Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Neskutočný zvrat v Hrkovciach, Čaka a Nový Tekov nezaváhali

OBM 27. KOLO
Želiezovce – Tlmače 1:4 (1:1), góly: Ujvári – Havran 2, Jenes, Titurus. V Želiezovciach sa hralo stretnutie dvoch vyspelých tímov, ktoré mútia vodu vo vrchných poschodiach tabuľky. Prvý polčas bol kvalitný, pričom viac z hry mali domáci. Vedenia sa ujali Tlmače, keď presne namieril Jenes, domáci však dokázali zrovnať krok. Druhé dejstvo poznačil rýchly gól Tlmačanov po rohu zásluhou Titurusa, ktorý namieril nechytateľne. Želiezovce v snahe vyrovnať často zabúdali na zadné vrátka, čo Havran z brejkov potrestal dvoma gólmi a spečatil víťazstvo hosťujúceho celku.
Želiezovce: Barecz – Szalay, Kristofoli, P. Páchnik, T. Rotík, Petrík, Karkó, Lauko, Valach, Kokoška, Ujvári.
Tlmače: Kotora (Vyško) – Kolár, Bombala, Líška, Hamar, Jenes, Kissimonyi, J. Jašek, P. Havran, T. Titurus, Kupec, Mlynárik, striedali: Izakovič, T. Považan.
H. Kľačany – Plášťovce 4:0 (2:0), góly: M. Kúdela 2, Kováčik, Poláčik. Domáci boli po celý zápas jednoznačne lepším celkom. Išli si za svojim cieľom a tým boli 3 body. Už v prvom polčase si vypracovali dvojgólový náskok a po zmene strán ho dokázali ešte navýšiť. Okrem gólov nastrelili ešte tri brvná, kým hostia hrozili iba zo štandartných situácií. Víťazstvo Kľačian je zaslúžené.
H. Kaany: Németh – P. Krivoenko, M. Adam, Brezina, Poláik, A. Krkoš, Štipka, Podseník, Kováik, M. Krkoš, Kúdela, striedali: Hancko, Zaujec, Szabo
Plášťovce: Matúš – Kneizel, R. Križan, Somló, Szabol, Jeleň, Príbranský, Fabián, Benčok, Zsóka, Nanias, striedali: Velebný, E. Križan, Farkaš
Žemberovce – Čaka 0:4 (0:2), góly: Jakab 2, Mudroň, Valo. Líder pricestoval s úmyslom nestratiť nič zo svojho náskoku na čele tabuľky. Čaka mala obrovské množstvo šancí, len sám Meiling mal niekoľko čistých, takže skóre mohlo byť aj vyššie. Favorit vyhral úplne zaslúžene.
Žemberovce: Štefana – Mikula, ažký, Šinkovi, Ármai, Lupták, Jesenský, J. Píš, I. Vrecník, Slúka, M. Uhnák.
aka: Molnár – Š. Taaši, M. Havran, Dobrota, Tušan, Valo, Kopernický, Mudro, Jakab, Meiling, Hegedus.
P. Vozokany – Podlužany 3:2 (2:1), góly: T. Sádovský, L. Buchlovič, M. Buchlovič – Kováčik, Vallo. Domáci začali útočne a v prvom polčase si vypracovali tesný jednogólový náskok. Obe mužstvá hrali útočne aj v druhom dejstve, domáci si ale tesné vedenie udržali a triumfovali. Hostí poslala do kolien dvojica Buchlovičovcov, ktorá vsietila kľúčové góly.
P. Vozokany: Sádovský – M. Bandzi, R. Bandzi, Barda, B. Sádovský, L. Buchlovi, Styecz, Plašek, Beuš, M. Buchlovi, T. Sádovský.
Podlužany: Máaj – Búry, Uhnák, Buchlovi, Vallo, Hinzeller, Frajka, uvara, M. Šebo, Kováik, Zlatanský, striedali: P. Šebo, Luká
Nová Dedina – Levice 0:5 (0:2), góly: Meňhard 2, P. Gabaš, Krenčan, Martinček Favorit nemal najmenšie problémy a od začiatku išiel jasne za svojim cieľom. Hostia z Levíc si schuti zahrali i zastrieľali, takže ich víťazstvo je úplne zaslúžené. Domáci bojovali, ale na súpera jednoducho nemali. Levice tak stále držia teoretické šance na postup.
N. Dedina: Mikula – J. Mráz, P. Bob, M. Mráz, Selka, Jakubis, Šebo, Pastier, Michal Tóth, Jurík, Martin Tóth. Striedali: Salaj, Kolár, Zabák, Varga.
Levice: Ivani – Maslen, Pankuli, Krenan, Ármai. Martinek, Huszár, Graus, Tóth. Mehard, P. Gabaš.
Jur nad Hronom – Dolný Pial
4:0 (1:0), góly: Šulyan, Čonka, Kis, Bogdány. Prvý polčas bol vyrovnaný. Hralo sa pozorne v obrane a ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť zbytočnú chybu. Tej sa napokon dopustili hostia a domáci šli do vedenia. V druhom polčase excelovali hráči domáceho celku, ktorí pridali ďalšie tri góly a zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy.
Jur: ech – Šulyan, Ilko, Varga, Stanko, Erfauch, Lakatoš, Molnár, Prišák, onka, Benyus, striedali: Lrincz, Bogdány, Kis, J. Erfauch
D. Pial: Laurenčík – Ledéni, Bujka, Bútora, Sladíček, Trgiňa, Jedlička, Valach, Bielik, S. Trgiňa, P. Trgiňa.
Kozárovce – Starý Tekov 2:2 (0:1), góly: M. Krenčan, R. Bátovský – R. Gaži, Koláčik Starý Tekov mal dlho navrch a vyzeralo to, že budú bodovať naplno. Hostia viedli ešte v 89. minúte o dva góly a všetko sa zdalo jasné. Záver zo strany domácich bol ale zdrvujúci a po góloch Kováčika a Gažiho sa vzhľadom na priebeh zrodila šokujúca remíza.
Kozárovce: Ridzo – Šimkovi, Gaži, A. Bena, Švolik, Graus, Demian, Holka, Priecel, S. Bena, Koláek.
St. Tekov: Tóth – Krnan, Máaj, R. Hajko, M. Halabuk, R. Bátovský, Kolár, Bánsky, B. Halabuk, Krenan, Obický. Striedali: V. Kúdea, Angleta, I. Bátovský, P. Hajko,
Kalinčiakovo – Šarovce 5:2 (3:1), góly: Šinko 2, Furjes 2, J. Éhn – Furinda, E. Baláž Pánmi zápasu boli domáci. Tí sa činili už v prvom polčase, keď trafili do čierneho trikrát. Hostia nedokázali veľmi kontrovať ani po obrátke a Kalinčiakovo malo zápas pod kontrolou. V tíme hostiteľov vynikala predovšetkým dvojica Šinko, Furjes, ktorá sa postarala o 4 góly v sieti Šaroviec.
Kaliniakovo: Mikuláš – J. Éhn, Ivano, Póna, Šinko, Pap, Kadja, Horniak, Gábriš, Staník, Frjes.
Šarovce: Gáloš – Nap, Furi, Baláž, P. Madaj, Tóth, Michalík, Furinda, D. Horváth, Banda, Madaj
11. D. Pial 27 9 6 12 43:62 33 (-6)
12. Kalinčiakovo 27 9 2 16 62:57 29 (-13)
13. N. Dedina 27 8 4 15 35:75 28 (-14)
14. Šarovce 27 8 2 17 34:84 26 (-13)
15. Podlužany 27 6 7 14 34:64 25 (-17)
16. Jur n/H. 27 4 5 18 23:69 17 (-25)
II.TRIEDA 27.KOLO
Santovka - Bátovce 4:3 (0:3), góly: Hudec 2, Slovák, Gutyan – Janeček, Štrpka, (Klabníková),
V prvom polčase dominovali v Santovke hostia, o čom svedčí aj skóre. Ale ani domáci hráči sa nenechali zahanbiť, lenže vo finálnej fáze boli žalostní. Úplne odlišný priebeh malo druhé dejstvo. Santovčania zatlačili svojho súpera a po dvoch góloch Hudeca sa dotiahli. V 75. min. rozhodol Gutyan, keď po rohu vyskočil najvyššie a hlavou usmernil loptu za chrbát hosťujúceho gólmana.
P. Ruskov - H.Kosihy 2:4 (1:1), góly: J. Farkas 2 (1 z 11m) – Torda, Marek Rafael, M. Bránik, D. Lakatoš, (Galgóci)
Hronské Kosihy pokračovali v záchranárskych prácach a uspeli aj v Pohronskom Ruskove. Hostia domácich zaskočili nebezpečnými protiútokmi, s ktorými si domáca obrana nevedela dať rady a troma gólmi v druhej polovici zápasu si veľmi výrazne polepšili. Domáci pridali druhý gól v 88. min. z penalty, no na zvrat už nebolo času ani síl.
Lok - H.Turovce 2:0 (1:0), góly: Sivka, vl., (Dvornák),
V šlágri kola sa hral vzácne vyrovnaný prvý polčase a šancí bolo ako šafranu. Domácim sa však predsa len podarilo otvoriť skóre, keď hosťujúci hráč nešťastne poslal loptu za chrbát vlastného brankára – 1:0. Po obrátke ožili hostia, lenže Sliezik v domácej bráne potvrdil svoje kvality a podržal svoje mužstvo. V 60. min. zvýšil vedenie Loku Sivka a keďže sa už v ďalšom priebehu nič vážne nestalo, tri body ostali zaslúžene doma.
Vyškovce - Farná nehralo sa, hostia sa na zápas nedostavili, (Žirko),
V.Turovce - Rybník 5:0 (1:0), góly: Fógel 2, M. Pásztor, Z. Pásztor, Szarka, (Skačan),
Vo Veľkých Turovciach sa začalo vo vlažnom tempe, čo viac vyhovovalo Rybníčanom, ktorí čakali na chybu svojho súpera. V 30. min. sa však presadil prvým gólom v sezóne Marcel Pásztor a do šatní odchádzali spokojnejší domáci. Po obrátke mal už zápas jasného favorita a nestarnúci Zoltán Pásztor po pol minúte na ihrisku zvýšil. Rybníčania sa v koncovke nedokázali presadiť a odišli z Turoviec s päťgólovou nádielkou.
Nový Tekov - Čata 6:0 (3:0), góly: Palic 3, Kacian, Kľučiar, (Svetlošák),
Novotekovskí futbalisti nenechali nič na náhodu a od úvodných minút sa s vervou pustili do svojho súpera. Ten sa ani nenazdal a prehrával o tri góly. V druhom dejstve to bola jasná záležitosť domáceho celku, ktorí si týmto víťazstvom prakticky zabezpečil postup do Oblastných majstrovstiev.
Bory - Keť 2:2 (0:1), góly: Szebelédy 2 – Gál, Horváth, (Moravčík)
Do zápasu, v ktorom už o nič nešlo, nastúpili domáci bez štyroch hráčov základnej zostavy a na ich výkone to bolo aj cítiť. Už vari po pol minúte hry otvorili hostia skóre. Borania sa potom snažili odpovedať, lenže v koncovke sa im nedarilo a preto boli po prvej štyridsaťpäťminútovke spokojnejší hostia. Po zmene strán pridali hráči Kete aj druhý gól a s domácimi to vyzeralo zle-nedobre. Szebelédy však zobral zodpovednosť na seba a dvoma gólmi zabezpečil pre svoje mužstvo aspoň remízu.
III. TRIEDA JUHOVÝCHOD
Hokovce – T. Lužany 4FSC 1:1 (1:0), góly: T. Berkula za domácich.
V Hokovciach sa hral vyrovnaný zápas. V prvom dejstve mali viac z hry domáci, ktorí sa aj dokázali ujať vedenia, ale keďže ďalšie príležitosti zostali nevyužité, súper ich strestal po zmene strán. Hostia pridali na obrátkach a podarilo sa im vyrovnať. V závere sa napriek snahe oboch tímov už rozhodnutie nezrodilo. Remíza je spravodlivá.
Sikenica – Málaš 4:3 (1:0), góly: Jonáš 2, Gyurian, Németh – Lacko 2, V. Lukačka
Prvý polčas sa niesol v domácej réžii, viaceré gólové príležitosti však zostali nevyužité. V druhej štyridsaťpäťminútovke zlepšili oba celky efektivitu a predviedli gólové dostihy. Úspešnejší v nich boli napokon hráči Sikenice, ktorí si udržali najtesnejšie víťazstvo a bodovali naplno.
Hrkovce – I. Sokolec 4:3 (0:3), góly: Varga (11m), Tóth, Teknös, Pásztor – K. Baranayi 2, O. Baranayi
Neuveriteľný zápas sa hral v Hrkovciach. Hostia začali skutočne ofenzívne a keď si v prvom polčase vypracovali trojgólový náskok, zdalo sa, že je rozhodnuté a zápas sa bude len dohrávať. Opak bol však pravdou. Hoci ešte 20 minút pred koncom viedli Sokolčania 0:3, predsa prehrali. Prišiel totiž uragán domáceho celku, ktorý do duelu vrátil premenenou penaltou Varga. Po góloch Tótha a Teknösa bolo vyrovnané a nakoniec prišiel v 89. minúte aj víťazný gól, ktorý na radosť domácich vsietil Pásztor.
Hronovce – Lontov 3:2 (2:2), góly: Tóth, Sádovský, Parkanský – Műller, Šuba
V Hronovciach sa oba celky činili predovšetkým v prvom polčase, keď padli štyri góly. Po zmene strán sa kládol už o niečo väčší dôraz na obranu a ubudlo nielen šancí, ale aj gólov. Jedna akcia domáceho celku sa však predsa ujala a rozhodla o tom, že vo vyrovnanom zápase sa pani šťastena priklonila na stranu Hronoviec.
Tupá – M. Ludince 3:4 (2:2), góly: Nagy, Löffler, Anusz – Baka 2, Dobološ, Csicso
V prvom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Oba celky sa striedali vo vedení a polčas tak skončil nerozhodne. Po zmene strán boli bližšie k víťazstvu domáci, ktorí gólom Löfflera viedli 3:2, ale karta sa nakoniec otočila a Ludince triumfovali gólmi Baku a Csicsa, čím pečatili skóre na 3:4.
1. Hrkovce 17 13 3 1 53:16 42 (18)
2. Sikenica 17 13 1 3 47:15 40 (13)
3. T. Lužany 4FSC 18 11 3 4 43:26 36 (9)
Horný Pial – Veľký Ďur 0:5 (0:1), góly: Pavlík 2, Lipták, Tóth, Nádaždy
Hostia boli vo všetkých herných činnostiach lepším tímom a vyhrali s prehľadom. Domácich prakticky k ničomu nepustili. V prvom dejstve pôsobili hráči hostí rozháraným dojmom a z viacerých šancí premenili iba jednu. Po výmene strán sa už roztrhlo vrece s gólmi a Veľký Ďur si tak bez problémov odniesol 3 body.
M. Ludany – Podlužany B 3:1 (2:0), góly: Lojek 3 – Š. Šebo
Stretnutie patrilo jednému hráčovi. Na ihrisku bolo síce 22 hráčov, ale zápas zobral do rúk domáci Lojek. Ten mal jednoducho svoj deň a zaťažil konto súpera hetrikom. Hostia nehrali zle, ale nestačili na domáceho bombardéra a tak si nakoniec neodvážajú ani bod.
Beša – Vyšné 2:1 (0:0), góly: Bogdány, Potančok – Štrbka
Hostia pricestovali do Beši len ôsmi a tak bolo nadmieru jasné, že na body príliš pomýšľať nemôžu. Napriek tomu šli prekvapujúco do vedenia. Lenže domáci potom fyzicky hostí prevalcovali a tak ôsmi statoční už nedokázali odolať obrovskému tlaku Beša. Tá dokázala zápas otočiť a hoci sa hralo prakticky na jednu bránu, domáci sa o výsledok museli triasť do poslednej minúty. Vyšné síce prehralo, no na statočnosť svojich sa sťažovať nemôže.
1. V. Ďur 22 18 2 2 80:19 56 (23)
2. M. Ludany 21 18 1 2 63:18 55 (22)
3. V. Kozmálovce 21 9 3 9 55:51 30 (0)
4. Beša 22 6 6 10 33:57 24 (-9)
5. Podlužany B 21 6 4 11 38:47 22 (-8)
6. H. Pial 21 4 3 14 28:58 15 (-18)
7. Vyšné 22 3 3 16 37:84 12 (-21)