Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

Kino Hron

Piráti Karibiku
11. a 15. júla o 19.00 hod. (dobrodružný veľkofilm, USA, slovenské titulky, MP od 12 rokov) – vyvrcholenie pirátskej trilógie. Najočakávanejší film prvej polovice roka. Éra pirátov sa končí a nastávajú pre nich temné časy. Lord Cutler Beckett z Východoindickej spoločnosti získal kontrolu nad hrôzostrašnou loďou duchov Blúdiacim Holanďanom a jeho diabolským kapitánom, napoly človekom, napoly chobotnicou Davym Jonesom. Blúdiaci Holanďan teraz pod vedením admirála Norringtona nezastaviteľne brázdi sedem morí, bez zmilovania zabíja pirátov a ničí ich lode. Will Turner, Elizabeth Swann a kapitán Barbossa sa vydávajú na zúfalú výpravu zhromaždiť Deviatich lordov z Brethren Court, jedinú nádej, ako zastaviť Becketta, Blúdiaceho Holanďana a jeho armádu. Ako jeden z lordov chýba kapitán Jack Sparrow, uväznený v pasci Davyho Jonesa. Vstupné je 75 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

Kino Akropola

Náuka o snoch
14. a 15. júla o 19.00 hod. (romantický, Tal./Fr. MP od 12 rokov) - romantická fantázia odohrávajúca sa v chaotickom mozgu Stephana Mirouxa, mladého výstredného muža, ktorého sny mu neustále napádajú reálny svet. Keď drieme, stáva sa z neho charizmatický moderátor „Stephane TV“, ktorý prednáša „náuku o snoch“ do papierových kamier. V skutočnom živote má nudnú prácu vo vydavateľstve parížskeho kalendára a zomiera od lásky k svojej susedke Stephanie... Vstupné je 59 Sk.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Kino Akademik

Kráľovná
11. júla o 21.30 hod. v amfiteátri (dráma, VB/Franc./Tal. MN do 12 rokov) – film ponúka divákom intímny pohľad do zákulisia kráľovskej rodiny. Odhaľuje nikdy nezverejnené rozdielne pohľady a rozpory kráľovnej Alžbety II. a britského premiéra Tonyho Blaira. Ako sa vyrovnávali s mediálnym šialenstvom a intrigami, ktoré spustila tragická smrť princeznej Diany? Aká skutočne je kráľovná Alžbeta II.? Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Diablova žatva
15. júla o 21.30 hod. v amfiteátri (horor, USA, MN) – pred tisíckami rokov sa stala séria záhadných udalostí, o ktorých sa mnohí domnievajú, že šlo o desať biblických rán... Nikto si nemyslel, že by sa mohli zopakovať... až doteraz... Hustý blackmetalový horor, v ktorom Hillary Swanková v hlavnej úlohe prekonáva samu seba a obhajuje zdravý rozum. Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA

Kino Vatra

Hannibal
14. júla o 19.00 hod. (USA, MN) – film odkrýva šokujúce pozadie zrodu zla, zrodu monštra zvaného Hannibal Lecter. Vstupné je 59 Sk.

FESTIVAL

ŽIAR NAD HRONOM

Astrotýždeň
V dňoch 16. – 20. júla sa v čase od 10.00 – 14.00 hod. a od 20.00 – 24.00 hod. uskutoční týždeň pod hviezdnou oblohou. V Krajskej hvezdárni a planetáriu M. Hella – hry, súťaže a kvízy s astronomickou tématikou, programy v planetáriu, pozorovanie dennej a nočnej oblohy, astrofotografia (fotografovanie objektov nielen nočnej oblohy), kozmická robotika, praktické programovanie malých kozmických robotov. Prihlásiť sa môžete na č. t. 045/6723615, mail: office@planetarium.sk, www.planetarium.sk. Vstupné je 200 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Dobíjanie hradu Šášov
Dňa 28. júla so začiatkom o 15.00 hod. sa uskutoční otvorenie expozície hradu pre verejnosť, vystúpenia šermiarov a sokoliarov, šášovské divadelné predstavenie o vzniku hradu, audiovizuálna prezentácia o Šášovskom hrade, možnosť razby vlastnej mince a mnoho ďalších atrakcií. Organizátorom podujatia je Združenie na záchranu hradu Šášov, Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom. Výťažok zo vstupného bude použitý na konzerváciu strážnej veže. Vstupné je 50 Sk. Deti do 15 rokov 10 Sk.

POZVÁNKY

Banská Štiavnica

Schemnitzfest
V dňoch 9. – 13. júl - Námestie sv. Trojice, CMK Rubigall, Art café, Kino Akademik - predstavia sa banskoštiavnické hudobné, divadelné a tanečné skupiny a ich hostia. Vždy iný priestor, vždy iné vystúpenie, vždy iná atmosféra. Účinkujú: Tramontana, Ema Drgoňová, Paradajz Pikčr, Texasky, Stromáčik, Hologram...

Kultúrne leto
World Music – nový festivalový projekt venovaný world music, etno hudbe a folku. 21. – 22. júl – amfiteáter, miestne kluby a rôzne časti mesta.
Festival Peknej Hudby – 27. – 29. júl – začiatky o 19.00 hod.. Klasická hudba v starých priestoroch. Koncerty na nádvorí Starého zámku, v miestnych kostoloch ale i v malebnej kaplnke Svätoantonského kaštieľa. 4. august –
Nezabudnuteľné Remeslá 2007 - Ústrednou témou tejto prehliadky ľudových výrobcov s remeselníkov je práca s drevom. Podujatie zaplní celé Námestie sv. Trojice, zúčastnia sa ho aj ľudoví výrobcovia z Čiech a Maďarska. Začiatok podujatia je o 10.00 hod.
9. – 12. august – Letný filmový seminár 4 živly. Má v ponuke kvalitné klubové i archívne filmy, ale aj predstavenie alternatívnej filmovej scény a mnohé sprievodné podujatia. Podujatie sa uskutoční v kine Akademik a v Amfiteátri. 13. – 19. august Európsky kultúrny festival. Dramatizácie básnických textov, koncerty, divadelné predstavenia, prelínanie a obohacovanie kultúr v spoločnom európskom priestore, účasť umelcov z viacerých štátov. Program sa uskutoční v Starom zámku, v CMK Rubigall, v amfiteátri a na Námestí Sv. Trojice.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Animatus Lusus
Dňa 14. júla o 10.00 hod. sa bude konať na Námestí sv. Trojice podujatie pod názvom Živý šach, šermiarske umenie, stredoveké divadlo a remeselný trh. Na obrovskej šachovnici stoja živé ľudské figúry. V stredoveku sa mnohé z nich vstupom na hracie pole stali odsúdencami na smrť. Taktika hry pána, na ktorého strane stoja, ich môže urobiť víťazmi. Ako vyvrcholenie celodenného programu začne o 18.00 hod. partia živých šachov naslepo. Jej banskoštiavnická podoba, keď proti sebe nastúpia najlepší slovenskí šachista Sergej Movsesjan a druhý najlepší český šachista Zbyněk Hráček je svetovým unikátom. Tretí ročník tohto úspešného podujatia ponúkne niekoľko noviniek. Vstupné je len symbolické, v tombole je možné vyhrať ako prvú cenu repliku stredovekého meča.

Nočné prehliadky v kaštieli vo Svätom Antone
Od 6. - 13. júla – divadelné scénky v interiéroch kaštieľa, v podaní div. súboru Paradajz Pikčr a jeho hostí, premietanie filmíku na nádvorí, zábava, smiech aj mrazenie na večné témy – Nebo, peklo a raj... anjeli, čerti a iná háveď. Tri nové piesne naživo... Vstupné je 100 Sk dospelí, deti do 18. rokov 50 Sk.

ŠTIAVNICKÉ BANE

Dňa 21. júla sa bude konať Rezbársky deň – IV. ročník. Obecný úrad a MO Matice Slovenskej Vás srdečne pozývajú. Rezbársky deň sa uskutočňuje na pamiatku zakladateľa prvej rezbárskej školy na území Slovenska, ktorú v Štiavnických Baniach 5. decembra 1883 založil katolícky kňaz Jozef Záhora. Spojenie teórie s praxou doviedlo školu, hlavne vo výrobe detských hračiek na takú vysokú úroveň, že v roku 1900 vo veľkej konkurencii na Svetovej výstave v Paríži získala najvyššie ocenenie Grand Prix. K tomuto programu je zameraný aj program Rezbárskeho dňa.

KREMNICA

Kremnické kultúrne leto
Dňa 13. júla, 20. júla o 19.00 hod. sa uskutoční v Dome komorského grófa na ulici J. Kollára festival Petra Michalicu pod názvom Hudba pod diamantovou klenbou. Spev Ľubomír Popik, klavír Viera Bartošová, husle Peter Michalica. 14. júla koncert na Nádvorí vinotéky Biely bocian pod názvom Henry Tóth & Patrik Simeonov. 15. júla o 18.00 hod. v kostole Sv. Kataríny bude 11. európsky organový festival, Kremnický hradný organ – Guttorm Edvin Guleng – Nórsko, víťaz Medzinárodnej organovej súťaže v Dubline 2005. Vzájomný súzvuk 3 500 píšťal organa a stredovekej architektúry kostola Sv. Kataríny.

Kremnický jarmok
V dňoch 20. a 21. júla sa uskutoční Kremnický jarmok.

ŽARNOVICA

Kultúrne leto

Gospel fest
Dňa 28. júla o 18.00 hod. sa uskutoční na štadióne Gospel Fest – Šanca pre lásku. Účinkujú: Janais, Krédo, Metelica, Janko Manašovský. Vstupné je 40 Sk.

Desmod
Dňa 29. júla o 19.00 hod. Vstupné je v predpredaji 130 Sk, v deň koncertu 160 Sk. Deti do 120 cm zdarma.

Gladiátor
Dňa 28. augusta o 19.00 hod. Vstupné je 100 Sk v predpredaji, v deň koncertu 130 Sk.

Folklórne slávnosti na Podzámčí
Dňa 25. augusta o 17.00 hod. sa uskutočnia na Rev. Podzámčí Folklórne slávnosti. Hosťom vystúpenia bude SĽUK. Predpredaj vstupeniek a informácie na MsU Žarnovica, oddelenie kultúry, č.t. 045/6813713, kultura@zarnovica.sk.
Oslavy
Dňa 14. júla sa v lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline už po šiestykrát otvorí brána, aby privítali niekoľko tisíc účastníkov najväčšieho a najobľúbenejšieho lesníckeho podujatia pre širokú verejnosť – Deň stromu. Organizátori sľubujú počas celého dňa množstvo zaujímavých aktivít a pestrý lesnícky program. Nebudú chýbať tradičné lesnice, fujary ani lesnícka zvonkohra. Svojím humorom prítomných divákov pobaví herečka Zuzka Krónerová, ktorá si zaspomína na zábavné príhody z natáčania známeho televízneho filmu z lesníckeho prostredia – Nevera po slovensky. Prítomných návštevníkov roztancuje lesnícke Bailando. O zábavné momenty sa určite postará aj súťaž Lesnícky päťboj. Dobrú tanečnú náladu rozprúdia aj Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu. Zlatým klincom programu bude súťaž o veľký lesnícky poklad v hodnote 100 000 Sk.

NOVÁ BAŇA

Novobanskí heligonkári
Dňa 14. júla sa uskutoční na Tajchu III. ročník podujatia Novobanskí heligonkári. Organizátorom podujatia je I. Moško, tel. kontakt0904158087.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 3. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 4. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
 7. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
 8. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 9. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 2. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 3. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
 4. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 5. Stiahnite si stovky e-kníh
 6. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 7. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. 3 veci, s ktorými zvládnete horúčavy v byte
 10. Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy novinku
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 9 092
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 595
 3. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 8 010
 4. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 7 341
 5. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 593
 6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 4 377
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 3 656
 8. Crème de la crème po slovensky 3 249
 9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 845
 10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 129
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Smrteľná nehoda na R1 pri Novej Bani.

Chodec zrážku s autom neprežil.


ROS 8 h
Hrad Šášov.

Aktuálna letná sezóna prinesie návštevníkom Banskobystrického samosprávneho kraja viacero noviniek, kraj pritom už v súčasnosti naprieč regiónmi ponúka viac ako 40 rôznych zážitkov.


TASR 14 h
Ilustračný obrázok

Polícia upozorňuje vodičov na zvýšenú opatrnosť v rekonštruovaných úsekoch diaľnice.


LL 16 h
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.


20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pre búrku padali aj stromy.


19 h

Američania skupujú drevo v celej Európe, výsledkom je cena, ktorá likviduje slovenský drevospracujúci priemysel.


21. jún

Obcou na Záhorí sa prehnala smršť. Starý kostol náporu vody odolal.


14 h

Na lúkach v obci Bolešov v Trenčianskom kraji uhynulo 67 kusov hovädzieho dobytka.


TASR 12 h

Už ste čítali?