Kolo bez prekvapení

Levice – Žemberovce 4:0 (2:0), góly: P. Gabaš 2, Ármai, Zorád. V poslednom zápase sezóny už o nič nešlo a tak sa v pomerne veľkej horúčave hralo pokojné stretnutie. Domáci nastúpili v trochu pozliepanej zostave, no napriek tomu hrali v dobrom tempe a po góle Zoráda z pomerne veľkého uhla šli do vedenia. To navýšil krásnym gólom Ármai. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, striedajúci Pavol Gabaš pridal ešte dva góly a urobil definitívnu bodku za sezónou.
Levice: Ivanič – Zorád, Krnčan, Varga, Ármai, Martinček, Huszár, Graus, M. Gabaš. Meňhard, Pankulič. Striedali: P. Gabaš, Kopka.
Žemberovce: Štefanča – Mikula, Ťažký, Šinkovič, Nedorolík, M. Tomáš, Vidra, Mlynka, I. Vrecník, Slúka, Ármai. Striedal: Jesenský.
P. Vozokany – Želiezovce 2:6 (1:4), góly: Ujvári 3, Valach, Páchnik, Lauko za hostí. Domáci nestačili na nabudeného súpera a nedokázali mu vzdorovať. Prvý polčas bol v réžii hostí, ktorí v ňom získali rozhodujúci náskok a druhý polčas tak mohli dohrávať bez väčších starostí so zaslúženým víťazstvom vo vrecku.
P. Vozokany: Ľ. Sádovský – Tomašek, R. Bandzi, M. Bandzi, B. Sádovský, M. Buchlovič, Š. Stycz, M. Plašek, Beňuš, L. Buchlovič, T. Sádovský, striedali: Pinteš, Držík, Fábry, Ganci.
Želiezovce: Barecz – Szalay, Rotík, P. Páchnik, Kristofoli, Šál, Karkó, Lauko, Valach, Kokoška, Ujvári, striedali: Lehocký, Vincúr.
H. Kľačany – Podlužany 2:2 (1:1), góly: Kováčik, Poláčik – Uhnák 2 (oba z 11m). V Kľačanoch sa hralo pokľudné stretnutie, v ktorom si domáci dvakrát dokázali vypracovať tesný náskok, ale v oboch prípadoch ho stratili po úspešných penaltách Uhnáka. Podlužany si tak odvážajú bod za remízu, s čím boli spokojné oba celky.
H. Kľačany: Németh – P. Krivočenko, Štipka, Brezina, Poláčik, A. Krkoš, Hancko, Podseník, Kováčik, M. Krkoš, Kúdela, striedali: Čík, Szabó, Slušný, Chmelo
Podlužany: Cetner – Čuvara, Uhnák, Kováčik, Lukáč, Hinzeller, Frajka, Szalma, P. Šebo, Vetor, Zlatňanský, striedali: M. Šebo, Czíria, Búry.
Čaka – Kalinčiakovo 9:2 (3:1), góly: Valo 2, Bielik 2, Meiling 2, Jakab, Cheben vlastný, Kopernický – Furješ (11m), Šimko. Líder okresu nemal žiadne problémy a urobil pre svojich priaznivcov krásnu bodku za úspešnou sezónou. Hostia sa prakticky iba bránili, líder nemal žiadne zľutovanie a vyprevadil ich domov s prídelom. Najlepší strelec súťaže Bielik pridal 2 góly a jeho celkový strelecký súčet tak činí 23 gólov.
Čaka: Molnár – Meiling, M. Havran, Dobrota, Víglaš, Valo, Sádovský, Mudroň, Jakab, Bielik, H. Taňaši, striedali: Tušan, Hegedus, Hlinka, Kopernický.
Kalinčiakovo: Mikuláš – Holubík, Ivančo, Bóna, Šimko, Zapletaj, Vetor, Horniak, Cheben, Kadja, Fűrjes.
Tlmače – Kozárovce 6:1 (2:1), góly: Jenes 2, P. Havran 2, Kupec, Kolár – Holka. Tlmače boli v tomto zápase jednoznačne lepším tímom a už v polčase si vypracovali tesný náskok. Po zmene strán sa zápas zmenil na koncert Tlmáč, ktoré hrali v pohode a bez väčších problémov vydolovali tri body.
Tlmače: Kotora – Hamar, Bombala, Líška, M. Havran, Jenes, Kolár, Horváth, P. Havran, T. Titurus, Kupec.
Kozárovce: Ridzoň – Šimkovič, Mezo, Gaži, Jašek, Graus, A. Benčať, Holka, Priecel, S. Benčať, Poláček.
Plášťovce – Jur 6:0 (3:0), góly: L. Križan 2, Somló, Zsóka, Jeleň, Benčok. Domáci potvrdili papierové predpoklady a vyprevadili svojho súpera s pekným prídelom. Už do polčasu bolo o víťazovi rozhodnuté a ani po zmene strán sa nič podstatné nezmenilo. Plášťovce zaokrúhlili výsledok na poltucet.
Plášťovce: Matúš – Kneizel, Páleš, Somló, M. Kneizel, L. Križan, E. Križek, R. Križan, Benčok, Szabó, Zsóka, striedali: Velebný, Jeleň.
Jur: Fűri – Miščík, Lakatoš, J. Ćech, Stanko, Erfaňuch, Rakovič, Pulkert, Tóth, M. Čech, Benyus.
Šarovce – N. Dedina 2:0 (1:0), góly: Michalík 2. Šarovce vyhrali zaslúžene. Hrali mimoriadne pozorne a konsolidovane v obrane a vyrážali do rýchlych protiútokov. Streleckú slinu chytil domáci Michalík, ktorý sa dvomi gólmi výrazne podpísal pod trojbodový zisk hostiteľov. Záver sa niesol v bezstarostnej atmosfére.
Šarovce: Fehervári – Nap, Žido, Furinda, Kondrčík, M. Horváth, Michalík, Nagy, D. Horváth, J. Madaj, P. Madaj.
N. Dedina: Mikula – J. Mráz, Varga, M. Mráz, Pastier, Jakubis, Šebo, Martin Tóth, Michal Tóth, Jurík, Selka. Striedali: Salaj, Varga, Frtús, Selka.
S. Tekov – Dolný Pial 2:0 (2:0), góly: Hajko 2. Oba celky sa so sezónou rozlúčili dôstojným výkonom. V pokojnom zápase nebolo príliš veľa vzruchu. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a bez výraznejších šancí. Ujali sa však napokon dve Hajka, ktorý strelil oba góly a rozhodol o tom, že body ostanú predsa len v Tekove.
St. Tekov: Tóth – Krnčan, Máčaj, Krenčan, M. Halabuk, Kollár, Bánsky, R. Hajko, B. Halabuk, Bátovský, Obický.
D. Pial: Laurenčík – Ledéni, Bujka, Bútora, Meszároš, S. Trgiňa, Jedlička, Valach, P. Trgiňa, Blažovka, Fűri.
12. D. Pial 30 9 6 15 44:70 33 (-12)
13. Kalinčiakovo 30 10 2 18 72:79 32 (-13)
14. N. Dedina 30 9 4 17 40:83 31 (-14)
15. Podlužany 30 7 8 15 39:84 29 (-16)
16. Jur n/H. 30 4 5 21 24:82 17 (-28)
Kalinčiakovu odpočítajú 6 bodov.
II.TRIEDA 30.KOLO
Bátovce - Nový Tekov 5:3 (1:1), góly: Janeček 2, Ťašký, Debnár, Konček – E. Palic, Ihász, Kacian, (Havran),
V Bátovciach sa hral dobrý futbal. Domácim však chýbala celá záloha, preto tréner Ďurovič musel zostavu kombinovať. V 30. min. sa líder ujal vedenia a zdalo sa, že v pohode vyhrá. Lenže o 5. min. bolo vyrovnané a v druhom dejstve Konček s Janečekom zvýšili už na 3:1. Bátovčania si potom náskok v pohode udržiavali a Nový Tekov odišiel domov bez bodu.
Bory - V.Turovce 5:2 (3:2), góly: Szebelédy 3, Hancko, Račko – M. Jaďuď, Balázs, (Macho),
Hostia nastúpili až bez siedmich hráčov základnej zostavy, no napriek tomu sa v 10.min. ujali vedenia. O dvadsať minút však bolo všetko inak, pretože Szebelédy s Hanckom skóre otočili. Po obrátke Borania prestriedali, čo sa ukázalo ako kľúčové doviedli zápas do víťazného konca.
Čata - Vyškovce 3:2 (1:1), góly: Struhár, Varga, Raj – Kováčik, vl., (Svetlošák),
V slabom zápase domáci hráči podcenili súpera, no ten sa ich hre prispôsobil. Preto aj prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci hrali flegmaticky a hostia vyhrať nechceli. V 80. min. o všetkom rozhodol Raj a dal tak bodku sa futbalovou sezónou v Čate.
Rybník - Lok 3:2 (1:1), góly: P. Harmady, Kosorín, M. Demian (z 11m) – Sivka, Kollár, (Moravčík),
Rybnícka omladina podala v nedeľu dobrý výkon a už v 10. min. P. Harmady poslal svojich do vedenia. Ločania však po chybe v domácej obrane vyrovnali a preto bolo v druhom dejstve všetko otvorené. To začali lepšie hostia, ktorí aj išli do vedenia, no Kosorín z 30 metrov vymietol šibenicu a vyrovnal. Definitívnu bodku za zápasom dal M. Demian, keď s prehľadom premenil pokutový kop.
I.Úľany - P.Ruskov 3:1 (0:1), góly: Bodzár, Tóth, Velebný – Šuba, (Žirko),
Ruskovčania sa zamerali na brejky z ktorých im aj jeden v prvom polčase vyšiel. Domáci dlho nevedeli nájsť recept na prekonanie hosťujúcej obrany, ale v druhom polčase už hostí zatlačili a troma gólmi rozhodli o majiteľovi troch bodov.
Farná - Santovka 4:3 (3:2), góly: Mikeš, Rosenberg, Tóth, Bachleda – Hudec, Gutyan 2, (Szelényi),
Vo Farnej sa hral slabučký zápas, v ktorom chceli viac vyhrať domáci, čo sa im nakoniec aj podarilo. Pretože sa druhý polčas skončil nerozhodne, domáci si udržali jednogólový náskok z prvého a pripísali si všetky body.
H.Turovce - H.Kosihy 7:0 (4:0), góly: Tóth 4, Balász 2, Goral, (Skačan)
V Horných Turovciach bolo od začiatku jasnú, kto sa bude po poslednom hvizde radovať. Hostia nekládli žiadny odpor a mohli prehrať aj dvojciferným rozdielom. Domácim sa podarila „stovka“, no prekonať túto hranicu im nebolo súdené, pretože z penalty mierili do žrde a v závere sa dva razy triaslo brvno hosťujúcej brány.
III. TRIEDA JV 22. KOLO
Tupá – I. Sokolec 5:0 (2:0), góly: Nagy 3, Konôpka 2. Stretnutie sa vyvíjalo úplne jednoznačne v prospech domácich. Hostia si za celý zápas nevypracovali ani jednu čistú gólovú príležitosť a tak vlastne nemohli pomýšľať na bodový úlovok. Hralo sa na jednu bránu, góly v sieti Sokolca pribúdali. Strelecky sa zaskvel Nagy, ktorý zaznamenal hetrik.
M. Ludince – Sikenica 1:4 (0:0), góly: Ján Göbölös za domácich. Ludince odohrali smolný zápas. V prvom polčase boli domáci o niečo lepší a dokázali si vypracovať aj šance, tie však zostali nevyužité. Navyše domáci celok zahodil aj penaltu a tým akoby urazil šťastenu. V druhom polčase sa ukázala efektivita Sikenice, ktorá položila domácich na lopatky.
Lontov – Hokovce 9:2 (5:1), góly: Műller 2, Kováč, Miklóš, Polyóka, Piatrik, Varga, Šrajer, Polyóka - Lupták 2.
V Lontove pokračovali gólové hody z predchádzajúcich kôl. Domáci usilovne nadeľovali a už po prvom polčase bolo jasné, že Hokovce si prišli po výprask. V druhom polčas aktivita Lontova neutíchla, ba práve naopak. Domáci celok zvyšoval vedenia a takmer nastrieľal 10 gólov, proti však bolo hosťujúce brvno.
Hrkovce – Pastovce 8:0 (2:0), góly: T. Varga 3, Teknős, Farkas, Holos, Šaláta
Domáci mali zápas jasne pod kontrolou. Hrali výborne predovšetkým smerom dopredu a darila sa im kombinačná hra. Pastovce nedokázali úspešne brániť, mali viaceré okienka v obrane, čo hostitelia nemilosrdne trestali. Zrodilo sa vysoké a zaslúžené víťazstvo domáceho celku, ktoré mohlo byť dokonca aj vyššie.
Málaš – T. Lužany 4FSC 1:0 (0:0), gól: Lacko. Málaš nastúpil na stretnutie iba s desiatimi hráčmi. Ani to však nezabránilo húževnato bojujúcim domácim k tomu, aby sa gólom Lackoa dostali do vedenia. Hostia si potom vypracovali územnú prevahu, ich hra však bola strnulá a ak si aj vypracovali nejakú gólovú šancu, proti boli obetaví domáci. Málašania tesné vedenie napokon ubránili a získali tri body.
1. Hrkovce 20 16 3 1 65:16 51 (21)
2. Sikenica 20 14 1 5 51:20 43 (13)
3. Lontov 20 13 1 6 78:38 40 (10)
4. Pastovce 20 12 1 7 44:34 37 (7)
5. T. Lužany 4FSC 20 11 3 6 45:31 36 (6)
III. TRIEDA SZ 28. KOLO
Beša – M. Ludany 0:4 (0:1), góly: Tóth, Hlaváčik, Flašík, vlastný.
Hostia boli počas celého stretnutia lepším tímom a už v prvom polčase šli do vedenia. Beša otvorila v druhom polčase hru v nádeji, že sa pokúsi o zvrat. Opak bol však pravdou. Ludany mali stretnutie pevne pod kontrolou a dokázali pripojiť aj ďalšie góly, čím definitívne rozhodli.
Vyšné – Horný Pial 3.8 (2:3), góly: Priebera 3, Szilva 3, Údik 2 za hostí.
Diváci vo Vyšnom videli gólové hody. Príliš veľkú radosť z nich však nemali, pretože v drvivej väčšine padali do domácej siete. Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný a mužstvá sa ťahali o každý gól. V druhom však už úradoval Pial, ktorý mal vo svojich radoch trojicu Priebera, Szilva a Údik, ktorí sa postarali o všetky góly a zariadili 3 body hosťom.
V. Kozmálovce – Podlužany B 3:2 (0:0), góly: M. Tariška, Ľ. Tariška, Petrík – Mlynárik, Frtús.
Prvý polčas bol poznačený bojovnosťou a aj opatrnosťou na oboch stranách. Nikto nechcel urobiť chybu a patová situácia vyústila do bezgólového polčasu. V tom druhom už prišlo aj to hlavné a to góly. Oba tímy prepli na ofenzívny stupeň, a keďže o niečo presnejšiu mušku mali hráči domácich Kozmáloviec, body ostali doma.
1. V. Ďur 24 20 2 2 93:19 62 (26)
2. M. Ludany 24 20 2 2 75:21 62 (26)
3. V. Kozmálovce 24 10 5 9 61:56 35 (-1)
4. Beša 24 6 6 12 33:67 24 (-12)
5. Podlužany B 24 6 4 14 42:61 22 (-14)
6. H. Pial 24 6 4 14 42:65 22 (-14)
7. Vyšné 24 3 3 18 42:99 12 (-24)