Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Old boys z Brehov zvíťazili v Pukanci

Posledný júlový deň na futbalovom ihrisku v Pukanci patril futbalovému turnaju starých pánov. Teda v sobotu 30. júna 2007 bol o 12.00 hodine zraz všetkých štyroch mužstiev starých pánov na ihrisku, kde sa následne po privítaní vyžrebovali dvojice mužstiev

jednotlivých zápasov. Na turnaji sa zúčastnili tieto štyri mužstvá starých pánov: domáce mužstvo Pukanec a mužstvá Nová Dedina, Brehy a Tekovská Breznica. Hralo sa 2 x 35 minút s 15 min. prestávkou. Po skončení celého turnaja bolo vyhodnotenie, kde si mužstvá prevzali ceny a poháre podľa celkového umiestnenia. Na turnaji sa podávalo i pripravené občerstvenie a kvalitný guľáš.
1. zápas: Pukanec – Brehy 2:3 na pokutové kopy (2:1), góly: Miroslav Siekeľa, Vladimír Udvardy – Gregor Šalka, vlastný gól. Rozhodca Richard Szelényi,
Prvých desať minút zápasu hrali obidve mužstvá vyrovnanú partiu, príležitosti na strelenie úvodného gólu tohto zápasu i turnaja sa striedali na obidvoch stranách, ale ani jednému mužstvu sa nepodarilo dostať hneď na začiatku zápasu do vedenia. Diváci si na prvý gól museli teda ešte chvíľu počkať. Avšak vzápätí väčšiu iniciatívu ďalších desiatich minút zápasu mali domáci, ale gól sa im aj tak nepodarilo po viacerých výborných šanciach streliť. A ako sa hovorí: nedáš dostaneš sa aj potvrdilo. Hostia z menšieho množstva vypracovaných šancí sa ujali vedenia zásluhou peknej strely hráča s číslom 6 Gregora Šalku – 0:1. Domáce mužstvo ešte viac zvýšilo svoju hernú aktivitu, čo sa im aj oplatilo. Ovocím bol pre nich vyrovnávajúci gól hráča Miroslava Siekeľu po individuálnej akcii – 1:1. Hostia sa ani nestihli spamätať z inkasovaného gólu a do polčasu domáci pridali ešte druhý gól zásluhou peknej strely zo šestnástky hráča Vladimíra Udvardyho a stav bol otočený – 2:1 pre domácich. Po prestávke hostia tiež zvýšili aktivitu a šance mali na gól obidve mužstvá. Avšak padol už len jeden vyrovnávajúci gól hostí, ktorý si dali vlastný domáci hráči po chybe v obrane. Do konca zostávajúceho zápasu už domáci hráči neskórovali aj napriek tomu, že mali väčšiu chuť zvíťaziť a zahrať si tak finále. Zápas sa skončil nerozhodne 2:2 a na rad tak prišli rozhodujúce pokutové kopy. V tých sa viac darilo hosťujúcim hráčom a tak vyhrali prvý zápas 2:3 na pokutové kopy. No treba poznamenať, že domáci brankár Ján Benkovič zlikvidoval pekne kopnutú 11 m začo mu patrí pochvala. Prvým finalistom sa stalo mužstvo Brehy a tzv. „malé finále“ zostalo pre domáce mužstvo Pukanca.
2. zápas: Tekovská Breznica – Nová Dedina 2:1 (1:0), góly: Peter Kasan, Vincent Valkovič – Jozef Slosiar. Rozhodca Ivan Kokavec
Aj druhý odohraný zápas mal vysokú úroveň a nasadenie aj napriek tomu, že hrali mužstvá starých pánov. Hneď od začiatku diváci mohli vidieť zaujímavý zápas, šance na strelenie otvárajúceho gólu zápasu sa striedali na obidvoch stranách, ale výborne chytajúci brankári svoje mužstvá podržali. Tak si diváci museli na prvý gól niektorého z mužstiev počkať do 12. minúty, keď skóre otvoril hráč s číslom 6 Peter Kasan po peknej akcii a bolo 1:0. Do polčasu mali viaceré výborne vypracované šance obidve mužstvá, ale spomínaní brankári sa viackrát vyznamenali. Tak sa do polčasu už na výsledku nič nezmenilo. Mužstvo Novej Dediny si cez prestávku v kabíne uvedomilo, že ak chce tento zápas vyrovnať a byť v ňom úspešný tak musí ešte viac zvýšiť svoju aktivitu a využiť svoj útočný potenciál. Na ihrisku v druhom polčase to aj potvrdili a radosť im priniesol strelený gól hráča s číslom 10 Jozefa Slosiara po peknej nečakanej strele na brankára. V ďalšom hracom čase sa podarilo „misky váh“ nakloniť na svoju stranu mužstvu Tekovskej Breznici po peknej spoločnej akcii troch hráčov a tak sa znova ujali vedenia na 2:1 zásluhou koncovky hráča s číslom 7 Vincenta Valkoviča. Do konca zostávajúceho hracieho času aj po viacerých pekných možnostiach na vyrovnanie stavu tohoto zápasu sa Novej dedine už nepodarilo stav vyrovnať a tak sa zápas skončil jednogólovým víťazstvom mužstva Tekovská Breznica.
Zápas o 3 miesto: Pukanec – Nová Dedina 5:2 (4:0), góly: Igor Slúka 2, Peter Pivarč, Ján Koželuha, Michal Molnár – Peter Titurus, Slavo Jakubis. Rozhodca Richard Szelényi
V zápase o tretie miesto medzi mužstvami starých pánov Pukanec a Nová Dedina sa bolo na čo dívať. Hráči predviedli svoje kvality aj napriek tomu, že už majú tie nejaké roky. Hneď od začiatku zápasu prevzali väčšiu iniciatívu do svojich rúk domáci, ktorí sa snažili ujať vedenia a tak sa priblížiť k víťazstvu, ktoré by im zabezpečilo tretie miesto. Fanúšikovia nemuseli dlho na prvý gól zápasu čakať, postaral sa oň po peknej akcii domáceho celku hráč s číslom 2 Igor Slúka a bolo 1:0. domáci ani po tesnom jednogólovom náskoku sa neuspokojili, ale ďalej prejavovali svoje kvality. Vypracovali si tak viacero šancí na ďalší gól, ale brankár Novej Dediny ich dokázal všetky zmariť. Následne sa k slovu dostalo aj mužstvo Novej dediny, ale možnosti na vyrovnávajúci gól nedotiahli do úspešného konca. A tak náskok o dva góly v zápase zvýšil hráč prvého gólu Igor Slúka po peknej individuálnej akcii a následnej strele z dobrých 12 metrov – 2:0. Domáci celok neustále do polčasu búšil a podarilo sa mu streliť ďalšie dva góly do prestávky. Na 3:0 zvýšil po peknom brejku hráč číslom 16 Peter Pivarč a minútu pred polčasom zvýšil vedenie na 4:0 prízemnou strelou domáci hráč Ján Koželuha. Po prestávke mužstvo Novej Dediny tak čakala neľahká úloha, keď chceli pomýšľať na nejaký zvrat v zápase. Nevzdali sa a v druhom polčase ožili, viac kombinovali a z vytvorený šancí aj strelili dva góly. Viac sa im už nepodarilo. Prvým gólom sa prezentoval po peknej prihrávke od spoluhráča hráč s číslom 14 Peter Titurus, ktorý znížil na 4:1. S pribúdajúcim časom a viacerých pekných akciách na obidvoch stranách dokázali znížiť ešte o jeden gól hráči Novej Dediny po peknej strele hráča Slava Jakubisa – 4:2. Svoje zaslúžené víťazstvo v zápase o tretie miesto na konečný výsledok 5:2 korunoval prekrásnou strelou spoza šestnástky hráč s číslom 3 Michal Molnár. V tomto zápase boli jednoznačne lepším mužstvom domáci Pukanec, ktorí si vybojovali tak tretie miesto a nebyť smoly v prvom zápase s Brehmi, ktorý prehrali na pokutové kopy, vo finále by boli jednoznačne ukázali svoje kvality tak isto, ak nie viac ako v tomto zápase.
Finále: Brehy – Tekovská Breznica 2:0 (1:0), góly: Karol Šlavka, Ján Brieška. Rozhodcovia Ivan Kokavec, Richard Szelényi
Vo finálovom zápase padli len dva góly hráčov celku Brehy, ktorý sa nakoniec stali celkovými víťazmi turnaja starých pánov v Pukanci. Zo začiatku to bol vyrovnaný súboj na obidvoch stranách. oproti predchádzajúcim zápasom si hráči vytvárali menej streleckých príležitostí, boli opatrnejší a vychádzali zo zabezpečenej obrany. Napokon sa predsa ešte v prvom polčase diváci dočkali prvého gólu vo finále, ktorý strelili hráči brehov po vydarenej spolupráci a koncovke hráča Karola Šlavku - 1:0. Do polčasu sa na tomto stave nič už nezmenilo a tak mužstvo z brehov odchádzalo do šatni s jednogólovým náskokom. Po prestávke sa priebeh hry celkovo nezmenil. Hráči z Brehov kontrolovali priebeh zápasu, Tekovskú Breznicu nepúšťali do vyložených šancí na vyrovnávajúci gól a dlho sa im nedarilo premeniť jednu zo svojich viacerých možností na zvýšenie skóre o dva góly. V bránke Tekovskej Breznici stál pozorný brankár Karol Malý. Tekovskej Breznici pred koncom zápasu nezostávalo nič iné len hrať „vabank“ a tak vyrovnať. No nedarilo sa im a nakoniec skóre na 2:0 upravil ešte 2 minúty pred koncom zápasu hráč s číslom 8 Ján Brieška. Rozhodca odpískal koniec zápasu za stavu konečných 2:0 pre Brehy a majster tohtoročného turnaja starých pánov2007 v Pukanci bol známy. Stalo sa ním mužstvo Brehy.
Text a foto: MARIÁN SABALA

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?