Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Favoriti nezaváhali, Nová Dedina vonku vyhrala

ObM
Kozárovce – Levice 0:2 (0:1), góly: Maslen, Varga. V Kozárovciach sa predstavil favorit na postup, ktorý si po predchádzajúcej strate bodov potreboval napraviť reputáciu. To sa hosťom aj podarilo. Zápas bol síce vyrovnaný, ale domáci neustrážili dve štandartky Levíc a tie sa skončili gólmi, ktoré zároveň udržali Levičanov v hre o postup. Rozhodovali Dvornák, Galgóci, Slabý D. Drappan.
Kalinčiakovo - Jur n. Hr. 2:0 (0:0), góly: Kadja, Šimko. V Kalinčiakove sa hral dôležitý zápas o záchranu a oba tímy si to plne uvedomovali. Bol to predovšetkým boj, body totiž potrebovali obaja a tak sa krásny futbal ani nedal očakávať. Domáci mali prevahu, z viacerých šancí však premenili iba dve a aj preto sa strachovali o víťazstvo až do samého záveru. Tri body sú však v správnych rukách. Kalinčiakovo urobilo výrazný krok k záchrane. Rozhodovali Pál, Klabníková.
H. Kľačany - N. Dedina 0:1
(0:1), gól: J. Mráz. V Kľačanoch sa hral pomerne vyrovnaný zápas v priateľskom duchu a korektne. Hlavný rozhodca nemusel vytiahnuť ani jednu žltú kartu. Domáci celok mal viacej z hry, ale ich prevaha bola neplodná a hostia čakajúci na príležitosť sa dočkali v 44. minúte, kedy po rohu Mráz rozhodol o tom, že body si vezú hostia. Rozhodovali Žirko, Kopanicová, Kolev I.
Želiezovce - Dolný Pial 2:0 (1:0), góly: Kokoška, Páchnik. Zápas bol otvorený s prevahou domácich. Tí búšili do svojho súpera, ale neefektívne zakončovali. Nakoniec sa však favorit dokázal strelecky prebudiť a zvíťaziť 2:0. Hosťom snahu uprieť nemožno, ale hrá sa na góly a tie dali domáci. Želiezovce si tak upevnili priečku za vedúcim duom favoritov. Rozhodovali Galgóci, Dvornák, Morvay.
Žemberovce - S. Tekov 2:2 (1:1), góly: Obický, Krenčan za hostí. Hral sa bojovný futbal. Hostia pricestovali v značne oklieštenej zostave, čo domáci využili a ujali sa vedenia. S. Tekov však dokázal rýchlo odpovedať a oba tímy sa začali naťahovať o každý centimeter ihriska. Keďže ani jeden z tímov nedokázal streliť rozhodujúci gól, zrodila sa spravodlivá remíza. Rozhodovali Havran, Zaimi J., D. Kubica.
P. Vozokany - Šarovce 1:1 (0:0), góly: Turčík – Michalík. Vo Vozokanoch sa hral vlažný futbal, ktorý úrovňou príliš nenadchol. Obe mužstvá vychádzali z dobre organizovanej defenzívy a šance sa rodili len sporadicky. Obe družstvá si nič nedarovali a bojovali až na doraz. Vyrovnané stretnutie sa tak skončilo spravodlivou remízou, s ktorou boli spokojné oba celky. Rozhodovali Kollár, Mihál.
Podlužany - Plášťovce 1:0 (0:0), gól: J. Uhnák. Zaujímavý zápas, ktorého rozuzlenie prišlo až v samotnom záver. Oba celky túžili po víťazstve a preto sa zamerali na dôslednú obranu, s cieľom nedať súperovi priestor na nejakú gólovú šancu. Defenzíva prevládala aj po zmene strán a zdalo sa, že remíze nestojí nič v ceste. Prišla však 90. minúta a domáci udreli, keď Uhnák trafil a rozhodol o tom, že Plášťovce odišli s dlhým nosom. Rozhodovali Bakači, Skačan.
Čaka – Tlmače 4:1 (2:1), góly: Tušan, Havran (11m), Bielik, Kopernický – Titurus. Jednoznačný šláger kola sa hral v Čake, líder totiž privítal vo veľmi dobrej forme hrajúce Tlmače. Hostia chceli opäť zmiešať postupovými kartami a po Leviciach chceli o body obrať aj druhého favorita. Hralo sa stretnutie ako remeň. Domáci šli za svojim cieľom ako levy a hoci Tlmače v ničom nezaostávali, prehrali na oko výrazným rozdielom. Treba oceniť aj korektnosť oboch tímov, ktoré hrali tvrdo ale férovo. Čaka si udržala 6-bodový náskok na čele tabuľky. Rozhodovali Ďurina, Szelényi, Nagy, D. Šafár.
II. TRIEDA 23. KOLO 1. 5. 2007
Lok - Bátovce 4:1 (3:0), góly: Gunič 3, Mátyas – Janeček, (Svetlošák),
V Loku sa hral dobrý futbal. Domáci hráči potešili svojich fanúšikov tri razy už v prvom polčase keď sa dva razy presadil Gunič a raz Mátyas. V druhej polovici sa už prebrali aj hostia, lenže Sliezik v domácej bráne svoje mužstvo naozaj podržal. V samom závere rozhodol o konečnom výsledku opäť Gunič a zavŕšil tak svoj hetrik.
Vyškovce - P.Ruskov 4:1 (1:0), góly: Székely 2, Gáliík, E. Kováčik – Lakatoš, (Zaimi B.),
Domáci mali počas celého zápasu jasnú prevahu, ktorý však gólovo dokázali v prvej časti vyjadriť len raz. Po obrátke pokračoval koncert hráčov Vyškoviec. Za zmienku stojí 65. minúta, keď Székely po vari najkrajšej akcii zápasu pridal svoj druhý gól. E. Kováčik v 85. min. bombou od brvna už len prikrášlil konečné skóre.
V.Turovce – H. Kosihy 4:2 (0:0), góly: Fógel 2, P. Ozank, M. Jaďuď – D. Lakatoš, Bránik, (Sekereš),
Turovčania po neúspechu v Santovke odohrali na domácej pôde veľmi dobrý zápas. Hrali pekný, kombinačný futbal a aj keď v prvom polčase gól nepadol, diváci museli byť spokojní. V 57. min. trafil Fógel z priameho kopu ukážkovo a v 75. min. P. Ozank hádam z 30 metrov preloboval hosťujúceho gólmana. Turovčania potom s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca.
N.Tekov - H.Turovce 1:0 (1:0), gól: T. Palic, (Kováč H.),
V súboji prvého s druhým sa hral zápas vo veľmi dobrom tempe. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany, ale domáci bli v poli predsa len o niečo aktívnejší. V 45. min. sa presadil T. Palic, keď nechytateľne zahral priamy kop. V druhom dejstve pokračovala dobrá hra oboch mužstiev, lenže domáci sa nedopúšťali zbytočných chýb a preto aj zápas vyhrali.
Bory - Farná 6:0 (3:0), góly: Radovcsics 2, Szebelédy, Mäsiar 2, Szudy, (Morvay),
Borania si bez problémov v utorok poradili so svojim súperom, čo nakoniec dokumentuje aj konečné skóre. Už v prvej polovici zápasu si dokázali vypracovať dostatočný náskok, ktorý po obrátke len zveľaďovali. Nakoniec sa zastavili na čísle šesť a rozhodca mohol spokojne odpískať koniec zápasu.
Keť - I.Úľany 3:0 (3:0), góly: Mikle, Gál (z 11m), Guglica, (Macho),
Keťania od začiatku potvrdili, že chcú vyhrať a zahryzli sa do svojho súpera. Už v prvom polčase tri razy rozvlnili sieť hosťujúcej svätyne. V druhej polovici zápasu už len kontrolovali priebeh, a keďže hostia tentokrát žiadny odpor nekládli, v Keti sa mohli radovať zo všetkých bodov.
Čata – Rybník, nehralo sa, hostia sa na zápas nedostavili, (Moravčík)
III. TRIEDA SZ 21. KOLO 1. 5. 2007
M. Ludany – Beša 4:0 (3:0), góly: Hlaváčik, Lojek, Tóth, Flašík.
Domáci mali jasnú prevahu, ktorú zúročili už v prvom polčase, keď sa dokázali trikrát presadiť a položili tak základ svojho jasného víťazstva. Bešania boli prakticky neškodní a veľa šancí si vypracovať nevedeli. Víťazstvo domáceho celku je úplne zaslúžené.
Horný Pial - Vyšné 6:1 (1:1), góly: Z. Macák 3, P. Macák, Szilva, Baláž – Labuda (11m)
V Hornom Piale sa hralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V prvom bola hra mimoriadne vyrovnaná a po nerozhodnom skóre sa čakala dráma. Domáci hráči si však v druhej štyridsaťminútovke spravili zo súpera doslova strelnicu a piatimi gólmi prakticky roztrhali svojho súpera.
Podlužany B – V. Kozmálovce
2:2 (0:1), góly: Šebo 2, (1 z 11m) – Hajko, Varga
Zápas bol veľmi vyrovnaný. Bližšie k víťazstvu boli hostia, ktorí aj vyhrali prvý polčas, ale po obrátke vytrhol domácim tŕň z päty Šebo, ktorý dvomi gólmi zrovnal skóre a postaral sa o konečnú deľb u bodov.
III. TRIEDA JV 15. KOLO 1. 5. 2007
I.Sokolec - Hokovce 1:1 (1:1), góly: Selaho - Csala
V Sokolci sa hralo mimoriadne vyrovnané stretnutie, v ktorom dominovali obrany. Obe mužstvá sa dopúšťali minima chýb a o výsledku sa rozhodlo vlastne už v prvom polčase, kedy padli oba góly. Remíza je spravodlivá.
Hronovce - Pastovce 3:0 (1:0), góly: Gyetven, Sádovský, Lacko (11m)
Hronovce mali celé stretnutie pod kontrolou a súpera si držali na dištanc. Hostia hrozili len ojedinele a domácim príliš nesťažili cestu za tromi bodmi. Záver sa dohrával v pokojnom tempe, hostitelia mali nahrané a s prehľadom zvíťazili.
Tupá - T. Lužany 4FSC 0:2 (0:1), góly: Cseri, P. Lovaš
Domáci hrali počas celého zápasu nevýrazne a prakticky sa nedostali do tempa. Hostia boli v útoku nepríjemní a hlavne efektívni. Do vedenia ich nádhernou ďalekonosnou strelou poslal Cseri a po prestávke poistili výhru hostí Lovaš, ktorý po rohu hlavou definitívne rozhodol.
M. Ludince - Málaš 1:0 (1:0), gól: R. Lacko
V Ludinciach to bol futbal viac o bojovnosti ako o kombináciách. Domáci túžili zvíťaziť, ale hostia im toho veľa nedovolili. Rozhodnutie napokon prišlo už v prvom dejstve, kedy v 38. minúte poslal Ludince do vedenia Lacko. V druhom polčase sa snažili hostia aspoň vyrovnať, ale keďže gól nedali, body ostali doma.
Lontov - Hrkovce 1:3 (1:2), góly: Műller – Pastor 2, Teknéš
Domáci mali raketový nástup, a už v 4. minúte išli do vedenia. Hrkovce ale nespanikárili a už prakticky krátko po výkope bolo vyrovnané. Lontov si po vyrovnaní vypracoval územnú prevahu, ale boli to paradoxne hosťujúci hráči, ktorí šli do kabín s jednogólovým náskokom. V druhom polčase sa hostia zamerali na pozornú obranu a keďže Lontov nenašiel kľúč k ich bráne, body putovali do Hrkoviec.
DORAST SZ 21. KOLO
H.Kosihy - N.Dedina 1:1 (0:0), góly: I. Rafael – P. Seneši, (Havran), Kozárovce - S.Tekov 0:3 (0:2), góly: Žigmond 2, Psársky, (Slabý), H.Kľačany - Rybník 2:4 (0:3), góly: Pomothy, Kollár – Harmady 2, Gregor, Demian, (Kolev I., Kopanicová), Podlužany - Žemberovce 3:4 (1:4), góly: B. Mikuška, Bakovka 2 – Urgáč, Šutka, M. Slosiar, (Skačan)
DORAST JV 17. KOLO
Kalinčiakovo - H.Turovce 2:11 (0:6), góly: Osvald, Virág – Goral 2, Pintér 3, Csala 2, űrthy, Nagy, Stehlík, Antal, (Klabníková), I.Sokolec - Dolný Pial, nehralo sa, hostia sa na zápas nedostavili, (Szikora ml), V. Ludince - Demandice 1:3 (0:1), gól za domácich: Mészáros, (Ďurina), Čaka - H.Vrbica 2:0 (1:0), góly: J. Rosinský, Krnčan, (Szelényi, Nagy)
ŽIACI „A“ 19. KOLO 30. 4. 2007
H. Turovce - Vyškovce 0:3 (0:0), góly: Piatrik 2, Kepencay, Tupá - Plášťovce 0:5 (0:2), góly: Antalics 2, Bencze, Somsi, Konc, Demandice – P. Ruskov 0:17 (0:9), góly: Bodžár 4, Bahorec 4, Lakatoš 3, Olšovský 2, Sullek 2, Macák, Vezér, I. Sokolec - Jur n.Hr. 3:0 (3:0), góly: Pavelka 3, Hronovce - Šarovce 7:3 (1:1), góly: Bernaty 2, Barti 2, Hrivniak, Balok, Lakatoš –P. Baranai, Horváth, M. Baranai, M. Ludany - Dolný Pial 7:2 (3:1), góly: P. Kováč 3, M. Kováč 2, Moizes, Patko – Mezo, M. Šebo, H. Vrbica - V. Ludince 2:3 (2:0), góly: Horak, Meňuš – Papesz, Vincze, Varga
ŽIACI „B“ 15. KOLO 30. 4. 2007:
H. Kľačany - KŠK Levice 3:4 (1:2), góly: M. Kollár 2, Rudnay – P. Hudec 2, Kvanka, Husár, Lok - P.Vozokany 3:1, Podlužany – Kozárovce 2:3 (2:1), góly: K. Kováč, Mikuška – Holecka, Chvojka, Žembery, Žemberovce – H. Kosihy 10:0 (3:0), Kalná - S. Tekov 4:0, Rybník - Čajkov 9:0 (4:0)
- ľr, tb-

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 4. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 5. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 8. Máme 30 rokov, vy môžete mať predplatné na rok len za 30 eur
 1. Svalovice sa netreba obávať
 2. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 3. Study program MANAGEMENT in English language
 4. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 5. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 6. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 8. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 8 331
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 5 783
 3. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 2 914
 4. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 195
 5. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 884
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 545
 7. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 306
 8. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 1 239

Blogy SME

 1. Helena Michlíková: Dúha
 2. Katarína Cerchlanová: Ana Fuck(t) nato občas kašle.
 3. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (48) - Strekov (I)
 4. Ctirad Klimčík: Od Havla do Pavla
 5. Tupou Ceruzou: Prezident Pavel
 6. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 7. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 8. Ján Šeďo: On to tak nemyslel, to médiá nepochopili...no nazdar.
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 484
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 169
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 113
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 7 007
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 247
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 778
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 715
 8. Ján Valchár: Jedenásť mesiacov štvordňovej operácie (Moskvu ale ubránime!) 3 484
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


27. jan
Ilustračná fotografia.

Prinášame veľký prehľad rodičovských príspevkov a dávok.


27. jan
Dominik Hronec

Scandi každý rok zdôrazňuje témy, ktoré sú súčasťou trendov v severskej kinematografii a hlavne spoločnosti.


25. jan
Študenti z umeleckej školy v Kremnici predsa len zmaturujú v riadnom termíne.

Terajší štvrtáci budú zrejme poslední maturanti.


25. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľudia boli k žene ľahostajní.


25. jan

Za túto nezvyčajnosť vďačí dedina svojej lokalite v blízkosti okresného mesta.


27. jan

Opustená budova pod vysielačom stojí na medzinárodnej diaľkovej trase, ktorá vedie od Atlantiku až k Čiernemu moru.


20 h

Autá blokovali chodník.


27. jan

Blogy SME

 1. Helena Michlíková: Dúha
 2. Katarína Cerchlanová: Ana Fuck(t) nato občas kašle.
 3. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (48) - Strekov (I)
 4. Ctirad Klimčík: Od Havla do Pavla
 5. Tupou Ceruzou: Prezident Pavel
 6. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 7. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 8. Ján Šeďo: On to tak nemyslel, to médiá nepochopili...no nazdar.
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 484
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 169
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 113
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 7 007
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 247
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 778
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 715
 8. Ján Valchár: Jedenásť mesiacov štvordňovej operácie (Moskvu ale ubránime!) 3 484
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu