Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Žiar vyhral po troch týždňoch, prekvapujúca prehra Novej Bane

II. LIGA VÝCHOD

21. kolo:
MFK Vranov nad Topľou - FK Žiar nad Hronom 1:4 (0:2), góly: 68. Mujkoš (vlastný) - 28. a 64. Páleník, 30. Žiak, 75. Červenec, ŽK : 79. Petro, 51. Babjak - 45. Orávik, 32. Červenec, rozhodoval: Gál, 400 divákov
Zápas sa hral za stáleho dažďa. Boli sme to mi keď Červencovu strelu do šibenice z diaľky vyrazil domáci brankár na roh. Po rohovom kope Žiakom, si na center nabehol Páleník a v 28. min. otvoril skóre zápasu. V 30. min. na 0:2 upravil z blízka Žiak po prihrávke Červenca. Po polčase si domáci na začiatku vypracovali dve šance. Prvú bravúrne zneškodnil Gramblička pravou nohou a druhú, hlavička domáceho hráča minula tesne bránu. Po vysunutí v 64. min. a zaváhaní brankára so svojim obrancom, svojou dôslednosťou zvýšil Páleník na 0 : 3. V 68. min. súper nakopol loptu pred našu bránu a Mujkoš po nedorozumení s Grambličkom si dal vlastný gól. V 75. min. po osi Orávik, Páleník a Červenec, posledne menovaný upravil stav zápasu na 1:4.
ŽIAR: Gramblička, Podlucký, Knap, Kubinec, Žiak (88. Macejko), Kaplán (76. Rapčan), Páleník, Oravík, Škultéty, Červenec (82. Boldiš), Mujkoš
VRANOV: Dedinský, Petro, Jenčko, Babjak, Kupec (55. Kulich), Nemčík (46. Bartko), Komár (70. Duda), Hajdúch, Vožný, Jaworek, Slavkovský
FK Spišská Nová Ves - ŽP Šport Podbrezová B 0:0 rozhodoval: Leško, 300 divákov, Odeva Lipany - MFK Dolný Kubín 0:2 (0:1), góly: 31. Janky, 55. Plančo, rozhodoval: Doboš, 430 divákov, Dukla Banská Bystrica B - MFK Ružomberok B 1:1 (0:1), góly: 67. M. Libič - 3. Kapláň, rozhodoval: Farkaš, 150 divákov, TJ Cementár Turňa nad Bodvou - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 0:2 (0:1), góly: 4. Balúch, 81. Tomek, rozhodoval: Kakaščík, 250 divákov, Slavoj Trebišov - FK Čadca 1:0 (0:0), gól: 68. Petričko, rozhodoval: Bucko, 350 divákov, MŠK Tesla Stropkov - MFK Stará Ľubovňa 1:1 (0:1), góly: 48. R. Tomko - 20. Renčko, rozhodoval: Eperješi, 400, divákov

22. kolo:
Králiky - D. Ždaňa 1:1 (1:0), Góly: 17. Klinec - 89. Sekereš, ŽK: Zlevský - Rozemberg. Rozhodoval Králik, 250 divákov
Prvý polčas bol vyrovnaný. V 17. min prekrásnymi nožničkami Klinec do šibenice zabezpečil domácim vedenie. Hostia vyrovnali v 89. min z trestného kopu. Výsledok je spravodlivým vyjadrením síl.
DOLNÁ. ŽDAŇA: Gašpir - Krivjančin, Rozemberg, Kukučka (74. Lavrov), Sekereš, Sepeši, Urgela R., Pinka (62. Urgela S.), Demko, Chrappa, Miškov (57. Zuberník)
Ostatné zápasy: Rakytovce - Brusno 4:0 (3:0), Žilina B - Námestovo 7:1 (2:0), Bytča - R. Sobota B 2:4 (1:1), Bánová - Krásno n. K. 1:1 (0:0), Liet. Lúčka - K. N. Mesto 2:1 (2:0), D. Strehová - Zvolen 2:2 (1:0) , Dohrávané 16. kolo: Bytča – Rudinská 0:1 (0:0)
Rudinská - Kremnička - nehrali pre virózu domácich futbalistov.

20. kolo:
Kalinovo - Dolné Hámre 1:1 (1:1), góly: Kurek - Zeleňák, rozhodoval: Turňa, 100 divákov
Vyrovnaný zápas, do ktorého Hámre nastúpili s defenzívnym systémom hry. Ten uhrali a obidve mužstvá si rozdelili spravodlivo po bode. Hostí môže mrzieť najmä Zeleňáková nepremenená šanca.
DOLNÉ HÁMRE: Pukan - Listofer (80. Brodziansky), Švihla (33. Uhler, Beták), J. Peták, Káčer, Kotry, Repiský, Muha, Galeta, V. Zeleňák, M. Zeleňák
Hliník nad Hronom - Poniky 4:0 (2:0), góly: Krčmárik 2, Sedliak, Pilnik, rozhodoval: Fábry, 160 divákov
Hráči Hliníka mali celý zápas prevahu, ktorú bolo vidieť aj na polčasovom skóre. Počet strelených gólov si zopakovali aj v druhom polčase a pri množstve nepremenených šancí domácich môžu byť hostia radi, že skóre nebolo väčšie.
HLINÍK NAD HRONOM: Packo (83. Webber) - Koniar, Blaho, Necpal, Murín, Pilnik, Sviržovský, Demko, Sedliak, Krčmárik, Šopa
Ostatné zápasy: Fiľakovo – Revúca 1:0 (1:0), Tisovec – Selce 2:1 (0:0), Poltár – Ružiná 2:1 (1:0), Jesenské – V. Krtš 3:2 (2:1), Kalinovo – D. Hámre 1:1 (0:1), Podlavice – Hajnačka 3:0 (0:0
Dohrávané 14. kolo: Jesenské – Tisovec 3:1 (1:1). Petříček, Lacko, Mogyorobi - P. Šándor. Hajnačka – Poniky 3:2 (1:0). Ruszo 2 (2. z 11), Csokovács - Patráš, Hakel. Dolné Hámre – Selce 1:2 (0:1). Frím (z 11 m) - Mořingl 2. Veľký Krtíš – Ružiná 2:0 (1:0). Berec, Holík.

20. kolo: Kováčová - Žarnovica 0:0 (0:0), rozhodoval: Jánošík, 200 divákov
Vo vyrovnanom zápase mohli kľudne vyhrať hostia, ale štastena sa nepriklonila na žiadnu stranu. Najväčšiu šancu prvého polčasu spálil Nasvetr. V druhom polčase pokračovali hostia aj domáci v rovnakom tempe a zápas sa skončil spravodlivou remízou.
ŽARNOVICA: Štefanka - Ištván, Roško, Ziman, Kopernický (46. Hlavačka), Repiský, Hlavačka, Černák, Mičík (80. M. Špano), Laurov
Štiavnické Bane - Nová Baňa 2:1 (1:1), góly: M. Hrubčo, Urgela - Švec, rozhodoval: Ligač, 130 divákov
Zápas začali lepšie hostia, no so svojej miernej prevahy nič nevyťažili. Potom sa hra na dlhú dobu vyrovnala a až v 85. minúte rozhodol o víťazovi Urgela z priameho kopu.
ŠTIAVNICKÉ BANE: T. Blaško - Kmeť, Pavlík, Hrubčo, Š. Košarník, R. Košarník, Venglár, Beňo, M. Blaško, Michálek, Urgela
NOVÁ BAŇA: Horváth - Rybár, Budinský, Laco, Mánik (62. Polc), Slavka, Švec, Pecho, Pavlík, Forgáč, Krivočenko
Čierny Balog – Vyhne 0:0, rozhodoval Chren, 150 divákov
Domáci začali aktívne, ale hosťom sa ich nápor na začiatku prvého aj druhého polčasu podarilo udržať. Hra sa postupne vyrovnávala a hralo sa hlavne v strede ihriska. Koniec tohoto bojovného zapasu poznačil dosť nervózny koniec.
VYHNE: Herold - Bujňák, Záhumenský, Hlinka, Šouc, Hrnčiar, Kašiar (85. Packo), Šimko (74. Bosák), Kabina, Lupták, Šrot
Ostatné zápasy: Žiar B/Ladomerská Vieska – Dudince 3:0 (1:0), Maruniak 2, Mackura, Sásová – Dudince 5:0 (2:0). Dubovický 3, Haring, Kováč, Priechod – Radvaň 1:2 (0:1), Barla -Výlupok, Pauer, Hrochoť – Žiar B/Ladomerská Vieska 4:1 (1:1), R. Sláva 2, Bajcár, J. Selecký - Dobrota, Dobrá Niva – Hontianske Nemce 2:0 (2:0), Chamula, Banski
Dohrávané 14. kolo: Kováčová – Štiavnické Bane 4:0 (1:0). Révay, Kajánek, Mistrík, Koreň. Priechod - Sásová 2:1 (0:1). Slobodník (z 11 m), Budaj - Darida, Hrochoť - P. Čierny Balog 1:1 (0:0). Uhliar - Mánik.
1. N. Baňa 20 15 1 4 65:16 46
2. Dudince 20 12 2 6 44:30 38
3. Sásová 20 10 5 5 53:21 35
4. Radvaň 20 10 3 7 40:34 33
5. Žiar B 20 9 5 6 28:21 32
6. Žarnovica 20 7 8 5 33:24 29
7. Priechod 20 8 2 10 22:33 26
8. Č. alog 20 6 7 7 26:35 25