Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

Kino Hron

Náuka o snoch
20. a 21. júna o 19.00 hod. (romantický USA, MP od 12 rokov, české titulky) – podivný výlet do kolážovej ríše divov, ktorá je vyrobená z papiera, celofánu a predstáv... Náuka o snoch je romantická fantázia odohrávajúca sa v chaotickom mozgu Stephana Mirouxa, mladého výstredného muža, ktorého sny mu neustále napádajú reálny svet. Keď drieme, stáva sa z neho charizmatický moderátor „Stephane TV“, ktorý prednáša „náuku o snoch“ do papierových kamier. V skutočnom živote má nudnú prácu vo vydavateľstve parížskeho kalendára a zomiera od lásky k svojej susedke Stephanie. Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Šarlotina pavučinka
22. – 24. júna o 19.00 hod. (rodinný USA, český dabing.) - hlavným hrdinom Šarlotinej pavučinky je malé prasiatko Wilbur. Ľudia majú síce prasiatka radi, lenže v drvivej väčšine v podobe pečeného bôčika. A ten Wilburov sa mal stať kulinárskou ozdobou vianočného stola Ferniných rodičov. Našťastie má Wilbur v rodnej stajni partiu skvelých a verných priateľov (cynický potkan Templeton, autoritatívny baran Samuel, kôň Ike, ktorý má fóbiu z pavúkov, materská hus Gussy a hlavne múdra pavúčica Šarlota), ktorí ho v nešťastí nenechajú. Vo chvíli, keď Wilburov život visí doslova na špajli z jaternice a zachrániť ho môže iba zázrak, sa spoločnými silami o jeden zázrak pokúsia. Vstupné je 60 Sk.

KREMNICA

Kino Akropola

Hanibal: Zrodenie zla
20. – 21. júna o 19.00 hod. (dráma FR, UK, USA, MN do 15 rokov, české titulky) - dlhoočakávané pokračovanie kultovej série o neslávne slávnom Hannibalovi Lecterovi (Mlčanie jahniat, Ha-
nnibal, Červený drak), ktorý sa tentokrát vracia na úplný začiatok. Film vznikol podľa knihy Thomasa Harrisa, ktorý je autorom všetkých predchádzajúcich slávnych predlôh. Vstupné je 59 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Zvádzanie neznámeho
23. – 24. júna o 19.00 hod. (dráma USA, MP od 12 rokov, slov. titulky) – investigatívna reportérka Rowena Price (Halle Berry) zistí, že smrť jej priateľky môže mať spojitosť s mocným reklamným magnátom Harrisonom Hillom (Bruce Willis). Rowena, odhodlaná vypátrať vraždu svojej priateľky z detstva, sa zamestná v jeho firme a pod prezývkou Veronika s ním flirtuje cez internet. Rowena rozhodí siete na všetky strany, aby zistila, že nie je jediná, ktorá mení svoju identitu. Čím bližšie je k odhaleniu pravdy, tým viac chápe, ako ďaleko sú ľudia schopní zájsť, aby nebola pravda nikdy odhalená. Vstupné je 59 Sk.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Kino Akademik

Transylvania
19.6. o 18.30 hod. (Transylvania, Francúzsko) – do Transylvanie, srdca Rumunska, prichádza Zingarina, aby hľadala svojho milovaného muža. Zoznámila sa s ním vo Francúzsku, jedného dňa však zmizol bez vysvetlenia. Mladá žena, sprevádzaná priateľkou Marie, sa vydáva telom i dušou na romantickú cestu po fascinujúcej krajine. Avšak keď svojho bývalého milenca nájde, ten ju brutálne odmietne. Nešťastná Zingarina, zmietaná úzkosťou, utečie aj od Marie a vydá sa napospas novým neznámym krajom. Tu sa zoznámi s osamelým Čangalom, človekom ako ona – bez hraníc a bez záväzkov. Vstupné je 60 Sk. S preukazom FK 40 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

ŽARNOVICA

Kino Máj

Kráľovná
23. júna o 19.00 hod. (Veľká Británia, MP od 12 rokov, české titulky) - strhujúci a jedinečný pohľad režiséra Stephena Frearsa (Nebezpečné známosti) za zatvorené dvere kráľovského paláca a do mysle a srdca kráľovnej Alžbety II. tesne po tragickej smrti princeznej Diany. Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA

Kino Vatra

Prázdniny pána Beana
23. júna o 19.00 hod. ( anglický, MP od 12 rokov, slovenské titulky) – katastrofa dostala svoj vlastný pas. Vstupné je 55 Sk.

ŽIAR NAD HRONOM

Festival
V mesiaci jún budú vrcholiť prípravy na promo aktivity súvisiace s 1. ročníkom mestského festivalu City fest ZH, ktorý sa uskutoční v sobotu 18. augusta v Parku Š. Moysesa. Postupne vám budeme predstavovať všetkých účinkujúcich a oboznamovať vás s programom.

Li tchena – bola založená v novembri roku 1978. Počas svojej 28 ročnej existencie sa prezentovala na vyše 300 folklórnych predstaveniach v Belgicku a v zahraničí. Zúčastnila sa na rôznych folklórnych festivaloch, aj na Slovensku v rokoch 1981, 1983, 1988, 1991, 1993, 1994, 1997, 2000, 2001 a 2004, v Čechách roku 2002 a 2005, vo Francúzsku v rokoch 1991 a 1993, v Nemecku v roku 1991, v Anglicku v roku 1994. Čo znamená názov skupiny „Li tchena“ ? Na juhu Belgicka je takto nazývaný známy francúzsky tanec „La boulangere“, v ktorom sa tanečníci držia za lakte, ako keby niesli prútený košík, ktorý práve v dialekte toho regiónu nazývame „tchena“. Li tchena má vo svojom programe folklórne tance skoro zo všetkých regiónov Slovenska, ako sú: Horehronie, Liptov, Detva, Gemer, Zemplín, Spiš, Tekov, Myjava atď. Momentálne tancuje v súbore 23 tanečníkov a tanečníc väčšinou belgického pôvodu, ale v uplynulej dobe začalo súbor navštevovať aj niekoľko slovenských tanečníkov žijúcich v Belgicku. Dňa 2. augusta – Námestie Matice slovenskej.

TÉMATICKÝ VEČER

ŽIAR NAD HRONOM

Dňa 22. júna o 18.00 hod. sa uskutoční v Planetáriu tematický večer pri príležitosti letného slnovratu pod názvom Letný slnovrat. Program: 18.00 hod. Kozmické počasie – prednáška, 19.00 hod. Pozorovanie Slnka – prednáška, 20.00 hod. – Letná obloha - za priaznivého počasia pozorovanie Slnka.

SEMINÁR

ŽIAR NAD HRONOM

Dňa 26. júna na uskutoční v Centre voľného času seminár pod názvom „Program EÚ Mládež v akcii“, ktorý ponúka mladým ľuďom od 18 do 26 rokov možnosť zúčastniť sa medzinárodných mládežníckych výmen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Program vám poskytne priestor aj na realizáciu vlastných tvorivých nápadov. Národná agentúra hradí náklady na občerstvenie a program školenia. Cestovné náklady si hradí každý účastník sám, respektíve vysielajúca organizácia.

Dňa 26. júna sa uskutoční v klubovni Centra voľného času Žiar nad Hronom kampaň. „Každý iný – všetci rovní“ je výzva Rady Európy smerom k podpore rôznorodosti, ľudských práv a participácie. Kampaň je určená mladým. Počet účastníkov je však obmedzený.
Program: 20.00 hod. – začiatok stretnutia
20.30 hod. – očakávania
20.45 hod. – predstavenie účastníkov
21.30 hod. – aktivita zameraná na ľudské práva 1. časť
22.15 hod. – aktivita zameraná na ľudské práva 2. časť
22.30 hod. – Hodina pravdy..
00.00 hod. – ukončenie stretnutia
Viac informácií na kontaktných telefónnych číslach, e-mailovej adrese alebo osobne. Tel.: 045/67333348, 0905295556, e-meil: cvczhprirodoveda@zoznam.sk

POZVÁNKY

Kremnica

Festival
V dňoch 20. a 21. júna - Odis music - agency ponúka kapelám možnosť zahrať si na festivalíku amatérskych kapiel Florenfest, ktorý sa uskutoční na námestí. Kapely sa môžu prihlásiť na tel. čísle 0903861116 alebo meilom: edo.stencl@post.sk

ŽARNOVICA

Koncert
Dňa 21. júna o 18.00 hod. sa uskutoční v KD koncert poľskej jazzovej skupiny Sing sing Penelope, ktorá bola založená v roku 2000 muzikantmi hrajúcimi v najzaujímavejších poľských a európskych jazzových avantgardných a postrockových skupinách. Vstupné je 50 Sk.

V dňoch 22. a 29. júna sa uskutoční festival Petra Michalicu na Kollárovej ulici pod názvom Hudba pod diamantovou klenbou.

Deň polície
Dňa 26. júna v čase od 8.30 hod. – 11.30 hod. sa v areáli plochej dráhy v Žarnovici uskutoční Deň polície. Všetci účastníci budú mať možnosť oboznámiť sa s vystavenou technikou policajného zboru, zbraňami polície, ale aj inou technikou na statických stanovištiach – hasiči, záchranka, šermiari, jazdci na motorkách a autách a pod. Po prehliadke techniky bude nasledovať program, ako napr. výstrel z historického dela, moderné tance, sl. kynológia,, výsadok parašutistov, westernové jazdenie,, country tance, šermiari, prenasledovanie a zadržanie páchateľa, prelet vrtulníka, ukážka súťažného jazdenia na autách a motorkách...

Žarnovický jarmok
V dňoch 29. a 30. júna vás mesto Žarnovica pozýva na Žarnovický jarmok, ktorý sa uskutoční v centre mesta, ktorý bude sprevádzaný kultúrnym programom na Májovej ulici. Budete mať možnosť si nakúpiť, občerstviť sa, vidieť tradičné remeslá, atrakcie...

HUDBA A TANEC

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Dňa 23. júna od 12.00 hod. sa uskutoční v Amfiteátri pod Novým Zámkom 4. ročník benefičného hudobného festivalu, venovaný autentickému slovenskému folklóru. Výťažok zo vstupného bude použitý na obnovu pamiatok.

STÁLE EXPOZÍCIE

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Štôlňa Glanzenberg
Jedna z najstarších dedičných štôlní (13. – 14. storočie) v regióne Banskej Štiavnice. Preslávili ju návštevy panovníkov v minulosti a významných osobností v súčasnosti. Len pre vopred ohlásené návštevy. Vstupné je 100 Sk.

Kammerhof – Baníctvo na Slovensku
Expozícia baníctva, banskej vedy, techniky, školstva a knižnej kultúry. Otvorené: pondelok – piatok: 8.00 – 16.00 hod. Vstupné je 30 Sk dospelí, 10 Sk deti.

Berggericht – Mineralogická expozícia
Najvzácnejšie nerasty zo stredoslovenských ložísk a minerálov z celého sveta. Súčasťou prehliadky je aj štôlňa zo 16. storočia. Otvorené: pondelok – piatok: 8.00 – 16.00 hod. Vstupné je 30 Sk dospelí, 10 Skdeti.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 3. Zázračná škola so zelenou strechou
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Crème de la crème po slovensky
 7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 8. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 9. Po Slovensku na motorke
 10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 636
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 717
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 020
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 493
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 7 293
 6. Po Slovensku na motorke 6 172
 7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 6 133
 8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 5 322
 9. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 273
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 3 764
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Hrad Revište

Na zrúcanine stredovekého hradu Revište neďaleko Žarnovice sa v sobotu uskutoční prvý ročník podujatia Glgáč.


TASR 3 h
Ilustračné foto.

Policajti zastavili dnes ráno v uliciach Žiaru nad Hronom vodiča pod vplyvom alkoholu.


LL 4 h
Ako si vybrať turistickú obuv? Poradí vám Lukáš Majerčák, expert z Intersportu.

Radí expert Lukáš Majerčák zo spoločnosti Intersport.


11 h

Diskusiu sledujte naživo vo štvrtok o 14. hodine.


15. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nečakaná správa o skone Júliusa Kohúta zasiahla mnohých.


17. jún

Mladý medveď navštevuje v dedine včelára.


9 h

Zásahový tím evidoval o výskyte medvedice v dedine vyše 70 hlásení a sťažností.


17. jún

Počet kolízií elektrokolobežiek s chodcami v Trnave stúpol, pribudli aj vážne zranenia.


17. jún

Už ste čítali?