Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

Kino Hron

Šťastné a veselé
15. mája o 19.00 hod., (MN do12 rokov, vojnová dráma, Nemecko/Veľká Británia/Rumunsko, české titulky) - rok 1914, 1. svetová vojna. Doba, kedy sa jedna z najkrvavejších vojen v histórii ľudstva iba rozbiehala. Avšak v čase Vianoc sa na mnohých miestach západného frontu konala na základe akejsi tichej dohody „neformálna prestávka“, počas ktorej vojaci z prvej línie vojnového konfliktu prerušili krviprelievanie a stretli sa v „krajine nikoho.“ Tu aspoň na chvíľu zavládol pokoj a mier. Tento film je o jednej magickej chvíli, keď sa francúzski, britskí a nemeckí vojaci zúčastnili na niečom, čo by im sotva tolerovali ich velitelia... Vstupné je 50 Sk.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Otvorené more 2
16. a 17. mája o 19.00 hod., (MN do 15 rokov, thriller, Nemecko, české titulky) - film inšpirovaný skutočnou udalosťou. Víkendový výlet na luxusnej jachte sa mení na desivú plavbu. V zápale nadšenia sa všetci vrhnú do chladivej a priezračnej vody. Dokonca aj tí, ktorí chceli zostať na palube. Čo však začalo ako dobrá zábava, sa ukáže ako osudová chyba. Nikto totiž nespustil rebrík. Paluba je priamo nad ich hlavami, takmer na dosah, ale trup lode je príliš vysoký a klzký, aby sa po ňom mohli vyšplhať. A v kajute lode navyše zostalo dieťa. Vstupné je 60 Sk.

Prázdniny pána Beana
19. mája o 17.00 a 19.00 hod., 20. mája o 19.00 hod., (MP od 12 rokov, komédia, USA/VB, slovenské titulky) - pôvodne chcel pán Bean na Francúzskej riviére iba nachytať trochu bronzu a pár dní si oddýchnuť. Život tohto škodoradostného smoliara nijako nešetrí ani mimo hraníc Veľkej Británie, a tak sa pohodová cesta zmení v sériu zmätkov, nehôd a katastrof, ktoré vyvrcholia premietaním jeho veľmi štipľavého prázdninového denníčka na filmovom festivale v Cannes. Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

KREMNICA

Kino Akropola

Arthur a Minimojovia
19. a 20. mája o 16.00 hod., (MP, animovaný film, dabing) - príbeh desaťročného Arthura, ktorý sa v rozprávkovej zemi Minimojov vydáva hľadať tajomný poklad. Určite ho nájde, veľa pri tom prežije a samozrejme sa mnohému priučí. Arthurova cesta je dôkazom, že niekedy i tí najmenší môžu dokázať veľké veci. Vstupné je 59 Sk.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Kino Akademik

Envirofilm
15. – 19. mája, premietanie slovenských filmov.
www.envirofilm.sk

Happy feet
18. mája o 18.30 hod., – film na želanie, (MP, animovaný – rodinný, Aust./USA, český dabing) Vstupné je 40 Sk.

Prázdniny Mr. Beana
19. mája o 18.30 hod., (MN do12 rokov, komédia, VB, titulky) – pôvodne chcel iba oddychovať, ale život nešetrí tohto večného smoliara ani mimo hraníc Veľkej Británie. Spočiatku pohodová cesta sa čoskoro zmení na sériu zmätkov a katastrof. Svoju neobmedzenú fantáziu využíva na čo najkomplikovanejšie riešenia tých najjednoduchších problémov, z ktorých vždy vyjde triumfiálne ako víťaz. Tentoraz by sa mali obávať predovšetkým Francúzi. Áno, Mr. Bean cestuje na Francúzsku riviéru! Oddychová komédia s inteligentným humorom, v ktorej sa popri geniálnom Rowanovi Atkinsonovi objaví aj francúzska legenda Jean Rochefort, americký herec William Dafoe a česká „hollywoodska spojka“ Karel Roden. Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

ŽARNOVICA

Kino Máj

Moja super ex
19. mája o 19.00 hod., (MP od 12 rokov, USA, české titulky)
On jej zlomil srdce. Ona jemu všetko... Komédia, v ktorej zistíte, že rozpad vzťahu nebýva ľahký ani pre jednu zo zainteresovaných strán, ale v niektorých prípadoch môže byť priam nebezpečný. Vstupné je 60 Sk.
POZVÁNKY

ŽIAR NAD HRONOM

Medzinárodný deň múzea
18. mája o 11.00 hod. vás Múzeum vo Svätom Antone pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí pozýva na slávnostné otvorenie časti zreštaurovaných priestorov severného krídla.

18. mája o 17.00 hod. sa na Obecnom úrade v Starej Kremničke – sála uskutoční koncert známej skupiny Sendreiovci Kokavakere Lavutára z Kokavy nad Rimavicou. Speváci tejto skupiny sú manželia Janka a Vladko Sendreiovci, ktorí účinkovali v TV Markíza v programe Zámena manželiek, ale aj v samostatnom seriáli Sendreiovci. So svojou skupinou vystupujú už 10 rokov a Janka sa so svojim fenomenálnym hlasom prespievala až do newyorského Carnegie Hall. Vstupné je 30 Sk.

Lucie Bíla prichádza...
26. mája o 19.00 hod. v Dome kultúry sa uskutoční celovečerný program najväčšej hviezdy česko-slovenskej hudobnej scény Lucie Bílej, plný najväčších hitov v sprievode skupiny klavírneho virtuóza Petra Maláska, ktorý je známy spoluprácou s H. Hegerovou, či M. Kubišovou. Nenechajte si ujsť tento jedinečný zážitok. Žiadne playbacky, žiadne polhodinové vystúpenie z cédéčka. Nič také !!! Vstupné je 360 Sk.

1. júna o 18.00 hod., MsKC Estrádna sála, benefičný gala večer MOSTY na pomoc a podporu hendikepovaných detí. Účinkujú: Sisa Sklovská, Katka Hasprová, Mirka Partlová, Ján Koleník, Michal Barniak s tanečníkmi z Novej scény a ďalšie hviezdy šoubiznisu, ale i hendikepované detičky z OZ Mosty, či tanečníci na invalidných vozíčkoch z TK Danube. Moderuje Paľo Bruchala. Vstupné je 100 Sk.

Žiarsky deň detí po novom
Tentokrát sa akcia bude konať v sobotu 2. júna a vďaka dohodnutej spolupráci s majiteľmi tenisových kurtov budeme môcť akciu realizovať v mestskom parku, respektíve priamo v tenisovom areáli. Rozhodli sme sa , že chceme, aby Deň detí v Žiari ponúkol dobrú zábavu nielen tým najmenším, ale aj väčším, či dospelým deťom. Preto sme sa rozhodli pre sobotu a pre nádherný areál mestského parku. Veríme, že sa vám akcia bude páčiť a hlavne, že sa tam všetci stretneme.

NOVÁ BAŇA

Pohronské múzeum o divadle ....
Nová Baňa je známa tradíciou a nemalým záujmom o divadlo. Už niekoľko desaťročí sa obyvatelia vo svojom voľnom čase venovali a venujú doteraz ochotníckemu divadlu. Mnoho Novobančanov sa zúčastňuje Divadelnej Novej Bane, mnoho Novobančanov cestuje za profesionálnym divadlom do väčších miest. Možno práve preto vzbudia záujem dve nové výstavy v Pohronskom múzeu v Novej Bani, ktoré boli sprístupnené 2. mája a bezprostredne sa dotýkajú divadla... Divadelný ústav v Bratislave v spolupráci s Pohronským múzeom pripravil zaujímavú výstavu pod názvom Divadelný kostým v historických obdobiach. Autorka výstavy a súčasne aj výtvarníčka Marija Havran vybrala do výstavy kostýmy z niekoľkých divadelných hier niektorých slovenských divadiel. Kostýmy doplnila kolorovanými fotografiami a návrhmi kostýmov. Najstarší návrh kostýmu pochádza z roku 1922 a 1926, posledný z roku 2002. Medzi kostýmami môže návštevník uvidieť kostým Alžbety Báthoričky, Márie Tudorovej, kostým z hry Edmunda Rostanda - Cyrano z divadla Astorka – Korzo 90 Bratislava, kostým z opery Giuseppe Verdiho Ernani zo Štátnej opery Banská Bystrica a mnoho ďalších. Návštevník má možnosť uvidieť kostým, ktorý si obliekala na predstavenie Zita Furková, Milka Vášaryová alebo Milan Lasica... Úzke prepojenie s uvedenou výstavou má druhá expozícia Divadelného ústavu nazvaná Prítomnosť v slovenskej scénografii. Autorkou výstavy je Barbora Tarageľová, ktorá prezentuje tvorbu scénických a kostýmových výtvarníkov. Zachytáva momenty z umeleckých ateliérov a javísk najrôznejších divadiel na Slovensku a pokúša sa načrtnúť obraz o tvorbe slovenských scénografov na našom území v ostatných rokoch. Mnohé z prezentovaných inscenácií patria do aktuálneho repertoáru divadiel. Výstavou súčasnej slovenskej scénografie vzdala Barbora Tarageľová nepriamo hold nestorovi nášho scénického výtvarníctva Ladislavovi Vychodilovi, ktorý sa zaslúžil o založenie Vysokej školy múzických umení v Bratislave a o profesionalizáciu scénografie ako samostatnej výtvarno-divadelnej disciplíny. Výstava predstavuje nielen absolventov tejto školy, ale aj premeny slovenskej scénografie, ktoré sa za desaťročia udiali... Obe výstavy budú v Pohronskom múzeu v Novej Bani otvorené pre návštevníkov do 20. júna a pracovníci Divadelného ústavu i Pohronského múzea veria, že nájdu svojich priaznivcov a obdivovateľov...

ŽARNOVICA

16. mája o 17.00 hod., Kultúrny dom, Robo Mikla – live koncert. Vstupné je 50 Sk. Predpredaj vstupeniek je v KD Žarnovica, kontakt 045/6813713.

27. mája o 18.00 hod., Kultúrny dom, F 451 – koncert anglickej rockovej skupiny, v rámci koncertu vystúpia dve slovenské rockové skupiny. Vstupné je 50 Sk. Predpredaj vstupeniek je v KD Žarnovica, kontakt 045/6813713.

1. júna od 9.00 – 14.00 hod., na ostrove v Revištskom Podzámčí
Mesto Žarnovica v spolupráci so Silviou Gregušovou z Revištského Podzámcia pripravuje pre žiakov základných škôl a ostatné deti pri príležitosti MDD - Deň detí v prírode.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Ako možno získať prídavky na dieťa v Nemecku?
 2. Kupujete balenú vodu? Vypočítajte si, koľko za ňu ročne miniete!
 3. Táto váha berie vaše chudnutie vážne: Kalórie počíta za vás!
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 5. Svalovice sa netreba obávať
 6. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 7. Study program MANAGEMENT in English language
 8. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 707
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 7 022
 3. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 206
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 059
 5. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 582
 6. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 579
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 490
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 734

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Keď sme na SME
 2. Ján Škerko: Všetko ide podľa plánu, Putinovi sa kráti čas
 3. Otilia Horrocks: Šetríte? Šetríme, šetria.
 4. Marek Brenčič: Pár kilometrov od agresora, dva týždne na Ukrajine
 5. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 6. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 7. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 8. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 1. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 12 248
 2. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 11 423
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 6 256
 4. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 715
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 680
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 847
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 583
 8. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 285
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

TOP 30 prináša ďalšie výnimočné príbehy.


2 h
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


5 h

Kypí vám pri pohľade na deti pozerajúce do telefónu alebo sediace za počítačom krv v žilách? Pozor, aby ste ich nepripravili o úspešnú kariéru. Namiesto zákazov ich naučte počítačom rozumieť - a zabezpečíte im lepšiu budúcnosť.


20 h
Vodiči, ktorí chcú pokračovať v smere na Košice, musia prejsť cez mesto Zvolen.

Výstavba by bola rýchlejšia a finančne menej náročná.


29. jan

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Keď sme na SME
 2. Ján Škerko: Všetko ide podľa plánu, Putinovi sa kráti čas
 3. Otilia Horrocks: Šetríte? Šetríme, šetria.
 4. Marek Brenčič: Pár kilometrov od agresora, dva týždne na Ukrajine
 5. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 6. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 7. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 8. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 1. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 12 248
 2. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 11 423
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 6 256
 4. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 715
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 680
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 847
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 583
 8. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 285
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu