Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

Kino Hron

Piráti Karibiku
11. a 15. júla o 19.00 hod. (dobrodružný veľkofilm, USA, slovenské titulky, MP od 12 rokov) – vyvrcholenie pirátskej trilógie. Najočakávanejší film prvej polovice roka. Éra pirátov sa končí a nastávajú pre nich temné časy. Lord Cutler Beckett z Východoindickej spoločnosti získal kontrolu nad hrôzostrašnou loďou duchov Blúdiacim Holanďanom a jeho diabolským kapitánom, napoly človekom, napoly chobotnicou Davym Jonesom. Blúdiaci Holanďan teraz pod vedením admirála Norringtona nezastaviteľne brázdi sedem morí, bez zmilovania zabíja pirátov a ničí ich lode. Will Turner, Elizabeth Swann a kapitán Barbossa sa vydávajú na zúfalú výpravu zhromaždiť Deviatich lordov z Brethren Court, jedinú nádej, ako zastaviť Becketta, Blúdiaceho Holanďana a jeho armádu. Ako jeden z lordov chýba kapitán Jack Sparrow, uväznený v pasci Davyho Jonesa. Vstupné je 75 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

KREMNICA

Kino Akropola

Náuka o snoch
14. a 15. júla o 19.00 hod. (romantický, Tal./Fr. MP od 12 rokov) - romantická fantázia odohrávajúca sa v chaotickom mozgu Stephana Mirouxa, mladého výstredného muža, ktorého sny mu neustále napádajú reálny svet. Keď drieme, stáva sa z neho charizmatický moderátor „Stephane TV“, ktorý prednáša „náuku o snoch“ do papierových kamier. V skutočnom živote má nudnú prácu vo vydavateľstve parížskeho kalendára a zomiera od lásky k svojej susedke Stephanie... Vstupné je 59 Sk.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Kino Akademik

Kráľovná
11. júla o 21.30 hod. v amfiteátri (dráma, VB/Franc./Tal. MN do 12 rokov) – film ponúka divákom intímny pohľad do zákulisia kráľovskej rodiny. Odhaľuje nikdy nezverejnené rozdielne pohľady a rozpory kráľovnej Alžbety II. a britského premiéra Tonyho Blaira. Ako sa vyrovnávali s mediálnym šialenstvom a intrigami, ktoré spustila tragická smrť princeznej Diany? Aká skutočne je kráľovná Alžbeta II.? Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

Diablova žatva
15. júla o 21.30 hod. v amfiteátri (horor, USA, MN) – pred tisíckami rokov sa stala séria záhadných udalostí, o ktorých sa mnohí domnievajú, že šlo o desať biblických rán... Nikto si nemyslel, že by sa mohli zopakovať... až doteraz... Hustý blackmetalový horor, v ktorom Hillary Swanková v hlavnej úlohe prekonáva samu seba a obhajuje zdravý rozum. Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA

Kino Vatra

Hannibal
14. júla o 19.00 hod. (USA, MN) – film odkrýva šokujúce pozadie zrodu zla, zrodu monštra zvaného Hannibal Lecter. Vstupné je 59 Sk.

FESTIVAL

ŽIAR NAD HRONOM

Astrotýždeň
V dňoch 16. – 20. júla sa v čase od 10.00 – 14.00 hod. a od 20.00 – 24.00 hod. uskutoční týždeň pod hviezdnou oblohou. V Krajskej hvezdárni a planetáriu M. Hella – hry, súťaže a kvízy s astronomickou tématikou, programy v planetáriu, pozorovanie dennej a nočnej oblohy, astrofotografia (fotografovanie objektov nielen nočnej oblohy), kozmická robotika, praktické programovanie malých kozmických robotov. Prihlásiť sa môžete na č. t. 045/6723615, mail: office@planetarium.sk, www.planetarium.sk. Vstupné je 200 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

Dobíjanie hradu Šášov
Dňa 28. júla so začiatkom o 15.00 hod. sa uskutoční otvorenie expozície hradu pre verejnosť, vystúpenia šermiarov a sokoliarov, šášovské divadelné predstavenie o vzniku hradu, audiovizuálna prezentácia o Šášovskom hrade, možnosť razby vlastnej mince a mnoho ďalších atrakcií. Organizátorom podujatia je Združenie na záchranu hradu Šášov, Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom. Výťažok zo vstupného bude použitý na konzerváciu strážnej veže. Vstupné je 50 Sk. Deti do 15 rokov 10 Sk.

POZVÁNKY

Banská Štiavnica

Schemnitzfest
V dňoch 9. – 13. júl - Námestie sv. Trojice, CMK Rubigall, Art café, Kino Akademik - predstavia sa banskoštiavnické hudobné, divadelné a tanečné skupiny a ich hostia. Vždy iný priestor, vždy iné vystúpenie, vždy iná atmosféra. Účinkujú: Tramontana, Ema Drgoňová, Paradajz Pikčr, Texasky, Stromáčik, Hologram...

Kultúrne leto
World Music – nový festivalový projekt venovaný world music, etno hudbe a folku. 21. – 22. júl – amfiteáter, miestne kluby a rôzne časti mesta.
Festival Peknej Hudby – 27. – 29. júl – začiatky o 19.00 hod.. Klasická hudba v starých priestoroch. Koncerty na nádvorí Starého zámku, v miestnych kostoloch ale i v malebnej kaplnke Svätoantonského kaštieľa. 4. august –
Nezabudnuteľné Remeslá 2007 - Ústrednou témou tejto prehliadky ľudových výrobcov s remeselníkov je práca s drevom. Podujatie zaplní celé Námestie sv. Trojice, zúčastnia sa ho aj ľudoví výrobcovia z Čiech a Maďarska. Začiatok podujatia je o 10.00 hod.
9. – 12. august – Letný filmový seminár 4 živly. Má v ponuke kvalitné klubové i archívne filmy, ale aj predstavenie alternatívnej filmovej scény a mnohé sprievodné podujatia. Podujatie sa uskutoční v kine Akademik a v Amfiteátri. 13. – 19. august Európsky kultúrny festival. Dramatizácie básnických textov, koncerty, divadelné predstavenia, prelínanie a obohacovanie kultúr v spoločnom európskom priestore, účasť umelcov z viacerých štátov. Program sa uskutoční v Starom zámku, v CMK Rubigall, v amfiteátri a na Námestí Sv. Trojice.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Animatus Lusus
Dňa 14. júla o 10.00 hod. sa bude konať na Námestí sv. Trojice podujatie pod názvom Živý šach, šermiarske umenie, stredoveké divadlo a remeselný trh. Na obrovskej šachovnici stoja živé ľudské figúry. V stredoveku sa mnohé z nich vstupom na hracie pole stali odsúdencami na smrť. Taktika hry pána, na ktorého strane stoja, ich môže urobiť víťazmi. Ako vyvrcholenie celodenného programu začne o 18.00 hod. partia živých šachov naslepo. Jej banskoštiavnická podoba, keď proti sebe nastúpia najlepší slovenskí šachista Sergej Movsesjan a druhý najlepší český šachista Zbyněk Hráček je svetovým unikátom. Tretí ročník tohto úspešného podujatia ponúkne niekoľko noviniek. Vstupné je len symbolické, v tombole je možné vyhrať ako prvú cenu repliku stredovekého meča.

Nočné prehliadky v kaštieli vo Svätom Antone
Od 6. - 13. júla – divadelné scénky v interiéroch kaštieľa, v podaní div. súboru Paradajz Pikčr a jeho hostí, premietanie filmíku na nádvorí, zábava, smiech aj mrazenie na večné témy – Nebo, peklo a raj... anjeli, čerti a iná háveď. Tri nové piesne naživo... Vstupné je 100 Sk dospelí, deti do 18. rokov 50 Sk.

ŠTIAVNICKÉ BANE

Dňa 21. júla sa bude konať Rezbársky deň – IV. ročník. Obecný úrad a MO Matice Slovenskej Vás srdečne pozývajú. Rezbársky deň sa uskutočňuje na pamiatku zakladateľa prvej rezbárskej školy na území Slovenska, ktorú v Štiavnických Baniach 5. decembra 1883 založil katolícky kňaz Jozef Záhora. Spojenie teórie s praxou doviedlo školu, hlavne vo výrobe detských hračiek na takú vysokú úroveň, že v roku 1900 vo veľkej konkurencii na Svetovej výstave v Paríži získala najvyššie ocenenie Grand Prix. K tomuto programu je zameraný aj program Rezbárskeho dňa.

KREMNICA

Kremnické kultúrne leto
Dňa 13. júla, 20. júla o 19.00 hod. sa uskutoční v Dome komorského grófa na ulici J. Kollára festival Petra Michalicu pod názvom Hudba pod diamantovou klenbou. Spev Ľubomír Popik, klavír Viera Bartošová, husle Peter Michalica. 14. júla koncert na Nádvorí vinotéky Biely bocian pod názvom Henry Tóth & Patrik Simeonov. 15. júla o 18.00 hod. v kostole Sv. Kataríny bude 11. európsky organový festival, Kremnický hradný organ – Guttorm Edvin Guleng – Nórsko, víťaz Medzinárodnej organovej súťaže v Dubline 2005. Vzájomný súzvuk 3 500 píšťal organa a stredovekej architektúry kostola Sv. Kataríny.

Kremnický jarmok
V dňoch 20. a 21. júla sa uskutoční Kremnický jarmok.

ŽARNOVICA

Kultúrne leto

Gospel fest
Dňa 28. júla o 18.00 hod. sa uskutoční na štadióne Gospel Fest – Šanca pre lásku. Účinkujú: Janais, Krédo, Metelica, Janko Manašovský. Vstupné je 40 Sk.

Desmod
Dňa 29. júla o 19.00 hod. Vstupné je v predpredaji 130 Sk, v deň koncertu 160 Sk. Deti do 120 cm zdarma.

Gladiátor
Dňa 28. augusta o 19.00 hod. Vstupné je 100 Sk v predpredaji, v deň koncertu 130 Sk.

Folklórne slávnosti na Podzámčí
Dňa 25. augusta o 17.00 hod. sa uskutočnia na Rev. Podzámčí Folklórne slávnosti. Hosťom vystúpenia bude SĽUK. Predpredaj vstupeniek a informácie na MsU Žarnovica, oddelenie kultúry, č.t. 045/6813713, kultura@zarnovica.sk.
Oslavy
Dňa 14. júla sa v lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline už po šiestykrát otvorí brána, aby privítali niekoľko tisíc účastníkov najväčšieho a najobľúbenejšieho lesníckeho podujatia pre širokú verejnosť – Deň stromu. Organizátori sľubujú počas celého dňa množstvo zaujímavých aktivít a pestrý lesnícky program. Nebudú chýbať tradičné lesnice, fujary ani lesnícka zvonkohra. Svojím humorom prítomných divákov pobaví herečka Zuzka Krónerová, ktorá si zaspomína na zábavné príhody z natáčania známeho televízneho filmu z lesníckeho prostredia – Nevera po slovensky. Prítomných návštevníkov roztancuje lesnícke Bailando. O zábavné momenty sa určite postará aj súťaž Lesnícky päťboj. Dobrú tanečnú náladu rozprúdia aj Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu. Zlatým klincom programu bude súťaž o veľký lesnícky poklad v hodnote 100 000 Sk.

NOVÁ BAŇA

Novobanskí heligonkári
Dňa 14. júla sa uskutoční na Tajchu III. ročník podujatia Novobanskí heligonkári. Organizátorom podujatia je I. Moško, tel. kontakt0904158087.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na čo nezabudnúť, ak plánujete na leto malé i väčšie výlety
 2. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 3. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 4. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 5. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 6. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 7. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov
 8. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu
 1. Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov problémom
 2. Ocenená 4K autokamera Mio má aj 2K so 60 snímkami a FHD so 120!
 3. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 4. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 5. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 6. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 7. V uliciach Košíc vyzbierali dobrovoľníci 26 ton odpadu
 8. Výlety na mieru pre celú rodinu
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 14 907
 2. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 765
 3. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 374
 4. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 8 097
 5. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 3 972
 6. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 798
 7. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 3 684
 8. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 3 360

Blogy SME

 1. Stop alibizmu: Ako ma napadli bývalí spolužiaci z vojenskej školy kvôli kritike ruskej agresie na Ukrajine & Podlosť Stanislava Paulovčáka a Jána Veľasa
 2. Michala Guľasová: Martina Jakubová - Líštička
 3. Robert Štepaník: diel 70 - MDAD 2022 - Medzinárodný deň (alternatívnych) detí 2022
 4. Ľubomír Maretta: Zmena
 5. Eva Gallova: 1. júl určili za deň vtipov
 6. Kristína Jakubičková: Hej, frajer! Áno, ty, ktorý toto čítaš!
 7. Miriam Studeničová: Je zle! Bude horšie! Nezúfajte! Dôverujte!
 8. Ján Škerko: Chcel byť ako Peter, bude ako Lenin
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 12 536
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 10 784
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 10 632
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 8 011
 5. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 3 846
 6. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 839
 7. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 454
 8. Monika Kusendová: Bežky-pešky po Chorvátsku: Od Cresu, cez Krk, Rab až do Národného parku Velebit 2 828
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Autobusy nadväzujú na letné vlaky.


1. júl
Ilustračné foto.

Obmedzenia sa týkajú viac ako 30 obcí.


TASR 1. júl

Model je dominantou novej galérie, ktorá vznikla v tesnom susedstve betlehemu.


TASR 22. jún

Pre samosprávy sú zelené projekty prioritou, veľká byrokratická záťaž a náročnosť procesov pri uchádzaní sa o eurodotácie sú v prípade obcí a malých miest brzdou rozvoja. Rozprávali sme sa so SLÁVKOU LENČÉŠOVOU, expretkou na oblasť životného prostredia v Združení miest a obcí Slovenska.


17. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Trestné oznámenia sa množia.


1. júl

Nejde o prvý incident. V nedeľu sa začínajú mestské slávnosti.


1. júl

Išlo o prvý väčší žatevný požiar v Nitrianskom kraji v tomto roku.


23 h

Zranených z áut museli vyslobodzovať hasiči.


a 1 ďalší 22 h

Blogy SME

 1. Stop alibizmu: Ako ma napadli bývalí spolužiaci z vojenskej školy kvôli kritike ruskej agresie na Ukrajine & Podlosť Stanislava Paulovčáka a Jána Veľasa
 2. Michala Guľasová: Martina Jakubová - Líštička
 3. Robert Štepaník: diel 70 - MDAD 2022 - Medzinárodný deň (alternatívnych) detí 2022
 4. Ľubomír Maretta: Zmena
 5. Eva Gallova: 1. júl určili za deň vtipov
 6. Kristína Jakubičková: Hej, frajer! Áno, ty, ktorý toto čítaš!
 7. Miriam Studeničová: Je zle! Bude horšie! Nezúfajte! Dôverujte!
 8. Ján Škerko: Chcel byť ako Peter, bude ako Lenin
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 12 536
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 10 784
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 10 632
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 8 011
 5. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 3 846
 6. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 839
 7. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 454
 8. Monika Kusendová: Bežky-pešky po Chorvátsku: Od Cresu, cez Krk, Rab až do Národného parku Velebit 2 828
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu