Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

38. ročník Memoriálu Jozefa, Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho

Posledný júlový víkend a zároveň aj posledný víkend pred začiatok okresných súťaží na futbalovom ihrisku v Podlužanoch patril futbalovému turnaju, tradičnému Memoriálu venovanému na počesť dlhoročných hráčov a funkcionárov futbalového mužstva TJ Družstevn

1. zápas TJ Družstveník Podlužany – SC Hronské Kľačany 3:0 (2:0) – HR: Jaroslav Sekereš góly: M. Pekarík 2, G. Wurzel Domáci futbalisti nastúpili na tomto turnaji už aj s novými posilami mužstva pred nastávajúcou sezónou (M. Pekarík, G. Wurzel, T. Pastier), čo sa prejavilo aj na ihrisku. V prvom polčase mali jasnú prevahu domáci futbalisti, čo sa odzrkadlilo aj na dvoch strelených góloch do súperovej siete. Obraz v druhom polčase hry sa nezmenil, domáci hráči naďalej vyvíjali tlak na súpera, no v koncovke sa im nedarilo. Hostia v druhom polčase zmarili dve šance, čo ich mohlo mrzieť. Nakoniec domáci tretím streleným gólom si jasne zaslúžili hrať vo finále. 2. zápas: TJ Sokol Tekovská Breznica – TJ Klas Šarovce 0:2 (0:1) – HR: Henrich Kováč góly: P. Horváth, J. Michalík V prvom polčase druhého zápasu turnaja obe mužstvá boli vyrovnaným súpermi. Šance na strelenie úvodného gólu sa striedali na oboch stranách. Viac šťastia však pred koncom polčasu mali Šarovce, ktorým sa podarilo vsietiť svojmu súperovi pekný gól. V druhom polčase zvýšila svoju aktivitu aj Tekovská Breznica, ktorá sa snažila odpovedať na inkasovaný gól z prvého polčasu. Avšak aj kvôli viacerým vypracovaným možnostiam sa vytúženého gólu nedočkali a nakoniec po druhom strelenom góle po individuálnej akcii sa mužstvo Šaroviec tešilo z postupu do finále. Medzi prestávkou pred zápasom o tretie miesto odohrali zápas medzi sebou aj mužstvá Šebovci Podlužany – Tostav Nová Dedina, ktorý sa skončil v normálnom hracom čase nerozhodne 0:0 a na rad prišli pokutové kopy, kde viac šťastia mali domáci Šebovci, ktorí zvíťazili 3:1 na p.k. Tento zápas rozhodoval bývalý dlhoročný futbalista, rozhodca a funkcionár ObFZ Levice, t.j. Štefan Šebo. Zápas o tretie miesto: SC Hronské Kľačany – TJ Sokol Tekovská Breznica 1:3 (0:1) – HR: Miroslav Žirko góly: M. Kúdela – R. Polc 2, J. Petráš Zápas o tretie miesto bol v prvom dejstve hry vyrovnaný. Šance ujať sa vedenia sa striedali na oboch stranách. Nakoniec pred polčasovým hvizdom rozhodcu sa vedenia ujali hráči Tekovskej Breznici. Po zmene strán sa snažili mužstvo Kľačian dotiahnuť na súpera, čo sa im po peknej finálnej prihrávke aj podarilo a zápas bol vyrovnaný. Väčšiu chuť po víťazstve však 15 min. pred koncom zápasu prejavili hráči Tekovskej Breznice a po druhom strelenom góle sa ujali vedenia. Hráči Kľačian však do konca zápasu už s výsledkom nedokázali nič spraviť a „klinec do rakvy“ zabili hráči Tekovskej Breznici pekným tretím gólom v zápase. Nakoniec zaslúžene si tretie miesto vybojovali hráči TJ Sokol Tekovská Breznica. Finále: TJ Družstevník Podlužany – TJ Klas Šarovce 2:2 3:4 p.k. (0:2) – HR: Henrich Kováč, góly: E. Szalma 2 - P. Horváth, Farkaš (z 11m) V prvom počase na ihrisku jasne dominovali hráči Šaroviec. Polčas sa skončil 0:2 pre Šarovce. Obraz hry v druhom dejstve však bol opačný. Domáci hráči hrali aktívnejšie, čo sa prejavilo aj dvoma vyrovnávajúcimi gólmi a na rad prišli pokutové kopy. Viac trpezlivosti mali hráči Šaroviec, ktorí sa tak stali celkovým víťazom Memoriálu v Podlužanoch. Marián Sabala