoczi, Kollár, Papp, Šimko, Kadja, Cheben, Horniak, Gábriš, Somolay, Frjes, striedali: Staník, Vetor.
Levice: Ivani – Gubík ml, Fogad, Varga, Ármai. Martinek, Pankuli, Graus, Tóth. Mehard, P. Gabaš. Striedali: Kopka, Drenka, Krenan, Fusár.
H. Kľačany – Kozárovce 1:1 (1:0), góly: hostia vl. – Mezo. V Kľačanoch sa hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom si obe mužstvá strážili vlastnú polovicu ihriska a nepúšťali sa príliš do otvoreného boja. Domáci šli do vedenia po vlastnom góle hostí, po zmene strán však Kozárovce vyrovnali. Ich snaha o víťazný gól však vyšla nazmar a tak sa body spravodlivo delili. Rozhodovali Zaimi, Moravy.
H. Kaany: M. Holka – P. Krivoenko, Béreš, Brezina, tipka, A. Krkoš, Hancko, Podseník, Kováik, M. Krkoš, Kúdela, striedali: Janíek, ík, Garaj.
Kozárovce: Ridzo – Šimkovi, Mezo, Forgá, Švolik, Graus, Demian, Holka, Priecel, S. Bena, Koláek, striedali: Gaži, Rafael, Hallo.
Želiezovce - Jur n.Hr. 5:0 (2:0), góly: M. Páchnik 2, P. Páchnik (11m), Kokoška, Lauko. Domáci boli jednoznačným pánom na ihrisku a od začiatku sa pustili s vervou do súpera. Hostia z Jura boli neškodný a v zápase si s favoritom príliš veľa šancí vypracovať nedokázali. Naopak domáci tím mal viaceré dobré príležitosti a hoci sa presadil 5-krát, treba povedať, že množstvo ďaľších gólových príležitostí zostalo nevyužitých. Víťazstvo Želiezoviec je však absolútne zaslúžené. Rozhodovali Kováč H. Moravy, Galgóci, D. Šafár.
Želiezovce: Barecz – Szalay, Kristofoli, P. Páchnik, T. Rotík, Šál, Petrík, Lauko, Ujvári, Kokoška, M. Páchnik.
Jur: M. ech – Šulyan, Ilko, Bócz, Stanko, Lakatoš, J. ech, Molnár, Prišák, onka, Benyus, striedali: Pulkert, Varga, Erfauch, Rakovi, Lorincz
Žemberovce - N. Dedina 3:2 (1:1), góly: Vidra 2, I. Vrecník – A. Šebo, Jurík. V Žemberovciach sa hral otvorený a vyrovnaný zápas zásluhou oboch družstiev. V obojstranne zaujímavom futbale sa po nerozhodnom prvom polčase domáci snažili zvýšiť obrátky a robili všetko pre to, aby uspeli. To sa im napokon aj podarilo a hoci hosťujúci tím sa nevzdával, dva góly Vidru ho predsa len poslali domov bez bodu. Výkon hlavného rozhodcu Dvornáka však tímu z N. Dediny príliš nevoňal. Rozhodovali Dvornák, Szelényi.
Žemberovce: J. Píš – Bogár, Ármai, Šinkovi, Nedorolík, M. Tomáš, Vidra, Mikula, I. Vrecník, J. Vrecník, Lupták, striedali: Slúka, Uhnák, Jesenský.
N. Dedina: Mikula – J. Mráz, P. Bob, M. Mráz, Selka, Jakubis, Šebo, Pastier, Varga, Jurík, Salaj.
P.Vozokany - Dolný Pial 2:0 (2:0), góly: R. Bandzi, Plašek. Vo Vozokanoch sa domáci od úvodných minút zahryzli do svojho súpera a hneď si dokázali vypracovať územnú prevahu. Tú aj v prvom polčase zúročili, keď dvakrát napli sieť hosťujúcej brány. Po zmene strán aj hostia pridali na obrátkach, ale zvrat či prípadnú drámu sa im zrealizovať nepodarilo. Rozhodovali Moravčík, Szikora ml., D. Šafár.
P. Vozokany: . Sádovský – Varga, R. Bandzi, Tomašek, B. Sádovský, L. Buchlovi, Styecz, Plašek, Beuš, Buchlovi, T. Sádovský.
D. Pial: S. Trgiňa – Ledéni, Bujka, Bútora, Vízi, M. Trgiňa, Jedlička, Valach, Sladíček, Fury, Mesároš.
Podlužany - S.Tekov 0:0. V zápase prevažoval jednoznačne útok nad obranami. Oba tímy preferovali defenzívnu hru a tak sa nemožno čudovať, že skóre ostalo nezmenené až do samotného konca. Ak si aj niektorý z tímov dokázal vypracovať gólovú príležitosť, jej realizácia bola slabá a brankári sa prekvapiť nenechali. Bezgólová remíza je tak absolútne spravodlivá a zaslúžená. Rozhodovali Kolár, Macho, Mihál.
Podlužany: Cetner – Búry, Szalma, Luká, Vallo, Kováik, Frajka, P. Šebo, M. Šebo, Víg, uvara.
St. Tekov: Baík – Krnan, Máaj, Frtús, M. Halabuk, P. Hajko, Angleta, Bánsky, B. Halabuk, Daniš, S. Frtús.
Čaka - Šarovce 7:0 (3:0) góly: Mudroň 3, Bielik 2, Dobrota, Valo. Líder tabuľky sa v zápase s outsiderom príliš nezapotil. Domáci si po zbabranom zápase spred týždňa potrebovali napraviť renomé a podľa toho to na ihrisku aj vyzeralo. Šarovce nekládli väčší odpor a tak skóre utešene narastalo. Blysol sa hlavne Mudroň, ktorý zostrelil hostí hetrikom. Líder sa až do konca bavil futbalom a pripísal si očakávané a hladké víťazstvo. Rozhodovali Sekereš, Kolev I., Kopanicová, D. Dosípal.
aka: Molnár – Š. Taaši, M. Havran, Dobrota, Meiling, Valo, Kopernický, Mudro, Jakab, Bielik, H. Taaši, striedali: Stojka, Vígaš, Hegeduš, Hlinka.
Šarovce: Fehervári – P. Madaj, Furinda, Baláž, Kondrčík, Tóth, Michalík, Nagy, Horváth, Banda, Maday.
Tlmače - Plášťovce 6:0 (4:0), góly: P. Havran 3, Titurus, Mlynárik, Jenes. Tlmače potvrdili dobrú formu z posledných kôl a nedali súperovi ani najmenšiu šancu pomýšľať na dobrý výsledok. Zápas kontrolovali od prvých minút a potvrdili rolu favorita. Už do polčasu bolo výsledkovo v podstate vymaľované, domáci po štyroch góloch v sieti bezzubých hostí jasne kontrolovali priebeh a tri body tak zostali doma. Rozhodovali Galgóci, Nagy, D. Drappan.
Tlmače: Kotora – Izakovič, Bombala, Líška, Mlynárik, Jenes, Kissimonyi, Kolár, P. Havran, T. Titurus, Kupec.
Plášťovce: Farkaš – E. Krížek, R. Križan, Somló, Szabol, Jeleň, Príbranský, Páleš, Benček, Szabó, Nanias.
13. Šarovce 21 7 1 13 23:66 22 (-8)
14. Kalinčiakovo 21 5 2 14 43:50 17 (-16)
15. N. Dedina 21 5 2 14 28:67 17 (-13)
16. Jur n/H. 21 3 3 15 18:60 12 (-18)
II.trieda 21.kolo
Vyškovce - Bátovce 3:1 (1:0), góly: E. Kováčik 2, Gálik – Konček, (Szikora st.),
Bátovčania boli v zápase jasne lepším mužstvom, lenže šťastena sa od nich v nedeľu odklonila. Domáci len nakopávali lopty a po jedinej vydarenej akcii sa aj ujali vedenia. V druhom polčase už hostia úplne kontrolovali stred poľa, vypracovali si množstvo čistých šancí, lenže skórovať sa im nepodarilo. Naopak Vyškovčania z ničoho nič opäť udreli a bolo 2:0. Potom sa stretnutie už len dohrávalo a všetky body ostali nakoniec doma.
Tešmak - Lok 0:1 nedohrané, gól: G. Gunič, (Svetlošák),
V Tešmaku sa diali veci, ktoré na futbalový trávnik vôbec nepatria. V 15. min. vylúčil rozhodca Svetlošák domáceho hráča a o desať minút neskôr išiel predčasne pod sprchy aj ďalší hráč Tešmaku. Ako nás informovali zástupcovia hosťujúceho mužstva, na adresu hlavného rozhodcu sa zniesla vlna kritiky a vzápätí ho domáci hráči inzultovali. Neostávalo mu preto nič iné, len stretnutie predčasne ukončiť.
V. Turovce - P.Ruskov 2:1 (1:1), góly: Matyó, Šaliga – J. Farkaš, (Žirko),
Turovčania nastúpili na zápas v nových dresoch, ale bez troch útočníkov. Na hrot sa preto postavili náhradný brankár s trénerom a tí aj zaknihovali oba úspechy domácich. Ako prvý sa presadil Matyó, keď preloboval hosťujúceho brankára. O dve minúty však už bolo vyrovnané. V druhom dejstve mali domáci obrovskú prevahu lenže gólovo sa presadiť nedokázali. Tri body preto musel ratovať domáci kouč Šaliga, keď zblízka doklepol loptu do siete a rozhodol tak o majiteľovi troch bodov.
N. Tekov - Santovka 2:1 (1:0), góly: Nagy, Kacian – Hudec, (Klabníková),
Líder privítal na svojom ihrisku mužstvo zo spodnej časti tabuľky, a tak sa čakal jednoznačný priebeh. Santovčania sa však počas celého zápasu umne bránili a snažili sa hrať na rýchle protiútoky. V 30. min. sa presadil domáci Nagy a stanovil polčasové skóre. V 60. min. pridali Tekovčania aj druhý gól, ktorého autorom bol Kacian. Hostí však tento moment nezlomil a o štvrťhodinku sa im podarilo výsledok skorigovať. Do konca zápasu však už viac gólov nepadlo, a preto si hráči Nového Tekova upevnili prvú pozíciu.
Bory - H.Kosihy 2:1 (0:1), góly: Tóth, Mäsiar – D. Lakatoš, (Kováč H.),
V Boroch sa hral kvalitný, bojovný zápas a hráči si nedarovali ani centimeter priestoru. V 30. min. sa ujali vedenia hostia, keď presne zakončil D. Lakatoš. Borania v druhom polčase ešte viac vystupňovali aktivitu a v 55. min. Tóth z voleja vyrovnal. Diváci si mohli zatlieskať opäť v 75. min., keď presne namieril Mäsiar a rozhodol o tom, že tri body ostali doma.
Keť - H. Turovce 3:2 (1:2), góly: Gál 2, Farkaš – Goral, P. Tóth, (Bakači),
Domáci v zápase veľmi chceli vyhrať, pretože domáci Gál oslavoval narodeniny. To sa im však zo začiatku veľmi nedarilo a prehrávali už o dva góly. Gál však ešte pred odchodom do šatní vykresal iskierku nádeje. V druhom dejstve už hrali Keťania podstatne lepšie a oslávenec Gál vyrovnal. V ďalšom priebehu sa hostia zamerali na udržanie výsledku, čo sa im však nakoniec nepodarilo a domov sa vracali s prázdnymi rukami.
Čata - Farná 3:1 (1:1), góly: K. Varga, G. Raj, T. Struhár – Tóth, (Havran),
Domáci sa v priemernom zápase ujali vedenia už v 10.min. zásluhou kanoniera Kornela Vargu. Po góle však nepochopiteľne poľavili, čo hostia z Farnej aj využili a ešte do prestávky Tóth vyrovnal. V druhom dejstve pokračovala ležérna hra domáceho mužstva. Hráči Farnej sa lepšie pohybovali, snažili sa kombinovať, lenže domácich ratoval brankár. Neskôr sa predsa len presadili Raj so Struhárom a tak si mohli domáci zaknihovať ďalšie víťazstvo.
Rybník - I.Úľany 1:1 (0:0), góly: Šálka – Morvai, (Skačan)
V Rybníku sa hral opatrný futbal. Šancí bolo na oboch stranách ako šafranu, no v 45. min. spálil obrovskú domáci P. Harmady, keď zblízka trafil iba brankára hostí. V druhom polčase pokračovala nevýrazná hra oboch útokov. V 80. min. sa predsa len presadil hosťujúci Morvai a naklonil misky váh na stranu hostí. Rybníčania sa však nevzdávali a v 85. min. ratoval aspoň bodík Šálka, keď doklepol loptu do odkrytej brány.
III.trieda SZ 19.kolo
Beša - Veľký Ďur 0:5 (0:4), góly: Hamar 2, Osvald, Révay, Holečka.
Zápas bol jasne v rukách hostí, ktorí prakticky už v prvom polčase rozhodli o svojom triumfe, keď vsietili štyri góly. Po zmene strán sa stretnutie už iba dohrávalo, Ďur kontroloval priebeh a zaslúžene a bez problémov zvíťazil a odniesol si plný bodový zisk.
M. Ludany - V. Kozmálovce 1:0 (0:0), gól: Cibula
V Ludanoch boli šťastnejší domáci, ktorí si vypracovali aj viac gólových šancí. Ich koncovka však bola žalostná a tak sa napokon o tesné víťazstvo museli obávať až do záverečného hvizdu. Tri body však napokon zostali u hostiteľov.
Horný Pial - Podlužany B 3:0 (2:0) – nedohrané, pre inzultáciu hlavného rozhodcu hráčom hostí, góly: Húdik, Macák, Majo.
Hronovce - Sikenica 0:1 (0:1), gól: Zoltán Benčík
V Hronovciach sa z víťazstva radovali šťastnejší hostia, ktorí svoju gólovú príležitosť dokázali zúžitkovať. Naopak domácim sa streľba nedarila podľa predstáv a tak sa zrodilo tesné víťazstvo Sikenice.
Tupá – Hokovce 4:0 (1:0), góly: Nagy 2, Kuczmera, Konopka
V Tupej boli diváci svedkami jasného zápasu, ale až po zmene strán. V prvom polčase sa domáci nedokázali výraznejšie presadiť a Hokovce tak s nimi držali krok. Po zmene strán si ale strelci z domáceho tábora predsa len obuli strelecké kopačky a napokon vyhrali zaslúžene 4:0.
M. Ludince – Pastovce 2:5 (0:2), góly: Bélik, Baka – Olé, Tóth, T. Molnár, K. Molnár, Šamko
V Ludinciach sa hral zápas s divokým skóre. Hostia sa v polčase dostali do dvojgólového náskoku. Druhý polčas sa niesol v znamení gólov, s ktorými akoby sa vrece roztrhlo. Pastovce boli mimoriadne efektívne a pochovali nádeje domácich na zisk čo i len jediného bodu.
Lontov - T.Lužany 4FSC 3:2 (1:0), góly: Piatrik, Műller, Šrajer – Potocký, Cseri
Prvý polčas sa niesol v znamení opatrných obrán. Ani jeden z tímov nechcel urobiť chybu. Domáci však otvorili skóre a do kabín sa im tak odchádzalo ľahšie. Po zmene strán pribúdali góly rovnovážne na oboch stranách. Strelci sa činil a druhý polčas obohatili o štyri góly. Lontov si už ale tri body vziať nenechal.
Hrkovce - Málaš 6:0 (2:0), góly: Olczár 2, Tóth, Farkas, Teknős, Pásztor
V Hrkovciach to bola jasná záležitosť domácich. Tí hrali v absolútnej pohode, vychádzali im kombinácie a súpera do vážnejšej šance ani nepustil. Zvlášť druhý polčas im vyšiel nad očakávanie, keď vsietil štyri góly. Vynikal predovšetkým skvele hrajúci Olczár, ktorý hetrikom zničil hostí.
1. Sikenica 12 9 1 2 33:7 28 (10)
2. Hrkovce 12 8 3 1 28:9 27 (12)
3. Lontov 12 7 1 4 39:23 22 (4)
4. Pastovce 12 7 1 4 28:16 22 (4)
5. T. Lužany 4FSC 12 6 2 4 27:23 20 (2)
6. Hronovce 12 4 4 4 18:18 16 (-2)
7. M. Ludince 12 4 1 7 27:30 13 (-5)
8. Málaš 11 4 1 6 9:27 13 (-2)