V druhej triede tri „ixky“, Kalinčiakovo zázračne otočilo zápas

OBM 28. KOLO
Levice – P. Vozokany 4:1 (1:0), góly: P. Gabaš 3, Varga – L. Buchlovič. Levice bojovali o poslednú nádej udržať si ešte šance na postup. Imperatív víťazstva začali napĺňať už v prvom polčase, kedy si vypracovali tesný náskok. Po zmene strán už boli pánmi na ihrisku a súpera do ničoho nepustili. Opäť úradoval P. Gabaš, ktorý preukázal skvelú streleckú formu a hetrikom udržal teoretické nádeje Levíc na postup.
Levice: Ivani – Drenka, Krenan, Varga, Ármai. Martinek, Huszár, Graus, M. Gabaš. Tóth, Pankuli. Striedal: Žilka
P. Vozokany: Sádovský – M. Bandzi, R. Bandzi, T. Sádovský, B. Sádovský, Turík, Styecz, Plašek, Beuš, Buchlovi, Varga, striedali: Pinteš, Fábry, Tomašek
Podlužany – Žemberovce 3:2
(1:2), góly: Kováčik, Vetor, Hinzeller – Vidra, Hlinka. V prvom polčase nastúpili domáci s príliš veľkým rešpektom, čo sa v plnej miere preukázalo. Hostia to prakticky okamžite využili a šli zaslúžene do vedenia. To však už v druhom dejstve neudržali. Domáci pridali do kroku, bojovali a napokon zásluhou Hinzellera strhli víťazstvo na svoju stranu.
Podlužany: Máaj – Búry, Uhnák, Kováik, Vallo, Hinzeller, Frajka, Szalma, P. Šebo, Víg, Zlatanský, striedali: M. Šebo, uvara, Luká, Vetor
Žemberovce: Štefana – Mikula, Lupták, Šinkovi, Nedorolík, M. Tomáš, Vidra, Hlinka, I. Vrecník, Slúka, Píš.
Čaka – Želiezovce 2:0 (1:0), góly: Mudroň, vlastný. Líder chcel bezpodmienečne bodovať a už od úvodu ukázal, kto je pánom na ihrisku. V neustálej prevahe sa rodili šance, lenže tentoraz nemal favorit až takú presnú mušku. V prvom dejstve otváral skóre Mudroň a poistku pre favorita pridali nešťastne hostia, ktorí si Kopernického strelu zrazili do siete. Čaka urobila veľký krok k postupu. Na definitívny postup im zostáva získať jediný bodík a môžu definitívne oslavovať.
Čaka: Molnár – Meiling, M. Havran, Dobrota, Tušan, Valo, Kopernický, Mudroň, Jakab, Bielik, H. Taňaši, striedali: Stojka, Hegedus, Hlinka, Sádovský
Želiezovce: Barecz – Szalay, Štuler, P. Páchnik, Petrík, Šál, Karkó, Lauko, Valach, Kokoška, Ujvári, striedali: Csudai, Kristofoli, Vincúr.
Tlmače – H. Kľačany 9:1 (5:0), góly: P. Havran 3, Titurus 2 (1z11m), Kinčok, Jašek, Bombala, Mlynárik – Kováčik. Debakel Kľačian sa zrodil na ihrisku Tlmáč. Domáci potvrdili skvelú formu z posledných kôl a doslova si vychutnali bezfarebného súpera. Ten nekládol žiaden odpor, navyše rýchlo prišiel i o brankára Németha, ktorý videl červenú kartu. Koncert domácich podčiarkol P. Havran, ktorý vsietil hetrik. Hostia boli počas celého zápasu zrelí na uterák.
Tlmače: Miško – Mlynárik, Bombala, Líška, M. Havran, Jenes, Kolár, J. Jašek, P. Havran, T. Titurus, Kupec, striedali: Kinčok, T. Považan.
H. Kľačany: Németh – P. Krivočenko, Zaujec, Brezina, Poláčik, A. Krkoš, Hancko, Podseník, Kováčik, M. Krkoš, Kúdela.
Plášťovce – Kalinčiakovo 5:7
(3:2), góly: Benčok 2, Somló, L. Križan, Zsóka – Horniak 2, Vetor 2, Zapletaj, Pap, Šimko. V divokej prestrelke padali góly ako na bežiacom páse. Domáci vyhrali tesne prvý polčas, no po zmene strán sa doslova roztrhlo vrece s gólmi a tie utešene pribúdali. Hostia z Kalinčiakova boli efektívnejší a aj zásluhou kapitána Horniaka, ktorý dal dva góly, si odniesli trochu prekvapujúcu hokejovú výhru 5:7.
Plášťovce: Farkaš – Kneizel, Páleš, Somló, M. Kneizel, L. Križan, Príbranský, R. Križan, Benčok, Szabó, Zsóka.
Kalinčiakovo: Mikuláš – J. Éhn, Ivančo, Bóna, Šimko, Pap, Vetor, Horniak, Cheben, Kolár, Fűrjes, striedali: Holubík, Zapletaj.
Šarovce – Kozárovce 2:1 (1:1), góly: P. Madaj, Michalík – Mezo. Vo vyrovnanom stretnutí sa kládol dôraz predovšetkým na defenzívu. Tá mužstvám nerobila problémy a aj preto sa šance rodili len sporadicky. Po remízovom prvom dejstve sa nakoniec zápletka rozuzlila v druhom, keď o všetkom rozhodol Michalík. Hostia by si možno zaslúžili získať aspoň bod, ale futbal vie byť niekedy krutý a o tom sa Kozárovce presvedčili v plnej miere práve v Šarovciach.
Šarovce: Fehervári – Fűri, Žido, Baláž, Kondrčík, Tóth, Michalík, Nagy, Horváth, Banda, P. Maday.
Kozárovce: Ridzoň – Šimkovič, Mezo, Gaži, Jašek, Graus, Hallo, Holka, Priecel, S. Benčať, M. Švolik.
S. Tekov – Jur n. Hr. 5:0 (3:0), góly: Obický 2, Kolár, R. Bátovský, Angleta. Jasná záležitosť Tekovčanov, ktorí súperovi nedovolili prakticky nič. Už v prvom polčase bolo vlastne rozhodnuté, pretože bolo jasné, že domáci si náskok o tri góly už jednoducho nepustia. Tekov si tak pripísal podľa očakávania tri body.
St. Tekov: Bačík – Krnčan, Máčaj, Krenčan, M. Halabuk, Kollár, Angleta, P. Hajko, B. Halabuk, Kúdela, Obický.
Jur: Čech – Šulyan, Ilko, Kiss, Stanko, Erfaňuch, Rakovič, Molnár, Prišťák, Čonka, Benyus, striedal: Pulkert.
Dolný Pial – N. Dedina 1:3 (0:0), góly: Jedlička – Salaj, Pastier, Tóth. Domáci pustili perie, hoci úvod tomu nenaznačoval. Prvý polčas bol príliš opatrný, bez výraznejšieho vzruchu a šancí. Po zmene strán sa už ale oprátky zápasu dostali do rúk hosťom, ktorí dokázali vytrestať chyby Pialu a vypracovať si vedenie, ktoré v samom závere Jedlička už oba zmiernil. Efektivita bola na strane hostí a preto vyhrali zaslúžene.
D. Pial: Laurenčík – Ledéni, Bujka, Lukáč, Magda, S. Trgiňa, Jedlička, Valach, P. Trgiňa, Sladíček, Fury.
N. Dedina: Mikula – J. Mráz, P. Bob, M. Mráz, Pastier, Jakubis, Šebo, Kolár, Michal Tóth, Jurík, Čecha. Striedali: Salaj, Varga, Frtús, Selka.
11. D. Pial 28 9 6 13 44:65 33 (-9)
12. Kalinčiakovo 28 10 2 16 69:62 32 (-10)
13. N. Dedina 28 9 4 15 38:76 31 (-11)
14. Šarovce 28 9 2 17 36:85 29 (-13)
15. Podlužany 28 7 7 14 37:66 28 (-17)
16. Jur n/H. 28 4 5 19 23:74 17 (-25)
II.TRIEDA 28.KOLO
Bátovce - Bory 3:3 (1:1), góly: Konček, Berkeš, Janeček – Szudy, Szebelédy, M. Bobčík, (Kováč H.),
Domáci nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy a odzrkadlilo sa to aj na výsledku. Hostia sa v zápase ujali vedenia, no Janeček vzápätí kontroval. Po obrátke sa hrala vyrovnaná partia a 70. min. upravil Berkeš na 2:1. O sedem minút však bolo opäť vyrovnané. V 83. min. hostia z ojedinelého protiútoku pridali aj tretí presný zásah. Päť minút pred koncom však domáci Konček umiestnenou strelu k tyči rozhodol o tom, že body sa budú deliť.
Keť - Nový Tekov 1:4 (0:3), góly: Víg – Kacian 3, Hengerics, (Ďurina),
Líder odohral v Keti veľmi dobrý zápas o majiteľovi troch bodov bolo rozhodnuté už v prvom polčase. Kacian s Hengericsom nedali domácemu brankárovi šancu. Po zmene strán sa zápas už len dohrával a tak si mohol Nový Tekov pripísať na svoje konto aj osemnáste víťazstvo.
Čata - V.Turovce 3:3 (2:2), góly: K. Varga 2 (1 z 11m), T. Struhár – Fógel, N. Pásztor, (Bakači),
V Čate sa hral vynikajúci zápas z oboch strán. Nechýbalo nasadenie a domáci išli v 10. min. do vedenia. O päť minút však bolo všetko inak, pretože hostia dokázali skóre otočiť vo svoj prospech. V druhom dejstve mali miernu prevahu Turovčania, ale kanonier Kornel Varga z penalty naklonil misky váh na stranu domáceho celku. V 89.min. však hostia zaslúžene vyrovnali a odniesli si z Čaty bod.
I.Úľany - Vyškovce 8:0 (2:0), góly: G. Morvay 4, Páleš 2, R. Koncz, Bodzár, (Skačan),
Zápas mali domáci od začiatku jasne pod kontrolou. Vyškovčania im ako-tak vzdorovali len v úvodnej polovici. V druhej štyridsaťpäťminútovke to už bol gólostroj domácich hráčov, ktorí si spravili z Vyškoviec doslova trhací kalendár. Po poslednom hvizde hlavného arbitra sa gólový účet zastavil na čísle 8 a preto hostia odchádzali domov s potupnou prehrou.
Farná - Lok 0:3 (0:2), góly: Kollár (z 11 m), Sivka, Jágerský, (Svetlošák),
Ak si chceli hostia ešte udržať aspoň malinkú šancu na postup, museli vo Farnej bodovať naplno. Ločania sa s chuťou pustli do svojho súpera, ktorý nevedel kam z konopy. Na domácu bránu sa valil jeden útok za druhým, a len chabá efektivita hosťujúcich útočníkov držala pre domácich hráčov priaznivý výsledok. Po zmene strán sa konečne presadil aj Jágerský, ktorý v 90. min. zabuchol posledný klinec do domácej rakvy.
H.Turovce - P.Ruskov 7:2 (3:1), góly: P. Csáky, P. Varga ml., Kluka 2, Sztyahula, Goral, Pintér – Lakatoš, Farkaš, (Szelényi),
Domáci hráči nenechali nič na náhodu, popremieňali vari všetky šance, ktoré mali a deklasovali svojho súpera. V druhom polčase nastúpili v domácom drese aj niekoľkí dorastenci, ktorí nesklamali a ukázali sa v dobrom svetle. Víťazstvo venujú futbalisti svojmu spoluhráčovi Tomášovi Repkovi, ktorému sa v piatok narodila dcérka Lili-Lenke.
H.Kosihy - Santovka 4:4 (3:3), góly: M. Rafael, D. Torda, J. Lakatoš, B. Frajka – Hudec 2, Slovák, Gutyan, (Szikora st.)
Zápas v Hronských Kosihách mal tiež dobrú úroveň, padlo v ňom až osem gólov, diváci museli byť preto spokojní. Na oboch stranách bolo ešte niekoľko dobrých príležitostí, lenže tie už ostali nevyužité. V slušnom zápase sa nakoniec zrodila spravodlivá deľba bodov.
Veľký Ďur – Beša 6:0 (3:0), góly: P. Lipták 3, Pavlík, Tóth, Zahumenský
Hosťujúci tím urazil v tomto zápase šťastenu. Beša totiž mohla ísť do vedenia už v 5. minúte, ale zahodila tutovku a to sa jej stalo osudným. Domáci v ďalšom priebehu súpera školili a nedali mu najmenšiu šancu. Zaskvel sa strelecky disponovaný Pavol Lipták, ktorý hetrikom položil Bešanov na lopatky a zavŕšil poltucet.
V. Kozmálovce – M. Ludany 1:1
(0:1), góly: M. Jančo – Š. Tóth
V dramatickom a vyrovnanom zápase šli do vedenia hostia, keď skóre otváral Štefan Tóth a Ludany boli na koni. Domáci však v druhom dejstve zvýšili dôraz a bojovnosť a zaslúžene dokázali vyrovnať. Záverečná snaha oboch celkov už rozuzlenie remízovej zápletky nepriniesla a tak sa body delili.
Podlužany B – Horný Pial 2:4
(2:1), góly: Š. Šebo, M. Šebo – Priereba 2, Údik, Z. Macák
Domáci mali raketový nástup a za prvú polhodinu si dokázali vypracovať zásluhou Šebovcov dvojgólový náskok. Lenže hostia dokázali do polčasu znížiť. Druhý polčas bol už jasne v rukách Horného Pialu, ktorý skóre dokonale otočil. Víťazný gól strelil Macák a Priereba svojim druhým gólom v zápase spečatil trojbodový zisk hostí.
III. TRIEDA JUHOVÝCHOD 20. KOLO
M. Ludince – Hronovce 5:3 (2:2), góly: Gebeloš 2, Csicso, Baka, Lacko – B. Tóth 2, I. Sádovský (11m)
Vo vyrovnanom zápase sa hralo od začiatku otvorene so šancami na oboch stranách. Hronovce mali stretnutie rozohrané lepšie a v druhom dejstve viedli 2:3. Domáci ale šnúrou troch gólov skóre otočili vo svoj prospech a nakoniec zvíťazili hokejovým výsledkom 5:3.
Lontov – I. Sokolec 9:4 (4:3), góly: Žembery 3, Műler 3, Miklós, Šrajer, Szabó – Kačírek 2, Baranayi, Celvaho (11m)
Neuveriteľná gólová prestrelka sa strhla v Lontove. Hostia mali rozprávkový úvod a už po 27. minútach hry viedli rozdielom triedy 0:3. Domáci sa následne chytili kontaktným gólom a potom spustili osemminútovú kanonádu, počas ktorej otočili z 0:3 na 4:3!!! V druhom polčase už Lontov prevalcoval svojho súpera a súkal mu jeden gól za druhým. Sokolec si tak odniesol nečakaný debakel, ktorý bol takmer podčiarknutý dvojciferným výsledkom napriek tomu, že viedol o tri góly.
Hrkovce – Sikenica 3:0 (1:0), góly: Varga, Gál, Tóth
V kvalitnom zápase sa dobrou úrovňou blysli oba celky. Od začiatku sa hralo v svižnom tempe so šancami na oboch stranách. Efektivita sa ale presťahovala len na domáce kopačky. Hrkovce sa presadili trikrát, zatiaľ čo hostia netrafili do čierneho ani raz a preto je výsledok 3:0 pre nich snáď príliš krutý.
Málaš – Hokovce 3:3 (2:1), góly: Víglaš, Erik, Takáč – P. Lupták 2 (1 z 11m), Hlinka
Domáci začali z ostra. Dobre sa pohybovali, svižne kombinovali a pomerne rýchlo viedli o dva góly. Postupne sa osmelili aj hostia a zásluhou premenenej penalty Luptáka sa vrátili do zápasu. Hosťom sa podarilo aj vyrovnať, ale Takáč dostal domáci celok opäť do vedenia. O víťazstvo však domáci Málaš pripravil svojim druhým gólom v zápase Lupták, ktorý spečatil remízu.
T. Lužany 4FSC – Pastovce 2:4 (1:2), góly: Potocký, Kosák (11m) – Majer 2, Šamko, Š. Tóth
Domáci súpera podcenili a to sa im vypomstilo tým najhorším spôsobom. Hostia z Pastoviec pricestovali len deviati, napriek tomu držali so súperom krok. Domáci hráči sa zbadali príliš neskoro, hostia obetavým a poctivým prístupom ubránili víťazstvo a pripísali si tak 3 body. Prím v družstve víťazov hral Majer, autor dvoch gólov.
1. Hrkovce 18 14 3 1 56:16 45 (18)
2. Sikenica 18 13 1 4 47:18 40 (13)
3. T. Lužany 4FSC 19 11 3 5 45:30 36 (6)
4. Lontov 18 11 1 6 68:36 34 (7)
5. Pastovce 18 11 1 6 41:26 34 (7)
6. Hronovce 19 8 4 7 31:31 28 (1)
7. M. Ludince 18 7 1 10 42:58 22 (-5)
8. Málaš 18 5 3 10 21:40 18 (-9)