Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

Kino Hron

Piráti Karibiku
11. a 15. júla o 19.00 hod. (dobrodružný veľkofilm, USA, slovenské titulky, MP od 12 rokov) – vyvrcholenie pirátskej trilógie. Najočakávanejší film prvej polovice roka. Éra pirátov sa končí a nastávajú pre nich temné časy. Lord Cutler Beckett z Východoindickej spoločnosti získal kontrolu nad hrôzostrašnou loďou duchov Blúdiacim Holanďanom a jeho diabolským kapitánom, napoly človekom, napoly chobotnicou Davym Jonesom. Blúdiaci Holanďan teraz pod vedením admirála Norringtona nezastaviteľne brázdi sedem morí, bez zmilovania zabíja pirátov a ničí ich lode. Will Turner, Elizabeth Swann a kapitán Barbossa sa vydávajú na zúfalú výpravu zhromaždiť Deviatich lordov z Brethren Court, jedinú nádej, ako zastaviť Becketta, Blúdiaceho Holanďana a jeho armádu. Ako jeden z lordov chýba kapitán Jack Sparrow, uväznený v pasci Davyho Jonesa. Vstupné je 75 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

Kino Akropola

Náuka o snoch
14. a 15. júla o 19.00 hod. (romantický, Tal./Fr. MP od 12 rokov) - romantická fantázia odohrávajúca sa v chaotickom mozgu Stephana Mirouxa, mladého výstredného muža, ktorého sny mu neustále napádajú reálny svet. Keď drieme, stáva sa z neho charizmatický moderátor „Stephane TV“, ktorý prednáša „náuku o snoch“ do papierových kamier. V skutočnom živote má nudnú prácu vo vydavateľstve parížskeho kalendára a zomiera od lásky k svojej susedke Stephanie... Vstupné je 59 Sk.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Kino Akademik

Kráľovná
11. júla o 21.30 hod. v amfiteátri (dráma, VB/Franc./Tal. MN do 12 rokov) – film ponúka divákom intímny pohľad do zákulisia kráľovskej rodiny. Odhaľuje nikdy nezverejnené rozdielne pohľady a rozpory kráľovnej Alžbety II. a britského premiéra Tonyho Blaira. Ako sa vyrovnávali s mediálnym šialenstvom a intrigami, ktoré spustila tragická smrť princeznej Diany? Aká skutočne je kráľovná Alžbeta II.? Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Diablova žatva
15. júla o 21.30 hod. v amfiteátri (horor, USA, MN) – pred tisíckami rokov sa stala séria záhadných udalostí, o ktorých sa mnohí domnievajú, že šlo o desať biblických rán... Nikto si nemyslel, že by sa mohli zopakovať... až doteraz... Hustý blackmetalový horor, v ktorom Hillary Swanková v hlavnej úlohe prekonáva samu seba a obhajuje zdravý rozum. Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA

Kino Vatra

Hannibal
14. júla o 19.00 hod. (USA, MN) – film odkrýva šokujúce pozadie zrodu zla, zrodu monštra zvaného Hannibal Lecter. Vstupné je 59 Sk.

FESTIVAL

ŽIAR NAD HRONOM

Astrotýždeň
V dňoch 16. – 20. júla sa v čase od 10.00 – 14.00 hod. a od 20.00 – 24.00 hod. uskutoční týždeň pod hviezdnou oblohou. V Krajskej hvezdárni a planetáriu M. Hella – hry, súťaže a kvízy s astronomickou tématikou, programy v planetáriu, pozorovanie dennej a nočnej oblohy, astrofotografia (fotografovanie objektov nielen nočnej oblohy), kozmická robotika, praktické programovanie malých kozmických robotov. Prihlásiť sa môžete na č. t. 045/6723615, mail: office@planetarium.sk, www.planetarium.sk. Vstupné je 200 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Dobíjanie hradu Šášov
Dňa 28. júla so začiatkom o 15.00 hod. sa uskutoční otvorenie expozície hradu pre verejnosť, vystúpenia šermiarov a sokoliarov, šášovské divadelné predstavenie o vzniku hradu, audiovizuálna prezentácia o Šášovskom hrade, možnosť razby vlastnej mince a mnoho ďalších atrakcií. Organizátorom podujatia je Združenie na záchranu hradu Šášov, Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom. Výťažok zo vstupného bude použitý na konzerváciu strážnej veže. Vstupné je 50 Sk. Deti do 15 rokov 10 Sk.

POZVÁNKY

Banská Štiavnica

Schemnitzfest
V dňoch 9. – 13. júl - Námestie sv. Trojice, CMK Rubigall, Art café, Kino Akademik - predstavia sa banskoštiavnické hudobné, divadelné a tanečné skupiny a ich hostia. Vždy iný priestor, vždy iné vystúpenie, vždy iná atmosféra. Účinkujú: Tramontana, Ema Drgoňová, Paradajz Pikčr, Texasky, Stromáčik, Hologram...

Kultúrne leto
World Music – nový festivalový projekt venovaný world music, etno hudbe a folku. 21. – 22. júl – amfiteáter, miestne kluby a rôzne časti mesta.
Festival Peknej Hudby – 27. – 29. júl – začiatky o 19.00 hod.. Klasická hudba v starých priestoroch. Koncerty na nádvorí Starého zámku, v miestnych kostoloch ale i v malebnej kaplnke Svätoantonského kaštieľa. 4. august –
Nezabudnuteľné Remeslá 2007 - Ústrednou témou tejto prehliadky ľudových výrobcov s remeselníkov je práca s drevom. Podujatie zaplní celé Námestie sv. Trojice, zúčastnia sa ho aj ľudoví výrobcovia z Čiech a Maďarska. Začiatok podujatia je o 10.00 hod.
9. – 12. august – Letný filmový seminár 4 živly. Má v ponuke kvalitné klubové i archívne filmy, ale aj predstavenie alternatívnej filmovej scény a mnohé sprievodné podujatia. Podujatie sa uskutoční v kine Akademik a v Amfiteátri. 13. – 19. august Európsky kultúrny festival. Dramatizácie básnických textov, koncerty, divadelné predstavenia, prelínanie a obohacovanie kultúr v spoločnom európskom priestore, účasť umelcov z viacerých štátov. Program sa uskutoční v Starom zámku, v CMK Rubigall, v amfiteátri a na Námestí Sv. Trojice.
BANSKÁ ŠTIAVNICA

Animatus Lusus
Dňa 14. júla o 10.00 hod. sa bude konať na Námestí sv. Trojice podujatie pod názvom Živý šach, šermiarske umenie, stredoveké divadlo a remeselný trh. Na obrovskej šachovnici stoja živé ľudské figúry. V stredoveku sa mnohé z nich vstupom na hracie pole stali odsúdencami na smrť. Taktika hry pána, na ktorého strane stoja, ich môže urobiť víťazmi. Ako vyvrcholenie celodenného programu začne o 18.00 hod. partia živých šachov naslepo. Jej banskoštiavnická podoba, keď proti sebe nastúpia najlepší slovenskí šachista Sergej Movsesjan a druhý najlepší český šachista Zbyněk Hráček je svetovým unikátom. Tretí ročník tohto úspešného podujatia ponúkne niekoľko noviniek. Vstupné je len symbolické, v tombole je možné vyhrať ako prvú cenu repliku stredovekého meča.

Nočné prehliadky v kaštieli vo Svätom Antone
Od 6. - 13. júla – divadelné scénky v interiéroch kaštieľa, v podaní div. súboru Paradajz Pikčr a jeho hostí, premietanie filmíku na nádvorí, zábava, smiech aj mrazenie na večné témy – Nebo, peklo a raj... anjeli, čerti a iná háveď. Tri nové piesne naživo... Vstupné je 100 Sk dospelí, deti do 18. rokov 50 Sk.

ŠTIAVNICKÉ BANE

Dňa 21. júla sa bude konať Rezbársky deň – IV. ročník. Obecný úrad a MO Matice Slovenskej Vás srdečne pozývajú. Rezbársky deň sa uskutočňuje na pamiatku zakladateľa prvej rezbárskej školy na území Slovenska, ktorú v Štiavnických Baniach 5. decembra 1883 založil katolícky kňaz Jozef Záhora. Spojenie teórie s praxou doviedlo školu, hlavne vo výrobe detských hračiek na takú vysokú úroveň, že v roku 1900 vo veľkej konkurencii na Svetovej výstave v Paríži získala najvyššie ocenenie Grand Prix. K tomuto programu je zameraný aj program Rezbárskeho dňa.

KREMNICA

Kremnické kultúrne leto
Dňa 13. júla, 20. júla o 19.00 hod. sa uskutoční v Dome komorského grófa na ulici J. Kollára festival Petra Michalicu pod názvom Hudba pod diamantovou klenbou. Spev Ľubomír Popik, klavír Viera Bartošová, husle Peter Michalica. 14. júla koncert na Nádvorí vinotéky Biely bocian pod názvom Henry Tóth & Patrik Simeonov. 15. júla o 18.00 hod. v kostole Sv. Kataríny bude 11. európsky organový festival, Kremnický hradný organ – Guttorm Edvin Guleng – Nórsko, víťaz Medzinárodnej organovej súťaže v Dubline 2005. Vzájomný súzvuk 3 500 píšťal organa a stredovekej architektúry kostola Sv. Kataríny.

Kremnický jarmok
V dňoch 20. a 21. júla sa uskutoční Kremnický jarmok.

ŽARNOVICA

Kultúrne leto

Gospel fest
Dňa 28. júla o 18.00 hod. sa uskutoční na štadióne Gospel Fest – Šanca pre lásku. Účinkujú: Janais, Krédo, Metelica, Janko Manašovský. Vstupné je 40 Sk.

Desmod
Dňa 29. júla o 19.00 hod. Vstupné je v predpredaji 130 Sk, v deň koncertu 160 Sk. Deti do 120 cm zdarma.

Gladiátor
Dňa 28. augusta o 19.00 hod. Vstupné je 100 Sk v predpredaji, v deň koncertu 130 Sk.

Folklórne slávnosti na Podzámčí
Dňa 25. augusta o 17.00 hod. sa uskutočnia na Rev. Podzámčí Folklórne slávnosti. Hosťom vystúpenia bude SĽUK. Predpredaj vstupeniek a informácie na MsU Žarnovica, oddelenie kultúry, č.t. 045/6813713, kultura@zarnovica.sk.
Oslavy
Dňa 14. júla sa v lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline už po šiestykrát otvorí brána, aby privítali niekoľko tisíc účastníkov najväčšieho a najobľúbenejšieho lesníckeho podujatia pre širokú verejnosť – Deň stromu. Organizátori sľubujú počas celého dňa množstvo zaujímavých aktivít a pestrý lesnícky program. Nebudú chýbať tradičné lesnice, fujary ani lesnícka zvonkohra. Svojím humorom prítomných divákov pobaví herečka Zuzka Krónerová, ktorá si zaspomína na zábavné príhody z natáčania známeho televízneho filmu z lesníckeho prostredia – Nevera po slovensky. Prítomných návštevníkov roztancuje lesnícke Bailando. O zábavné momenty sa určite postará aj súťaž Lesnícky päťboj. Dobrú tanečnú náladu rozprúdia aj Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu. Zlatým klincom programu bude súťaž o veľký lesnícky poklad v hodnote 100 000 Sk.

NOVÁ BAŇA

Novobanskí heligonkári
Dňa 14. júla sa uskutoční na Tajchu III. ročník podujatia Novobanskí heligonkári. Organizátorom podujatia je I. Moško, tel. kontakt0904158087.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. Päť chýb pri zateplení strechy
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 2. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 5. Úprava osobného motorového vozidla
 6. Important information for Brazilians living in Slovakia
 7. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 8. Vitajte v postapokalyptickom svete
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 26 269
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 961
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 753
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 535
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 836
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 747
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 482
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 373
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 162
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 148
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Samospráva už vybrala odberové miesta, hľadať bude aj dobrovoľníkov

O konkrétnych miestach bude informovať v piatok.

Testovanie na nový koronavírus.

Kalvária bude ešte krajšia, nasvietia ďalší kostol

Nočný obraz pamiatky tak už bude kompletný.

Banskoštiavnická Kalvária.

Výsledky policajnej akcie na drogy a alkohol prekvapili

Policajti zaistili aj vrecúška so sušenou rastlinou.

Obsah vrecúšok smeroval na expertízu.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Už ste čítali?