Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Listy z Iwo Jima
6. a 7. júna o 19.00 hod. (vojnová dráma, USA, slovenské titulky, MN do 15 rokov) – pred 61 rokmi stáli oproti sebe na ostrove Iwo Jima americká a japonská armáda. Prešli desiatky rokov a na tomto ostrove sú stále v sopečnej pôde pochované stovky listov, ktoré doteraz neboli objavené. Tieto listy dávajú mužom, ktorí tu bojovali a generálovi, ktorý ich viedol, tváre a hlas. Na ostrove Iwo Jima prišlo o život takmer 7 000 amerických vojakov a viac ako 20 000 japonských. Čierne piesky Iwo Jima sú nasiaknuté ich krvou, ale ich obete, snaha, ich odvaha a súcit žijú v listoch, ktoré posielali domov. Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Taxi 4
8. – 10. júna o 19.00 hod. (akčná komédia, Francúzsko, MN do 12 rokov, české titulky) – opäť sa stretneme s taxikárom Danielom moralesom, roztržitým policajtom Emilienom Coutant – Kerbelecom i komisárom Gilbertom, ktorý dostal v Taxi 4 viac priestoru ako doteraz. Rovnako sa na plátne opäť objaví Emma Sjoberg a Edoard Montoute a na réžisérskej stoličke Gérard Krawczyk. Vstupné je 60 Sk.

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Goyove prízraky
9. a 10. júna o 19.00 hod. (dráma SPA, tit. CZ, MN do 15 rokov) – nový film Miloša Formana inšpirovaný životom slávneho španielskeho maliara Francesca Goyu. príbeh sa odohráva v roku 1792, kedy Goya nastúpil na španielsky kráľovský dvor ako dvorný maliar. Je založený na vzťahu Goyu a jeho múzy Ines. V časoch, kedy sa Európou ako morová nákaza šírila francúzska revolúcia, posilnila katolícka cirkev v Španielsku svoju moc obnovením inkvizície, čo malo zastrašiť obyvateľstvo túžiace po revolúcii a absolútnej nezávislosti na akejkoľvek despotickej autorite... Vstupné je 59 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Šarlotina pavučinka
5. júna o 18.00 hod. (český dabing, rodinný/fantasy, USA, MN do 12 rokov) – E. B. White bol slávny newyorský spisovateľ, ktorý v roku 1978 inkasoval prestížnu Pulitzerovu cenu. Bol to spisovateľ, ktorý mnoho rokov predtým napísal príbeh o rozprávajúcom prasiatku Wilburovi. Wilbur je malé prasiatko, ktoré rozpráva a pretože rozpráva, tak je i múdre. A preto si pomerne rýchlo odvodí, že po tom šťastnom váľaní sa v hnoji a konzumovaní chutných pomyjí príde koniec... Preto je potrebné jednať! A to je tá chvíľa, keď sa do hry vkráda pavúčica menom Charlotte a spoza svojich sietí ukuje plán na spoločný útek... Vstupné je 60 Sk.

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

Rocky Balboa
9. júna o 19.00 hod. (film USA, české titulky, MP od 12 rokov) – nič sa nekončí, kým sa skutočne neskončí. Dramatický príbeh boxera, ktorý dostal šancu ako dokázať sebe i všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ, čo telo starne, plameň v srdci je stále silný... Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

NOVA BAŇA

KINO VATRA

Most do krajiny Terabithia
9. júna o 19.00 hod. (rodinný, USA) – Jeans je zakríknutý chlapec, ktorý celé leto poctivo trénuje beh, aby sa stal najrýchlejším vo svojej triede. Jeho cieľ je však prekazený, keď nové dievča Leslie, ktoré nastúpi do školy, nečakane vyhrá bežecké preteky. Avšak aj napriek tejto udalosti sa z nich rýchlo stanú najlepší priatelia. Leslie rada rozpráva vymyslené príbehy plné fantázie a čarov a Jess zase rád maľuje. Leslie čoskoro predstaví Jessovi nový svet plný predstavivosti a fantázie a spoločne vytvoria tajné kráľovstvo Terabithia, čarovné miesto, kde sa dá dostať len na starom lane ponad potok v lese blízko ich domovov. Tu spoločne vládnu kráľovstvu a bojujú proti Temnému pánovi a jeho tvorom... Vstupné je 55 Sk.

PREZENTÁCIA

ŽIAR NAD HRONOM

Dňa 12. júna o 10.00 hod. MC Mravenisko organizuje „Prezentáciu babyšatiek a vakov na nosenie detí. Prezentácia je robená formou diskusie, maminy si môžu poradiť navzájom, odpovedať na otázky ohľadne nosenia detí, prípadne sa dozvedieť niečo viac o nosení detí v látkových nosítkach. Šatky aj vaky na nosenie detí je možné vidieť a vyskúšať. Sú vítané maminy s deťmi, aj tehotné maminy, ktoré si môžu do šatky uviazať plyšovú hračku alebo bábiku a vyskúšať, o čom to nosenie vlastne je. Bude tiež príležitosť porovnať si babyšatku a vak na nosenie detí, aké sú ich výhody a nevýhody a v čom sa líšia. Prezentáciu vedie Monika Dankovičová, ktorá má s nosením v šatke niekoľkoročné skúsenosti. Bližšie informácie na telefónnom čísle 0908 419 618, alebo v MC Mravenisko.

POZVÁNKY

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Dňa 9. júna o 15.00 hod. sa uskutoční v kine Akadamik koncert Nová pieseň. Koncert ako taký je prezentáciou piesní, ale aj príležitosťou spoločnému spevu o Božej láske a milosti zjavenej aj v živote každého z nás. Dôkazom toho budú dvaja mladí ľudia, ktorí sa s nami podelia o svoj príbeh plný ťažkých životných bremien, ako je napríklad drogová závislosť, atď. Vydajú svedectvo o tom, ako o prečo Boha dobrovoľne prijali ako neoddeliteľnú súčasť svojho života. Avšak otázkou rezonujúcou v dnešnom svete je, či môžu ľudia, a ešte väčšmi mladí ľudia, spievať o Bohu. Niektorí z nás práve prežívajú ťažké obdobie, iní také obdobie majú za sebou, no stále hľadajú odpovede na niektoré otázky ohľadne svojich problémov, ale aj života samotného.
Nová baňa

Dňa 11. júna o 11.00 hod. sa uskutoční ľudový trh s ochutnávkou novobanských špecialít, koncert ĽH Štálanka a FS Vinička v radničnom parku. O 13.00 – Deň Izomatu – prezentácia zamestnancov Izomatu na trhovisku, o 14.00 hod. – slávnostné fanfáry otvoria hlavný program na Námestí slobody, o 17.00 hod. – vystúpenie súboru Drišľak, o 19.00 – 24.00 hod. – country bál s hudobnou skupinou tramp song. Sprievodné akcie: vyberanie mýta, stánky s občerstvením na trhovisku.

Dňa 12. júna o 9.20 hod. – slávnostné fanfáry pri farskom kostole, 9.30 hod. – slávnostná svätá omša, 11.00 hod. – filmové predstavenie „Dvaja pátrači 3D“ pre deti v kine Vatra, 14.00 hod. – koncert HS Kašuba, nafukovací hrad, detské autíčka a súťaže pre deti vo dvore ZSŠ pri futbalovom štadióne, 14.00 hod. – súťaž hasičov na tréningovom ihrisku na futbalovom štadióne, 15.30 hod. – praktické ukážky z činnosti PZ SR na futbalovom štadióne, 16.15 hod. – zoskok parašutistov na futbalový štadión, 17.00 hod. – súťažný futbalový zápas N. Baňa – Horná Ves, 18.45 hod. – koncert HS Odpadlíci. Sprievodná akcia – občerstvenie vo dvore ZSŠ pri štadióne.

VÝSTAVY

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Slovenské banské múzeum pripravilo novú lákavú ponuku pre návštevníkov organizovaných podujatí a pre skupinové návštevy žiakov materských a základných škôl. Táto ponuka platí pre expozície Kammerhof a Galéria Jozefa Kollára. Pre mladých návštevníkov sa tak otvára priestor vidieť najkrajšie exponáty Slovenského banského múzea. Vstupné je symbolickú 1,-Sk.

NOVÁ BAŇA

Dňa 10. júna o 15.00 hod. bude otvorená výstava výtvarných prác detí z materských a základných škôl pri príležitosti 660. výročia udelenia mestských práv. Výstava s názvom „Čo hovoria povesti“ sa uskutoční vo vestibule kina Vatra. Sprievodná akcia – stánky s občerstvením na trhovisku

ŽARNOVICA

Koncert
Dňa 21. júna o 18.00 hod. sa uskutoční v KD koncert poľskej jazzovej skupiny Sing sing penelope, ktorá bola založená v roku 2000 muzikantmi hrajúcimi v najzaujímavejších poľských a európskych jazzových avantgardných a postrockových skupinách. Vstupné je 50 Sk.

Žarnovický jarmok
Dňa 29. a 30. júna vás mesto Žarnovica pozýva na Žarnovický jarmok, ktorý sa uskutoční v centre mesta. Sprevádzaný bude kultúrnym programom na Májovej ulici. Budete mať možnosť si nakúpiť, občerstviť sa, vidieť tradičné remeslá, atrakcie...

HUDBA A TANEC

Nová baŇa

Detský folklórny festival
Dňa 9. júna poriada Banskobystrický samosprávny kraj, Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom a obec Veľká Lehota Detský folklórny festival so začiatkom o 9.30 hod. pod názvom Spievajže si, spievaj..., Tanu, tanu, tanulinky... a 10. júna so začiatkom o 14.00 hod. na amfiteátri hlavný program detských folklórnych súborov a vystúpenia hostí festivalu pod názvom Pod Inovcom. Vstupné je 20 Sk.

Banská Štiavnica

Dňa 9. júna o 10.00 hod. sa začína v centre mesta, Art café a Starom zámoku festival pouličného divadla – Tradičný rozprávkový les v netradičnom šate. Divadelníci a žongléri oživia centrum mesta a ďalšie priestory.
Dňa 9. júna o 19.00 hod. sa v Art Café uskutoční koncert legendárneho alternatívno/pop punkovo/experimentálneho speváka Bernarda Schnura.
Dňa 16. júna sa o 00.00 hod. sa v areáli Banského múzea v prírode začína tradičná banícka zábava.

Kremica

Už po siedmykrát sa v Kremnici uskutoční medzinárodný festival Hudba pod diamantovou klenbou, ktorý organizuje huslista Peter Michalica. Ťažiskom podujatia je podľa slov usporiadateľa spojenie krásy hudby slávnych umelcov a ľudovej tvorby. Festival bude od 15. júna do 13. júla, mimoriadny koncert bude o dva týždne neskôr - 27. júla2007.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 38 946
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 37 210
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 426
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 9 865
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 048
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 939
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 235
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 918
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 716
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 608
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Antigénové testovanie na koronavírus.

Čerstvé výsledky z dnešného testovania.

57m
Mesto zredukovalo počet odberových miest.

Na testovanie dnes prišlo menej ľudí ako očakávali.

3 h
Na mieste zasahujú hasiči.

Pri nehode sa zranila jedna osoba.

7 h
Testovanie v Žiari prebieha v plnom prúde.

Mesto bude zajtra redukovať odberné miesta.

7 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

9 h

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

7 h

Policajti začnú novú technológiu využívať od soboty.

22. jan
AKTUALIZOVANÉ 23. 1. o 21.24 o vyjadrenie prednostky OÚ

Zaočkovali aj 34-ročnú prednostku za OĽaNO v Nitre

Prednostka neodpísala, rezort vnútra poslal len všeobecné stanovisko.

22. jan

Už ste čítali?