Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Listy z Iwo Jima
6. a 7. júna o 19.00 hod. (vojnová dráma, USA, slovenské titulky, MN do 15 rokov) – pred 61 rokmi stáli oproti sebe na ostrove Iwo Jima americká a japonská armáda. Prešli desiatky rokov a na tomto ostrove sú stále v sopečnej pôde pochované stovky listov, ktoré doteraz neboli objavené. Tieto listy dávajú mužom, ktorí tu bojovali a generálovi, ktorý ich viedol, tváre a hlas. Na ostrove Iwo Jima prišlo o život takmer 7 000 amerických vojakov a viac ako 20 000 japonských. Čierne piesky Iwo Jima sú nasiaknuté ich krvou, ale ich obete, snaha, ich odvaha a súcit žijú v listoch, ktoré posielali domov. Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Taxi 4
8. – 10. júna o 19.00 hod. (akčná komédia, Francúzsko, MN do 12 rokov, české titulky) – opäť sa stretneme s taxikárom Danielom moralesom, roztržitým policajtom Emilienom Coutant – Kerbelecom i komisárom Gilbertom, ktorý dostal v Taxi 4 viac priestoru ako doteraz. Rovnako sa na plátne opäť objaví Emma Sjoberg a Edoard Montoute a na réžisérskej stoličke Gérard Krawczyk. Vstupné je 60 Sk.

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Goyove prízraky
9. a 10. júna o 19.00 hod. (dráma SPA, tit. CZ, MN do 15 rokov) – nový film Miloša Formana inšpirovaný životom slávneho španielskeho maliara Francesca Goyu. príbeh sa odohráva v roku 1792, kedy Goya nastúpil na španielsky kráľovský dvor ako dvorný maliar. Je založený na vzťahu Goyu a jeho múzy Ines. V časoch, kedy sa Európou ako morová nákaza šírila francúzska revolúcia, posilnila katolícka cirkev v Španielsku svoju moc obnovením inkvizície, čo malo zastrašiť obyvateľstvo túžiace po revolúcii a absolútnej nezávislosti na akejkoľvek despotickej autorite... Vstupné je 59 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Šarlotina pavučinka
5. júna o 18.00 hod. (český dabing, rodinný/fantasy, USA, MN do 12 rokov) – E. B. White bol slávny newyorský spisovateľ, ktorý v roku 1978 inkasoval prestížnu Pulitzerovu cenu. Bol to spisovateľ, ktorý mnoho rokov predtým napísal príbeh o rozprávajúcom prasiatku Wilburovi. Wilbur je malé prasiatko, ktoré rozpráva a pretože rozpráva, tak je i múdre. A preto si pomerne rýchlo odvodí, že po tom šťastnom váľaní sa v hnoji a konzumovaní chutných pomyjí príde koniec... Preto je potrebné jednať! A to je tá chvíľa, keď sa do hry vkráda pavúčica menom Charlotte a spoza svojich sietí ukuje plán na spoločný útek... Vstupné je 60 Sk.

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

Rocky Balboa
9. júna o 19.00 hod. (film USA, české titulky, MP od 12 rokov) – nič sa nekončí, kým sa skutočne neskončí. Dramatický príbeh boxera, ktorý dostal šancu ako dokázať sebe i všetkým ľuďom, ktorých má rád, že zatiaľ, čo telo starne, plameň v srdci je stále silný... Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

NOVA BAŇA

KINO VATRA

Most do krajiny Terabithia
9. júna o 19.00 hod. (rodinný, USA) – Jeans je zakríknutý chlapec, ktorý celé leto poctivo trénuje beh, aby sa stal najrýchlejším vo svojej triede. Jeho cieľ je však prekazený, keď nové dievča Leslie, ktoré nastúpi do školy, nečakane vyhrá bežecké preteky. Avšak aj napriek tejto udalosti sa z nich rýchlo stanú najlepší priatelia. Leslie rada rozpráva vymyslené príbehy plné fantázie a čarov a Jess zase rád maľuje. Leslie čoskoro predstaví Jessovi nový svet plný predstavivosti a fantázie a spoločne vytvoria tajné kráľovstvo Terabithia, čarovné miesto, kde sa dá dostať len na starom lane ponad potok v lese blízko ich domovov. Tu spoločne vládnu kráľovstvu a bojujú proti Temnému pánovi a jeho tvorom... Vstupné je 55 Sk.

PREZENTÁCIA

ŽIAR NAD HRONOM

Dňa 12. júna o 10.00 hod. MC Mravenisko organizuje „Prezentáciu babyšatiek a vakov na nosenie detí. Prezentácia je robená formou diskusie, maminy si môžu poradiť navzájom, odpovedať na otázky ohľadne nosenia detí, prípadne sa dozvedieť niečo viac o nosení detí v látkových nosítkach. Šatky aj vaky na nosenie detí je možné vidieť a vyskúšať. Sú vítané maminy s deťmi, aj tehotné maminy, ktoré si môžu do šatky uviazať plyšovú hračku alebo bábiku a vyskúšať, o čom to nosenie vlastne je. Bude tiež príležitosť porovnať si babyšatku a vak na nosenie detí, aké sú ich výhody a nevýhody a v čom sa líšia. Prezentáciu vedie Monika Dankovičová, ktorá má s nosením v šatke niekoľkoročné skúsenosti. Bližšie informácie na telefónnom čísle 0908 419 618, alebo v MC Mravenisko.

POZVÁNKY

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Dňa 9. júna o 15.00 hod. sa uskutoční v kine Akadamik koncert Nová pieseň. Koncert ako taký je prezentáciou piesní, ale aj príležitosťou spoločnému spevu o Božej láske a milosti zjavenej aj v živote každého z nás. Dôkazom toho budú dvaja mladí ľudia, ktorí sa s nami podelia o svoj príbeh plný ťažkých životných bremien, ako je napríklad drogová závislosť, atď. Vydajú svedectvo o tom, ako o prečo Boha dobrovoľne prijali ako neoddeliteľnú súčasť svojho života. Avšak otázkou rezonujúcou v dnešnom svete je, či môžu ľudia, a ešte väčšmi mladí ľudia, spievať o Bohu. Niektorí z nás práve prežívajú ťažké obdobie, iní také obdobie majú za sebou, no stále hľadajú odpovede na niektoré otázky ohľadne svojich problémov, ale aj života samotného.
Nová baňa

Dňa 11. júna o 11.00 hod. sa uskutoční ľudový trh s ochutnávkou novobanských špecialít, koncert ĽH Štálanka a FS Vinička v radničnom parku. O 13.00 – Deň Izomatu – prezentácia zamestnancov Izomatu na trhovisku, o 14.00 hod. – slávnostné fanfáry otvoria hlavný program na Námestí slobody, o 17.00 hod. – vystúpenie súboru Drišľak, o 19.00 – 24.00 hod. – country bál s hudobnou skupinou tramp song. Sprievodné akcie: vyberanie mýta, stánky s občerstvením na trhovisku.

Dňa 12. júna o 9.20 hod. – slávnostné fanfáry pri farskom kostole, 9.30 hod. – slávnostná svätá omša, 11.00 hod. – filmové predstavenie „Dvaja pátrači 3D“ pre deti v kine Vatra, 14.00 hod. – koncert HS Kašuba, nafukovací hrad, detské autíčka a súťaže pre deti vo dvore ZSŠ pri futbalovom štadióne, 14.00 hod. – súťaž hasičov na tréningovom ihrisku na futbalovom štadióne, 15.30 hod. – praktické ukážky z činnosti PZ SR na futbalovom štadióne, 16.15 hod. – zoskok parašutistov na futbalový štadión, 17.00 hod. – súťažný futbalový zápas N. Baňa – Horná Ves, 18.45 hod. – koncert HS Odpadlíci. Sprievodná akcia – občerstvenie vo dvore ZSŠ pri štadióne.

VÝSTAVY

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Slovenské banské múzeum pripravilo novú lákavú ponuku pre návštevníkov organizovaných podujatí a pre skupinové návštevy žiakov materských a základných škôl. Táto ponuka platí pre expozície Kammerhof a Galéria Jozefa Kollára. Pre mladých návštevníkov sa tak otvára priestor vidieť najkrajšie exponáty Slovenského banského múzea. Vstupné je symbolickú 1,-Sk.

NOVÁ BAŇA

Dňa 10. júna o 15.00 hod. bude otvorená výstava výtvarných prác detí z materských a základných škôl pri príležitosti 660. výročia udelenia mestských práv. Výstava s názvom „Čo hovoria povesti“ sa uskutoční vo vestibule kina Vatra. Sprievodná akcia – stánky s občerstvením na trhovisku

ŽARNOVICA

Koncert
Dňa 21. júna o 18.00 hod. sa uskutoční v KD koncert poľskej jazzovej skupiny Sing sing penelope, ktorá bola založená v roku 2000 muzikantmi hrajúcimi v najzaujímavejších poľských a európskych jazzových avantgardných a postrockových skupinách. Vstupné je 50 Sk.

Žarnovický jarmok
Dňa 29. a 30. júna vás mesto Žarnovica pozýva na Žarnovický jarmok, ktorý sa uskutoční v centre mesta. Sprevádzaný bude kultúrnym programom na Májovej ulici. Budete mať možnosť si nakúpiť, občerstviť sa, vidieť tradičné remeslá, atrakcie...

HUDBA A TANEC

Nová baŇa

Detský folklórny festival
Dňa 9. júna poriada Banskobystrický samosprávny kraj, Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom a obec Veľká Lehota Detský folklórny festival so začiatkom o 9.30 hod. pod názvom Spievajže si, spievaj..., Tanu, tanu, tanulinky... a 10. júna so začiatkom o 14.00 hod. na amfiteátri hlavný program detských folklórnych súborov a vystúpenia hostí festivalu pod názvom Pod Inovcom. Vstupné je 20 Sk.

Banská Štiavnica

Dňa 9. júna o 10.00 hod. sa začína v centre mesta, Art café a Starom zámoku festival pouličného divadla – Tradičný rozprávkový les v netradičnom šate. Divadelníci a žongléri oživia centrum mesta a ďalšie priestory.
Dňa 9. júna o 19.00 hod. sa v Art Café uskutoční koncert legendárneho alternatívno/pop punkovo/experimentálneho speváka Bernarda Schnura.
Dňa 16. júna sa o 00.00 hod. sa v areáli Banského múzea v prírode začína tradičná banícka zábava.

Kremica

Už po siedmykrát sa v Kremnici uskutoční medzinárodný festival Hudba pod diamantovou klenbou, ktorý organizuje huslista Peter Michalica. Ťažiskom podujatia je podľa slov usporiadateľa spojenie krásy hudby slávnych umelcov a ľudovej tvorby. Festival bude od 15. júna do 13. júla, mimoriadny koncert bude o dva týždne neskôr - 27. júla2007.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Ako možno získať prídavky na dieťa v Nemecku?
 2. Kupujete balenú vodu? Vypočítajte si, koľko za ňu ročne miniete!
 3. Táto váha berie vaše chudnutie vážne: Kalórie počíta za vás!
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 5. Svalovice sa netreba obávať
 6. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 7. Study program MANAGEMENT in English language
 8. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 715
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 7 028
 3. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 206
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 061
 5. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 582
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 556
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 491
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 752

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Keď sme na SME
 2. Ján Škerko: Všetko ide podľa plánu, Putinovi sa kráti čas
 3. Otilia Horrocks: Šetríte? Šetríme, šetria.
 4. Marek Brenčič: Pár kilometrov od agresora, dva týždne na Ukrajine
 5. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 6. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 7. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 8. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 1. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 12 248
 2. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 11 423
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 6 256
 4. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 715
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 680
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 847
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 583
 8. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 285
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

TOP 30 prináša ďalšie výnimočné príbehy.


2 h
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


5 h

Kypí vám pri pohľade na deti pozerajúce do telefónu alebo sediace za počítačom krv v žilách? Pozor, aby ste ich nepripravili o úspešnú kariéru. Namiesto zákazov ich naučte počítačom rozumieť - a zabezpečíte im lepšiu budúcnosť.


20 h
Vodiči, ktorí chcú pokračovať v smere na Košice, musia prejsť cez mesto Zvolen.

Výstavba by bola rýchlejšia a finančne menej náročná.


29. jan

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Keď sme na SME
 2. Ján Škerko: Všetko ide podľa plánu, Putinovi sa kráti čas
 3. Otilia Horrocks: Šetríte? Šetríme, šetria.
 4. Marek Brenčič: Pár kilometrov od agresora, dva týždne na Ukrajine
 5. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 6. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 7. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 8. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 1. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 12 248
 2. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 11 423
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 6 256
 4. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 715
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 680
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 847
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 583
 8. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 285
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu