Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Slovenský pohár v réžii žiarskych cyklistov

V sobotu 19. mája 2007 pokračoval Slovenský pohár cestných cyklistov svojím v poradí siedmym kolom, ktorého organizátorom bolo mesto Myjava. Preteky sa išli ako časovka do vrchu v dĺžke 5 km so štartom na Myjave a cieľom na vrchu Poľana.

Na nesmierne náročnej trati, kde nebola núdza aj o 17% stúpania si v kategórii mladších žiakov najlepšie z našich počínal Samuel Šmondrk, ktorý dosiahol čas 0:20:20.66 a obsadil siedme miesto. Vo svojom premiérovom preteku si výborne počínal talentovaný Dominik Mihalčík, ktorý obsadil ôsme miesto. Matej Truban obsadil 14. miesto, Karol Hasch 16. a Nicolas Jelža 17. miesto.
V kategórii starších žiakov z našich pretekárov obsadil časom 0:18:17:75 Dominik Zaťko 12. miesto a časom 0:18:22.45 Lukáš Vaš 13. miesto.
Triumfom žiarskych cyklistov skončila časovka kadetov, kde časom 0:13:40.92 zvíťazil Filip Filipčík pred svojím klubovým spolujazdcom Petrom Bališom, ktorý dosiahol čas 0:13:41.32 hod. Pozoruhodnosťou sa stali výsledné časy našich kadetov, ktoré dosiahli. Obaja by v prípade štartu za kategóriu juniorov obsadili miesto na stupňoch víťazov. Maroš Beňo obsadil v časovke do vrchu časom 0:14:56.67 hod. bodované 12. miesto, Oliver Ritter bol klasifikovaný na 21. mieste a Patrik Kolorédy na 28. mieste.
Víťazstvom žiarskeho cyklistu sa skončil aj pretek juniorov, kde si prvenstvo odniesol Michal Procner, ktorý si týmto zabezpečil účasť na Svetovom pohári juniorov Trofeo Karsberg v Nemecku.
V nedeľu 20. mája 2007 pokračovalo podujatie Slovenského pohára na Myjave pretekmi Kriterijnej ligy SR „O cenu primátora mesta Myjava”.
Mladší žiaci absolvovali 5 okruhov hladkej jazdy. Z našich pretekárov obsadil Šmondrk 4. miesto, Mihalčík 10. miesto, Truban 11. miesto, Hasch 15. miesto a Jelža 17. miesto. Starší žiaci absolvovali 18. okruhov bodovacej jazdy kde z našich pretekárov obsadili bodované miesta, Dominik Zaťko 9. a Lukáš Vaš 10. miesto.
Potvrdením, nie náhodného víťazstva žiarčanov v časovke sa skončili preteky kadetov, ktorí štartovali na 30 okruhov bodovacej jazdy. Prvé miesto si zaslúžene odniesol opäť náš Filip Filipčík pred Petrom Bališom. Maroš Beňo a Oliver Ritter prišli do cieľa vo vedúcej skupine na 11. a 12. mieste. Suverénne víťazstvo pretekárov CK MŠK Žiar nad Hronom, teší o to viac, že na jeho výsledku sa podieľalo celé družstvo kadetov, za čo im patrí naše uznanie.