Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

V. liga východ

Bohatá gólová úroda
Bánov – Pribeta 8:2 (4:2), 29., 37., 53. a 73. Vittek, 43. a 85. Šimunek, 10. Hodrušský, 88. Mucha – 28. Rigó, 30. J. Lakatoš. Za krásneho nedeľného počasia sa hral v Bánove „šesťbodový“ zápas, keď obe mužstvá bojujú o záchranu. Do tridsiatej minúty sa hral vyrovnaný futbal, domáci sa ujali dvakrát vedenia, ale hostia dokázali vždy vyrovnať. Potom sa však Vittekovci dostali na koňa a súperovi nedali žiadnu šancu a zaslúžene si pripísali dôležité tri body. ČK: 72. Vrzala, R Kusý, 200.
BÁNOV: Kálazi – Martin Moravčík, Valachovič, Hodrušský, Tchor, Šimunek, Kemeň, Vittek (77. Remiáš), Zeleňák (82. Palacka), Polák, Mucha. PRIBETA: M. Nagy – Rusnák, Šútovský, Ižák, Majoroš, Rigó (65. Vrzala), Jul. Lakatoš (71. Lengyel), Kovács, Takáč, Šulák, Ivanič.
Dvory n/Ž. - Okoličná n/O. 2:1
(1:1), 40. Dobrý, 88. Petrík – 37. Hiroki. Domáci hráči sa v sobotu zúčastnili turnaja v malom futbale, čo sa v nedeľňajšej horúčave aj odzrkadlilo na ich výkone. Hral sa vyrovnaný zápas, skóre otvoril po úniku Hiroki, domáci však dokázali hneď vyrovnať. V ďalšom priebehu domáci tlačili a hostia nebezpečne hrozili z protiútokov. Tri body si mohli odviesť aj hostia, ale šťastnejší boli domáci, keď v závere hlavou trafil Petrík. R Slamka, 420.
DVORY: Benkó – Bernáth st., Döme, Keresztúri, Pásztor (62. Nagy), Petrík, Schultz (90. Sztanko), Dobrý, L. Takáč, Dekány, Vadkerty. OKOLIČNÁ: Mautner – Somogyi, Bartál, Ódor, Hiroki, Meleg, Erdei, Kreitz, Szücs, Machata, Kensuke.
Kalná n/Hr. - Veľký Kýr 5:2 (4:0), 5., 10. a 60. Szilvás, 15. Biely, 33. Sakoš – 46. B. Bátora, 52. Čepedi (11m). Domáci potvrdili rozdielne postavenie mužstiev v tabuľke, zápas začali s veľkým elánom, už od začiatku boli plný futbalovej chuti a už v 15. minúte vyhrávali rozdielom triedy. Polčasový rezultát stanovil Sakoš. Avšak hostí to nepoložilo a hneď v úvode druhého dejstva sa im podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov. Kýrania podali snaživý výkon, nevzdávali sa, ale ani to im nestačilo, pretože domáci hrali koľko potrebovali, tri body im poistil dobre hrajúci Szilvás. R Blažek, 120.
KALNÁ: Dékány – Rácz, Varga, Biely, Čontoš, Szilvás, Hajtó (76. Guťan), Šulyáni, Tóth, Sakoš, Jančo. V. KÝR: Madarász – Száraz, Kúth, Vavrek (78. Malý), Lörincz, B. Bátora, Čepedi, D. Bátora, Slovák, Gubo, Banás.
Kameničná – Čajkov 8:0 (3:0), 1., 28. (11 m), 39. a 78. Nagy, 51., 85. a 88. Trnka, 61. Szüllö. Potom čo VV ZsFZ zmenil rozhodnutie Odvolacej komisie, odrátajú Čajkovu po súťaži šesť bodov. Tento fakt ich zatiaľ odsúva na vypadávajúce miesto, avšak potvrdiť účasť v piatej lige potrebovali aj domáci. Tomu prispôsobili aj svoju hru a súperovi nedali žiadnu šancu. Presadiť sa mohol iba Šišiak, ktorý však opečiatkoval len brvno. ČK: 55. Muráni, R M. Lištjak 150.
KAMENIČNÁ: Fekete (57. Szi) - Bachorecz, Szüllö, Rigó, Ágg, Trnka, Mátyus, Tóth, E. Nagy, Sándor (20. Miťko), Hozman (62. Oláh). ČAJKOV: Horňák – M. Molnár, J. Čižmár, Černák, Lepieš, Holečko, Šišiak, Nichta (70. Šikula), Muráni, M. Drapka (72. P. Drapka), Červenák.
Šurany – Svodín 8:0 (5:0), 32., 34. a 36. Vrabec, 16. a 55. Rampašek, 6. Ambrus, 66. Zemko, 88. Opeta. V Šuranoch sa stretli mužstvá z opačných pólov tabuľky. Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh a už do polčasu domáci rozhodli o víťazovi, keď sa vyznamenal čistým hetrikom v priebehu piatich minút Vrabec. V druhom polčase hostia naďalej podávali odovzdaný výkon preto domáci nemali problém pridať ďalšie tri góly.
ŠURANY: Fišan – Kuruc, Kováčik, Poláček, Rampašek, Ikrényi, Skačan (62. Opeta), Vrabec (85. M. Macek), Zemko, Ambrus (74. Okoši), Václav. SVODÍN: Goda - Marsal, Mácsadi, Zachar, Haluza, Šarai, Franta, Horňan, Melaj, Vígh, Bartos.
Komjatice - Veľké Lovce 7:2 (4:0), 1. (11 m), 40. a 85. (11 m) Mar. Marenčák, 11. a 45. Szabó, 48. a 75. J. Kalužák – 76. Habrman, 90.+ Kuruc. Hosťom prakticky už „o nič“ neide a preto si prišli do Komjatíc iba zahrať. Avšak domáci potrebujú na zotrvanie v piatej lige ešte zbierať body a tomu podriadili všetko. Zápas bol ich jasnou záležitosťou, súper sa dostal k slovu až v druhom polčase, kedy už bolo o všetkom rozhodnuté. ČK: 40. Obložinský, R Strečko, 150.
KOMJATICE: Hajnala – Nemeš, Marek Kalužák (60. Jančár), Majerčík (70. Melichárek), Ivan Kalužák, Letko, Mi. Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Krehák (45. Soboňa), Szabó. V. LOVCE: Racko – Gočala, Pavlatovský, Obložinský, Bagala, Dobročáni, M. Kodhaj, Čoknay, Kuruc, Kotlár, Habrman.
Dolný Ohaj - Hontianska Vrbica 0:1
(0:1), 6. vlastný (Palacka). Domáci začali náporom, no gól dosiahli len vlastný – v 6. min. hostia nastrelili domáceho stopéra, ktorý si nešťastne vrazil loptu do brány. Napriek tomu Ohaj neprestával útočiť, brána Vrbice však bola zakliata. V druhom dejstve mali domáci opäť množstvo vyložených šancí, nedali ani gól z pokutového kopu v 55. minúte, keď neuspel Hatala. O desať minút bol vylúčený hosťujúci K. Kačmárik za rečnenie, Vrbica však s pokojom dohrala duel až do konca. ČK: 65. K. Kačmárik. R Štefanec, 200.
D. OHAJ: Melíšek – Augustín, S. Palacka, P. Majerčík (68. Feješ), O. Majerčík, M. Palacka, M. Pétery, J. Pétery, P. Palacka, Porubský, Hatala. H. VRBICA: Výbošťok – Pav. Pilinský (58. Sliačan), Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Škorec, Pat. Pilinský (78. Pet. Pilinský), Kuruc, Horský, A. Kačmárik (66. Jakubík), Hovan.
Demandice – Tvrdošovce 4:0 (1:0), 41. Mesároš, 58. Benca, 66. Straňák, 90. Dvorakovič. Dlhé trápenie domáceho celku odklonil až v 41. min. Mesároš strelou do šatne z 28 metrov. V druhej časti hostia aj naďalej vzdorovali, no po druhom góle sa zápas zlomil. Nasledovali šance za šancou Demandíc, ktoré už definitívne rozhodli o výsledku a troch bodoch pre domácich. Napriek vysokej prehre zanechali Tvrdošovce sympatický dojem v slušnom stretnutí. R Monček, 150.
DEMANDICE: Šípoš – Krammer (40. Felyó), Látečka, Augustín, Meszároš, Tóth (78. Demeter), Dvorakovič, Vavrovič, Straňák, Benca, Barecz. TVRDOŠOVCE: Alaksza – Bencze, Á. Tóth, Vincze, Lakatos, Mikláš, Lebó (76. P. Birkus), Brat, Farkas (66. R. Birkus), Ludaš, Dikácz.