Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Nepríjemný úraz v Žarnovici, Bane sa zachránili v piatej lige

III. LIGA STRED

30. kolo:
Kremnička - Dolná Ždaňa 2:3 (1:2), góly: Keller, Hejčík - Miškov, Krivjančin, Sekereš, rozhodca Budač, 100 divákov
Diváci videli pekný zápas mužstiev z čela tabuľky. Hneď na začiatku zahodili domáci niekoľko šancí a to ich možno stálo víťazstvo. Síce ovorili skóre, no Miškov najprv vyrovnal a potom Krivjančin pridal druhý gól. V druhom polčase sa domácim podarilo vyrovnať, no dve minúty pred koncom rozhodol Sekereš o víťazstve hostí.
KREMNIČKA: Juračka - Lakomčík, Oboril (46. Kuric), Kollár, Lipka, Hurík, Palkovič, Išliar, Kollár (68. Tomčík), Keller, Bíreš (63. Hejčík)
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Rozemberg, Kukučka, Sekereš, Sl. Urgela (68. Sepeši), R. Urgela, Pinka (78. Zuberník), Laurov (64. Varecha), Chrappa, Miškov
Ostatné zápasy: Bánová - Žilina B 1:1, Rudinská - Lietavská Lúčka 2:1, Dolná Strehová - Bytča 2:2, Brusno - Králiky 3:6, Krásno n. K. - R. Sobota B 3:2, Zvolen – Kysucké N. Mesto 2:2, Rakytovce - Námestovo 3:0

26. kolo:
Hliník nad Hronom - Podlavice 1:2 (0:1), góly: Krčmárik - Navrátil 2, rozhodca Korista, 200 divákov
Diváci videli pekný, vyrovnaný zápas. Viacej šťastia mali hostia, ktorým sa podarilo premeniť ich šance. To naopak nevyšlo Hliničanom a tak sa rozlúčili prehrou na domácom ihrisku.
HLINÍK NAD HRONOM: Packo (80. Weber) - Koniar (33. Pilnik), Murín, Necpal, Šimko (78. Vlačuha), Blaho, Sviržovský, Sedliak, Želiar, Krčmárik, Šopa

Poniky - Dolné Hámre 4:2 (1:0), góly: Poliak 2, Petráš, Piar (z 11 metrov) - Kotry, Prim, rozhodca Žbirka, 50 divákov
Tak ako viacero tímov, aj hostia dali v poslednom zápase šancu mládeži a v ich družstve sa objavilo viacero dorastencov. Predviedli kvalitný zápas no v závere Poničanom nestačili, najmä kondične.
DOLNÉ HÁMRE: P. Beták - Mihál, Beran, Haško, J. Beták, Kotry, Šalka, Halaj (80. Kocian), Uhler, Prim, M. Zeleňák
Ostatné zápasy: Fiľakovo – Ružiná 6:0, Selce – V. Krtíš 3:1, Revúca – Hajnačka 2:0, Tisovec – Kalinovo 2:2, Poltár – Jesenské 3:0

26. kolo:
Kováčová - Nová Baňa 1:3 (0:1), góly: Kasan, Krivočenko, Švec, rozhodca Jánošík, 200 divákov
Hostia nastúpili na zápas v omladenej zostave a prvý gól strelili hneď v úvode zápasu. Počas celého stretnutia kontrolovali hru a aj keď sa hráčom Kováčovej podarilo streliť gól, potvrdili svoj postup víťazstvom.
NOVÁ BAŇA: Poliačik - Forgáč, Budinský, Guláš, Polc, Kasan (46. Turčan), Pecho, Pe. Marko (52. Fáber), Krivočenko, Binda, Prachár (46. Švec)

Vyhne - Žiar nad Hronom B/Ladomerská Vieska 3:0 (1:0), góly: Ivan 2, Lupták, rozhodca Luslík, 200 divákov
Žiar B, ktorý je na piatej priečke v tabuľke, určite nečakal, takýto výsledok na pôde posledného tímu. Škoda len, že Vyhne takto nehrali celú sezónu.
VYHNE: Packo - Kabina, Bujňák, Hlinka, Šouc, Hrnčiar, Kašiar (68. Bosák), Lupták, Ivan, Katina (46. Gorbow), Šrot
ŽIAR B: Pažout - Lalo, Jakubeje, Goral (53. Kubašský), Lepšík, Dobrota, Viglašský, Zelovič, Mackura, Trvalec, Maruniak

Žarnovica - Hontianske Nemce 3:2 (2:0), góly: Mičík, Špano, Regina - Ivan, Polyak, ČK: Vachalík (Nemce), rozhodca Bajúz, 150 divákov
Domáci mali jednoznačne prevahu, no nepríjemné zranenie ich obrancu im rozhodilo koncentráciu a dovolili hosťom vyrovnať. Žarnovičania sa však s remízou nezmierili a dokázali streliť víťazný gól. Škoda len, že obranca Rožko si v poslednom zápase sezóny zlomil členok po zrážke s domácim brankárom. Želáme skoré uzdravenie.
ŽARNOVICA: Špano - T. Laurov, Rožko (45. Hudačko), Le, Ziman, Černák, Regina, Kopernický, Mičík, Jelínek, Nasvetr

Štiavnické Bane - Priechod 3:1 (1:1), góly: Kmeť, Beňo, M. Hrubčo, rozhodca Koós, 200 divákov
Zápas sa začal vo vlažnom tempe a už v piatej minúte hostia strelili gól. Po tomto momente sa však domáci prebudili a ešte do polčasu vyrovnali. V druhej polovici jasne ukázali, že majú na to, aby hrali piatu ligu a pridali ešte dva góly.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Blaško - Kmeť, Pavlík, M. Hrubčo, Š. Košarník, R. Košarník, Venglár, Beňo, Š. Hrubčo, Michálek, Ondrík (30. Hric)
Ostatné zápasy: Dudince – Radvaň 4:1, Č. Balog – D. Niva 0:0, Sásová – Hrochoť 5:0
1. N. Baňa 26 20 2 4 89:21 62
2. Dudince 26 15 2 9 56:45 47
3. Sásová 26 12 6 8 66:28 42
4. Radvaň 26 12 5 9 51:50 41
5. Žiar B 26 11 6 9 40:32 39
6. Žarnovica 26 10 9 7 45:38 39
7. Hrochoť 26 11 4 11 37:38 37
8. Kováčová 26 9 6 11 47:49 33