Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Žiar vysokým víťazstvom potešil svojich fanúšikov

II. LIGA VÝCHOD

25. kolo:
Slavoj Trebišov - FK Žiar nad Hronom 3:1 (1:1), góly: Dozsický 2, Tomko – Orávik, ŽK: Toporčák, Kročko - Červenec, Stacho, rozhodca Havira, 400 divákov
Už v 1. min. po strate lopty na súperovej polovici sme nechali otvorenú obranu za ktorú zbehol Tomko a dlhý pas si pekne spracoval a nedal vybiehajúcemu Grambličkovi šancu a otvoril skóre zápasu. Od tohto momentu, sme nerezignovali a v 14. min. hlavičkou po skrumáži vyrovnal Orávik. Do polčasu sa hral pekný futbal a vytvorili sme si viac šancí ako domáci. Za zmienku stoja dve tutovky Červenca. Od druhého polčasu domáci spresnili hru a prevzali iniciatívu na svoje kopačky a v 51. a 71. po chybách a nedôraze našej obrany nás potrestal dvomi gólmi Dozsický.
TREBIŠOV: Poľacký, Kročko (90. Drobňák), Capko, Černej, Toporčák (88. Cvjetinovič), Tomko, Dozsický, Jantek, Petričko, Lukáč, Sciranka
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička, Podlucký, Orávik (77. Puliš), Knap, Kubinec, Žiak (46. Kaplán), Škultéty, Mujkoš, Červenec, Šnirc, Stacho (72. Páleník)
Ostatné zápasy: ŽP Šport Podbrezová B - MFK Stará Ľubovňa 0:0, rozhodoval: Horváth, 200 divákov
FK Čadca - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 5:3 (4:1),
góly: Sidora 3, Kavuliak, Klago (z 11 metrov) - Molnár, Bezák, Lešťák, rozhodoval Gábor, 450 divákov
MŠK Tesla Stropkov - MFK Dolný Kubín 1:3 (0:1), góly: Fečko - Paško, Gonda, P. Maslo, rozhodoval Leško, 400 divákov
Cementár Turňa nad Bodvou - Dukla Banská Bystrica B 1:3 (0:2), góly: Eperješi - T. Libič, Bušík, M. Libič, rozhodoval Anguš, 150 divákov
Odeva Lipany - MFK Vranov nad Topľou 1:0 (1:0), góly: Džubák (z 11 metrov), rozhodoval Eperješi, 510 divákov
FK Spišská Nová Ves - MFK Ružomberok B 7:0 (3:0), góly: Stanislav 2, Sedláček, Melnyk, Sirko, Čekovský, Hamráček, rozhodoval Ronec, 500 divákov
26. kolo:
Žiar nad Hronom - Stropkov 5:2 (3:0), góly: 36. Stacho, 38. Puliš, 41. a 69. Červenec, 81. Kaplan - 72. Bodnár (11m), 90+ Vereščák, ŽK: Mukoš, Knap - Gonos, Vatrál, 300 divákov
Mužstvá začali vo svižnom tempe, prvý ohrozili bránu domácich hostia z priameho kopu, Číž bol namieste. V 21. min znovu Číž riešil závar pred domácou bránou. Do tretice v 22. min trafil Havrilko brvno domácej brány. Domáci vážnejšie ohrozili bránu hostí v 27. min, keď bombu Škultétyho kryl Jemčo. V 36. min domáci Šnirc trafil brvno, následne Stacho z 20m už trafil - 1:0. V 38. min zvyšoval Puliš na 2:0. V 41. min na 3:0 po úniku upravil Červenec. V 69. min po úniku dal Červenec na 4:0. V 72. min znižoval Bodnár z 11 m - 4:1. V 81. min akciou na jeden dotyk zakončoval Kaplan na 5:1. V 90+. znížil z diaľky na 5:2 Vereščák
ŽIAR NAD HRONOM: Číž - Kaplan, Podlucký (66. Dekíš), Knap, Páleník, Puliš, Škultéty (73. Oravík), Mujkoš (53. Macejko), Červenec, Šmirc, Stacho (53. Macejko)
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Jemčo - Vereščák, Gonos (67. Vrábel), Havrilko, Fečko, Zápotocký, Vatral, Pavlík, Paňko (68. Okšanský), Potoma, Bodnár
Ostatné zápasy: Ružomberok B - Trebišov 2:2 (1:2), L. Mikuláš – Podbrezová B 0:0, D. Kubín - Čadca 2:0 (1:0), Dukla B. Bystrica B - Spišská Nová Ves 2:1 (1:0), St. Ľubovňa - Lipany 1:1 (1:0), Vranov - Turňa 5:1 (2:1)

27. kolo:
Dolná Ždaňa - Dolná Strehová 2:1 (0:1), góly: Demko, Kukučka - Máč, ŽK: Laurov, Zuberník - Gluch, Žingor, Kminiak, Zachar, ČK: Zachar, rozhodca Ligas, 160 divákov
Domáci hráči útočili na súperovu bránu prakticky celý zápas. Hráči Dolnéj Strehovej sa zmohli len na občasné protiútoky, z ktorých padol aj jediný gól.
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Rozenberg, Kukučka, Laurov, Sepeši, R. Urgela (73. Varecha), Pinka, Zuberník (56. Demko), Sl. Urgela (65. Rendek), Chrappa
DOLNÁ STREHOVÁ: Skopal - Zachar, Krnáč, Karasi, Zúbek (59. Kminiak), Gluch, Ivičič, Palaga (81. Tóth), Jagerský, Žingor, Máč
Oprava: V predchádzajúcom čísle sme uviedli, že v zápase 25. kola Dolná Ždaňa - Žilina B, si domáci hráč R. Urgela strelil vlastný gól. Strelcom vlastného gólu však nebol R. Urgela, ale iný hráč domáceho mužstva. Pánovi R. Urgelovi sa ospravedlňujeme.
Ostatné zapásy: K. N. Mesto - Rudinská 2:2 (0:1), 60. Ondrušek, 81. Golian - 31. Tvrdý, 71. Kravec, ŽK: Brodňan. Rozhodoval Korenčík, 270 divákov, R. Sobota B - Brusno 5:0 (1:0), 34. Stano, 60. Novosedliak, 62. O. Pachomol, 65. Šlichtík, 80. Gibala. ŽK: Ďurkovič - Parobek, Chudík. ČK: 41. Chudík (Brusno), rozhodoval Dvorštiak, 50 divákov, Krásno n/K - Zvolen 2:0 (2:0), 15. Vaňovec, 29. Kubica, ŽK: Kasaj, Šadlák(Krásno n.K.). ČK: 53. Fízeľ (Zvolen), rozhodoval Horný, 250 divákov, Liet. Lúčka - Žilina B 0:1 (0:1), 18. Chupač, ŽK: Štaffen, Masár - Mičica, Chupač, ČK: Šupina (Liet. Lúčka), rozhodoval Brodňan, 300 divákov, Králiky - Bánová 2:1 (1:1), 38. a 55. Cimerman - 31. Labuda, ŽK: Pagáč, Klinec - Ďurica, rozhodoval Putra, 80 divákov, Bytča - Rakytovce 0:0, ŽK: Tvrdý, Capko - Čabala, Jarkulič, rozhodoval Halfar, 150 divákov, Námestovo - Kremnička 3:2 (2:0), 6. a 62. Kucek, 28. Zemenčík - 57. Snitka, 89. Giertl M, ŽK: Snitka, Keller, Špirka (Kremnička), rozhodoval Sikora, 220 divákov, Dohrávka 22. kola: Rudinská - Kremnička 1:1 (0:1), Súkeník - Keller

24. kolo:
Hliník nad Hronom - Dolné Hámre 3:0 (2:0), góly: Sedliak, Želiar, Pilnik, ČK: Galeta (Dolné Hámre), rozhodca Hnilica, 260 divákov
Mokrý terén sedel viac hliničanom. Vylúčením Galetu v 38. minúte sa hráči Dolných Hámrov prakticky pripravili o možnosť uhrať lepší výsledok.
HLINÍK NAD HRONOM: Packo - Koniar (67. Vlačuha), Demko (82. Weber), Sopko, Šimko, Pilnik, Sviržovský, Sedliak, Želiar, Krčmárik, Šopa
DOLNÉ HÁMRE: P. Beták - Uhler, Švihla, Listofer, J. Beták, Kotry, Repiský (11. Šalka), Muha, Galeta, Haško (38. Káčer), Zeleňák
Ostatné zápasy: Fiľakovo – Selce 3:0 (2:0), Mihályi 2, Mikloš, 600 div, Poniky – Ružiná 3:1 (3:0), Patráš, Poliak, Filipča - Pračko, ČK: Filipča (Poniky), 100 div, Revúca – V. Krtíš 0:4 (0:2), Lukáč, Varholák Mi., Varholák Ma., Brna, ŽK: Bariak (Krtíš), 150 div, Tisovec – Hajnačka 6:0 (2:0), Vengrín 3, Sihelský 2, Dacho, ŽK: Šándor T., Šándor P. - Gášpár, Szókos, Ruszó, Berky Ma, 120 div, Poltár – Podlavice 2:0 (1:0). Rončák, Dyma, ŽK: Meszároš, Berky R. - Rumanovský, Rusko, Zátroch, 450 div, Jesenské – Kalinovo 3:2 (1:0), Várady, Czene, Mogyorody - Ďuriško, Stupár, ŽK: Lakatoš (Jesenské), 220 div

24. kolo:
Štiavnické Bane - Dobrá Niva 4:3 (2:0), góly: Hrubčo, Michálik, Hric, Beňo - Baláž, Vansky, Šimko, rozhodca Danko, 150 divákov
Domáci začali vo svižnom tempe, keď už v 23. minúte vyhrávali o dva góly. Štart v druhom polčase im však nevyšiel a hneď v úvode súper znižoval na rozdiel gólu. O chvíľu však zvýšil Hric, no hostia dokázali opäť upraviť skóre na rozdiel jediného gólu. Na 4:2 zvýšil Beňo a aj keď hostia opäť znížili, Bane už víťazstvo z rúk nepustili.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Blaško - Kmeť, Pavlík, M. Hrubčo, Košárnik, Hric, Venglár, Beňo, Š. Hrubčo, Michalek, Ondrík (65. Koprivňanský)

P. Č. Balog - Žiar nad Hronom B/ Ladomerská Vieska 3:0 (3:0), góly: Podstavek, Pečovský, Auxt, rozhodca Grenčík, 150 divákov
Prvý polčas začali domáci raketovo a už v tretej minúte otvoril skóre Podstavek. V 7. minúte zvyšoval skóre na 2:0 Pečovský. V čase, keď už obe mužstvá mysleli na prestávku strelil tretí gól domácich Auxt. V druhej časti hry boli futbalovejší hostia, ale aj napriek svojmu tlaku nedokázali streliť gól.
ŽIAR B: Pažout - Zelovič, Karásek, Víglašský, Antal, Mackura, Trvalec, Jakubuje, Kubašský, Heiler

Vyhne - Nová Baňa 0:5 (0:2), góly: Švec 2, Pavlík, Turčan, Mánik, rozhodca Michňa, 100 divákov
V zápase bolo zrejmé, že hrá prvý s posledným tímom tabuľky. Vyhne sa zamerali hlavne na obranu, ale Nová Baňa ju svojou rýchlou a kombinačnou hrou prerazila a zaslúžene vyhrala.
VYHNE: Packo - Kabina, Bujňák, Záhumenský, Hlinka, Gorbow, Hrnčiar, Fáber, Šimko, Šrot (44. Katina), Lupták
NOVÁ BAŇA: Poliačik - Forgáč, Rybár, Slavka, Pavlík (46. Marko), Guláš, Turčan, Mánik (67. Binda), Švec

Žarnovica - Radvaň 1:1 (0:1), góly: M. Špano - Bajdich, rozhodca Talán, 150 divákov
Domáci opäť ukázali, kde je ich slabina. A tou je premienanie šancí.
ŽARNOVICA: Bl. Špano - T. Laurov, Ištván, Rožko (58. Hudačko), Ziman (46. Regina), Černák, Repiský, Hlavačka, Kopernický, Nasvetr, M. Špano
Ostatné zápasy: Kováčová – Dudince 2:0 (2:0), Koreň, Végh, Priechod – Hrochoť 0:3 (0:1), R. Sláva 2, Pejko
14. Vyhne 24 3 6 15 12:53 15
Pozn.: Priechodu bude po skončení súťaže odrátaných 6 bodov.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Zechenterov dom.

Koronavírus: Odberné miesta v regióne Žiar nad Hronom (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v regióne Žiar nad Hronom.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.