Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Žiarske nádeje na postup idú ku dnu, prekvapenie v Ždani a Novej Bani

II. LIGA VÝCHOD

20. kolo:
FK Žiar nad Hronom – Dukla Banská Bystrica B 2:3 (0:0), góly: 55. Kaplan, 90.+ Červenec – 77. Semeník, 84. Saini, 85. T. Libič (z 11 m), ŽK: Šnirc, Mujkoš, Puliš, Kubinec – Bušík, Kamas, Saini, rozhodoval Slíž, 550 divákov
V 2. min strela Kaplana tesne minula horný roh brány hostí. V 6. min Páleník hlavičkoval a brankár hostí vytlačil loptu na brvno. V 16. min strela Rapčana skončila v náručí brankára Szabóa. V 13. min pohrozili hostia, keď strelu Semana zlikvidoval Gramblička V 27. min po úniku Semeníka po pravej strane jeho krížnu gólovú strelu žiarsky brankár pravou nohou vyrazil na roh. V 55. min v šestnástke hostí priklepol Kubinec loptu Kaplanovi a ten nechytatelne napálil loptu do šibenice Szabovej brány. Po tomto góle hostia otvorili hru, domáca záloha im nedokázala konkurovať. V 77. min si na prihrávku za obranu domácich nabehol Semeník a Grambličkovi nedal šancu – 1:1. V 84. min sa po góle Sainiho hostia ujali vedenia. Na 1:3 zvýšil po faule Grambličku na Semana z penalty T. Libič a bolo rozhodnuté. V nastavenom čase stanovil konečný výsledok Červenec.
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička – Kaplan (78. Červenec), Podlucký, Orávik, Knap (48. Škultéty), Kubinec, Páleník, Mujkoš, Rapčan, Šnirc (48. Puliš), Stacho
DUKLA B: Szabó – Daško, Štuber, Úškrt, Kamas (74. Murín), Seman, T. Libič, Hoferica, Rusnák (46. Saini), Semeník, Bušík (63. M. Libič)
FK Čadca – FK Spišská Nová Ves 0:1 (0:0), gól: 82. Sirko, rozhodoval Ihring, 600 divákov
FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš – Odeva Lipany 3:1 (2:1), góly: 9. a 58. Bella, 12. Blaštík - 44. Džubák (z 11 m), ČK: 77. Kubáň (Lipt. Mikuláš), rozhodoval Vorel, 400 divákov
MFK Stará Ľubovňa - MFK Ružomberok B 1:0 (1:0), gól: 34. Baran, rozhodoval Bochnovič, 650 divákov
MFK Dolný Kubín - MFK Vranov nad Topľou 3:1 (2:1), góly: 11. Holub, 44. Gonda, 80. Plančo - 2. Hajdúch, rozhodoval Gábor, 500 divákov
MŠK Tesla Stropkov - Slavoj Trebišov 0:3 (0:1), góly: 10. P. Tomko, 87. Toporčák, 89. Ľ. Rusnák, rozhodoval Sedlák, 400 divákov
ŽP Šport Podbrezová B - TJ Cementár Turňa nad Bodvou 3:1 (1:1), góly: 28. a 70. M. Giertl, 62. Ďurajka - 44. Sanislo, rozhodoval Kráľovič, 210 divákov

21. kolo:
Sokol Dolná Ždaňa – FK Rakytovce 85 0:2 (0:1), góly: Fojtík, Jopko, rozhodoval Pocklan, 340 divákov
Pekný futbal mužstiev z čela tabuľky. Na začiatku mimoriadne pokojného stretnutia zahodil dve šance domáci Kukučka. Hostia sa ujali vedenia v 45. minúte strelou z priameho kopu. V 55. minúte vysunul Sepeši Sekereša, no ten zo siedmych metrov tesne minul bránu. Na dva nula zvyšoval Jopko, ktorý po samostatnom úniku nedal brankárovi šancu.
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Varecha, Kukučka, Sekereš, Sepeši, R. Urgela (86. Rendek), Pinka, Demko (67. S. Urgela, Chrappa, Dulaj (46. Zuberník)
RAKYTOVCE: Vyskoč - Čabala, Mala, Fojtík (86. Turák), Turčan, Hric, Jopko (87. M. Repčin), Jarkulič, Gašpar, Schidtmayer, Kovalčík
Ostatné zápasy: MFK Lokomotíva Zvolen – Jednota Bánová 0:0, Rimavská Sobota B - Lietavská Lúčka 0:3 (0:1), góly: 34. Drahno, 67. Klimík, 78. Šupina , Brusno - Rudinská 1:0 (0:0), gól: 62. Beňák, Kysucké Nové Mesto - Králiky 2:0 (0:0), góly: 81. Kľago Michal, 90. Záhradník, Námestovo - Bytča 1:2 (1:1), góly: 9. Kucek - 23. Capko, 51. Holeščák, Krásno nad Kysucou - Žilina B 1:0 (0:0), gól: 65. Pagáč, Kremnička - Dolná Strehová 1:1 (0:0), góly: 51. Bíreš - 80. Gluch

19. kolo:
Sandrik Dolné Hámre – Jupie Banská Bystrica-Podlavice 1:3 (1:0), góly: Zeleňák - Šatánek 2, Haviar, ŽK: Kotrý, Muha, Zeleňák, P. Brodziansky (všetci Dolné Hámre), ČK: Pašák (Podlavice), rozhodoval Čičmanec, 100 divákov
Hráči Sandriku doplatili na obrovské množstvo nevyužitých šancí, čo využili hostia a domov si odviezli tri body. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom by bola spravodlivejšia remíza.
DOLNÉ HÁMRE: Pukan (30. Beták) - Listofer, Kramár, Frim, Káčer (75. J. Brodziansky), Kotry (70. P. Brodziansky), Repiský, Muha, Galeta, V. Zeleňák, M. Zeleňák
MFK SLOVMAG Revúca – PS Hliník nad Hronom 0:0 (0:0), rozhodoval Bencúr, 350 divákov
Obojstranne vyrovnaný zápas mohli diváci vidieť v Revúcej. Remíza sa zrodila aj vďaka nepremenenej jedenástke domácich a neuznanému gólu v 90. minúte na strane Hliníka nad Hronom.
HLINÍK NAD HRONOM: Packo - Koniar, Murín, Necpal, Sedliak, Pilnik, Sviržovský, Slaný (71. Blaho), Želiar (40. Demko), Krčmárik (85. Lačuha), Šopa
Ostatné zápasy: Hajnačka – Fiľakovo 2:3 (1:2), Bartko, Molnár - Toth, Mihályi, Száfrány, V. Krtíš – Kalinovo 3:2 (2:0), Varholák 2, Holub - Lorinčík, Kolka, Ružiná – Jesenské 4:1 (3:0), Dibala 3, Líška - Petříček, Poniky – Tisovec 1:3 (0:1), Poliak - Šándor, Sihelský, Súdor

19. kolo:
FK Žiar B/Ladomerská Vieska – OŠK Dobrá Niva 1:1 (1:0), góly: Maruniak - Chamula, ŽK: Maruniak, Rafaelis, Víglaský - Jelok, Pšenica, rozhodoval Szabo, 200 divákov
V prvom polčase mali domáci hráči miernu prevahu, no napriek tomu si vypracovali len niekoľko šancí. Skóre otvoril Maruniak, ktorý prekvapil hosťujúceho brankára strelou z pravej strany. V druhej polovici hry hráči Viesky poľavili v ostražitosti a 10 minút pred koncom inkasovali vyrovnávajúci gól.
ŽIAR B/LADOMERSKÁ VIESKA: Pažout - Lalo, Lepšík, Karásek, Víglaský, Dobrota, Rafaelis, Trvalec (80. Kubašský), Maruniak, Jakubeje, Goral
MFK Nová Baňa – Družstevník Priechod 0:2 (0:0), góly: Lamper, Durana, ŽK: Slavka, Guláš, Krivočenko - Vajda, Filipko, Radoš, rozhodoval Maga, 250 divákov
Po prvom vyrovnanom polčase sa domáci zamerali hlavne na útok. Hralo sa prakticky na jednu bránku. Hostia hrozili len z občasných protiútokov a táto stratégia sa im nakoniec vyplatila.
NOVÁ BAŇA: Poliačik - Rybár, Budinský, Laco, Mánik, Slavka, Guláš, Turčan, Pavlík, Marko (58. Pecho), Binda (46. Krivočenko)
Slovan Dudince – Baník Štiavnické Bane 6:1 (3:0), góly: T. Harach 3, Vankovic, P. Dodok, M. Harach - Urgela (z 11 m), rozhodoval Jánoš, 300 divákov
Hráči Dudiniec boli jednoznačne lepší, aspoň v množstve strelených gólov. Avšak výsledok nezodpovedá predvedenej hre hostí, ktorí inkasovali štyrikrát svojou vlastnou vinou.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Kozlík - Venglár, Pavlík, Urgela, R . Košarník, Š. Košárník, Ondrík, Beňo, T. Blaško, M. Blaško
Strojár SMZ Vyhne – ŠK MONTA PLUS Sásová 1:5 (0:3), góly: Bosák - Dubovický 2, Ďuriš, Kováč (z 11 m), ŽK: Hlinka (Vyhne), rozhodoval Kyzek, 200 divákov
Krutý výsledok pre domácich. Po prvom polčase bolo skóre 0:3, no mohlo byť aj vyrovnané. Vyhne nepremenili jedenástku a ich súper dokonale využil svoju výškovú prevahu v ich šestnástke.
VYHNE: Herold - Hlinka, Bujnák, Lupták, Gorbov, Kašiar, Hrnčiar, Šouc, Šrot, Majerský
MFK Žarnovica – Partizán Čierny Balog 2:2 (0:1), góly: Hlavačka 2 - Kleskeň, Pančík, ŽK: Štefanka - Pečovský, Betka, rozhodoval Siman, 200 divákov
Žarnovičania odohrali veľmi slabý prvý polčas, čo využili hostia vyhrávali o jeden gól, ku ktorému im pomohol aj silný vietor. Druhá časť stretnutia sa niesla v réžii domácich. Škoda šancí, ktoré nevyužil Nasvetr.
ŽARNOVICA: Špano - Štefanka, Ištván, Repiský, Ziman, Kopernický (61. Le), Rožko, Hlavačka, Černák, Nasvetr (62. Mičík), Laurov
Ostatné zápasy: Radvaň – Hrochoť 2:0 (0:0), Výlupok, Bajdich, Hontianske Nemce – Kováčová 1:1 (1:0), Udič – Végh (z 11 m)

1. N. Baňa 19 15 1 3 64:14 46
2. Dudince 18 12 2 4 44:22 38
3. Sásová 18 9 5 4 47:19 32
4. Radvaň 19 9 3 7 38:33 30
5. Žiar B 18 8 5 5 24:17 29
6. Žarnovica 19 7 7 5 33:24 28
7. P.Č. Balog 18 6 5 7 25:34 23
8. Priechod 18 7 2 9 19:30 23