Pondelok, 4. júl, 2022 | Meniny má Prokop

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Zástavy našich otcov
13. a 14. júna (vojnová dráma, USA, slovenské ntitulky, MN do 15 rokov) – február 1945. Víťazstvo v Európe je na dosah, ale boje v Tichomorí neustále pokračujú. Jedna z najzásadnejších a najkrvavejších bitiek konfliktu bola o ostrov Iwo Jima. Dobývanie vyvrcholilo scénou, ktorú dodnes zachytáva jedna z najikonickejších fotografií – päť vojakov námornej pechoty a námorný poddôstojník vztyčujú americkú vlajku na vyhasnutej sopke Suribači. Fotografia zachytávajúca tento okamih sa stala symbolom víťazstva národa a táto šestica vojakov je dnes považovaná za pravých hrdinov. Niektorí z nich zakrátko položili svoje životy, bez toho, aby tušili, že ich tých niekoľko sekúnd urobilo nesmrteľnými. Jedným zo šestice vojakov bol aj rodák zo Slovenska Michal Strank. Narodil sa v roku 1919 v spišskej dedinke Jarabina. Ako šesťročný sa s rodičmi odsťahoval do USA. Študoval v Pensylvánii a v októbri 1939 sa prihlásil do námornej pechoty. Dobytia Iwo Jimy sa nedožil, padol päť dní po vztýčení vlajky pri oslobodzovaní severnej časti ostrova. Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

Spider Man 3
15. a 17. júna o 19.00 hod. (film USA, český dabing, MP od12 rokov) – Peter Parker nájde konečne rovnováhu medzi oddanosťou k Mary Jane a jeho povinnosťami, ktoré má ako superhrdina. No za rohom už číha nebezpečenstvo. Keď sa jeho kostým z ničoho nič zmení na farbu čiernu ako uhoľ, zväčší sa zároveň jeho sila a premení aj Petra, prebudí v ňom zlo, pomstychtivú schránku jeho osobnosti, ktorú sa snaží ovládať. Peter musí poraziť svojich vlastných démonov, ako aj dvoch najobávanejších lumpov, akí tu doteraz boli. Sandman a Venon nazhromaždili nevídanú silu a prahnú po pomste, aby ohrozili Petra a všetkých, ktorých miluje. Vstupné je 70 Sk.

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Kráľovná
16. a 17. júna o 19.00 (dráma FR, UK, ITA, české titulky, MN od 12 rokov) – strhujúci a jedinečný pohľad za zatvorené dvere kráľovského paláca a do mysle a srdca kráľovnej Alžbety II., tesne po tragickej smrti princeznej Diany. Film ponúka divákom intímny pohľad do zákulisia kráľovskej rodiny. Odhaľuje nikdy nezverejnené rozdielne pohľady a rozpory kráľovnej Alžbety II. a britského premiéra Tonyho Blaira. Ako sa vyrovnávali s mediálnym šialenstvom a intrigami, ktoré spustila tragická smrť princeznej Diany? Aká skutočne je kráľovná Alžeta II.? Vstupné je 59 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

Tajomstvo Robinsonovcov
16. júna o 19.00 hod. (USA, slovenský dabing, MP) – myslíte, že vaša rodina nie je normálna? Počkajte, až spoznáte rodinu budúcnosti ! Animovaná rodinná komédia z produkcie Walta Disneyho. Piesne do filmu naspievali Peter Cmorík, Ivan Štroffek a Tomáš Bezdeda. Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

300
16. júna o 19.00 hod. (MP, dabing, akčná dráma USA) – epický veľkofilm o antickej bitke pri Termopylách, v ktorej kráľ Leonidas a 300 Sparťanov stáli proti Xerxovi a jeho obrovskej armáde. Obetavosť a udatnosť, akú ukázali stojac proti neporaziteľnej presile, viedla zvyšok Grécka k tomu, aby sa zjednotilo a spoločne čelilo Peržanom. Film 300 je inšpirovaný rovnomenným grafickým románom Franka Millera, autora Sin City. Vstupné je 59 Sk.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

SkryťVypnúť reklamu

KINO AKADEMIK

Hannibal – zrodenie zla
13. júna o 18.30 hod. (USA, triler/dráma, MP od 15 rokov) - druhá svetová vojna a pokusy o nezávislosť východnej Európy podľahli prudkým útokom sovietskej nadvlády. V Litve pripravila vojna jedného chlapca o oboch rodičov a sestru. Hrôzy, ktorými prešiel, potláča. Uväznený v sovietskom sirotinci sa vzpiera neľútostnému zaobchádzaniu a búri sa proti krutým pravidlám onoho miesta... On však nie je obyčajný chlapec. Vstupné je 60 Sk.

Dreamgirls
16. júna o 18.30 hod. (USA, dráma/hudobný, MP od15 rokov) – Curtis predáva autá, ale rád by prerazil v hudobnom priemysle a túži po nahrávacom štúdiu a samozrejme po pesničkách, ktoré by boli počúvané v amerických rádiách. Vstupné je 60 Sk.

FILMOVÝ KLUB

Čas
12. júna o 18.30 hod. (Shi gan, Južná Kórea) – jedným zo základných rysov modernej civilizácie vo vyspelých krajinách sveta je snaha o dokonalé telo a o čo najlepší vzhľad. Je zaujímavé, že tieto snahy sú tým väčšie, čím v krajine vzrastá percento obéznych ľudí. Vždy sa ale nájdu takí, čo sú schopní pre svoj vzhľad urobiť maximum. Kupujú si drahé oblečenie, hodiny drú vo fitnes centrách. Extrémom v tomto kulte je návšteva plastického chirurga, ktorý za peknú sumičku dokáže urobiť aj z Quasimoda Brada Pitta.Tento fenomén nie je záležitosťou USA a Európy, ale aj v Ázii sa nájdu ľudia, ktorí takúto návštevu vykonávajú. A práve o nich je najnovší film kórejského mága Kim Ki-Duka. Vstupné je 60 Sk.

PREZENTÁCIA

ŽIAR NAD HRONOM

12. júna o 10.00 hod. MC Mravenisko organizuje Prezentáciu Babyšatiek a Vakov na nosenie detí. Prezentácia je robená formou diskusie, maminy si môžu poradiť navzájom, odpovedať na otázky ohľadne nosenia detí, prípadne sa dozvedieť niečo viac o nosení detí v látkových nosítkach. Šatky aj vaky na nosenie detí je možné vidieť a vyskúšať. Sú vítané maminy s deťmi, aj tehotné maminy, ktoré si môžu do šatky uviazať plyšovú hračku alebo bábiku a vyskúšať, o čom to nosenie vlastne je. Bude tiež príležitosť porovnať si babyšatku a vak na nosenie detí, aké sú ich výhody a nevýhody a v čom sa líšia. Prezentáciu vedie Monika Dankovičová, ktorá má s nosením v šatke niekoľkoročné skúsenosti. Bližšie informácie na telefónnom čísle 0908 419 618, alebo v MC Mravenisko.

FESTIVAL

ŽIAR NAD HRONOM

V mesiaci jún budú vrcholiť prípravy na promo aktivity súvisiace s 1. ročníkom mestského festivalu City fest ZH, ktorý sa uskutoční v sobotu 18. augusta v Parku Š. Moyzesa. Postupne vám budeme predstavovať všetkých účinkujúcich a oboznamovať vás s programom.

KREMNICA

V dňoch 20. a 21. jún ODIS music - agency ponúka kapelám možnosť zahrať si na festivalíku amatérskych kapiel Florenfest, ktorý sa uskutoční na námestí. Kapely sa môžu prihlásiť na tel. čísle 0903861116 alebo meilom: edo.stencl@post.sk

V dňoch 15., 22. a 29. jún sa uskutoční festival Petra Michalicu na Kollárovej ulici pod názvom Hudba pod diamantovou klenbou.

POZVÁNKY

Talentovaný akordeonista
Jordán Žufka sa počas štúdia na Základnej umeleckej škole J. L. Bellu v Kremnici zúčastnil niekoľkých medzinárodných súťaží. V roku 2004 v poľskom Przemyzsli, kde v kategórii do 12 rokov zvíťazil a v roku 2006 v Bratislave, kde v kategórii do 15 rokov obsadil štvrté miesto. V tom čase bol odmenený ministrom školstva diplomom za úspešnú reprezentáciu Slovenska na medzinárodných podujatiach. Na celoslovenských súťažiach v oblasti vážnej hudby v Tvrdošíne sa v rokoch 2005 a 2007 umiestnil v kategóriách do 15 a neskôr do 18 rokov v zlatom pásme. Úspechy zaznamenal aj v súťaži zameranej na populárnu hudbu v Rajeckých Tepliciach.
Momentálne má za sebou úspešné talentové skúšky na konzervatórium v Banskej Bystrici. Počas štúdia absolvoval viacero výchových koncertov na základných školách v Jastrabej, Hliníku nad Hronom, Kremničke, Trnavej Hore a v Kremnici.
Je prvým akordeonistom na ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici, ktorý ukončí sedemročné štúdium absolventským recitálom. Ten sa uskutoční 19. júna o 18. hodine v Galérii MMM v Kremnici. Pozývame všetkých priaznivcov vážnej, ale aj populárnej hudby v interpretácii Jordána Žufku.

Koncert mladých ľudí
Dňa 17. júna o 15.00 hod. sa uskutoční v Kostole sv. Vavrinca v Horných Opatovciach koncert mladých ľudí pod názvom Mladí ľudia zachraňujú kultúrnu pamiatku. Odchod autobusu bude o 14.30 hod. spred 2. ZŠ v Žiari nad Hronom.

ŽARNOVICA

Koncert
Dňa 21. júna o 18.00 hod. sa uskutoční v KD koncert poľskej jazzovej skupiny Sing sing Penelope, ktorá bola založená v roku 2000 muzikantmi hrajúcimi v najzaujímavejších poľských a európskych jazzových avantgardných a postrockových skupinách. Vstupné je 50 Sk.

Žarnovický jarmok
V dňoch 29. a 30. jún vás mesto Žarnovica pozýva na Žarnovický jarmok, ktorý sa uskutoční v centre mesta a bude sprevádzaný kultúrnym programom na Májovej ulici. Budete mať možnosť nakúpiť si, občerstviť sa, vidieť tradičné remeslá, atrakcie...

DIVADLO

Dňa 17. júna o 16.00 hod. sa uskutoční pri príležitosti Dňa otcov divadelné predstavenie veselohry Slamený klobúk v podaní členov divadelného súboru Pomníkové divadlo z Hliníka nad Hronom. Vstupné je 25 Sk.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

HUDBA A TANEC

Dňa 23. júna od 12.00 hod. sa uskutoční v Amfiteátri pod Novým Zámkom 4. ročník benefičného hudobného festivalu, venovaný autentickému slovenskému folklóru. Výťažok zo vstupného bude použitý na obnovu pamiatok.

Ospravedlnenie

V minulom čísle sme omylom uverejnili pozvánku na novobanské podujatia, ktoré sa nebudú konať. Čitateľom sa ospravedlňujeme.


(r)

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Spoločnosť Mars inšpiruje: Lepší svet pre domácich miláčikov
 2. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 3. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 4. Slovákovi sa podaril zázračný vynález. Môže zmeniť predpovede počasia
 5. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 6. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 7. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 8. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 1. Nadšenie zo skúsenosti prenášajú v dm na zákazníka
 2. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 3. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 4. Kamery do auta: Čo dokážu a akú by ste si mali vybrať?
 5. Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov problémom
 6. Ocenená 4K autokamera Mio má aj 2K so 60 snímkami a FHD so 120!
 7. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 8. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 16 060
 2. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 851
 3. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 12 132
 4. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 434
 5. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 413
 6. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 899
 7. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti 4 894
 8. Na obed mu nestačilo ani 50 miliárd dolárov 2 203

Blogy SME

 1. Naďa Serafínová: Ako si rýchlo a jednoducho zarobiť. A iné rozprávky z paralelného vesmíru.
 2. Kristína Jakubičková: Niektorí fajčiari sa správajú ako holuby, len otravnejšie.
 3. Michal Rodziňák: VC Británie F1: Dráma v troch dejstvách
 4. Eka Balašková: Viete požiadať o pomoc?
 5. Vladimír Krátky: Wiener šniceľ je 100 x väčší ako bryndzáky ( II. )
 6. Lea Linerová: Feminizmus na pätnásť minút
 7. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch
 8. Andrej Hossa: Tenisky ako životný štýl: Viete, kto sú to sneakerheadi?
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 445
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 13 272
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 11 191
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 072
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 804
 6. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 043
 7. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 931
 8. Monika Kusendová: Bežky-pešky po Chorvátsku: Od Cresu, cez Krk, Rab až do Národného parku Velebit 2 919
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Pri výskume Potterovho stroja.

Príbeh stroja priblíži výstava.


TASR 9 h

Dvadsaťstranový časopis pre všetkých milovníkov krížoviek, logických hier a lúštenia nájdete vložený v regionálnych novinách MY v týždni od 4. júla.


23 h
Ilustračné foto.

Autobusy nadväzujú na letné vlaky.


1. júl
Ilustračné foto.

Obmedzenia sa týkajú viac ako 30 obcí.


TASR 1. júl

Blogy SME

 1. Naďa Serafínová: Ako si rýchlo a jednoducho zarobiť. A iné rozprávky z paralelného vesmíru.
 2. Kristína Jakubičková: Niektorí fajčiari sa správajú ako holuby, len otravnejšie.
 3. Michal Rodziňák: VC Británie F1: Dráma v troch dejstvách
 4. Eka Balašková: Viete požiadať o pomoc?
 5. Vladimír Krátky: Wiener šniceľ je 100 x väčší ako bryndzáky ( II. )
 6. Lea Linerová: Feminizmus na pätnásť minút
 7. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch
 8. Andrej Hossa: Tenisky ako životný štýl: Viete, kto sú to sneakerheadi?
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 445
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 13 272
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 11 191
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 072
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 804
 6. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 043
 7. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 931
 8. Monika Kusendová: Bežky-pešky po Chorvátsku: Od Cresu, cez Krk, Rab až do Národného parku Velebit 2 919
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu