Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

Kino Hron

Piráti Karibiku
11. a 15. júla o 19.00 hod. (dobrodružný veľkofilm, USA, slovenské titulky, MP od 12 rokov) – vyvrcholenie pirátskej trilógie. Najočakávanejší film prvej polovice roka. Éra pirátov sa končí a nastávajú pre nich temné časy. Lord Cutler Beckett z Východoindickej spoločnosti získal kontrolu nad hrôzostrašnou loďou duchov Blúdiacim Holanďanom a jeho diabolským kapitánom, napoly človekom, napoly chobotnicou Davym Jonesom. Blúdiaci Holanďan teraz pod vedením admirála Norringtona nezastaviteľne brázdi sedem morí, bez zmilovania zabíja pirátov a ničí ich lode. Will Turner, Elizabeth Swann a kapitán Barbossa sa vydávajú na zúfalú výpravu zhromaždiť Deviatich lordov z Brethren Court, jedinú nádej, ako zastaviť Becketta, Blúdiaceho Holanďana a jeho armádu. Ako jeden z lordov chýba kapitán Jack Sparrow, uväznený v pasci Davyho Jonesa. Vstupné je 75 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

Kino Akropola

Náuka o snoch
14. a 15. júla o 19.00 hod. (romantický, Tal./Fr. MP od 12 rokov) - romantická fantázia odohrávajúca sa v chaotickom mozgu Stephana Mirouxa, mladého výstredného muža, ktorého sny mu neustále napádajú reálny svet. Keď drieme, stáva sa z neho charizmatický moderátor „Stephane TV“, ktorý prednáša „náuku o snoch“ do papierových kamier. V skutočnom živote má nudnú prácu vo vydavateľstve parížskeho kalendára a zomiera od lásky k svojej susedke Stephanie... Vstupné je 59 Sk.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Kino Akademik

Kráľovná
11. júla o 21.30 hod. v amfiteátri (dráma, VB/Franc./Tal. MN do 12 rokov) – film ponúka divákom intímny pohľad do zákulisia kráľovskej rodiny. Odhaľuje nikdy nezverejnené rozdielne pohľady a rozpory kráľovnej Alžbety II. a britského premiéra Tonyho Blaira. Ako sa vyrovnávali s mediálnym šialenstvom a intrigami, ktoré spustila tragická smrť princeznej Diany? Aká skutočne je kráľovná Alžbeta II.? Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Diablova žatva
15. júla o 21.30 hod. v amfiteátri (horor, USA, MN) – pred tisíckami rokov sa stala séria záhadných udalostí, o ktorých sa mnohí domnievajú, že šlo o desať biblických rán... Nikto si nemyslel, že by sa mohli zopakovať... až doteraz... Hustý blackmetalový horor, v ktorom Hillary Swanková v hlavnej úlohe prekonáva samu seba a obhajuje zdravý rozum. Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA

Kino Vatra

Hannibal
14. júla o 19.00 hod. (USA, MN) – film odkrýva šokujúce pozadie zrodu zla, zrodu monštra zvaného Hannibal Lecter. Vstupné je 59 Sk.

FESTIVAL

ŽIAR NAD HRONOM

Astrotýždeň
V dňoch 16. – 20. júla sa v čase od 10.00 – 14.00 hod. a od 20.00 – 24.00 hod. uskutoční týždeň pod hviezdnou oblohou. V Krajskej hvezdárni a planetáriu M. Hella – hry, súťaže a kvízy s astronomickou tématikou, programy v planetáriu, pozorovanie dennej a nočnej oblohy, astrofotografia (fotografovanie objektov nielen nočnej oblohy), kozmická robotika, praktické programovanie malých kozmických robotov. Prihlásiť sa môžete na č. t. 045/6723615, mail: office@planetarium.sk, www.planetarium.sk. Vstupné je 200 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Dobíjanie hradu Šášov
Dňa 28. júla so začiatkom o 15.00 hod. sa uskutoční otvorenie expozície hradu pre verejnosť, vystúpenia šermiarov a sokoliarov, šášovské divadelné predstavenie o vzniku hradu, audiovizuálna prezentácia o Šášovskom hrade, možnosť razby vlastnej mince a mnoho ďalších atrakcií. Organizátorom podujatia je Združenie na záchranu hradu Šášov, Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom. Výťažok zo vstupného bude použitý na konzerváciu strážnej veže. Vstupné je 50 Sk. Deti do 15 rokov 10 Sk.

POZVÁNKY

Banská Štiavnica

Schemnitzfest
V dňoch 9. – 13. júl - Námestie sv. Trojice, CMK Rubigall, Art café, Kino Akademik - predstavia sa banskoštiavnické hudobné, divadelné a tanečné skupiny a ich hostia. Vždy iný priestor, vždy iné vystúpenie, vždy iná atmosféra. Účinkujú: Tramontana, Ema Drgoňová, Paradajz Pikčr, Texasky, Stromáčik, Hologram...

Kultúrne leto
World Music – nový festivalový projekt venovaný world music, etno hudbe a folku. 21. – 22. júl – amfiteáter, miestne kluby a rôzne časti mesta.
Festival Peknej Hudby – 27. – 29. júl – začiatky o 19.00 hod.. Klasická hudba v starých priestoroch. Koncerty na nádvorí Starého zámku, v miestnych kostoloch ale i v malebnej kaplnke Svätoantonského kaštieľa. 4. august –
Nezabudnuteľné Remeslá 2007 - Ústrednou témou tejto prehliadky ľudových výrobcov s remeselníkov je práca s drevom. Podujatie zaplní celé Námestie sv. Trojice, zúčastnia sa ho aj ľudoví výrobcovia z Čiech a Maďarska. Začiatok podujatia je o 10.00 hod.
9. – 12. august – Letný filmový seminár 4 živly. Má v ponuke kvalitné klubové i archívne filmy, ale aj predstavenie alternatívnej filmovej scény a mnohé sprievodné podujatia. Podujatie sa uskutoční v kine Akademik a v Amfiteátri. 13. – 19. august Európsky kultúrny festival. Dramatizácie básnických textov, koncerty, divadelné predstavenia, prelínanie a obohacovanie kultúr v spoločnom európskom priestore, účasť umelcov z viacerých štátov. Program sa uskutoční v Starom zámku, v CMK Rubigall, v amfiteátri a na Námestí Sv. Trojice.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Animatus Lusus
Dňa 14. júla o 10.00 hod. sa bude konať na Námestí sv. Trojice podujatie pod názvom Živý šach, šermiarske umenie, stredoveké divadlo a remeselný trh. Na obrovskej šachovnici stoja živé ľudské figúry. V stredoveku sa mnohé z nich vstupom na hracie pole stali odsúdencami na smrť. Taktika hry pána, na ktorého strane stoja, ich môže urobiť víťazmi. Ako vyvrcholenie celodenného programu začne o 18.00 hod. partia živých šachov naslepo. Jej banskoštiavnická podoba, keď proti sebe nastúpia najlepší slovenskí šachista Sergej Movsesjan a druhý najlepší český šachista Zbyněk Hráček je svetovým unikátom. Tretí ročník tohto úspešného podujatia ponúkne niekoľko noviniek. Vstupné je len symbolické, v tombole je možné vyhrať ako prvú cenu repliku stredovekého meča.

Nočné prehliadky v kaštieli vo Svätom Antone
Od 6. - 13. júla – divadelné scénky v interiéroch kaštieľa, v podaní div. súboru Paradajz Pikčr a jeho hostí, premietanie filmíku na nádvorí, zábava, smiech aj mrazenie na večné témy – Nebo, peklo a raj... anjeli, čerti a iná háveď. Tri nové piesne naživo... Vstupné je 100 Sk dospelí, deti do 18. rokov 50 Sk.

ŠTIAVNICKÉ BANE

Dňa 21. júla sa bude konať Rezbársky deň – IV. ročník. Obecný úrad a MO Matice Slovenskej Vás srdečne pozývajú. Rezbársky deň sa uskutočňuje na pamiatku zakladateľa prvej rezbárskej školy na území Slovenska, ktorú v Štiavnických Baniach 5. decembra 1883 založil katolícky kňaz Jozef Záhora. Spojenie teórie s praxou doviedlo školu, hlavne vo výrobe detských hračiek na takú vysokú úroveň, že v roku 1900 vo veľkej konkurencii na Svetovej výstave v Paríži získala najvyššie ocenenie Grand Prix. K tomuto programu je zameraný aj program Rezbárskeho dňa.

KREMNICA

Kremnické kultúrne leto
Dňa 13. júla, 20. júla o 19.00 hod. sa uskutoční v Dome komorského grófa na ulici J. Kollára festival Petra Michalicu pod názvom Hudba pod diamantovou klenbou. Spev Ľubomír Popik, klavír Viera Bartošová, husle Peter Michalica. 14. júla koncert na Nádvorí vinotéky Biely bocian pod názvom Henry Tóth & Patrik Simeonov. 15. júla o 18.00 hod. v kostole Sv. Kataríny bude 11. európsky organový festival, Kremnický hradný organ – Guttorm Edvin Guleng – Nórsko, víťaz Medzinárodnej organovej súťaže v Dubline 2005. Vzájomný súzvuk 3 500 píšťal organa a stredovekej architektúry kostola Sv. Kataríny.

Kremnický jarmok
V dňoch 20. a 21. júla sa uskutoční Kremnický jarmok.

ŽARNOVICA

Kultúrne leto

Gospel fest
Dňa 28. júla o 18.00 hod. sa uskutoční na štadióne Gospel Fest – Šanca pre lásku. Účinkujú: Janais, Krédo, Metelica, Janko Manašovský. Vstupné je 40 Sk.

Desmod
Dňa 29. júla o 19.00 hod. Vstupné je v predpredaji 130 Sk, v deň koncertu 160 Sk. Deti do 120 cm zdarma.

Gladiátor
Dňa 28. augusta o 19.00 hod. Vstupné je 100 Sk v predpredaji, v deň koncertu 130 Sk.

Folklórne slávnosti na Podzámčí
Dňa 25. augusta o 17.00 hod. sa uskutočnia na Rev. Podzámčí Folklórne slávnosti. Hosťom vystúpenia bude SĽUK. Predpredaj vstupeniek a informácie na MsU Žarnovica, oddelenie kultúry, č.t. 045/6813713, kultura@zarnovica.sk.
Oslavy
Dňa 14. júla sa v lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline už po šiestykrát otvorí brána, aby privítali niekoľko tisíc účastníkov najväčšieho a najobľúbenejšieho lesníckeho podujatia pre širokú verejnosť – Deň stromu. Organizátori sľubujú počas celého dňa množstvo zaujímavých aktivít a pestrý lesnícky program. Nebudú chýbať tradičné lesnice, fujary ani lesnícka zvonkohra. Svojím humorom prítomných divákov pobaví herečka Zuzka Krónerová, ktorá si zaspomína na zábavné príhody z natáčania známeho televízneho filmu z lesníckeho prostredia – Nevera po slovensky. Prítomných návštevníkov roztancuje lesnícke Bailando. O zábavné momenty sa určite postará aj súťaž Lesnícky päťboj. Dobrú tanečnú náladu rozprúdia aj Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu. Zlatým klincom programu bude súťaž o veľký lesnícky poklad v hodnote 100 000 Sk.

NOVÁ BAŇA

Novobanskí heligonkári
Dňa 14. júla sa uskutoční na Tajchu III. ročník podujatia Novobanskí heligonkári. Organizátorom podujatia je I. Moško, tel. kontakt0904158087.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 652
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 755
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 743
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 729
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 596
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 625
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 436
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 328
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 186
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 076
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto

V základnej škole vzniknú štyri nové centrá učenia

V základnej škole Pavla Križku v Kremnici vzniknú nové odborné učebne.

Ilustračné foto.

Situácia s COVID-19 sa v psychiatrickej nemocnici stabilizovala

Lokálnu epidémiu ochorenia COVID-19, ktorá sa vyskytla v psychiatrickej nemocnici na začiatku decembra, sa podarilo stabilizovať.

Ilustračné foto

V nemocnici pre poruchu na vodovodnom potrubí netečie voda

V nemocnici v Žiari nad Hronom evidujú odstávku vody, príčinou je porucha na vodovodnom potrubí.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Hľadá sa nezvestný Martinčan

Naposledy sa nachádzal vo Valčianskej doline.

AKTUALIZOVANÉ o 16.31

Rady pred odbernými miestami v Nitre sa skrátili, mnohých vybavili bez čakania

V meste je otvorených o päť odberných miest viac ako pred týždňom.

Už ste čítali?