Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Hokejbal - kontakt Rabbitex liga - Posledné postupové miesto stále voľné

Dvadsiate kolo KRL ligy opäť neprinieslo rozuzlenie boja o posledné postupové miesto a tak si Zotherm Warriors na svojho kolegu do vyraďovacej časti ešte týždeň počká. O tom, že dvojice v play-off budú kompletné až po vzájomnom zápase Investorov s Béčkarmi rozhodli dnešné zápasy S-club - Kontakt B a Terve Tuola - H.I. Citróni. V prvom zápase vyzeralo byť po 1.tretine rozhodnuté, keďže ju S-club vyhral hladko 4:1, ale potom školáckymi chybami darovali Béčku nielen vyrovnanie, ale celý zápas. Citróni nastúpili na zápas proti Terve Tuole vyhrať a tým viac-menej prakticky rozhodnúť o svojom postupe, ale Terve odohrala dobrý zápas a po góle v predĺžení si pripísala 2 body kým Citróni len 1 bod.
V zápase prestíže medzi bojovníkmi a áčkarmi boli dlho na koni nečakane práve áčkari, ktorý dve minúty pred koncom ešte viedli, avšak Zotherm dokázal svoju silu a nakoniec si skúpo zobral všetky body.
Zotherm - Kontakt A 5:4
Góly: 10:22 Ildža (Šajben R., Veselovský) 0:1; 11:56 Naď (Valenteje) 1:1; 14:32 Šajben R. (Kováč) 1:2; 17:03 Valenteje (Andruška, Fazekaš) 2:2; 17:28 Šajben R. 2:3; 19:01 Šajben R. (Kušnierik I.) 2:4; 19:42 Fazekaš (Valenteje, Andruška) 3:4; 28:08 Andruška (Suchánsky) 4:4; 28:25 Valenteje (Naď, Fazekaš) 5:4.
Po bezgólovej prvej tretine, ktorú síce, čo sa týka držania lopty ovládal Zotherm, ale čo sa týka šancí skórovať, tak jednoznačne viedol Kontakt, sa v 22. sek. 2. tr. ujal vedenia Kontakt A. Pozorná obrana, forčeking, rýchle brejky... To bolo to, čo v týchto chvíľach platilo na majstra, navyše ak sa k tomu pridala nedôslednosť obrancov Zothermu, tak ich brankár sa musel neraz potiť. Po góle na 1:0 sa Zothermu podarilo rýchlo odpovedať a zdalo sa, že prevezme hru do svojich rúk, ale opak bol pravdou a Kontakt A sa po nádherných akciách Rasťa Šajbena ujal vedenia 2:1, 3:2 a dokonca aj 4:2! Kontakt A však doplácal na zbytočné fauly a následné vylúčenia a tak pred druhou prestávkou Zotherm znížil na 4:3. V tretej tretine sa Zotherm snažil natlačiť pred bránku Kontaktu, no jeho hráči veľmi pozorne a dôsledne bránili a tak sa vyrovnanie tak skoro nečrtalo. A keď sa aj Zothermu podarilo dostať pred Gajňáka, tak ich strely šli väčšinou nad. Keď nedáš, dostaneš... po presnom pase v polovici 3. tr. šiel sám na bránku Kušnierik Igor, avšak vybehnuvší Meszároš ho pri blafáku fauloval a tak rozhodca nariadil trestné strieľanie. Šajbenovi strela tentokrát nevyšla a tak Zotherm zbrane neskladal.O tom, že majster body nepúšťa ľahko sa tentokrát presvedčili aj hráči Kontaktu A, ktorých v predposlednej minúte obral aj o posledný bod Andruška a Valenteje a tak napokon majstrov slabý výkon stačil, aby si zaknihoval 15 víťazstvo v rade.
S-club foxies - Kontakt B 4:9
(4:1, 0:5, 0:3)
Góly: 02:46 Halimovič (Brúna, Rybár) 1:0; 04:56 Halimovič (Rybár) 2:0; 06:27 Rybár 3:0; 07:04 Takáč 3:1; 09:53 Liška (Brúna) 4:1; 12:32 Takáč 4:2; 15:29 Kovácsik (Mikuška) 4:3; 16:10 Takáč 4:4; 19:14 Takáč 5:4; 19:59 Takáč 6:4; 22:14 Slávkovský 7:4; 25:02 Takáč (Lehocký) 8:4; 25:11 Kovácsik (Mikuška, Takáč) 9:4.
Hráči S-clubu foxies v stúpili do tohto zápasu lepšie a v polovici 1. tretiny už vyhrávali 3:0 a zdalo sa, že ich spanilá jazda bude klincom do rakvy nádeji na postup do play-off pre Kontakt B. Keď 7 s. pred koncom 1. tr. upravoval Liška na 4:1, čím odčinil hrubú chybu obrany, po ktorej Takáč znižoval, zdalo sa, že sa Kontaktu B rozbeh 2. tímu KRL nepodarí zastaviť. Avšak, to by obrana líšok nemohla spraviť tri školácke chyby, keď ako z kopiráku prihrávali pred prázdnu bránu Takáčovi. A keďže sa medzi tieto chyby vtesnala akcia Kovácsika s Mikuškom, tak bol po 2. tr. razom stav zápasu 4:6 v prospech Kontakt B.Nádej do boja o play-off si tentokrát už Kontakt B nenechal zobrať z rúk a začal využívať aj ďalšie chyby v obrane a neistotu nového brankára S-clubu a tak3. tretina už bola jasne v rukách Kontaktu B. A tak je jasné, že o poslednom postupujúcom do play-off sa rozhodne až v priamom zápase posledného kola medzi Kontaktom B a Husár Invest Citrónmi.
Terve Tuola - H.I. Citróni 5:4p
Góly: 07:46 Klimko (Matejov, Kollár) 1:0; 08:08 Kurpaš (Filip) 2:0; 13:25 Slušný (Uhrin) 2:1; 15:54 Slušný 2:2; 16:53 Kmeť 3:2; 18:18 Beňuš (Matejov) 4:2; 18:39 Slušný 4:3; 20:40 Černák (Uhrin) 4:4; 31:49 Matejov (Kollár) 5:4 Pp.
H.I.Citróni nastupovali na zápas s cieľom vyhrať a tým si zabezpečiť postup do play–off. Prvý gól prišiel až koncom 1. tretiny počas presilovky Terve Tuoly, keď po krásnej prihrávke Matejova, Klimko trafil odkrytú bránu (1:0).Už o pár sekúnd na to pridal ďalší gól Kurpaš (2:0)a zdalo sa, že H.I.Citróni nezískajú žiadny bod. Citróni však nezložili zbrane a do polovice 2. tretiny vyrovnali na 2:2 zásluhov výborne hrajúceho Slušného (2:1, 2:2) V druhej tretine sa podarilo zásluhov Kmeťa a Beňuša opäť dostať Terve Tuolu do vedenia a následne ukludniť svoju hru. Keď však v závere 2. tretiny znížil na 4:3 opäť Slušný, dalo sa očakávať, že tento gól naštartuje bojovných Citrónov. To sa potvrdilo a už 40 sekund po vhodení buli bolo vyrovnané zásluhov tvrdej streli Černáka 4:4. A keď že 3. tretina skončila nerozhodne, začalo sa 5 minútové predĺženie. Neprešli ani 2 minúty a krásny kombinačný útok v podaní Matejov, Kollár doniesol víťazný gól pre Terve Tuolu 5:4. Aj napriek výborne hrajúcim H.I.Citrónom si 2 body odnieslo družstvo Terve Tuoly a tak o tíme ktorý postúpi do play-off sa rozhodne budúci týždeň.
Gentlemani - Lions Gympel 5:0k
IGORKUŠNIERIK

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V Žiari nad Hronom pribudnú ďalšie odberové miesta

Mesto pripravuje niekoľko nových odberových miest, na ktorých by sa vďaka online registrácii nemuselo čakať v radoch.

Začína sa celoplošné testovanie, na týchto miestach sa môžete dať testovať

Na Slovensku začína celoplošné skríningové testovanie. V našom regióne sa môžete dať otestovať na viacerých miestach.