Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Zástavy našich otcov
13. a 14. júna (vojnová dráma, USA, slovenské ntitulky, MN do 15 rokov) – február 1945. Víťazstvo v Európe je na dosah, ale boje v Tichomorí neustále pokračujú. Jedna z najzásadnejších a najkrvavejších bitiek konfliktu bola o ostrov Iwo Jima. Dobývanie vyvrcholilo scénou, ktorú dodnes zachytáva jedna z najikonickejších fotografií – päť vojakov námornej pechoty a námorný poddôstojník vztyčujú americkú vlajku na vyhasnutej sopke Suribači. Fotografia zachytávajúca tento okamih sa stala symbolom víťazstva národa a táto šestica vojakov je dnes považovaná za pravých hrdinov. Niektorí z nich zakrátko položili svoje životy, bez toho, aby tušili, že ich tých niekoľko sekúnd urobilo nesmrteľnými. Jedným zo šestice vojakov bol aj rodák zo Slovenska Michal Strank. Narodil sa v roku 1919 v spišskej dedinke Jarabina. Ako šesťročný sa s rodičmi odsťahoval do USA. Študoval v Pensylvánii a v októbri 1939 sa prihlásil do námornej pechoty. Dobytia Iwo Jimy sa nedožil, padol päť dní po vztýčení vlajky pri oslobodzovaní severnej časti ostrova. Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Spider Man 3
15. a 17. júna o 19.00 hod. (film USA, český dabing, MP od12 rokov) – Peter Parker nájde konečne rovnováhu medzi oddanosťou k Mary Jane a jeho povinnosťami, ktoré má ako superhrdina. No za rohom už číha nebezpečenstvo. Keď sa jeho kostým z ničoho nič zmení na farbu čiernu ako uhoľ, zväčší sa zároveň jeho sila a premení aj Petra, prebudí v ňom zlo, pomstychtivú schránku jeho osobnosti, ktorú sa snaží ovládať. Peter musí poraziť svojich vlastných démonov, ako aj dvoch najobávanejších lumpov, akí tu doteraz boli. Sandman a Venon nazhromaždili nevídanú silu a prahnú po pomste, aby ohrozili Petra a všetkých, ktorých miluje. Vstupné je 70 Sk.

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Kráľovná
16. a 17. júna o 19.00 (dráma FR, UK, ITA, české titulky, MN od 12 rokov) – strhujúci a jedinečný pohľad za zatvorené dvere kráľovského paláca a do mysle a srdca kráľovnej Alžbety II., tesne po tragickej smrti princeznej Diany. Film ponúka divákom intímny pohľad do zákulisia kráľovskej rodiny. Odhaľuje nikdy nezverejnené rozdielne pohľady a rozpory kráľovnej Alžbety II. a britského premiéra Tonyho Blaira. Ako sa vyrovnávali s mediálnym šialenstvom a intrigami, ktoré spustila tragická smrť princeznej Diany? Aká skutočne je kráľovná Alžeta II.? Vstupné je 59 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

Tajomstvo Robinsonovcov
16. júna o 19.00 hod. (USA, slovenský dabing, MP) – myslíte, že vaša rodina nie je normálna? Počkajte, až spoznáte rodinu budúcnosti ! Animovaná rodinná komédia z produkcie Walta Disneyho. Piesne do filmu naspievali Peter Cmorík, Ivan Štroffek a Tomáš Bezdeda. Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

300
16. júna o 19.00 hod. (MP, dabing, akčná dráma USA) – epický veľkofilm o antickej bitke pri Termopylách, v ktorej kráľ Leonidas a 300 Sparťanov stáli proti Xerxovi a jeho obrovskej armáde. Obetavosť a udatnosť, akú ukázali stojac proti neporaziteľnej presile, viedla zvyšok Grécka k tomu, aby sa zjednotilo a spoločne čelilo Peržanom. Film 300 je inšpirovaný rovnomenným grafickým románom Franka Millera, autora Sin City. Vstupné je 59 Sk.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Skryť Vypnúť reklamu

KINO AKADEMIK

Hannibal – zrodenie zla
13. júna o 18.30 hod. (USA, triler/dráma, MP od 15 rokov) - druhá svetová vojna a pokusy o nezávislosť východnej Európy podľahli prudkým útokom sovietskej nadvlády. V Litve pripravila vojna jedného chlapca o oboch rodičov a sestru. Hrôzy, ktorými prešiel, potláča. Uväznený v sovietskom sirotinci sa vzpiera neľútostnému zaobchádzaniu a búri sa proti krutým pravidlám onoho miesta... On však nie je obyčajný chlapec. Vstupné je 60 Sk.

Dreamgirls
16. júna o 18.30 hod. (USA, dráma/hudobný, MP od15 rokov) – Curtis predáva autá, ale rád by prerazil v hudobnom priemysle a túži po nahrávacom štúdiu a samozrejme po pesničkách, ktoré by boli počúvané v amerických rádiách. Vstupné je 60 Sk.

FILMOVÝ KLUB

Čas
12. júna o 18.30 hod. (Shi gan, Južná Kórea) – jedným zo základných rysov modernej civilizácie vo vyspelých krajinách sveta je snaha o dokonalé telo a o čo najlepší vzhľad. Je zaujímavé, že tieto snahy sú tým väčšie, čím v krajine vzrastá percento obéznych ľudí. Vždy sa ale nájdu takí, čo sú schopní pre svoj vzhľad urobiť maximum. Kupujú si drahé oblečenie, hodiny drú vo fitnes centrách. Extrémom v tomto kulte je návšteva plastického chirurga, ktorý za peknú sumičku dokáže urobiť aj z Quasimoda Brada Pitta.Tento fenomén nie je záležitosťou USA a Európy, ale aj v Ázii sa nájdu ľudia, ktorí takúto návštevu vykonávajú. A práve o nich je najnovší film kórejského mága Kim Ki-Duka. Vstupné je 60 Sk.

PREZENTÁCIA

ŽIAR NAD HRONOM

12. júna o 10.00 hod. MC Mravenisko organizuje Prezentáciu Babyšatiek a Vakov na nosenie detí. Prezentácia je robená formou diskusie, maminy si môžu poradiť navzájom, odpovedať na otázky ohľadne nosenia detí, prípadne sa dozvedieť niečo viac o nosení detí v látkových nosítkach. Šatky aj vaky na nosenie detí je možné vidieť a vyskúšať. Sú vítané maminy s deťmi, aj tehotné maminy, ktoré si môžu do šatky uviazať plyšovú hračku alebo bábiku a vyskúšať, o čom to nosenie vlastne je. Bude tiež príležitosť porovnať si babyšatku a vak na nosenie detí, aké sú ich výhody a nevýhody a v čom sa líšia. Prezentáciu vedie Monika Dankovičová, ktorá má s nosením v šatke niekoľkoročné skúsenosti. Bližšie informácie na telefónnom čísle 0908 419 618, alebo v MC Mravenisko.

FESTIVAL

ŽIAR NAD HRONOM

V mesiaci jún budú vrcholiť prípravy na promo aktivity súvisiace s 1. ročníkom mestského festivalu City fest ZH, ktorý sa uskutoční v sobotu 18. augusta v Parku Š. Moyzesa. Postupne vám budeme predstavovať všetkých účinkujúcich a oboznamovať vás s programom.

KREMNICA

V dňoch 20. a 21. jún ODIS music - agency ponúka kapelám možnosť zahrať si na festivalíku amatérskych kapiel Florenfest, ktorý sa uskutoční na námestí. Kapely sa môžu prihlásiť na tel. čísle 0903861116 alebo meilom: edo.stencl@post.sk

V dňoch 15., 22. a 29. jún sa uskutoční festival Petra Michalicu na Kollárovej ulici pod názvom Hudba pod diamantovou klenbou.

POZVÁNKY

Talentovaný akordeonista
Jordán Žufka sa počas štúdia na Základnej umeleckej škole J. L. Bellu v Kremnici zúčastnil niekoľkých medzinárodných súťaží. V roku 2004 v poľskom Przemyzsli, kde v kategórii do 12 rokov zvíťazil a v roku 2006 v Bratislave, kde v kategórii do 15 rokov obsadil štvrté miesto. V tom čase bol odmenený ministrom školstva diplomom za úspešnú reprezentáciu Slovenska na medzinárodných podujatiach. Na celoslovenských súťažiach v oblasti vážnej hudby v Tvrdošíne sa v rokoch 2005 a 2007 umiestnil v kategóriách do 15 a neskôr do 18 rokov v zlatom pásme. Úspechy zaznamenal aj v súťaži zameranej na populárnu hudbu v Rajeckých Tepliciach.
Momentálne má za sebou úspešné talentové skúšky na konzervatórium v Banskej Bystrici. Počas štúdia absolvoval viacero výchových koncertov na základných školách v Jastrabej, Hliníku nad Hronom, Kremničke, Trnavej Hore a v Kremnici.
Je prvým akordeonistom na ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici, ktorý ukončí sedemročné štúdium absolventským recitálom. Ten sa uskutoční 19. júna o 18. hodine v Galérii MMM v Kremnici. Pozývame všetkých priaznivcov vážnej, ale aj populárnej hudby v interpretácii Jordána Žufku.

Koncert mladých ľudí
Dňa 17. júna o 15.00 hod. sa uskutoční v Kostole sv. Vavrinca v Horných Opatovciach koncert mladých ľudí pod názvom Mladí ľudia zachraňujú kultúrnu pamiatku. Odchod autobusu bude o 14.30 hod. spred 2. ZŠ v Žiari nad Hronom.

ŽARNOVICA

Koncert
Dňa 21. júna o 18.00 hod. sa uskutoční v KD koncert poľskej jazzovej skupiny Sing sing Penelope, ktorá bola založená v roku 2000 muzikantmi hrajúcimi v najzaujímavejších poľských a európskych jazzových avantgardných a postrockových skupinách. Vstupné je 50 Sk.

Žarnovický jarmok
V dňoch 29. a 30. jún vás mesto Žarnovica pozýva na Žarnovický jarmok, ktorý sa uskutoční v centre mesta a bude sprevádzaný kultúrnym programom na Májovej ulici. Budete mať možnosť nakúpiť si, občerstviť sa, vidieť tradičné remeslá, atrakcie...

DIVADLO

Dňa 17. júna o 16.00 hod. sa uskutoční pri príležitosti Dňa otcov divadelné predstavenie veselohry Slamený klobúk v podaní členov divadelného súboru Pomníkové divadlo z Hliníka nad Hronom. Vstupné je 25 Sk.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

HUDBA A TANEC

Dňa 23. júna od 12.00 hod. sa uskutoční v Amfiteátri pod Novým Zámkom 4. ročník benefičného hudobného festivalu, venovaný autentickému slovenskému folklóru. Výťažok zo vstupného bude použitý na obnovu pamiatok.

Ospravedlnenie

V minulom čísle sme omylom uverejnili pozvánku na novobanské podujatia, ktoré sa nebudú konať. Čitateľom sa ospravedlňujeme.


(r)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 4. Magazín SME Ženy už v predaji
 5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 7. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 8. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 9. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 10. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 36 546
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 24 724
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 494
 4. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 17 399
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 909
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 15 865
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 440
 8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 12 430
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 289
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 156
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Niektorých zdravotníkov, ktorí sa prihlásili, kontaktujú až v piatok

Záchranárka sa prihlásila hneď na začiatku, konkrétnu informáciu, kde bude nasadená, dostala až deň pred testovaním.

Ilustračné foto.

Vodička neprispôsobila rýchlosť, zrazila sa s kamiónom (+FOTO)

Žena je ťažko zranená, okolnosti nehody vyšetrujú.

Zdravotníci chýbajú aj Žarnovici, otvoriť môže zatiaľ jediné miesto

Akútny nedostatok zdravotníckeho personálu na operáciu Spoločná zodpovednosť sa priamo dotýka aj mesta Žarnovica.

Ilustračné foto.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Pozitívne testovaný starosta: Najhoršia bola bolesť chrbta

Určite nepodceňujte situáciu. Toto nie je chrípka, odkazuje starosta kysuckej obce.

Vodič autobusu náraz neprežil. Cesta je neprejazdná

Dôvody, pre ktoré vodič náhle zmenil smer jazdy, polícia preveruje.

Už ste čítali?