Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Shrek 3
18. júla – 22. júla o 17.00 hod. (animovaná komédia, USA, slovenský dabing, MP) – konečne máte zelenú, Shrek, zelený obor so srdcom zlata, sa vracia na plátna našich kín v treťom pokračovaní úspešnej animovanej série pre celú rodinu. Už sa nevie dočkať, až bude môcť konečne opustiť rušný život v kráľovstve Za siedmimi horami a vrátiť sa spolu s manželkou Fionou a so svojimi priateľmi - Kocúrom v čižmách a Oslíkom – k prostému životu v bažine. V najnovšom príbehu však zistí, že vziať si za ženu princeznú so sebou prináša aj patričnú dávku kráľovskej zodpovednosti. Vstupné je 65 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Alpha Dog
21. júla – 22. júla o 19.00 hod. (dráma USA, MN do 15 rokov, české titulky) – Johnny Truelove je mladý drogový dealer, ktorý predáva tvrdé drogy pohodlne zo svojho luxusného domu spolu s vernými kamošmi, ktorí pre neho spravia čokoľvek. Jake Mazursky je Johnnyho stály zákazník. Život ide hladko až do chvíle, keď nie je Jake schopný Johnnymu zaplatiť za nemalú dávku. Ten má slabé nervy a nie je zvyknutý na svoje peniaze čakať. Rozhodne sa konať... Vstupné je 59 Sk.

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

Dannyho trinástka
21. júla o 19.00 hod. (film USA, anglická verzia so slovenskými titulkami, MP od 12 rokov) – Danny Ocean a jeho banda podvodníkov sú späť. Vstupné je 59 Sk.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Divé svine
18. júla o 21,30 hod. v amfíku (komédia USA, MN do 12 rokov) – partia štyroch usadených pánov v rokoch sa jedného dňa rozhodne radikálne zmeniť svoj nudný život a ešte si poriadne užiť. Roztúrovať ťažké stroje a ako správni tvrdí chlapi vydať sa na motorkách naprieč Amerikou. Silné reči však tatkom vydržia len do okamihu, keď na cestách narazia na skutočný motorkársky gang. Vstupné je 60 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Shrek 3
22. júla o 18.30 hod v kine a o 21.30 hod. v amfíku (dabing, animák, USA, MP) – za normálnych okolností by krásni, mladí a zelení manželia Shrekovi po odstránení zákernej kmotričky víly a jej nemožného syna v druhom pokračovaní žili nerušene a hlavne šťastne až do smrti. Vzhľadom k tomu, že sa stali protagonistami najúspešnejšieho animáku všetkých dôb, nemajú na oddych nárok. Vstupné je 60 Sk.

POZVÁNKY

ŽIAR NAD HRONOM

Li Tchena
Bola založená v novembri roku 1978. Počas svojej 28 ročnej existencie sa prezentovala na vyše 300 folklórnych predstaveniach v Belgicku a v zahraničí. Zúčastnila sa na rôznych folklórnych festivaloch, aj na Slovensku v rokoch 1981, 1983, 1988, 1991, 1993, 1994, 1997, 2000, 2001 a 2004, v Čechách roku 2002 a 2005, vo Francúzsku v rokoch 1991 a 1993, v Nemecku v roku 1991, v Anglicku v roku 1994. Čo znamená názov skupiny „Li Tchena“ ? Na juhu Belgicka je takto nazývaný známy francúzsky tanec „La Boulangere“, v ktorom sa tanečníci držia za lakte ako keby niesli prútený košík, ktorý práve v dialekte toho regiónu nazývame „Tchena“. Li Tchena má vo svojom programe folklórne tance skoro zo všetkých regiónov Slovenska, ako sú: Horehronie, Liptov, Detva, Gemer, Zemplín, Spiš, Tekov, Myjava atď. Momentálne tancuje v súbore 23 tanečníkov a tanečníc väčšinou belgického pôvodu, ale posledne začalo súbor navštevovať aj niekoľko slovenských tanečníkov žijúcich v Belgicku. Ďna 2. augusta Li Tchena vystúpi na Námestí Matice slovenskej

Skryť Vypnúť reklamu

City fest
Dňa18. augusta – Nehanbi sa za svoje “city“ Mega festival s hviezdnym obsadením. Účinkujú I.M.T.smile, Peter Cmorík, Robo Mikla a Projekt náhoda, Tam Tam orchestra (CZ), smršť afrických, kubánskych a latino rytmov v podaní špičkovej formácie, Hrdza (ľudové piesne v moderných úpravách etno hviezd z Prešova), Barabura (balkánska dychovka v podaní žilinskej kapely), Mariachi sin Fronteras (hudba mexických telenoviel). Ostatný program: nafukovacie mestečko, divadielka, súťaže, atrakcie... Plážové kúpalisko zdarma. City fest ZH vám prináša Mesto Žiar nad Hronom – mesto s dobrým vkusom a firma IMPA Žiar nad Hronom.

Astrotýždeň
V ďnoch 16. – 20. júla sa v čase od 10.00 – 14.00 hod. a od 20.00 – 24.00 hod. uskutoční týždeň pod hviezdnou oblohou v Krajskej hvezdárni a planetáriu M. Hella – hry, súťaže a kvízy s astronomickou tematikou, programy v planetáriu, pozorovanie dennej a nočnej oblohy, astrofotografia (fotografovanie objektov nielen nočnej oblohy), kozmická robotika, praktické programovanie malých kozmických robotov. Prihlásiť sa môžete na č. t. 045/6723615, mail: office@planetarium.sk, www.planetarium.sk. Vstupné je 200 Sk.

Dobíjanie hradu Šašov
Dňa 28. júla so začiatkom o 15.00 hod. sa uskutoční otvorenie expozície hradu pre verejnosť, vystúpenia šermiarov a sokoliarov, šášovské divadelné predstavenie o vzniku hradu, audiovizuálna prezentácia o Šašovskom hrade, možnosť razby vlastnej mince a mnoho ďalších atrakcií. Organizátorom podujatia je Združenie na záchranu hradu Šašov a Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom. Výťažok zo vstupného bude použitý na konzerváciu strážnej veže. Vstupné je 50 Sk. Deti do 15 rokov 10 Sk.

Kultúrne leto
Dňa 20. júla o 20.00 hod. sa uskutoční v amfiteátri pod Novým zámkom koncertné vystúpenie Mariána Vargu a spol.

World Music – nový festivalový projekt venovaný world music, etno hudbe a folku. V dňoch 21. – 22. júl – amfiteáter, miestne kluby a rôzne časti mesta. Festival Peknej Hudby – V dňoch 27. – 29. júl – začiatky o 19.00 hod.. Klasická hudba v starých priestoroch. Koncerty na nádvorí Starého zámku, v miestnych kostoloch ale i v malebnej kaplnke svätoantonského kaštieľa. Dňa 4. august – Nezabudnuteľné remeslá 2007. Ústrednou témou tejto prehliadky ľudových výrobcov a remeselníkov je práca s drevom. Podujatie zaplní celé Námestie sv. Trojice, zúčastnia sa ho aj ľudoví výrobcovia z Čiech a Maďarska. Začiatok podujatia je o 10.00 hod.
V dňoch 9. – 12. august – Letný filmový seminár 4 živly. Má v ponuke kvalitné klubové i archívne filmy, ale aj predstavenie alternatívnej filmovej scény a mnohé sprievodné podujatia. Podujatie sa uskutoční v kine Akademik a v amfiteátri. V dňoch 13. – 19. august – Európsky kultúrny festival. Dramatizácie básnických textov, koncerty, divadelné predstavenia, prelínanie a obohacovanie kultúr v spoločnom európskom priestore, účasť umelcov z viacerých štátov. Program sa uskutoční v Starom zámku, v CMK Rubigall, v amfiteátri a na Námestí Sv. Trojice.

Nočné prehliadky pokračujú
V dňoch 21. júla, 4. augusta, 11. augusta, 8. septembra - Slovenské banské múzeum a skupina historického šermu Bojník vás pozývajú na Starý zámok. Príďte si vychutnať tajomnú atmosféru nočných prehliadok. Uvidíte ukážky historického šermu, fakírsky program a lámanie na kolese. Vstupy: 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00 hod. (počet účastníkov v jednom vstupe max. 40 osôb). Vstupné je 120 Sk, zľavnené do 18 rokov je 90 Sk. V predpredaji plné 100 Sk, zľavnené 80 Sk. Pre vopred nahlásené skupiny nad 25 osôb je jednotná cena lístka 80 Sk bez ohľadu na vek. Iné ako uvedené zľavy nie je možné uplatniť. Neodporúčame prehliadku s deťmi do 12 rokov.

ŠTIAVNICKÉ BANE

Dňa 21. júla sa bude konať Rezbársky deň – IV. ročník. Obecný úrad a MO Matice slovenskej vás srdečne pozývajú. Rezbársky deň sa uskutočňuje na pamiatku zakladateľa prvej rezbárskej školy na území Slovenska, ktorú v Štiavnických Baniach 5. decembra 1883 založil katolícky kňaz Jozef Záhora. Spojenie teórie s praxou doviedlo školu, hlavne vo výrobe detských hračiek na takú vysokú úroveň, že v roku 1900 vo veľkej konkurencii na Svetovej výstave v Paríži získala najvyššie ocenenie Grand Prix. K tomuto programu je zameraný aj program Rezbárskeho dňa.

KREMNICA

Kremnický jarmok
V dňoch 20. a 21. júla sa uskutoční Kremnický jarmok. Otvorenie jarmoku sa uskutoční o 10.00 hod., od 10.30 hod. – 12.00 hod. –Kremnickí čvirici. Na pešej zóne sa od 16.00 hod. – 17.30 hod. predstaví dychová hudba Minciar. V druhý deň jarmoku bude vyhrávať od 10.00 hod. – 11.30 hod. na pešej zóne (stará pošta), ľudová hudba Hronsečania.

Letné kino - Tankový prápor
Dňa 20. júla od 21.00 hod. na nádvorí vinotéky Biely bocian.

Dňa 21. júla od 20.00 hod. – 02.00 hod. na nádvorí vinotéky Biely bocian bude Garden párty. Vyhrávať na želanie bude DJ Mayo.

Kremnický hradný organ
Dňa 22. júla o 18.00 hod. sa v kostole Sv. Kataríny bude konať 11. európsky organový festival – Medzinárodná organová súťaž F. Liszta

ŽARNOVICA

Folklórne slávnosti na Podzámčí
Dňa 25. augusta o 17.00 hod. sa uskutočnia na Rev. Podzámčí folklórne slávnosti. Hosťom vystúpenia bude SĽUK. Predpredaj vstupeniek a informácie na MsU Žarnovica, oddelenie kultúry, č.t. 045/6813713, kultura@zarnovica.sk.

Gospel fest
Dňa 28. júla o 18.00 hod. sa uskutoční na štadióne Gospel Fest – Šanca pre lásku. Účinkujú: Janais, Krédo, Metelica, Janko Manašovský. Vstupné je 40 Sk.

Gladiátor
Dňa 28. augusta o 19.00 hod. Vstupné je 100 Sk v predpredaji, v deň koncertu 130 Sk.

Desmod
29. júla o 19.00 hod. Vstupné je v predpredaji 130 Sk, v deň koncertu 160 Sk. Deti do 120 cm zdarma.

OZNAM

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Informačné kancelárie zlúčené
Od 1. júla funguje v priestoroch Berggerichtu na Námestí sv. Trojice informačné centrum Banská Štiavnica. Vzniklo na základe spoločnej dohody zástupcov Mesta Banská Štiavnica s Slovenského banského múzea o zlúčení Mestskej turistickej informačnej kancelária informačného centra Geoparku Slovenského banského múzea. Poskytuje informačnú činnosť pre návštevníkov a obyvateľov mesta, zabezpečuje predaj propagačných materiálov, fotografií a publikácií o meste a Geoparku a jeho okolí, predaj suvenírov, poštových známok, kolkov, poskytuje internetové služby, služby týkajúce sa pravidelných autobusových a vlakových spojení a iné. IC je otvorené denne v čase od 9.00 – 18.00 hod.

Súťaž

Literárna súťaž
Regionálne osvetové stredisko v Žiline a Žilinský samosprávny kraj vyhlasujú celoslovenskú literárnu súťaž O dúhovú lampu z krajiny Zázračno. Literárnej súťaže sa môžu zúčastniť autori vo veku od 14 rokov (horná veková hranica je bez obmedzenia), ktorí doposiaľ knižne nepublikovali. Súťaž je vypísaná v kategóriách:
- poézia a próza s ľubovoľnou tematikou,
- poézia a próza pre deti a mládež.
Podmienkou účasti je doručenie záväznej prihlášky a súťažných prác v troch vyhotoveniach pod označením O dúhovú lampu z krajiny Zázračno najneskôr do 3. septembra 2007 osobne, poštou alebo e-mailom na adresu:
Regionálne osvetové stredisko
Lenka Šeroňová
Metodička ROS
Horný val 20
011 82 Žilina,
lseronova@vuczilina.sk.
Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v októbri 2007 v podkroví Makovického domu počas Žilinského literárneho festivalu.
Propozície, prihlášku a bližšie informácie sú k dispozícii na vyššie uvedenej adrese alebo na telefónnom čísle 041/56 25956.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 2. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 8. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 1. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 2. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 3. Zázračná škola so zelenou strechou
 4. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 5. Crème de la crème po slovensky
 6. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 8. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 347
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 13 671
 3. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 647
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 11 598
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 8 185
 6. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 6 920
 7. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 6 463
 8. Po Slovensku na motorke 5 819
 9. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 244
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 4 703
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Diskusiu sledujte naživo vo štvrtok o 14. hodine.


15. jún

Životná púť voňavej hviezdy, kávy Emília, začala v roku 1935 v talianskom prístavnom meste Terst, keď kávičkárski gurmáni v laboratóriách namiešali kávovú zmes z vyše 6 rôznych káv druhu Arabica.


16. jún
Ilustračné foto.

Na komentovanú prehliadku inovovanej expozície Baníctvo na Slovensku, pozýva verejnosť vo štvrtok o 10. hodine Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici.


TASR 13 h
Ján Mucha v relácii MY športujeme.

Pozrite si exkluzívny rozhovor v relácii MY športujeme.


15 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nečakaná správa o skone Júliusa Kohúta zasiahla mnohých.


7 h

Ľudia nemajú šancu na voľný prístup k vodnej ploche.


15 h

Medvede sa v minulosti v našom regióne nevyskytovali.


16. jún

K príčine smrti sa vyjadria, až keď budú k dispozícii laboratórne výsledky. Predbežne to s očkovaním nesúvislo.


15. jún

Už ste čítali?