Nová Baňa sa rozlúčila s divákmi osmičkou v sieti súpera

III. LIGA STRED

28. kolo:
Rudinská - Dolná Ždaňa 2:1 (2:0), góly: Súkenník, Koniar - R. Urgela
Hostia predviedli slabý výkon, ktorý hráči Rudinskej využili na svoje zaslúžené víťazstvo
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpír - Kukučka, Rozenberg, Krivjančin, R. Urgela, Laurov, Sepeši, Pinka, Chrappa, Demko (72. Miškov), Rendek (52. P. Urgela)
Ostatné zápasy: Rakytovce - Krásno nad Kysucou 2:1, Zvolen - Námestovo 3:2, Kremnička - Rimavská Sobota B 4:1, Brusno - Kysucké Nové Mesto 1:2, Dolná Strehová - Králiky 2:0, Bánová - Lietavská Lúčka 0:0, Žilina B - Bytča 1:2
29. kolo:
Dolná Ždaňa - Brusno 4:0 (1:0), góly: Miškov 2, Demko, Chrappa, rozhodca Korenčík, 300 divákov
Jenoznačná záležitosť domácich hráčov, ktorí útočili a zabávali divákov celý zápas. Už na začiatku zápasu vysunul Sepeši Chrappu a z jeho centra Demko otvoril skóre. V 31. minúte nastrelil Sekereš žrď a po tlaku domácich dorážal Miškov. Potom si aktívny Miškov vymenil loptu s Laurovom a ten poslal center na pravú stranu, ktorý zúžitkoval Chrappa. Na 4:0 zvyšoval všadebol Miškov po nahrávke od Kukučku. Za zmienku stojí aj dobrý výkon brankára Kicku.
DOLNÁ ŽDAŇA: Kicko - Varecha (84. Kukučka), Rozenberg, Laurov, Sekereš, Sepeši (46. Sl. Urgela), R. Urgela, Pinka, Zuberník (24. Miškov), Demko, Chrappa
BRUSNO: Kajda (45. Sokol) - Jančík, Sopko, Lehotský, Bošela, Sedliak, Beňák, Sokol, Francisci (46. Parobek), Hauer, Hermánek
Ostatné zápasy: R. Sobota B - Zvolen 4:0, Námestovo - Krásno n. K. 0:2, Bytča - Bánová 1:1, Liet. Lúčka - D. Strehová 0:0, Králiky - Rudinská 5:0, K. N. Mesto - Kremnička 1:0, Žilina B - Rakytovce 1:1

25. kolo:
Hajnačka - Hliník nad Hronom nehralo sa pre prietrž mračien, ihrisko zaplavila voda. Náhradný termín bol určený na štvrtok 14. júna.
Dolné Hámre - Revúca 2:1 (1:1), góly: Listofer, J. Beták - Bábela, rozhodca Krahulec, 100 divákov
Domáci sa rozlúčili s domácim publikom pekným výkonom. Zaujalo nielen víťazstvo, ale aj predvedená hra. Keby takto hrali o záchranu, ich pozícia v tabuľke by bola určite iná.
DOLNÉ HÁMRE: P. Beták - Ološťiak, Kramár, Listofer, J. Beták, Kotry, Šalka, Muha (85. Haško), Beran, Frim, M. Zeleňák
Ostatné zápasy: Jesenské – Fiľakovo 1:2, Kalinovo – Poltár 0:2, Podlavice – Tisovec 2:1, V. Krtíš – Poniky 1:0, Ružiná – Selce 1:1

Hrochoť - Štiavnické Bane 2:0 (1:0)
Domáci sa ujali vedenia už v 7. minúte šťastným gólom, keď hostia nedokázali vykopnúť loptu poskakujúcu pred ich bránou. Iniciatívu v druhom polčase prevzali Bane, ale svoje šance nevyužil Š. Košarník a ani Pavlík. Na konci zápasu hrali hostia už vabank, čo im nevyplatilo a inkosovali druhý krát.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Blaško - Venglár, Pavlík, Kmeť, R. Košarník, Š. Košarník, Beňo, Š. Hrubčo, M. Hrubčo, Ondrík, Michálek (46. Hric)
Žiar nad Hronom B - Žarnovica 7:1 (1:0), góly: Trvalec 3, Maruniak 2, Zelovič, Mackura - V. Laurov, ČK: Ištván (Žarnovica), rozhodca Jánoš, 200 divákov
Lepšie začali hostia, ktorí sa snažili vyvíjať tlak na domácich, no ich snaha vyšla nazmar. Naopak obrovské šance nevyužili Trvalec, Dobrota a Maruniak. V 46. minúte ušiel obrane Maruniak a po Dobrotovej strele dorážal na prvý gól. Druhý polčas vyhrali jednoznačne Žiarčania, keď strelili ešte 6 kúskov do žarnovickej siete.
ŽIAR B: Pažout - Lalo, Zelevič, Víglašský, Dobrota, Barboriak (36. Kubašský), Mackura, Maruniak, Trvalec, Jakubeje
ŽARNOVICA: B. Špaňo - T. Laurov (76. T. Laurov), Ištván, Ziman, Repiský, Hlavačka, Mičík (55. Nasvetr), Le (14. Kopernický), Černák, V. Laurov, B. Špaňo
Radvaň - Vyhne 4:1 (0:0), gól: Ivan (z 11 metrov), rozhodca Fabo, 120 divákov
Ihrisko v Radvani je povestné svojou veľkosťou. To asi nevyhovovalo hosťom z Vyhien. Mrzieť ich môže najmä množstvo nepremenených šancí v prvom polčase.
VYHNE: Packo - Kabina, Bujňák (80. Šmikniar), Hlinka, Gorbow, Hrnčiar, Kašiar, Lupták, Ivan, Katina (66. Bosák), Šrot
Nová Baňa - Dudince 8:0 (2:0), góly: Mánik 3, Pavlík, Šlavka, Pecho, Binda, Laco, rozhodca Adamec, 350 divákov
Domáci začali veľmi dobre. Už po pár sekundách rozohrali akciu na jeden dotyk, ktorú zakončil Pavlík. Druhý polčas bol exhibíciou Novej Bane, ktorá ukázala ako má hrať ten, kto chce postúpiť.
NOVÁ BAŇA: Horváth - Laco, Rybár, Šlavka, Pavlík, M. Budinský, Guláš, Krivočenko (67. Pecho), Turčan (68. M. Polc), Mánik. Švec (55. Binda)
Ostatné zápasy: Priechod – Kováčová 0:2, D. Niva – Sásová 1:1, H. Nemce – Č. Balog 1:3

1. N. Baňa 25 19 2 4 86:20 59
2. Dudince 25 14 2 9 52:44 44
3. Radvaň 25 12 5 8 50:46 41
4. Sásová 25 11 6 8 61:28 39
5. Žiar B 25 11 6 8 40:29 39
6. Hrochoť 25 11 4 10 37:33 37
7. Žarnovica 25 9 9 7 42:36 36
8. Kováčová 25 9 6 10 46:46 33